Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) szentkuti11 válasza lenko (#71350) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hajlítottad a rendszámot, mielőtt ragasztottál? Mivel tisztítottad meg a felületet?

(#71352) Kornel válasza lenko (#71350) üzenetére


Kornel
veterán

Ha valaki le akarná szedni a rendszámot, mennyire lenne nehéz dolga?

(#71353) focvis válasza Kornel (#71352) üzenetére


focvis
veterán

Rendszámkerettel együtt 2 mp alatt tépem le a 2 db csavarról. Múltkor néztem topiktalin valaki ragasztott rendszámát, azt szvsz nehezebb leszedni.

(#71354) aero. válasza Kornel (#71352) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem a mercin 21 eve van fent ketoldaluval elol (3db), ugyhogy no para :D

(#71355) lenko válasza Kornel (#71352) üzenetére


lenko
aktív tag

A szélét 1-2 ujjal erőltetve sem tudom megkezdeni.

(#71353) focvis

2. lényege, hogy ne legyen műanyag keret. Ocsmány+zörög a hifinél / csom. ajtó lezárásnál. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#71356) Magnum_ válasza Kornel (#71352) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon nehéz a dolga.
de túlragasztani se kell.. hátha összetöröd a löksit és újra kell fényrzni

I humbly and respectfully decline™

(#71357) Skillet válasza aero. (#71346) üzenetére


Skillet
addikt

Ne siess úgy :D mert nem értem.
Volt egy felújított turbod... és elkezdett visítani gázadásra. Ennyit tudok. Akkor arról volt szó, hogy csak valahol szökik a turbo nyomás, kifújhat... de majd mondod a híreket...
?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#71358) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kavicsvédő szélvédő fóliával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Talán Jorus írta valamikor, hogy nézegette a lehetőségeket ilyen témában.

Egy-két helyen látom a Clearplex nevű gyártó megoldását, mint a feladathoz használt terméket. Elgondolkoztam rajta, főleg, hogy egy-két helyen írtak olyat is, hogy a meglévő karcokat is láthatatlanná teszi/csökkenti a mértéküket.

(#71359) tboldi válasza i-sti (#71340) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi! :R (és sky11-nek is!)

A Ferrari-vörössel nem lőttél nagyon messze, Milano Rednek hívják ezt a színt. :D A felnik meg az autóval jöttek (ahogy a -3 centis H&R progresszív rugók is). Magamtól nem biztos, hogy ezt a felnit választottam volna, de tényleg nem áll rosszul, úgyhogy marad, még ha csak gyári méretű 14-esek is. A sötétítés már az én művem. :))

Most a fólia volt az érdekes, ezért - egyet kivéve - csak kívülről fotóztam, de februárban, rögtön a vásárlás után csináltam párat. :)

[ Szerkesztve ]

(#71360) Joker88


Joker88
őstag

mai történet,amiben bizonytalan vagyok..

faluban jött ismerős elmondása alapján :
nem volt záróvonal,szaggatott csak.
tehát előzésre lehetőségem volt 100%ban.
Biciklist előztem, egymás mellett mentek ( tehát ismereteim szerint szabálytalanul ) .
én megelőztem őket. irányjelző ki időben,majd kikerülés,visszasorolásnál reflexből arrafele is irányjelző.
De később vettem észre,hogy , a bokorból, sunyi módon ott volt velük szembe cirka 300méterre, a traffi.

namost az előzésem nem volt 50 km/h-nál több sebességben... van félnivaló ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71361) K Norbi válasza Kornel (#71352) üzenetére


K Norbi
addikt

Aki elakarja lopni, az el is fogja. 2 oldalú hamar lejön. Horgász damillal szokták levágni 10 másodperc.
De ha teszel alá egy kis FBS-t na akkor megszenved vele.
Persze ha leakarod majd szedni te is ;]

Mivel a rendőr azt mondta a rendszámnak mozdíthatónak kell lenni.
Visszaraktam keretbe.
Ragasztva volt évekig, mára keretbe jobban tetszik.
Gyárilag van neki egy mélyedés kialakítva felragasztva körülötte puccos volt, mintha hiányozna valami.

(#71355) lenko Nem zörög a [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#71362) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak! Segítsetek. Asszony vett a céges kocsihoz egy PREVENT vezetékes klímatisztítót, ezt :

A leírás szerint fujjuk be a "klímaberendezés fő levegőjárataiba" és érdemes a pollenszűrő helyére is.

Autó : 2014-es Ford Focus 1.6 TDCI Duratorq

Ha jól tudom ezekben a Focusokban a pollenszűrő valami elmebeteg módon a gázpedál mellett van, le kell szedni a gázpedált ? Jól tudom, jól rémlik ?
A másik megoldás amit még hallottam, hogy ezeket a vezetékes klímatisztítókat a hőcserélőhöz is lehet fújni, és úgy járatni a ventillátort.

Ti hogyan használjátok ezeket a vezetékes klímatisztítókat, hogyan járjak el ezzel a Ford Focussal ? ?

Köszi :)

.:. bl4ze .:.

(#71363) aero. válasza Skillet (#71357) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kilazult a tengelye es leragadt a fix geo (asszem, mert nem mozgatta egyaltalan). Gyanithatolag olajnyomas problenak miatt, ezert csereltettem volna csapagyat, de elsumakoltak mar masodjara (mas szerelok). Nem ertenek hozza, ezert meg pestre se energiam se idom vitetgetni az autot. En feladtam. :D mukodik most is de szerintem ezt a turbot is kinyirja majd lassan. Ha nem a fotengely vetemedik meg elobb. :D

Most masra kell koncentralnom, nem akarok 3 autot egyszerre, viszont hengerszamot akarok lepni, ugyhogy valamelyiknek ki kell esnie. A mercit se tervezem mar tul sokaig.

[ Szerkesztve ]

(#71364) Bögre válasza bl4ze (#71362) üzenetére


Bögre
aktív tag

Hétvégén otthon voltam (Nagykanizsa), ma jöttem vissza BP-re. Mielőtt letettem az autót, gondoltam lemosom a bogarakat az elejéről, ezért elgurultam a Red Car Spa -ba. Utána hazafelé a Róna utca - Bánki Donát u. kereszteződésében megálltam átengedni két gyalogost és két bringást. Ekkor hátulról előkerült egy maszkos bringás, gopro-val a sisakján, aki az álló autóm elé tekert balról és jobbra befordulva feltűnően a rendszámtáblát bámulta, aztán visszafordulva az autóm baloldalát méregette, majd mire letekertem volna az ablakot, hogy megkérdezzem mégis wtf, eltekert a Bánkin. :F Idegesít a dolog, mégis mi a fenét akarhatott? Vissza tud-e élni valamilyen módon a felvétellel, amin szerepel rendszámom? Ha egy Lambót hajtanék nem zavarna, de egy Jettáról van szó...

(#71365) bl4ze válasza Bögre (#71364) üzenetére


bl4ze
veterán

Huh? ? :Y

.:. bl4ze .:.

(#71366) B-L-A-C-K válasza bl4ze (#71362) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt otthonra használd el, kocsiba ugyan ebből a fajtából a kicsit ajánlom, sokkal hatásosabb, ott csak annyit kell beindítod a klímát benti keringetéssel, lerakod a könyöklőre, lenyomod, és ~15 perc alatt átdolgozza az egészet. Ezután szellőztetsz, és kész is. Madaras teszkóba is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#71367) adalbert1 válasza B-L-A-C-K (#71366) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is gondolkozom ilyenen, vagy ózonos tisztításon - elméletileg az ózonos tisztítás valamennyire az utasteret is fertőtleníti, de gondolom ez is, hiszen ott kering a tartalma egy negyed órát - egyelőre még vacillálok - nem büdös a klímám, szóval valószínűleg a hőcserélőn nincs nagyon szennyeződés lerakódva, tehát lehet, hogy elég lenne ez is.

bl4ze: ha ebből habot fújsz ki, akkor azt szokták veszélynek írni, hogy ha csak befújod a szellőzőrostélyokon, akkor érheti az elektronikát is, rossz esetben ha befolyik valami olyan helyre, ahova nem kellene, még kárt is okozhat, tehát tényleg csak a hőcserélőre ajánlott fújni.

[ Szerkesztve ]

(#71368) bl4ze válasza B-L-A-C-K (#71366) üzenetére


bl4ze
veterán

Otthon nincsen légkondi, nem tudom mire elhasználni.

Szóval ezt szeretném. Ezt hogyan ajánlod felhasználni, ha már fel kell ? Nem az én autóm, asszony kérte, hogy csináljam meg ezzel. Újat nem fog venni, és én sem :)

A hőcserélő merre van egy 2014-es Ford Focus-ban ?

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#71369) focvis válasza Bögre (#71364) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem ütötted el se a gyalogost, se a bringást, akkor nincs para. :)

(#71370) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Én tavaly mikor vettem a kocsit elvittem full belső takarításra, amibe benne volt az ózon is. Ilyen furcsa szag volt benne, azt hittem nem fog kijönni, meg nem is hittem ebben az ózonban annyira, de full király szagtalan lett az egész kocsi. Itt írtam is róla.

bl4ze: Passz azt hogy érdemes, mikor én csináltam lebeszéltek arról, és a kicsit ajánlották helyette.

(#71371) Magnum_ válasza focvis (#71369) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem blaze fele a kerdese nem erre iranyult, hanem arra, hogy -mint tudjuk - a rendszam hordozhat szemelyes adatot es a kepmasfelvetel keszitese az erintett hozzajarulasa nelkul szemelyisegi jogot serthet (Ptk. Es Infotv.), de varom blaze valaszat, mert erdekel.

I humbly and respectfully decline™

(#71372) tboldi válasza B-L-A-C-K (#71370) üzenetére


tboldi
nagyúr

nem is hittem ebben az ózonban annyira

Pedig az egészségügyben is használják fertőtlenítésre. ;)

(#71373) B-L-A-C-K válasza tboldi (#71372) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az oké, csak hogy a szagot teljesen kiviszi, úgy hogy vissza se jön, ezt nem hittem el. :)

(#71374) Bögre válasza bl4ze (#71365) üzenetére


Bögre
aktív tag

Bah, most látom, hogy új hsz. helyett válaszoltam a te hozzászólásodra, sorry.

(#71371) Saint_: Igen, valami ilyesmire gondoltam, azaz hogy felhasználhatja-e valahol, anélkül, hogy én beleegyeznék? Illetve ha mondjuk vicces kedvében van és feljelent valami kamu indokkal, ( mondjuk hogy leszorítottam) abban az esetben kinek kell bizonyítania?

[ Szerkesztve ]

(#71375) Magnum_ válasza Bögre (#71374) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem hasznalhatja fel. Ha igen, akkor a szemelyisegi jogaid serulnek.
Kamu indokkal torteno feljelentes (ha tenyleg nem volt semmi), akkor hamis vad es akkor ot baszkodjak meg.

I humbly and respectfully decline™

(#71376) Skillet válasza aero. (#71363) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor a lényeg, hogy mágus nem lőtt mellé, mert ő azt mondta hang alapján, hogy a turbó kuka.
Te viszont még reménykedtél benne, hogy csak kifúj valahol.
Akkor utóbbi sajnos nem jött be, jól értem?
Szívás :(
A hengerszám lépést viszont (ha nem visszalépés ;] ) akkor támogatom! :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#71377) Bögre válasza Magnum_ (#71375) üzenetére


Bögre
aktív tag

Köszönöm, akkor nem para egyelőre. :R Tényleg nem volt semmi, egyszerűen csak nem tudom mire vélni az ilyen fura viselkedést és zavar.

(#71378) szőröscica


szőröscica
addikt

Szerintetek érdemes havi 10 rugóba kerülő nyitott parkolóból átállni havi 21-ért mélygarázsba?

(#71379) bl4ze válasza bl4ze (#71368) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor erre senki ? Nem hiszem el, hogy senki nem tudja hogyan lehetne ezzel megcsinálni ezt a Fordot ?! :Y

Ez van hozzá, ezt kellene használnom. Valaki FORD-os , merre van a hőcserélő ebben a Focusban - ha oda ajánlott fújni ? ? ??

Előre is köszi.

.:. bl4ze .:.

(#71380) Peti78


Peti78
őstag

SZiasztok!

Vennék egy szivargyújtó>>>usb adaptert, amiben megmarad a szivargyújtó opció. Lenne rajta egy GPS (usb-re kötve) dahsboard (a szivargyújtó részre kötve) egyelőre. Szerintetek ez műszakilag megfelel? Ampert, egyebet tekintve. A harmadikra mobil, fejegység, egyebek.
[link]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#71381) EQMontoya válasza Bögre (#71364) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha egy Lambót hajtanék nem zavarna, de egy Jettáról van szó...

Pedig Lambóban nem néznének le ennyire. Bocs, Saint. :)

bl4ze: Itt próbálkozz

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#71382) szőröscica válasza szőröscica (#71378) üzenetére


szőröscica
addikt

Megvalaszolom: nem, mert itthon is szabad eg alatt all.

(#71383) -v- válasza szőröscica (#71382) üzenetére


-v-
addikt

itthon is

Akkor a kérdés mire vonatkozott, melóban, vagy mi a nem otthon?

(#71384) szőröscica válasza -v- (#71383) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja, jelenleg a munkahely mellett havi 10-ert parkolok. Osztottam, szoroztam, nem er meg meg egy plusz tizest, hogy fedel legyen felette, mert itthon is a kertben van.

(#71385) -v- válasza szőröscica (#71384) üzenetére


-v-
addikt

Csinálj a kertbe is fedelet ;]

Csóri Alonso bazzeg, indianapolisban is elszállt alatta a Honda motor :C

[ Szerkesztve ]

(#71386) Magnum_ válasza EQMontoya (#71381) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amíg Ti mind lamboval mászkáltok itt a topikban és mi kette bögrével vagyunk a csórik, addig szerintem nagy baj nem lehet :-))

I humbly and respectfully decline™

(#71387) adalbert1 válasza szőröscica (#71384) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem ez annyiból volt kérdés, hogy munkahelyen béreljek-e 10-ért mélygarázs helyet, vagy reggelente küzdjek a szabad helyekért, így számomra megérte ezt a tízest - viszont a lakásomhoz közel csak 18-ért láttam mélygarázs helyet, egy darabig eljátszottam a gondolattal, de így kb. 7 év alatt kifizetném az autó értékét csak az itthoni mélygarázsra, annyit nem ér (kérdés, hogy mennyivel öregednek lassabban a műanyagok, fakul a kárpit, stb - ha végig garázsban áll, talán ha egyszer egy új 0 km-es autóm lesz, vagy valami drágább gépem, akkor nem fogom rá sajnálni a pénzt).

(#71388) rii válasza focvis (#71349) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

inkabb nem voltam olyan bator .-))))
pedig jó lett volna nem szöszölni azval .-)

következo lepeskent mar akkut is cserelhetek .-))))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#71389) Kornel válasza -v- (#71385) üzenetére


Kornel
veterán

GP2 engine

[ Szerkesztve ]

(#71390) mdani01 válasza -v- (#71385) üzenetére


mdani01
aktív tag

Csóri Alonso bazzeg, indianapolisban is elszállt alatta a Honda motor :C

Nincs szerencséje szegénynek, ezek után meg visszaülni a McLarenbe nagyszerű érzés lesz :U

Kornel: Ez már szánalmas ami a Hondával történik..

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#71391) EQMontoya válasza -v- (#71385) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Honda most bukott néhány spanyol vásárlót, asszem. :D

Same rules apply!

(#71392) MunezXBK válasza -v- (#71385) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Alatta is. :D

(#71393) K Norbi


K Norbi
addikt

;]

(#71394) mdani01 válasza EQMontoya (#71391) üzenetére


mdani01
aktív tag

Elmondhatjuk, hogy egy napon 3 McLaren Honda is elindult, mindhárom ki is esett ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#71395) Kornel válasza mdani01 (#71394) üzenetére


Kornel
veterán

Elhiszem, hogy nehéz F1-es motort tervezni, de pont a Hondanak nem megy :F
Érdekes módon a Ferrarinal rendet tudtak rakni, ha akartak.

(#71396) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Meglévő vonóhorgot le lehet csak úgy cserélni egy másikra?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#71397) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jelentés hétvégéről:
Balcsi oda vissza össz 250k, BC átlag 7,4et ír (hazudik a ribi biztos :P ) Jó stabil 136 volt lefele, 140 hazafelé, klímával. Kuplung még nem ropog :D
Nyest vagy mi persze megmászta éjjel. DE úgyis ELADOM (1x biztos)...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71398) kisza25 válasza Kornel (#71395) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

most kivételesen az indi 500-ban füstöltek el sorban.
Ott vendégszerepelt Alonso, nem is ment rosszul, szinte végig top5, vezetett is egy ideig, aztán elfüstölt a motor, előtte 2 másik honda füstölt el.
F1-ben meg kb minden versenyen elfüstölnek, de kb visszatérésük óta ez van, mondjuk nem tisztán belső égésű motorral mennek, hanem hybrid rendszerrel, ami fék és "hő" energiát nyernek vissza, együttesen 900-1000 lóerő, 5 versenyt kellene kibírnia 1 motornak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#71399) Kornel válasza Tsebacsi (#71397) üzenetére


Kornel
veterán

Nyest az enyémet is vidéken...
Járt a motortérben is.
Kurvara örülök.
Holnap beszerzek pár cuccot.
Valami nyestriasztó spray-t egyszer.
Meg valaki mondta a WC illatosítót.
Kutyaszőrt kéne még valahonnan szerezni.

kisza: tisztában vagyok vele, néztem az indy 500 élő közvetítést az előbb ;)
F1-et meg mindig.
55 colon elég jó :)

[ Szerkesztve ]

(#71400) kisza25 válasza Kornel (#71399) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Balatoni vagyok, elég a vizes palack előre hátra, nekem bevált, itt is ott van:D :K


Ja bocsi, kicsit úgy jött le, hogy nem követed :B
mindenesetre Alonso nagyot ment és gratula Satonak :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.