Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) bitpork válasza EQMontoya (#71589) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A legjobb amikor olyanokat olvasok h mit spórolok a klímával a háromliteres motor meg sem érzi (fogyasztás szempontjából) ha folyamat megy. Hát a motor kevésbé, én meg max azt az 1-2-3 liter pluszt fizetem :D Meg végül csak a kocsi orrába költözik be egy állandó felszállást végrehajtó turbinás jumbo jet, ami ha megy, ha nem a nyári 30+ hőmérséklet rnd okoz hőtolulást a motortérben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71602) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

0 kilométeres Mazda? :D Egyébként ezt hogy sikerült összehoznia vajon?

[ Szerkesztve ]

(#71603) adalbert1 válasza BigBlackDog (#71602) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, erre én is kíváncsi lennék, valamit nagyon benézhetett, körforgalomba behajtásnál azért észre kellett volna vennie, hogy ez egy körforgalom (minden bejáratnál van elsőbbségadás kötelező és körforgalmat jelölő tábla is) - az is lehet, hogy rosszul lett, vagy részeg volt, esetleg valakit hirtelen ki kellett kerülnie.

(#71604) brumi1024 válasza adalbert1 (#71603) üzenetére


brumi1024
veterán

Ráadásul most azon az oldalon (ahonnan feltehetőleg jött) minden piros-fehér-sárga az építkezés miatt.

(#71605) i-sti válasza Qtya123 (#71585) üzenetére


i-sti
senior tag

Mágus mintha 5 évet mondott.
Annyi idő alatt az olaj elöregszik, nem fogja úgy kenni a kompresszort. Ha jól emlékszem.

Novum Forum Siculorum

(#71606) kisza25 válasza motoflug (#71550) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

olyan esetben nem küldenek több csekket ugyanazért, ha pl. nem veszel pályamatricát és egy nap többször is felmész, ilyenkor 1x 14750Ft-ot kell fizetni, lehet ezzel keverted

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#71607) Jaffa75 válasza K Norbi (#71586) üzenetére


Jaffa75
őstag

ahogy írtam: bubu (kipufogófék) már az IFA-kon is volt... a 90-es évektől meg kardánfék is szinte minden teherautón. Szinte kizárt hogy nem tudta volna velük megállítani! Illetve ha elfogy az összes levegő a tartályokból a légféknél, akkor automatikusan befékeződik a szerelvény! :U Márpedig ennyi taposástól tuti elfogyott... :P

(#71608) -v- válasza focvis (#71579) üzenetére


-v-
addikt

Corsa B GSi

:C

Pont ugyanannyira van szükségem autóválasztási tanácsra, mint eddig ;]

[ Szerkesztve ]

(#71609) focvis válasza -v- (#71608) üzenetére


focvis
veterán

Jól van, na!
Múltkor írtad, hogy új biciklit vettél; na most egy rendes bicikli árából vehettél volna Corsa B GSi-t is. De tökölj még egy évig nyugodtan.

(#71610) -v- válasza focvis (#71609) üzenetére


-v-
addikt

Nemköll foscsi corsa :N :P

Bazmeg micsoda pusztulat ez a használtautó piac .. megint rá kell jöjjek. A 3 autóból meg amit kinéztem nullát sikerült megnéznem, olyan gyorsan elvitték őket .. (1 napon belül)
Van a sok szarcsifoscsi, ami nem az, arra dolgozó embernek esélytelen odaérnie, vagy csillióba kerül.
Berágtam, maradok a biciklinél ;]

[ Szerkesztve ]

(#71611) Mágus2 válasza -v- (#71610) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#71612) Magnum_ válasza -v- (#71610) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi volt ez a 3, amit neztel?

Focvis: naaa, nem szoktal ilyen lenni

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#71613) szőröscica válasza -v- (#71610) üzenetére


szőröscica
addikt

330i kell. Vagy 550i.

(#71614) focvis válasza Magnum_ (#71612) üzenetére


focvis
veterán

Megfogadtam, hogy nem emlegetem a tömegközlekedést. Nem cikizem, de ő kezdte. (ovi)
Szerintem nem vette a szívére. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71615) MunezXBK válasza focvis (#71609) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kb. 15 éve vettem B Corsat, GSI-t szerettem volna, de már akkor sem volt egy épkézláb darab.

Mostanra kihalt ez a fajta, nem?

(#71616) focvis válasza MunezXBK (#71615) üzenetére


focvis
veterán

200 ezer körül megy a maradék, elég lepusztultak mára. Olcsó hozzá minden.

@Szent: Roberto el van tűnve, talán gyereket nevel.

[ Szerkesztve ]

(#71617) Magnum_ válasza focvis (#71616) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Robertonak van tapasztalata a corsakkal, nem?

I humbly and respectfully decline™

(#71618) Tsebacsi válasza -v- (#71610) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na mivan Mester, érzed már a csíziót, miért anyázok én naponta?! :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#71619) MunezXBK válasza focvis (#71616) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs eltűnve, nekem minden nap írkál. :D

(#71620) Magnum_ válasza focvis (#71616) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én másra gondoltam :D

I humbly and respectfully decline™

(#71621) Zizmand válasza MunezXBK (#71615) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Sajnos nem nagyon vannak már, én is nézegettem a B Corsa GSI-ket, de amik vannak azok is elég ramatyok, így inkább GSI F Astrát kezdetem el keresgélni, vagy 1.8-2.0-es kombikat. ;]

(#71622) focvis válasza Zizmand (#71621) üzenetére


focvis
veterán

Astra F GSi 16V-m volt anno 2000-ben; nagyon fasza, ment mint állat. 👍 Corsanál bőven jobb.
De tartok tőle, hogy azokat is mind leélték mára. :/

[ Szerkesztve ]

(#71623) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az itthoni használt autó piac ilyen volt már 10 éve is. Csak Ti még akkor nem voltatok akkora lázban h vásároljatok. Tudomásul kell venni, hogy itthon ha mindenben megfelelőt akarsz, akkor minden más a kocsivásárlásnak van alárendelve, és igen is esetenként több száz km-t kell utazni azonnal a vételért.

Szerinted-tetek én miért csináltatom meg az alsó szegmens legaljából megvett autót? Mert ha már úgy is lyukra futok, legyek felkészülve és magamnak lesz jó autóm. Ha meg megcsinálod jóra és el akarok adni, akkor gyorsan elviszik - még ha nem is 100%ban kapom vissza az árát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71624) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

gyors kérdésem lenne
hátsó jobb kereket ha tudom kifele mozgatni (4-5 fokot) az mitől lehet ?
emelőn olyan érzetre mintha nem lennének ráhúzva a csavarok
(rá vannak)

(#71625) bitpork válasza Hege1234 (#71624) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szia!
Első nekifutásban azt mondanám, hogy kurva erős vagy. De ha tovább erőltetem a dolgot, akkor pl csapágy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71626) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az olaj a Merciben 9600km után. Kezdjek aggódni? :D

(#71627) Hege1234 válasza bitpork (#71625) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!
így már tudtam keresgélni

pont így mozog

[ Szerkesztve ]

(#71628) i-sti


i-sti
senior tag

BUNKÓSÁGI GYORSTALPALÓ AUTÓSOKNAK

Ez is mehetne a leírásba ;]

Novum Forum Siculorum

(#71629) -secret- válasza i-sti (#71628) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:D

(#71630) lenko válasza szőröscica (#71613) üzenetére


lenko
aktív tag

328i is vállaható meg tartósabb is talán. 30i +186ccm aztán +38-39ló. Jobban kihegyezett motor.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#71631) TheProb


TheProb
veterán

"Hey guys, Chris Fix here!" Tovább tuningolta a DriftStang-ot, berakta a hátsó állítható lengéscsillapítókat is.

(#71628) i-sti: Ez jó :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71632) Winne


Winne
nagyúr

Urak az mitől lehet, hogy stabilan tartok egy sebességet és onnan kigyorsítok és pár másodpercig nem történik semmi, majd hirtelen megérti mit szeretnék és elkezd húzni? Nem függ a sebességtől kicsit olyan érzés, mint mikor régen a rogobón a gyertyával volt gond, néha ránt egyet-kettőt gyorsítás közben. Lehet itt is ez a gond?

1.4 benzin 16 szelep.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#71633) Qru válasza molnarpeter (#71591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A benne lévő adalékok elöregszenek, bizonyos kémiai kötések szétesnek benne az idő múlásával szóval van szavatossági idejük (általában 1-2 év szokott lenni).

mod:

Speeedfire: Többnyire placebó a benzineseknél de a modern dízelek estében hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#71634) bitpork válasza Winne (#71632) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a sport program gondolkodik h kell-e még több ló v nem ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#71635) Qru válasza bitpork (#71634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem meg turbo-lag lesz... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#71636) Jaffa75 válasza TheProb (#71631) üzenetére


Jaffa75
őstag

ja betennél nálunk egy ilyet, aztán még a rendszámot is leadhatnád a következő rendőri ellenőrzéskor! :W Mit sem számít hogy biztonságosabb, vagy stabilabb lett az autó! :O

(#71637) Speeedfire válasza Qru (#71633) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi. Akkor külön nem öntök bele, max amit alkalmanként a shell ad a benzinhez. Bár mióta mondtátok csak az OMW 100 plus-t tankolom. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#71638) Qru válasza Speeedfire (#71637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Öreg autónál amúgy is necces mert ha felold vmi rég lerakódott cuccot nagyobb mennyiségben akkor érhet pár kellemetlen meglepi...

#nincsbennetarcsi

(#71639) Speeedfire válasza Qru (#71638) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt a motormosónál is olvastam. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#71640) raczger válasza Jaffa75 (#71636) üzenetére


raczger
őstag

Mert az a földi halandó aki berakja (most ezt nem a videóra értem, hanem általánosságban), aztán biztosan képes megmondani, hogy amit oda betákol, azzal biztonságosabb és stabilabb lesz az autó.

Itthon a "tuning" nagy része baromi igénytelen és még csak nem is növeli a biztonságot. Az a sok fossá ültetett autó a kemény futóművel az hol lenne biztonságosabb közútra? Pattog, mint a pöttyös labda, kanyarban vereti a kormolós tdi-vel, belemegy egy kátyúba, elpattog a fenéne az autó eleje/hátulja, aztán megpuszilja az árkot/villanyoszlopot.

Másik kedvencem az, amikor a csillió mm széles felnire rátesznek egy trabantra való szélességű gumit. Na az is eléggé rontja az autó menettulajdonságait.

Szerintem teljesen jó az, hogy műbizonylathoz kötik az átalakításokat, a probléma az, hogy messze nem ellenőrzik annyira, mint kéne. És nem csak az átalakításokat, hanem általánosságban az autók műszaki állapotát.

Kormoló dízelek, kályhacső kipufogó helyére, gyárinál 3 collal nagyobb/szélesebb felni, porig ültetett, keményített futómű, halogén helyére kókány led/xenon izzók. Még mindig nem a szabályokkal van a gond, hanem a gondolkodásmóddal itthon.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#71641) i-sti válasza raczger (#71640) üzenetére


i-sti
senior tag

"Másik kedvencem az, amikor a csillió mm széles felnire rátesznek egy trabantra való szélességű gumit. "
Szívem szakad meg mikor ilyeneket látok. Szegény autó, jobbat érdemelne.

"Még mindig nem a szabályokkal van a gond, hanem a gondolkodásmóddal itthon."
+1. De a pénz is játszik.
Szerintem ha mindenki 2x ennyit keresne (találna) akkor páran lehet, hogy igényesebb "tuningot" hajtanának végre.
Így teszik amit megtudnak fizetni.

Novum Forum Siculorum

(#71642) raczger válasza i-sti (#71641) üzenetére


raczger
őstag

A pénz minden esetben döntő tényező. Ha nincs pénzem erős autóra és annak fenntartására, akkor nem veszek egy régi dízelt amit kiherélek és mindenkinek a pofájába belekormolom, hogy mekkora tahó vagyok.

Félre ne értsen senki, nem a tuning ellen vagyok, csak az igénytelenség nem tetszik, amit a legtöbben felmutatnak. Rendszeresen járok nézőként a Timeattackre, ott lehet nézelődni, hogy mi a tuning (és ott nem az utcán való magamutogatás a cél, hanem egy jó köridő összerakása).

De persze amíg az emberek még egy mobiltelefont is csak részletre tudnak megvenni (mert mindenkinek meg kell mutatni, hogy csóró vagyok de a legújabb csúcstelefon ott csücsül a zsebemben), nem számíthat másra az ember.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#71643) Jaffa75 válasza raczger (#71640) üzenetére


Jaffa75
őstag

Egy jó részével egyetértek amit megfogalmaztál... nyilván ez az egyik véglet amit írtál :K , a másik meg aki CE jelölésű, minden Júniós előírásnak megfelelő (és bármelyik országban bejegyeztethető!) alkatrészt vesz, nálunk korántsem biztos hogy jogszerűen használhatja! Hol a jogharmonizáció? Egy nagyobb átmérőjű (és nem gagyi) féktárcsa normális nyereggel és betéttel is javíthat a veszélyes helyzetek elkerülésében, mégis szívóznak akár ezzel is.

Kályhacsövek: szigorúan csak műbizonylatosokat engednék... :K

71642: nem a pénz az oka... hanem az, hogy többnek akar látszani, mint ami valójában mögötte (zsebében) van! :W

[ Szerkesztve ]

(#71644) bbubby00


bbubby00
őstag

Tegnap rendőr levillogott, majd bemutatkozott:
"Faszért kell gyorsan hajtani bazdmeg."
Mondta h van kamera a kocsijában, várhatom az 50es csekket mert követtek 2km-t h gyorsan hajtottam.
Elkérte a jogsim, ránézett, majd visszaadta. Aztán elköszönt, h ne hajtsak, majd továbbmentek.
Várhatom az 50es csekket? :U :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#71645) -secret- válasza bbubby00 (#71644) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:N

(#71646) raczger válasza Jaffa75 (#71643) üzenetére


raczger
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy pl a futómű elbírná a nagyobb fék(tárcsa) által keltett erőket, lehet, hogy leszakadna a kerék. Nyilván ez is egy véglet, de egy fék esetében ezzel is számolni kell.

Haverom mesélte, haverja egy audi a6-ra vett 19-es felnit (17 a max gyári méret) 200k-ért, de gumira már nem költött, vett valami kínai gumit olcsón (ennyiért egy szép használt gyári 17-es felnit + új gumit is vehett volna...). Sajnos itthon ez a jellemző.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#71647) Jaffa75 válasza raczger (#71646) üzenetére


Jaffa75
őstag

pedig A6-osa van! :W és nem a felni mentheti meg a valagad, hanem a gumi! :U

(#71648) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#71649) Snoop-y válasza bbubby00 (#71644) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez emlekeztet arra mikor az IVT-vel duhajkodtam :D

Csapatok olyan este 10 korul paks felol pest iranyaba. Egyszer csak latom a tukorben hogy valaki nagyon jon. Mondom akkor lassitok. O is lassit megjobban lelassitok o is lassit. Kirakom az indexet menjel akkor elfele.
Fenyhid fel (huzodjon le :D )

Mennyivel ment? Oooo hat 80-al. Az nem lehet, de 80 eroskodtem, hogy annyival. Hmm nehol 160-al jottunk a ket korforgalom kozott es nem ertuk utol. Upsz :D

Aztan elengedtek egy ne talalkozzunk tobbet figyelmeztetessel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#71650) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szakikhoz (golf 4 2003 1,6 16v):
Tegnap kigyulladt a kocsiban a motorhiba jelzés páromnál, ma kipróbáltam, gyenge az autó és pukkog a kipuffogó, levittem szakihoz, rákötötte gépre, az egyik henger nem megy.
Azt mondta ki kell cserélni a gyujtótrafót, de célszerű lenne mind a 4-et +4 gyertyát is.
Ez ilyenkor az ajánlott eljárás, ti is mind a 4-et cserélnétek+ a gyertyákat is? ere 70eFt-ot mondott szereléssel.
A másik, hogy a vezérlést milyen időközönként érdemes cserélni, most időre gondolok, mert előző csere óta 40-50ekm-et ment, de volt vagy 5 éve a csere, az 80k lenne vízpumpával szereléssel. ez jó ár?
Ez hihetetlen, tegnapelött fel lett gumizva a g4, ma ez a hiba, holnap viszem az i30-at csapágycserére ááááááááááááááá, miért mindig mindent egyszerre kell, na meg víz, villíny, gáz elszámolót is rám küldték, kezd összeesküvés szagú lenni a történet:D
Komiolyan mindig egyszerre kell mindennek összejönnie :O :DDD

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.