Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) Kornel válasza kisza25 (#71400) üzenetére


Kornel
veterán

Yes, Alonso nagyot ment, már amit a vége felé láttam.
Azért a motorhiba nem kellett volna.
Jövőre kaphatna valami versenyképes autót, mondjuk Kimi helyét, na akkor lenne izgalmas az F1.

(#71402) kisza25 válasza Kornel (#71401) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ferkához vissza? hát nem tudom, volt ott eleget második:P
Mondjuk a mercinél nincs hely akkor jobb, mint a semmi, a hondánál meg kb most minden jobb:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#71403) mdani01 válasza Kornel (#71395) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ha emlékszel régen se ment F1-ben a Hondának (Senna korszak után), volt pár dobogó de azonkívül semmi említésre méltó. Érdekes MotoGP, WTCC-ben jól mennek.

Mondták is Monacoba az MGU-H 2 versenyt bír ki..

iPhone 6S SpaceGray

(#71404) Qtya123 válasza Bögre (#71377) üzenetére


Qtya123
őstag

Engem is bosszantanak az ilyenek. Sok fura ember szaladgál köztünk. Én ma pl úgy jártam, hogy leparkoltam a szokásos helyemen a lakás előtt lezártam az autót majd elindultam a járda felé. Látom, hogy egy 50 év körüli nő áll a járdán, mint lóf.sz a lakodalomban és értetlenkedve hol rám, hol az autóra néz.
Nagyon gondolkodtam, hogy megkérdezem mi a bánat annyira érdekes, de inkább kihagytam, mert féltem, nehogy leordítsam, utána meg majd sunyiban az autón áll bosszút. Aztán ahogy elmentem az is elindult, meg motyogott is valamit. (pedig nem száguldoztam/zenét bömböltettem/stb...)

(#71405) Kornel válasza Qtya123 (#71404) üzenetére


Kornel
veterán

Nem véletlen, 2007-ben bezárták a lipotmezei elmegyógyintézetet...
Mindenkit szélnek eresztettek.

[ Szerkesztve ]

(#71406) EQMontoya válasza Qtya123 (#71404) üzenetére


EQMontoya
veterán

Don't worry, karma is a bitch. :)

Same rules apply!

(#71407) kisza25 válasza mdani01 (#71403) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A Brawn GP az nem honda motorral ment, a honda jogutódja volt?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#71408) Kornel válasza kisza25 (#71407) üzenetére


Kornel
veterán

Én is ezt akartam írni, de utánanéztem és nem: Mercedes motorral mentek.

[ Szerkesztve ]

(#71409) #94529552 válasza Willie (#71396) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elvileg nem, mert műbizonylatos cucc, és vizsgaköteles, de kérdezd meg ott, ahol amúgy is műszakiztatod.

(#71410) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Vajon Magus erre mit mondana?? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71411) mdani01 válasza kisza25 (#71407) üzenetére


mdani01
aktív tag

Sajnos nem.

iPhone 6S SpaceGray

(#71412) focvis válasza Kornel (#71399) üzenetére


focvis
veterán

Mardaway pumpás spray-t használok, pénteken este befújom a motorteret, a hétvégén kitart. (Max. 2 hét, de inkább minden vidéki hétvégén befújom.)
Kicsit büdös.

A kutyaszőr nekem nem vált be.

[ Szerkesztve ]

(#71413) Kornel válasza focvis (#71412) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt néztem én is, homasitaban is van, az útba esik.
Hova fújod pontosan, nem lesz baja az elektromos dolgoknak?

Tsebacsi: mennyit bírnak ezek a DSG-k?

[ Szerkesztve ]

(#71414) focvis válasza Kornel (#71413) üzenetére


focvis
veterán

Direkt autóhoz van, nem lesz baja semminek.

Hová fújom:
géptető szigetelés
motorburkolat (felesleges, de fújom)
légszűrőház (felesleges)
turbócső
minden látható gumicső a motor környékén
tetőantenna (már rágásnyomokkal vettem az autót)

Több évre elég, fogytán van, felvizeztem, de így is működik; most hétvégén egy dög se mászta meg, kint parkoltam.

[ Szerkesztve ]

(#71415) Kornel válasza focvis (#71414) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon jó, köszi. :R

(#71416) aero. válasza Skillet (#71376) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jaja, hát a remény (10%) meg hogy szar (90%) az két külön dolog. :D

Ez most egy 100 ezres móka volt, de látod, ezért nem harcolok tovább, amit az előző 2 postban is leírtam. Az autó nagyon nehezen eladható, más hibái is vannak, nem is számoltam eladással, de fasza kis kanapé lesz az ülésekből egyszer, az biztos. :C

Otthonra igazából teljesen felesleges arra a pár hétre magamnak vásárolnom, mivel ezzel is anyu jár dolgozni, neki felesleges 200 ló, így is elég gáz 9 literes fogyasztáshoz a 9ft/km térítés abszurdisztánban. Kintre D5-ön gondolkozom, mert néha rájövök, hogy spúr lennék tankolni egy benzinest (bár sokkal többet nem ennének, mint a Merci), elég sokszor bejátszik hosszútáv mostanság. Aztán a jövőjére is gondolnia kéne az embernek, még akkor is, ha belefér a tankolás. :))

[ Szerkesztve ]

(#71417) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

"A BMW-re az ukrán felségjelzést már a szerelő rakta fel poénból, hátha jobban tisztelik a kocsit a pesti forgalomban." - forrás

Nabazz, vajon a Civicnél is működne? :DDD

Tsebacsi: Javasolom, hogy olvasd át alaposan a fenti cikket és lásd meg a főszereplőben a Civic utódját! :)

[ Szerkesztve ]

(#71418) Skillet válasza aero. (#71416) üzenetére


Skillet
addikt

Ejj, de gáz. :(
Azért gyógyulást a vasnak, hátha egyszer lesz hozzá türelem, idő, meg jó szerelő! :DDD
D5? Az mi? Volvo? Nem igazán vágom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#71419) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#71417) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

F*szomnak kell ekkora batár :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71420) szőröscica válasza BigBlackDog (#71417) üzenetére


szőröscica
addikt

Király kocsi, valaki vegyen egy ilyet a topikból. V12-vel is lehet.

(#71421) Jorus válasza BigBlackDog (#71358) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szétnéztem pár hete a piacon, írtam jó pár cégnek, aminek kb. az lett az eredménye, hogy:
- 10-ből 8 válaszolt (a többi el sem olvasta az e-mailt)
- ebből a 8-ból 4 értette meg, hogy a kérdés a szélvédő fóliázására irányult (a többi az oldalsó üvegek fóliázására gondolt)
- ebből a 4-ből 2 adott ajánlatot a teljs szélvédő fóliázására (a többi csak a szélvédő felső csíkját kívánta volna fóliázni)
- ez a 2 ajánlat meg túl drága volt (40-50k között, 2 év garival, de 2 évet kibír a szélvédő is, az meg 20 ropiból cserélhető).
Szal elvetettem a gondolatot. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71422) BigBlackDog válasza Jorus (#71421) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát jó, aki megússza 20e Hufból a szélvédőcserét, annak könnyű. :DDD Na mindegy, akkor nem foglalkozok én sem ezzel, valószínűleg én sem találnám meg olyan gyorsan az aranykezű fóliázó mestereket.

[ Szerkesztve ]

(#71423) Jorus válasza BigBlackDog (#71422) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van 200 környékén gyári is Japánból, de mivel a napi 100 km pályázással úgy is szétverődne az is, így viszonylag feleslegesnek tartom. :) Egyébként 60 alatt van már fűthető is, azon majd elgondolkodom, ha eljön az ideje.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71424) Kornel válasza Jorus (#71421) üzenetére


Kornel
veterán

Civichez 130k a gyári, és csak azzal működik rendesen a fény és eső érzékelő.
Bár gyanítom a fólia is bezevarná akkor az érzékelőket...

(#71425) Jorus válasza Kornel (#71424) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ebben nincsenek ilyen úri extrák gyárilag sem. :N Az össz kényelmi extra, hogy van fűtőszál benne a lapátok alatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71426) barnam_ válasza BigBlackDog (#71422) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem 26500 Ft volt tavaly, igaz, egyszer vissza kellett vinnem, mert kicsit szélzajos lett.

(#71427) BigBlackDog válasza Kornel (#71424) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Próbáltam keresni erre az infóra, de eddig nem sikerült találnom tapasztalatokat. Több szélvédős hely szerint is az utángyártott szélvédővel is működnek a szenzorok. Mit jelent pontosan az, hogy csak gyárival működik "rendesen"? Nem emlékszel véletlen a forrásra, hogy hol írták (vagy, hogy pontosan melyik utángyártott típussal kapcsolatban említették ezt a tapasztalatot)?

Nekem úgy tűnik, hogy pl. az itt lévő legdrágább szélvédő cikkszám alapján Pilkington (a gyári is az, ha jól rémlik). Ebből azt gondolnám, hogy kvázi gyári minőség, csak máshogy van címkézve.

[ Szerkesztve ]

(#71428) Kornel válasza BigBlackDog (#71427) üzenetére


Kornel
veterán

Érdeklődj a FB csoportban, ezen kívül egy csak hondaval foglalkozó szerelő/nepper is felhívta a figyelmem rá, amikor szélvédő cserén gondolkoztam.

(#71429) BigBlackDog válasza Kornel (#71428) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na jó, FB-n még nem kérdeztem utána. :R Viszont akkor a csepeli bontó infója sem volt teljes ilyen szempontból (emlékeim szerint úgy említették a dolgot, hogy normális minőségű utángyártott teljesen egyenértékű a gyárival).

[ Szerkesztve ]

(#71430) Qru válasza rii (#71347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ilyen Teszkós töltőd van akkor vedd le a sarukat, ha vmi jó (pl Ctek) akkor maradhat a saru rajta töltés közben. :K

Én mondjuk mindig leszedem mert akkor legalább meg is tudom akkor pucolni az érintkező felületet.

Jorus: Mennyire bonyesz bepattintani egy dashcam-et? Neked van az OBK-ban.
Miután hétvégén rámhúzta a kormányt direkt egy rendőrautó kajak fontolóra vettem, hogy beszerzek egy ilyet... Elöntötte a xar az agyam toltam egy parkettát és elindultam utána de szerencsére a csajom lehűtött és elengedtem a dolgot. Nagyon-nagyon csúnya dolgokat tudnék most írni... :(((

mod:

Skillet: A D5 a Volvo saját fejlesztésű 5 hengeres dízelének (2400 ill 2401 ccm méretekben készült) a csúcs verzióját jelöli. Karosszériától/évjárattól függően 280-440 Nm és 130-215 lóig terjed a gyári teljesítménye. Az öthengeresek érces hangja elég jól elkendőzi a kerregést. Haveromnak S60 D5 volt abban 163 lovat és 340 Nm-t tudott és elég szépet lépett. Ezen felbuzdulva tesója vett egy S40-et ugyanezzel a motorral csak az már gyárilag 185 lovas volt...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#71431) Jorus válasza Qru (#71430) üzenetére


Jorus
nagyúr

Semennyire, én csak feltappancsoztam a szévédőre az egyiket az A oszlop mellé, és húztam neki kábelt a szivargyújtó kábeléről, a másikat meg a C oszlop mögé rögzítettem az oldalablakra, az a csomagtér szivargyújtójáról kapja a delejt.

Emigyen:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71432) lenko válasza Qru (#71430) üzenetére


lenko
aktív tag

Munkatársmnak is van egy S80 ilyen dízellel, kerreg az még elég szépen. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#71433) Qru válasza lenko (#71432) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mihez képest. :D Kormihoz mérve sokkal-sokkal szebben szól (sor4). Az a plusz +1 henger sokat számít... de igen nem olyan kifinomult mint pl Munez V6-osa. :K

#nincsbennetarcsi

(#71434) Integrale válasza Tsebacsi (#71397) üzenetére


Integrale
veterán

Én meg elugrottam Krk-re, meg vissza, 1270km, 5,8 l/100km, 130-140 között 4 fővel.

Qru: az a 2.5 V6 szerintem minden csak nem kifinomult, alapjáraton szerintem kifejezetten hangos, fordulaton szép.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#71435) Qru válasza Integrale (#71434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát a 2.0 TDI-hez képest kimondottan kulturált járású. Azért írtam, hogy attól függ mihez viszonyítod.

#nincsbennetarcsi

(#71436) Shade45


Shade45
senior tag

Ford Puma 1.4 90LE 5 fokozatú manuális váltó:

Elinduláskor, amikor 1-ből 2-be váltok rángat az autó, csak akkor nincs ez a jelenség, ha nagyon lassan, finoman adok neki gázt. Más fokozatokban nem csinálja, csak 2-esben.

Kezdjek aggódni? Mi lehet a hiba?

2 hete cseréltek olajat a váltóban, illetve a motorban. Sajnos az előéletről nem tudok nyilatkozni, hogy korábban is csinálta-e, 2 hete van nálam az autó.

[ Szerkesztve ]

(#71437) MunezXBK válasza Integrale (#71434) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem mindegyik hangos alapjáraton. Enyémre még Mágus is azt mondta, hogy halk. ;)

(#71438) Integrale válasza MunezXBK (#71437) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem ket Passat a referencia, azok szerintem hangosak voltak. Audiban nem tudom milyen lehet, nekem nem jott be a hangja, de csak alapjaraton, amint emelkedik a fordulat szerintem kifejezetten szep hangja lesz, hiaba dizel.

"Bad reklám is reklám too"

(#71439) barnam_ válasza MunezXBK (#71437) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a 2T olaj is csendesít rajta :)
Legalábbis nekem utána majdnem annyira csendes lett alapjáraton, mint egy benzines. (majdnem)

(#71440) Qru válasza barnam_ (#71439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem még most is lenyűgöz, hogy fordulaton milyen csendes/szép hangú a tiéd dízeles létére.

#nincsbennetarcsi

(#71441) Kornel


Kornel
veterán

Lesz a héten móka?
(Topictali)

(#71442) TommyX_ válasza Shade45 (#71436) üzenetére


TommyX_
őstag

Ezeket kellene megnézni:
Első lambdaszonda, légtömegmérő jól van-e csatlakoztatva, pillangoszelep is lehet piszkos, gyújtótrafó, hirtelen ennyit kellene előrizned.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#71443) MunezXBK válasza barnam_ (#71439) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg a Xado gél.

(#71444) Integrale válasza MunezXBK (#71443) üzenetére


Integrale
veterán

Miket raktol bele, hogy csendesedik? Csak olyan trutyi erdekel, ami nem vagja haza, es 330+-ot futott is kaphatja.

"Bad reklám is reklám too"

(#71445) Tsebacsi válasza Kornel (#71441) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudom hogy érek rá, de a tütüd megnézném :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71446) MunezXBK válasza Integrale (#71444) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Előtted írtam. :D

(#71447) Kornel válasza Tsebacsi (#71445) üzenetére


Kornel
veterán

Csütörtök Auchan Óbuda?

(#71448) Tsebacsi válasza Kornel (#71447) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én oda tuti nem :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71449) Qru válasza Kornel (#71447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már szerveztem akkorra programot. :(

#nincsbennetarcsi

(#71450) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv.

Kinek milyen autóillatosító vált be hosszabb távon? lehetőleg ami nem 2 napig tart.

illetve belső sárga izzók helyére ki használ pl ilyet? LINK

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.