Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) Kornel válasza Magnum_ (#74200) üzenetére


Kornel
veterán

Szerinted neked szólt?
Olvasd vissza a kommenteket.
Az ember navigálni akar (nem úgy mint te) a központi kijelzővel, de ugye csak a GLX felszereltség része az "ingyenes" navigáció egyelőre, frissítés után AA-val ugye mindez ingyen is megoldható lesz, de egyelőre csak a Suzuki gyári SD-jével van rajta offline navigáció, illetve ugye a már említett fekete beszerzési forrás is létezik. Tehát emberünk egyszerűen sajnálja rá a pénzt, ingyen várta volna, holott nem a felszereltség része. Gondolom azt hitte, hogy letölti az nCore-rol, és majd szépen felmasolja az SD-re ctrl+C ctrl+V-vel.

Egyébként nekem pl. van rá igényem, de nekem már a waze-n kívül nem kell más, így egyelőre AA hiányában a telefonom használom. Ha mégse jönne rá a frissítés, akkor muszáj leszek visszaszokni az offline navigációra.

Egyébként milyen Olaszország, ott vagy igaz?

[ Szerkesztve ]

(#74202) szilva01 válasza Magnum_ (#74200) üzenetére


szilva01
őstag

De neked ritkan kell a gps, te irtad. Itt arrol volt szo, hogy kell a nagynavi, de a 20k is sok lenne. A ketto kozt van kulonbseg. Az elozo hozzaszolasomban irtam, hogy nekem sem lenne most ennyi navi szoftverre, de igeny sem tarsul hozza.

Szerk.: Ihatsz meg, de ez autos topik, nem anyagi helyzet fitogtato topik. En pl. csoro vagyok, nem az etlap jobboldalat nezem, hanem ahol az arak vannak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#74203) focvis válasza -v- (#74196) üzenetére


focvis
veterán

Rövid válaszom (Vilike stílusban): leszarom.

Bővebben: előtte ő volt a "Bosch technikus" a TC-n, utána lett önálló. Nagyon remélem, hogy sosem kell hozzá vinnem az autómat, mert nem produkál rejtélyes hibát. Nagy arc, mindenhez is ért, öntelt. Nincsenek ilyen barátaim. Magam becsületesen dolgozom, nem használok ki másokat, reméljük ő sem.
Ennyit tudok erről a témáról mondani, slussz. Egy igazi szent ember.

(#74204) Magnum_ válasza Kornel (#74201) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itt minden mindnekinek szol.
Ezt tudni kell :D

Meg nem, phaszom. Csajom mar szabin, en meg szopok a heten a cegnel. Majd vasarnap indulok.
Persze a ceges laptoppal es telefonnal.

Szilva: en is csoro vagyok, de mint allat. Ha rendszeres olvaso lennel, akkor tudnad, mi a dorges itt.

Van reszletes kereso, mondjam, kinek a hozzaszolasaira szurj ra? :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74205) -v- válasza focvis (#74203) üzenetére


-v-
addikt

leszarom

Fair enough ;] amúgy ennyi, ha gyökérnek tartod nem kell oda vinni ja.
Van választék szerencsére pékekből :DD

Magam becsületesen dolgozom, nem használok ki másokat, reméljük ő sem

Én is pont ezt írtam amúgy, hogy amíg becsületes munka van mögötte, és nem más kárára cselekszik, addig nem látok problémát.

[ Szerkesztve ]

(#74206) Kornel válasza Magnum_ (#74204) üzenetére


Kornel
veterán

Ez célirányos komment volt, semmi mögöttes tartalommal, az adott hsz-ra született válasz, sőt még megpróbáltam segíteni is, PM-ben még az okossághoz is elérhetőséget adni :K

Mod: azért majd írd meg, hogy milyen, mert ki kéne találni hova megyünk július közepén :U
Horvátország ár érték arányban szerintem nem éri meg, Olaszország és Törökország amiket most nézegettem. Autóval mész egyébként?

***Többet azért ne igyál, holnap meló akkor ;]

Na most már tényleg sok lesz a jóból, neked már semmi se jó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74207) Magnum_ válasza Kornel (#74206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mother, elosegited a szrragosagot :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#74208) Magnum_ válasza Kornel (#74206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze, h autoval. A fapados (nem, nem biz'class) pont jo a 3 napos hosszu hetvegekre, de tobb napra auto kell. Hogy tudjak nyugban mozogni ES be tudjak vasarolni a mercatoban. Es meg kell jaratni a vasat.

Elfogyott a kozepkategorias roze. Most bontom a low cost rozet, ilyenkor mar kurvamindegy.
Kiidegeltek ma.
Mondjuknti is hozzatesztek :DDD

Ha nincs szallasod, mar nem.is lesz ;]

Holnap 6.20kor mar bent leszekaz irodaban

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74209) rbalint88 válasza Magnum_ (#74200) üzenetére


rbalint88
addikt

be :DDD

(#74210) Bögre válasza focvis (#74188) üzenetére


Bögre
aktív tag

Sörrel fizetném a munkadíjat! :D

Egyébként az a baj, hogy nincs más, aki ilyen szemcseszórással csinálná itthon. (Vagy jól elbújt.) És nem zárom ki, hogy a vegyszerek is szépen leoldják a kokszot, de míg azoknak az eredményét sosem látni, ilyen szemcseszórással tisztított szívósorról van pár előtte/utána videó a youtube-on, ami elég meggyőző.

Ez egy érdekes fórumbejegyzés a témában: [link] Elgondolkodtató, hogy miért létezik BMW part numberrel is maga a szemcseszóró [link] és miért van hozzá gyári BMW adapter is? :F

Mindenesetre beszámolok majd az eredményről, remélhetőleg képi anyaggal alátámasztva.

(#74211) Kornel válasza Magnum_ (#74208) üzenetére


Kornel
veterán

Van még szállás, bár a héten tényleg fixalni kéne.
Én repülőn gondolkozom, nem lenne drágább, mint autóval, igaz helyben kényelmesebb autóval mozogni.
Bár egy török rivérán talán mindegy is, Olaszország még valószínű jobb lenne autóval.

Nehogy megszondáztassanak holnap meloban ;]

(#74212) szőröscica válasza bajnokpityu (#74195) üzenetére


szőröscica
addikt

Az esőérzékelőnél sokat számít, hogy olcsó gagyi elektronika van-e benne vagy sem. A Nissanban nagyon nem szerettem, mindig késve reagált és sosem találta el az ütemet megfelelően, állandóan közbe kellett avatkoznom az érzékenységállítójával. A mostani autómban viszont tök király, egyszer beállítottam az érzékenységét, és azóta nem kellett hozzányúlnom.

(#74213) Magnum_ válasza Kornel (#74211) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemlesznaddigra semmi

Toroko.-ba menne a faszomse. Ahol az emberi jogok europai egyezmenyenek az alkalmazasat felfuggesztik, en oda nem megyek. Uj autoval SE.

Nekem.olaszo-ba olcsobb lenne a ropcsi.
De leirtam, hogy kell a vas, mert kell az olcso olivaolaj, meg teszta, meg pesto meg lemon soda :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74214) Kornel válasza Magnum_ (#74213) üzenetére


Kornel
veterán

Csak nem lőnek le :)
A héten eldöntjük, aztán lesz ami lesz.
Ha nem jelentkezek július közepétől, akkor elástak valahol Törökországban :)
Amúgy mi se állunk túl távol tőlük, retorikában már ugyanott tart V.

joamilestoné: nálam jól működik, szerencsére itt a felszereltség része, mind az ablaktörlő, mind a fényszóró autó állásban van, eddig teszik a dolgukat.

Bajnokpityu: eddig ilyen még nem tapasztaltam, remélem nem is lesz ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#74215) bajnokpityu válasza szőröscica (#74212) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem az a bajom vele, hogy száraz napos időben rászáll egy levél az érzékelőre, és a száraz üveget dörzsöli.
ütemmel nincs gond, de esőn kivül én teljesen lekapcsolom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74216) Magnum_ válasza Kornel (#74214) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztos, ami biztos, novberben 10evre csinaltattam meg az utlevelem :D

Ja, majd szamolj be, milyen a kebap :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74217) bajnokpityu válasza Kornel (#74198) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem is fontos volt. őstelefonnal ment is, de kellett nekem frissiteni android rencert, azóta csak a pénzért megvehető majdnem teljesen offlány navik vannak.

mirrorlinkkel másik baj az volt, h zabálta az akkut, és nemhogy töltődött volna a teló USBről, de inkább merült.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74218) Magnum_ válasza bajnokpityu (#74217) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nincs mese, uj telefon kell :(

I humbly and respectfully decline™

(#74219) Kornel válasza bajnokpityu (#74217) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon kell már az AA.

Új telefon is kéne amúgy, de az csak úgy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74220) Magnum_ válasza Kornel (#74219) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lesz most az az uj billes blackberry. Az tetszik. Azt varom.
Ugyis kell valami uj telefon lassan :O

I humbly and respectfully decline™

(#74221) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ugye írtam lehet bemértek, kb 10 éve nem büntettek meg, így kérdezném hogy a mostani rendszerben mennyi idő mire küldik a büntit? 2 hét?

(#74222) Speeedfire válasza B-L-A-C-K (#74221) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, kb 2 hét. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74223) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#74221) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Easy kicsirigo

I humbly and respectfully decline™

(#74224) rbalint88 válasza Magnum_ (#74218) üzenetére


rbalint88
addikt

Rendes telefon kell :P amugy a droiddal se lenne semmi baj, ha nem 623578 hardverkiepitesre kene optimalizalni. Meg megdizajnolnak rendesen, egysegesre.

Amugy az esoerzekelos ablaktorlo tenyleg jo, ha mar vegkepp muszaj bekapcsolni, akkor en is AUTO allasra rakom a kart. De a jo wax 60 felett ledobja a vizet szepen.

(#74225) bitpork válasza rbalint88 (#74224) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az üveget mióta waxolják?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74226) rbalint88 válasza bitpork (#74225) üzenetére


rbalint88
addikt

A mosos lotty megy ra. Az is wax elvileg. Amugy a multkor atkentem az uvegeket is a gyorswaxszal, nem rontott rajta.

(#74227) Magnum_ válasza rbalint88 (#74226) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha ott lettem volna, nem engedtem volna.

I humbly and respectfully decline™

(#74228) focvis válasza Kornel (#74214) üzenetére


focvis
veterán

Július közepén nem lesz rohadt meleg Dél-Törökországban? Én októberben voltam, akkor pont kellemes, fürödni is lehetett a tengerben. Mondjuk a feleségem miatt sem mennénk, fél a terroristáktól.
A digókat még én rühellem, így marad szokás szerint Horvátország, szállást múlt héten foglaltam, volt választék. Nem különösebben drága, a tengerpart kb. mint Budapest.

@joamilestoné: Azt mondom, hogy kommerszben az Opelé a legjobb esőérzékelő és a legjobb xenon. A ledeket nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#74229) EQMontoya válasza focvis (#74228) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nemtom, én jobban szeretem valahogy a digókat, mint Horvátországot. Na nem az északi részt.
De valahogy előrébb járnak szolgáltatásban, lazák, de valahogy mégis működik minden.
Tök jó arcok a horvátok is, sőt, általában elég pozitív tapasztalatunk volt velük, de a digóknál valahogy természetesebben működnek a dolgok, könnyebben találsz egy jó éttermet, cukrászdát, jobb az infrastruktúra, ilyesmi.
És a horvátoknál nem nagyon van homokos part, a digóknál meg bőven.

Same rules apply!

(#74230) Magnum_ válasza EQMontoya (#74229) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Volt egy exem, annak kellett allandoan hravatska.
De utaltam.
En a digok oldalan vagyok.

I humbly and respectfully decline™

(#74231) focvis válasza EQMontoya (#74229) üzenetére


focvis
veterán

Na látod, ebben sem azonos az ízlésünk. Voltam Rómában (repülővel) és Velencében (hajóval), részemről a kulturális rész letudva, a jesoloi tengerparton meghagyom a helyet másoknak. :)
A feleségem amúgy szereti Olaszo-t, az anyjával néha mennek is, de tiszteletben tartja, hogy engem oda el nem rángat. :R

Kedvenc strandom, hogy a YT "csatornámat" futtassam.

[ Szerkesztve ]

(#74232) pècsimunkás válasza focvis (#74228) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Bulgária ?
2x voltam , szerintem rohadt jó !
Görögország után voltam haverjaimmal . Nekem is , haverjaimnak is jobban tetszett Bulgária mint Görögország .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#74233) EQMontoya válasza focvis (#74231) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ezek pont nem a jó helyek, az sajnos határozottan igaz Olaszországra, hogy a legfelkapottabb helyeken tényleg tucatturistának fogod magad érezni.
Szicília, Szardinia nekem pl. határozottan bejött.

Saint_: én nem lennék ennyire kategorikus, szeretem én Horvátországot is, csak a másik partot jobban. :)

Egyébként, ha nem tengerpart kell, hanem inkább hegyesebb, erdősebb vidék, akkor Szlovénia és a Bledi tó környéke szerintem tök jó. Közel van, nem drága és elég normálisak. Csak kávét nem tudnak főzni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74234) Integrale válasza Magnum_ (#74230) üzenetére


Integrale
veterán

Szép Horvátország, de a lazaság és a nyugalom az olaszoknál zsigerből jön, nekem ez jobban élhető, hétköznapokon is az volt, és nyaralva is.

EQMontoya: igen, érdemesebb a kevésbé felkapott helyekre menni, Garda tó, Firenze, Bologna és térsége és persze a déli rész.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#74235) -v-


-v-
addikt

Szerintem a velencei tó a király. Busszal.

;]

(#74236) Kornel válasza -v- (#74235) üzenetére


Kornel
veterán

Oda már sárga megy, nem? ;]

(#74237) szőröscica válasza Integrale (#74234) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyetertek. Nagyon szep Horvatorszag, de Olaszorszag szolgaltatasok teren sokkal elorebb jar.

Viszont Varasdot ajanlom mindenkinek, Pesttol szuk harom orara van, egy szombati programnak idealis.

(#74238) focvis válasza pècsimunkás (#74232) üzenetére


focvis
veterán

Görögországban (Kréta, szeptemberben) én is a haverjaimmal voltam. 8-an fiúk - szakadozik a film. :B

(#74239) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Most veszem az első autómat, egy opel corsa-t. Semennyire nem értek az autókhoz ezért segítséget kérnék.
Átvizsgálásnál azt mondták a gumikat mindenképp cserélni kell mert nagyon elöregedtek.
Megnéztem, 215/45 r17 gumi van most rajta, gondoltam ez alapján megtalálom mi kell. Hát nem sikerült, van egy pár.:)
Milyen gumit kell vegyek a kocsira?
Előre is köszi a helpet!

(#74240) Kornel válasza dkaro (#74239) üzenetére


Kornel
veterán

Mi ez, opc? :)

(#74241) dkaro válasza Kornel (#74240) üzenetére


dkaro
őstag

Rágugliztam mi az az opc.:D Szóval egy 1.4-es 2007-es "sportos kivitelű" járgány.

(#74242) Magnum_ válasza dkaro (#74239) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nyari kell, teli, vagy negyevszak? MenNyit szansz ra?
Gyari 17es kerek van rajta?

I humbly and respectfully decline™

(#74243) dkaro válasza Magnum_ (#74242) üzenetére


dkaro
őstag

Szeretnék majd külön téli, nyárit de most csak nyárit. Gyári kerék van rajta, még a gumi is az eredeti csak már 10 éves.
Természetesen minél olcsóbban meg akarom úszni de szart nem akarok venni, igazából biztonság az első. De van 15-ért és 45-ért is.:)
Jah nem azért sportos kivitel mert versenyezni akarok csak jó állapotban volt jó áron.:)

(#74244) EQMontoya válasza dkaro (#74243) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én szeretnék a helyedben valami rá való, 15 col körüli alut, azzal "kicsit" olcsóbb lesz gumizni, jobban is fog menni és jobb lesz a komfortja is.
Azt a kérdést már csak magamnak teszem fel, hogy ki a f..om tesz ekkora kereket egy 1.4 Corsára?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74245) Qru válasza Kornel (#74240) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Este a Hungin beállt mellém egy OPC Corsa. Elég csúnyán lenyomott. :D

#nincsbennetarcsi

(#74246) focvis válasza EQMontoya (#74244) üzenetére


focvis
veterán

Nem vágom a nevét, de valamelyik dizájnos felszereltségi szinthez ezt a kereket adta szériában az Opel (sajnos, vagy nem sajnos).

(#74247) focvis válasza dkaro (#74243) üzenetére


focvis
veterán

Ha olcsó, de elfogadható gumit keresel "fura" méretben, nézd meg a Matador Hectorra 3-at [link].

[ Szerkesztve ]

(#74248) Qru válasza -v- (#74156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogy állóból is el tudjon indulni és ne rombolja le a megmaradt vízvezetéket a StEndrein. ;]

#nincsbennetarcsi

(#74249) kisza25 válasza focvis (#74246) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

gtc?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#74250) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/nagy_dobas_keszul_a_magyar_hasznaltauto-piacon.641743.html :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.