Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) focvis válasza EQMontoya (#74098) üzenetére


focvis
veterán

Emlékeim szerint Bögre 1.4 TSI-t vett.

Ma nem linkelem be a zeperfs Golf 1.4 TSI VS. IS200-at. ;]

@Vili: na tessék, elrontottad a játékomat. :U :))

[ Szerkesztve ]

(#74102) -v- válasza focvis (#74101) üzenetére


-v-
addikt

De a 122 lovasat nem? Nekem ugy remlik.

Edit: miert, az is200-at szerintem az is kikeruli :DDD
Na jo nem [link] de azert kozel van ;]

[ Szerkesztve ]

(#74103) Qru válasza EQMontoya (#74098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,4 TSI-je van, (122 PS / 200 Nm (1500-4000rpm)) nem rakéta de legalább nem 1,6t üresen mint a ct200h amit lényegében egy 99 lovas motor mozgat. :D

#nincsbennetarcsi

(#74104) -v- válasza Qru (#74103) üzenetére


-v-
addikt

Jo az, hatodikban autopalyatemponal van 200nm-ed, visszavaltas nelkul a legtobb 2 literes szivo is szarabb meg.

(#74105) Qru válasza -v- (#74104) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah és nem szarozik ez a DSG ami benne van, padlóra lazán visszavált 2-t is 7-esből. :K

#nincsbennetarcsi

(#74106) szőröscica válasza aero. (#74100) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen.

(#74107) #94529552 válasza EQMontoya (#74098) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy látszik, még mindig nem emésztetted meg, hogy nem a japán vonal mellett maradt. ;]

(#74108) EQMontoya válasza #94529552 (#74107) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igazából nincs azzal semmi bajom, bőven el tudom fogadni Vilike BMW-s és Focvis Golf preferenciáit is.
Csupán azt írtam le, hogy az autó, amit vett, szerintem nem igazán felel meg az általa felállított szempontrendszernek sem.

Same rules apply!

(#74109) Skillet


Skillet
addikt

Tegnap este egy rs okáviával hozott össze a sors. Ember az anyóson volt, biztos leküldött pár sört... asszony vezetett. Látszott is, mert nem igazán mozgolódott. Toltam nekik pár forszírozottabb kanyart.
De aztán a szerémin, a savoyánál sikerült meggyőzze asszonyt, hogy csapjon a lovak közé :DDD
Lámpánál felhangzott a "dal" a géptető alól ;] (gyenge kis muzsika volt az :C )
Odab@sztam. Persze asszony teszetoszasága is kellett hozzá, de azért érződött így is, hogy nincs benne annyi.
De kellemesen kapaszkodott :P

Mikor lesz szerémis tali?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#74110) Snoop-y válasza Skillet (#74109) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az RS Octavia ellenfel :F Ha apa ul a volannal kikapsz? :D :U

Azert barhonnan illene elkenni a szajat egy RS-nek mindenfele problema nelkul :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#74111) Qru válasza Snoop-y (#74110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Főleg állóból. :K

#nincsbennetarcsi

(#74112) lenko válasza Skillet (#74109) üzenetére


lenko
aktív tag

Melyik RS volt, milyen motorral? Az új TSI 245 lóval nem megy rosszul, persze valószínűleg azt is lenyomnád... :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#74113) F_Zolee válasza Skillet (#74109) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mikor lesz csömöri ósan tali? Autómosás is letudva egy helyen. ;]

(#74114) brumi1024 válasza lenko (#74112) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, nem mindegy, hogy a dízel RS-ről van szó, vagy a benzinesről, a kettő közt van 40-50 ló.

(#74115) Snoop-y válasza Qru (#74111) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na az meg mar nem is kerdes.

En a hires elsokerekes focust is elpicsaztam a csoda elsokerek hajtasaval egyutt meg sok olyan autot is ami papiron jo csak. az AWD az AWD :K ;]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#74116) Tsebacsi válasza Snoop-y (#74115) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy elsőkerekes sosem lesz ellenfél se hátsónak, se awd-nek, ezvan :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74117) Snoop-y válasza Tsebacsi (#74116) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amikor megjelent a revoknuckle azert a marketingesek elhitettek sok emberrel hogy ujrairtak a fizikat.

Ami makulatlan tiszta, egyenes es megfelelo homersekletu aszfalton hozta azt amit mondjuk egy STI csipobol tud akkor is ha takonyba aztatott meduzan megy.

Mentem ellene parszor ha nem nyomod neki nehogy elkaparjon lemaradsz. Ha hagyod a technikat dolgozni akkor meg ez van nyinyinyi nyinyin yini.

Nem csoda hogy az utodja AWD lett.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#74118) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ez sem rossz autó, csak épp a koreaiak rákfenéje vonatkozik rá:
- A középkonzol BMW
- A kijező és kerete Mercedes-E
- A váltó és környéke meg a műszerek AUDI

Ejnye-bejnye

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74119) lenko válasza Tsebacsi (#74116) üzenetére


lenko
aktív tag

Állóból nem, de függ a helytől is, pálya/hegy stb.
Pályán pl. csak hátránya van az AWD-nek.

(#74118) Tsebacsi

Nem rossz? A kamu műszerfalvarrás most kiverte a biztit. :O (mindezt 11M-ért :U )

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#74120) EQMontoya válasza lenko (#74119) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem 11 milkáért az 1.7-es dezső a húzós. Ennyiért adnak Mazda6 kombit 2.5-ös mocival, fullosan, és még szebb is.

Same rules apply!

(#74121) lenko válasza EQMontoya (#74120) üzenetére


lenko
aktív tag

Próbálnak feljönni a ferdeszemű gyártók, de már olyan áron adják az autóikat mint egy német kb.
Passatot is simán venni nem kevés extrával 11M-ért. Ezért a kiáért max 7-7,5M-t tartanék reálisnak...

Az embereknek fáj az igazság!

(#74122) Kornel válasza EQMontoya (#74108) üzenetére


Kornel
veterán

#csakalexus

(#74123) -v- válasza Snoop-y (#74117) üzenetére


-v-
addikt

Az csak arra van, hogy kevesbe rangassa a kormanyt a kezedben, a tapadason nem javit.

(#74124) aero. válasza Tsebacsi (#74118) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ettől függetlenül belül nem rossz. A mostani Mercik zongoralakkos, 50$-os kínai tabletesek félméteres kávával. A 3-as BMW-hez meg pl. nincs üléshűtés. Egyedül a motorokat kéne újragondolni, az 1.7 dízel 140 lóval tényleg karcsú 11-ért. Az előző Optimát vezettem, szvsz egy tágas és korrekt vezethetőségű autó, csak az ára ...

[ Szerkesztve ]

(#74125) Snoop-y válasza EQMontoya (#74120) üzenetére


Snoop-y
veterán

11M-ert 0 kilometeres STI-t is lehet kapni baszki :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#74126) Snoop-y válasza -v- (#74123) üzenetére


Snoop-y
veterán

En tudom, hogy szar csak anno nem igy volt reklamozva ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#74127) #94529552 válasza EQMontoya (#74108) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van még tovább is, Jorus, Tsebácsi...

de #csakazastraF# az igazi ;]

[ Szerkesztve ]

(#74128) focvis válasza EQMontoya (#74108) üzenetére


focvis
veterán

Pedig nem vagyok ám teljesen golfb.zi, becsszó! :) A Golf olyan, mint egy qva jó svájcibicska, semmiben sem tökéletes, cserébe elfogadható árért egy igazi allrounder.

Ha 3 autóm lehetne egyszerre, akkor az egyik egy benzines Golf (pl. 1.4 csí) lenne, vagy vmi hasonló; mellette egy "csatahajó" dízel E Klass kombi (vagy vmi hasonló A6, 5-ös, akár Passat, stb.) ; meg valami sportos/csapatós.
Azonban számomra 1 db autó fenntartása az ésszerűen vállalható (pénz, garázs); így marad a svájcibicska. :)

(#74129) EQMontoya válasza #94529552 (#74127) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jorus japánozik, Tsebácsi Focusára meg egy szót nem szóltam. Van még kérdés? :)

Vagy Te vagy most a júdea népe front, aki megbosszulja, hogy leszóltam az Astrákat? :D

Focvis: ez tiszta sor, erre a célra szerintem is tök jó. Egyetértünk, tényleg egy autópályázó tank, egy városi "leszarom, csak férjek be mindenhová" és egy élménydús játszós lenne az igazi, de hát ez nagyon sok lőpor meg hely.

Same rules apply!

(#74130) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

NebáncsátokaFókámatvégreeldöntöttemmitvegyek :)) :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74131) Qru válasza #94529552 (#74127) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már Fastra... Hétvégén megálltunk technikai szünetre. Beállt egy család a Fastrával, nyitja a géptetőt, nyitja a csomitartó, szerszámok elő és fejvakarás, majd tanácstalan telefonálás. Mondom havernak (aki nem mellesleg autószerelő) te nézzük már meg hátha tudunk segíteni. Oda lett a generátor (csapágy meghalt benne). Nézem vadi új (Auchanos) 55Ah-s akksi. Mondom jó, ezzel a kövi autószerelőig eljutnak azért.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74132) rbalint88 válasza Tsebacsi (#74130) üzenetére


rbalint88
addikt

Tegnapnlattam magneticet, keket es pirosat is eloben. Hat baz, en nem vennek szurket. Egyreszt nepszeru szin, masreszt meg nem szin. Vegyel keket. Az kinez valahogy.

(#74133) focvis válasza Qru (#74131) üzenetére


focvis
veterán

Mikor eladtam a svédOpelt, komolyan megfordult a fejemben - és nem vetettem el azóta sem teljesen - hogy veszek egy normális állapotú AstraF-et 200-ért, hogy az átmeneti autózavarokat orvosoljam; ha erősen sóznak, akkor azt (szegénykét!) rohasszam. Az 1.4 60 ló bőven jó lenne erre a célra: alacsonyak a terhei, nem fogyaszt, és nem is megy annyira rosszul (kb. 15-20 éve volt nálam pár napig kölcsönben, nyomatékos, óra szerint megközelítette a 180-at pályán).
Ugyanakkor sajnálnám kint aszalni / rohasztani, nem használni az év 350 napján.

Szerk.: legjobb lenne egy kombi, 60 lovas. Abban a bringákat is tudnám cipelni. Viszont a kombikat még jobban leélték mára melós-autóként.

[ Szerkesztve ]

(#74134) Tsebacsi válasza rbalint88 (#74132) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A szürke egy szép szín, főleg autóban, és se asszonynak se nekem nem tetszik a kék :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74135) Qru válasza focvis (#74133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk a családban erre volt a Punto de sajnos szétrohadt az alja. Igaz életének bő 1/3-át a tökig felsózott Hungária körúton futotta le. :D

mod:

Fastra 1,4 óra szerint megfutja a 180-at. Saját szememmel láttam. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74136) EQMontoya válasza Qru (#74135) üzenetére


EQMontoya
veterán

Apám 1.5-ös 323F-je is megfutja óra szerint a 190-et is, de az a gyakorlatban 180 sincs, úgy emlékszem.

Same rules apply!

(#74137) szőröscica válasza Tsebacsi (#74134) üzenetére


szőröscica
addikt

Candy red kell!

Vagy egy avusblau bimmer. Esetleg imolarot!

(#74138) Qru válasza EQMontoya (#74136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott már sokat csal a legtöbb autó. Kormi már sima pályatempónál is. Az óra szerint 160 az a traffipax szerint 149. Papírom Csekkem van róla. ;] :DDD

mod:

Lentebb mondjuk kevesebbet csal óra szerint 140 az valós 132/133 km/h.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74139) EQMontoya válasza Qru (#74138) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi is nézegettünk most úton, az óra szerint 150 körüli tempó még 144-145 körül van, szóval nem csak sokat.

Same rules apply!

(#74140) Tsebacsi válasza szőröscica (#74137) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy piros kombi hogy néz már ki :N

Ez már igen:

Estoril-kék!!!!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74141) aero. válasza Tsebacsi (#74140) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A focus kék nekem se gyerebe annyira, de a piros/bordó k*rvajó, lásd az előbb linkelt Kia, és mint szín is elég hálás a kosszal szemben. Vegyél szürkét, ha akarsz, de az snassz.

[ Szerkesztve ]

(#74142) #94529552 válasza rbalint88 (#74132) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ja, beleszürkül majd az úttestbe teljesen. :K
EQMontoya Azért valld be, egy újszerű K Astra, vagy Insignia még neked is tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#74143) K Norbi válasza Tsebacsi (#74140) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem a tervnél maradsz? :D

(#74144) Tsebacsi válasza K Norbi (#74143) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A fehér meg szerintük területiképviselős... Fackivanveletek :D Akkorisszürkeleszmertazasszonynakisaztetszik :P
Meg ez egy ST, nem ST-line, ennek jól áll a fehér :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74145) kisza25 válasza Tsebacsi (#74080) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és ha ki is tudod cserélni sem fog működni, mert előbb ki kell ütni a hibakódot
ismerős erdész és az erdő közepén kiégett az egyik tompított, kicserélte, hogy lásson kifele az erdőből, de nem ment amíg a hibakód ki nem lett ütve, zeeerpraktis:D

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#74146) Qru válasza Tsebacsi (#74144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a formai finomságokat a fehér adja vissza igazán. Még akkor is ha területi képviselős. Bár inkább vennék területiképviselős fehéret mint kispolgári szürkét.

De ha rám hallgatsz olyat veszel ami neked tetszik. Nem nekünk veszed... Ha igen akkor meg 330xi-t vegyél ne egy caros kókuszt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#74147) K Norbi válasza Tsebacsi (#74144) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez igaz, nekem az indigókék adja [link]

Fujj isten ments szürkét..
Itt senkinek semmi ízlése nincs..
Nap rásüt legfaszább.

[ Szerkesztve ]

(#74148) EQMontoya válasza #94529552 (#74142) üzenetére


EQMontoya
veterán

EQMontoya Azért valld be, egy újszerű K Astra, vagy Insignia még neked is tetszene.

Nekem nagyon bunker mindkettő, de tény, hogy sokkal inkább tetszik, mint a korábbiak.

Same rules apply!

(#74149) kisza25 válasza Tsebacsi (#74118) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tegnap akartam neked linkelni, csak annyira kis kombiztál, pedig már a hsz-t is megírtam, meg a link is megvolt, de inkább kitöröltem:P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#74150) Tsebacsi válasza K Norbi (#74147) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ST-nek más a kinézete, nagyobb az orr kivágása, alacsonyabb küszöb, más felni. Ne is linkeld mert nem így néz majd ki. Szürke lesz, készpassz... :o

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.