Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most így visszaolvasva már értem miért lehet egy autót ilyen sok fajta színben rendelni, mert kb mindenkinek más tetszik:P
Nekem amúgy a fehér a kedvenc, ha területi képviselős, ha nem, amúgy is az vagyok bizonyos értelemben:P
EQMontoya: ja az kb érthetetlen, bár a 140 ló 340 Nm nem is olyan rossz, a 2 lityis benzines meg 163 lovas, most jönnek ki a turbós mocikkal, nem tudom mikortól pakolják ezekbe is

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#74152) K Norbi válasza kisza25 (#74151) üzenetére


K Norbi
addikt

Nálam autó válogatja, pl Audiból csak fekete. :D

(#74153) pècsimunkás válasza Kornel (#74093) üzenetére


pècsimunkás
addikt

2002 - es èvjáratú volt . Mikor apám eladta , 14 èves volt az autó , állt már sajnos 1 èvet , de az ember aki megvette , kèt nap múlva hívta apámat , ès mèg egyszer megköszönte az autót !
1-2 típushibája volt - hâtsó kerèk kerèkcsapágy , meg figyelni kellett az első kerekeket , nèha megcserèlni , mert nem egyenletesen koptak . De , amúgy rendben volt az autó ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#74154) Kornel válasza pècsimunkás (#74153) üzenetére


Kornel
veterán

Egy 2004-es példánnyal semmi baj, 5 év alatt nem ment rá 1M, kopókkal együtt.
3-8 éves példányokra nem ritkán évente és darabonként rámegy nettó 1M (csak kedvezményes áru alkatrész, munkadíj nélkül), ezek közül nyilván van kopó is, de van ami típushiba.

(#74155) kisza25 válasza K Norbi (#74152) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja autótól is függ, pl a kia rio fehérben annyira nem adja, pirosban tetszik a legjobban, pedig a legtöbb autó nem tetszik pirosban

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#74156) -v- válasza Qru (#74146) üzenetére


-v-
addikt

Mér xi-t :F

(#74157) brumi1024 válasza -v- (#74156) üzenetére


brumi1024
veterán

Jól tud jönni az az x, főleg ha jár síelni. Vagy dízelt szeretnél? ;]

(#74158) Bögre válasza Magnum_ (#74088) üzenetére


Bögre
aktív tag

És még ha így is történne, még mindig nem lennék ott költségben, amennyit az IS -re kellett volna még rálocsolni, hogy tökéletes legyen. :)

(#74090) focvis: Megkedveltem nagyon, jó vétel volt. Eltűntem, de azért olvasgatom a fórumot, amikor van egy kis időm. :) Július 10-én viszem szívósor tisztításra (megelőzés jelleggel), arról majd beszámolok, ha van rá igény.

(#74108) EQMontoya: Részben igazad van, én is örültem volna egy CT200h -nak, de 3,5 millió alatt egyszerűen nem volt értelmes példány, amit nyugodt szívvel megvettem volna. A kínálat alja szinte egytől egyig hollandiából behozott, tekert órás példány, amire a vásárlás után még lehetettt volna költeni 200eFt -ot. A Jetta pedig annyira jó vétel volt (a CT200h kb egy millióval került volna többe), hogy hülye lettem volna kihagyni.
Majd ha eljön az ideje, és lesz hol tartanom, szeretnék azért mellé valamit, ami egy kis élvezetet is nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#74159) bitpork válasza brumi1024 (#74157) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Esetleg halmozottan hátrányosat, egy X D-t :DDD

2All: [link] Komolyan ez kell, hogy megéljenek?! Még több hozzá nem értő bolondot rászabadítania a maga elb@szta fékekkel az utakra?! Lassan komolyan eljutok oda h a totalcar-ra valami szakmai fórumot kellene ráuszítani és perelni szénné őket. Mert ki fogja ezt nézni és csinálni? Hát persze hogy azok akiknek az autója amúgy is alulfinanszírozott :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74160) EQMontoya válasza Bögre (#74158) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Jetta pedig annyira jó vétel volt (a CT200h kb egy millióval került volna többe), hogy hülye lettem volna kihagyni.

Ezzel az érvvel valóban nehéz vitatkozni. :)
A CT aránylag drága, még használtan is, ez tény.

Same rules apply!

(#74161) Magnum_ válasza Bögre (#74158) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is lancos tsi-m van, easy.
Es nem fogok sokat rakolteni, mert nem kell. Remelem :D

I humbly and respectfully decline™

(#74162) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Most már féket is cserélnek. [link] :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74163) focvis válasza Bögre (#74158) üzenetére


focvis
veterán

Akkor minden faxa! :)
Persze, hogy kérjük a beszámolót. Az a szent ember, te jó ég, nem lesz olcsó. :N

@Saint_: enyém is láncos, kár paráznunk, csak ízirájder. :DDD
Nekem koxom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#74164) pècsimunkás válasza focvis (#74163) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én nem is tudom ,hogy az enyém láncos-e vagy szíjas :F :D . Majd utána járok ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#74165) -v- válasza focvis (#74163) üzenetére


-v-
addikt

Mi ez a szent emberezes amugy?

(#74166) tboldi válasza -v- (#74165) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tippem szerint Novoth úrról van szó. :D

(#74167) Kornel


Kornel
veterán

(#74168) Tsebacsi válasza Kornel (#74167) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már e-miatt is érzem, hogy ez az euro6-os benzines fóka jó vétel lesz. Ma hazafelé döntöttem el véglegesen. A kis ribi civic megint nem akart hűteni, aszalódtunk a melegben a dugóban. Megálltunk egy postánál 45 perc után, ott már 15 perce hol hideget fújt, hol nem. Ráfogtam a klíma csövére és hideg volt mint állat, ott megint hideget kezdett adni. Majd utána menet közben megint kicsit ingázott... Megkapják a Fordosok örüljenek véle, nekem elég volt...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74169) szőröscica válasza -v- (#74055) üzenetére


szőröscica
addikt

Helyzetjelentés: feltöltötték az akkut, átvitték a szervizbe. Ékszíjtárcsa tökéletes, levették a generátort, egy csapágyat cseréltek benne, mert az már nem volt az igazi, de egyébként annak sincs semmi baja, padon is hibátlanul tölt.

Akkumulátorhibára gyanakodnak, még egy napot marad náluk, aztán elhozhatom. Nem pékek, 30 éves múlttal rendelkező önindító- és generátorszerviz, és autovillamosságban is otthon vannak.

Remélem, nem futok bele ezzel az autóval is egy X-aktákba mint a Nissannal, mert akkor átállok rollerre+bkv-ra.

(#74170) Kornel válasza Tsebacsi (#74168) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
Egyébként euro7-el valószínű nem is lesz már dízel a paletta ezen szegmensében.

(#74171) focvis válasza tboldi (#74166) üzenetére


focvis
veterán

Yessss

(#74172) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nah első 60k megvolt
-vezető oldali ablakmozgató bowden
-olajszűrőház tömítések

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74173) lenko válasza Tsebacsi (#74168) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez a beszéd, menjen a japó. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#74174) tboldi válasza focvis (#74171) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak összeraktam a “szívósortisztítás” és a “nem olcsó” szavakat. :D

(#74175) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma cégtől való hazainduláskor találtam a parkolóban egy Lotus Exige-t, kicsit szemügyre is vételeztem. Hát, ő, a Civic mellett játékautónak tűnt. :DDD Rohadt alacsonyan ül benne az ember, és eléggé puritán jószág első ránézésre. Mindenesetre kíváncsi lennék, hogy hogyan megy, gondolom élmény lehet csapatni egy ilyenben.

[ Szerkesztve ]

(#74176) -v- válasza szőröscica (#74169) üzenetére


-v-
addikt

Akkor zarlatos lett az akksi?

Mi a baj a novoth tibivel amugy (azon kivul, hogy sokalljuk ennek a tisztitasnak az arat)?

[ Szerkesztve ]

(#74177) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Ismi vett egy suzuki SX4 s-crosst, de nincs okostelefonja. Hogy tudja így használni a navigációt?

(#74178) Kornel válasza Buster17 (#74177) üzenetére


Kornel
veterán

Suzuki-nal 80k környéke a navigációs SD kártya, index vitara forumon van rá megoldás 20k környékén.
Magyarul egyelőre a fejegyseg miatt nem tud, de 1-2 hónapon belül jön a frissítés, amivel már megoldják ezt is.

Egyébként én nem veszek SD kártyás navit 20k-ert se, a frissítés után a fejegyseg Android auto kompatibilis lesz, aztán mehet majd telefonról a waze, öröm bódottá.

[ Szerkesztve ]

(#74179) Buster17 válasza Kornel (#74178) üzenetére


Buster17
addikt

Azt mondta nekem is hogy 80ezer forint de én csak pislogtam (Ő is) hogy annyiba kerül.
Szóval akkor egyenlőre nem nagyon lehet olcsóba' megoldani.

Mezei SD kártyára nem lehet felrakni egy igot vagy valamit? Bár gondolom nem ha senki se így csinálja. Érdekes megoldás az biztos

Kornel
Láttam de az mégsem ingyen van :)
Vagy telefont vesz 80ért vagy SD kártyát

[ Szerkesztve ]

(#74180) Kornel válasza Buster17 (#74179) üzenetére


Kornel
veterán

Most írtam az okosságot.
Írok PÜ-t is, mert úgy látom túl burkoltan fogalmaztam ;]

Mod: szerinted mit adnak ingyen?
Lol.
GLX-ben széria felszereltségként adják a navit SD-n, akkor azt kell venni.
Szerintem 20k nem a világ vége, ha nem akar okos telefonnal "bajlódni".

Basszus.
Mondom HÚSZ K.

[ Szerkesztve ]

(#74181) szőröscica válasza -v- (#74176) üzenetére


szőröscica
addikt

Remélem. Valami ilektrik póver van benne, következő télre ki akartam már dobni, de ha emiatt álltunk most le tegnap, akkor rituálisan kivégzem. A szarrágó fajtáját amúgy az előző tulajnak, ha venne bele egy rendes AGM akkut, 6-8 évig ellenne gond nélkül.

Holnap többet tudok már mondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#74182) focvis válasza -v- (#74176) üzenetére


focvis
veterán

Minden alternatív megoldást leszaroz, így kreált monopol helyzetét ingyenes önreklámmal használja ki.

A becsnepper haverja.

(#74183) Kornel válasza focvis (#74182) üzenetére


Kornel
veterán

Mindkettő az agyonsulykolt feligazságaival próbál saját magának üzleti előnyt kovácsolni, persze a TC által támogatva, jó kis ingyenreklámnak beillő előadások keretében.
Amúgy a GVH helyében én vizsgálnám ezt, jogosulatlan versenyelőny és megtévesztés okán.
(Hasonlóan, mint a termékbemutatók esetében tették ezt nemrég)

[ Szerkesztve ]

(#74184) -v- válasza focvis (#74182) üzenetére


-v-
addikt

monopol

Nem tiltja torveny, hogy holnaptol akarki mas dioszorozzon.

[ Szerkesztve ]

(#74185) bajnokpityu válasza Buster17 (#74177) üzenetére


bajnokpityu
félisten

okostelós mirrorlinkes izé modern telóval úgyse működik. 5ös androiddal volt utóljára igazán szabad a dolog.
16e az ebayen a gyári navi SDkártya. ami vicces, h magyar kocsi létére nem tud magyarul :o

húú, 2 éve még megköveztetek volna fele ilyen kemény kritikával.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74186) Kornel válasza bajnokpityu (#74185) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom július-augusztusig kibirhato még angolul vagy németül ;)
Utána lesz benne magyar nyelv is.

Mod: nem a kártyán múlik, hanem a fejegyseg SW-en.
Mindenki nyugodjon meg, a frissítéssel jön a magyar vilagnyelv is ;]

[ Szerkesztve ]

(#74187) bajnokpityu válasza Kornel (#74186) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kártyán múlik? mert akkor nem fog menni a 16rugóssal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74188) focvis válasza -v- (#74184) üzenetére


focvis
veterán

Nem is rossz ötlet.
Csak ő ingyen reklámoz; ill. nem vizionálok túl nagy ügyfélkört. Bögrének anyagárban vállalnám. :)

(#74189) Kornel válasza focvis (#74188) üzenetére


Kornel
veterán

Majd reklámozol itt, Qru meg véletlenül szemet huny felette, vagy okosan burkolt reklám lesz, mint amit a TC is csinál ;)

(#74190) brumi1024 válasza Kornel (#74180) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor nem írom le mennyi az Audinál a frissítés, a kifizetett HDD-s rendszernél. ;] 80k szerintem korrekt az általános autópiaci árakat tekintve - persze így is irreális.

[ Szerkesztve ]

(#74191) Kornel válasza brumi1024 (#74190) üzenetére


Kornel
veterán

Az a baj, hogy itt is megy a szrrágóság.
GLX felszereltség nem kell, de navi igen.
Ja hogy amúgy 80k, és utána faszán adják a frissítést ingyen a térképhez is, plusz a fejegyseg SW-et is ingyen frissítik markaszervizben.
De ez túl sok ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#74192) szilva01 válasza Kornel (#74191) üzenetére


szilva01
őstag

Nekem here maps ingyié van. Eddig az összes autó -amit vezettem-
műszerfalára oda tudtam támasztani a telefonom valahogy, hogy ne dőljön el kicsit dinamikusabb vezetés közben sem. ;]

Szerk.: Persze okostelefon hiányára ez sem megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#74193) Kornel válasza szilva01 (#74192) üzenetére


Kornel
veterán

Azért ez megint más megközelítés.
Ha már van az autóban egy jó sok pénzbe került központi kijelző, akkor elvárja az ember, hogy kényelmesen tudjon arról navigálni.
Egyébként van is rá mód ebben az esetben is, sőt frissítés után bővül majd a lehetőségek tárháza.

Saint: :F

[ Szerkesztve ]

(#74194) Magnum_ válasza Kornel (#74191) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az a baj, hogy itt is megy a szrrágóság.

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#74195) bajnokpityu válasza Kornel (#74191) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szarrágóság egy nem onjány navira kiadni 80at, amikor ott a waze? nekem 16ot se ér meg.
GLX csupa haszontalan dolgot tartalmaz, szerintem.
esőérzékelő? skodába se szeretem, suzukinál meg külön műszerfal kapcsolóra rakják.
távolságtartós tempomat? úgyse tart olyan követésit, ami nekem pont jó.
aztán mi is van még a 700as csomagban? ja igen tolatókamera mellé radar is.

mint egy falat kenyér :D

GL+t zseniálisan belőtték, pont jól használható csomag, marhaságnak tartom a GLXet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74196) -v- válasza focvis (#74188) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, ahhoz képest, milyen szinten van a haveri kapitalizmus nálunk, meg mi folyik az országban, nekem ez belefér. Ez azért nem olyan, hogy érdekes módon a törvény a pénztáros l.-en kívül senkire nem illik.
Lehet menni motortdiagnosztizálni meg diószórni másnak is...
Olvastad TC-n, hogyan indult? Összes lóvéját belerakta ő is, felesége is, felvettek hitelt, aztán elindult kicsiben, egy életem egy halálom .. akkor még nem ismerte a TC-seket :) aztán gondolom lettek ügyfelek, jó munkát csinált, abból nem szégyen meggazdagodni, egyébként elég unique is amit csinál, ez az egész specializálódott motordiagnosztika dolog. Szerintem amit ír szakmailag a többi megoldásról annak van értelme, megalapozottnak tűnik, nem tudom persze tényleg annyival jobb-e a szórós a többi meg annyival rosszabb, de van értelme amit ír, ennyi "reklám" meg nálam belefér.
Egyébként azt ne mondd, te munkában még soha sehol nem használtad ki a lehetőségeidet vagy helyzeti előnyöket - ha jó munka van mögötte (ami ebben az autószerelős műfajban kurva ritka, a legtöbbet a mentőben is ütném), akkor miért ne? Ha tisztességes munkát végez ott, ahol 10-ből 9-en nem, keresse is csak hülyére magát, megérdemli :K

(#74197) szilva01 válasza Kornel (#74193) üzenetére


szilva01
őstag

Igazad van, nem full-full A8-al szoktam krúzolni. Egyébként veled értek egyet az olvasottak alapján, egyszeri 80k-ért frissítésekkel ellátott navi nem rossz. (Nekem most drága lenne, de én nem vagyok ilyen igényes, szerintem egy hagyományos könyv formátumú Európa térképpel is bőven meglennék :DDD)

(#74198) Kornel válasza bajnokpityu (#74195) üzenetére


Kornel
veterán

Nem erről van szó.
Navigálni akar, persze ingyen :)
Én a frissítést a waze miatt várom már (AA).
Ha nem jönne, biztosan megvenném a térképet, és nem sirnek, hogy 4+M-s autó mellett nem telik térképre.

Szilva: nálam pl. fontos szempont volt a navigáció képes központi kijelző megléte, ezek miatt is esett ki a fapados lancer a listáról.

[ Szerkesztve ]

(#74199) nesa


nesa
veterán

Ettől a cégtől szabad vásárolni?

(#74200) Magnum_ válasza bajnokpityu (#74195) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En se adnek ki erte 20k-t se. Olyan ritkan kell a gps
De szarrago vagyok. Mert rendes ruhaban jarok, eljarok fogorvoshoz kontrollra, a kocsim fasza muszaki alapotban van -csak ne legyek off :D- es elviszem a csajom joparszor kulfoldre es az etteremben egyre ritkabban kell neznem az etlap jobb oldalat.
Itt megismerem onmagam :D

Vettem egy fasza rozet. 4. Poharnal jarok. Be kene fejeznem?

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.