Hirdetés

2024. július 15., hétfő

Gyorskeresés

(#1) zsvg

zsvg
újonc

Egy nulla lemaradt az i5 mögött 🙂

(#2) morcosharcos

morcosharcos
aktív tag

De majd a július-augusztus :D
LGA1851-nek a megjelenéséről van már bármiféle becslés akár? Vagy csak a szokásos 2024 év vége?

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#3) ViZion

ViZion
félisten

hmm... 100 hz acer monitor az mennyire jó játékra? Dell ips-t kellene váltani. Másik gép miatt még egy dsub csati jól jönne... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) bollokcs80

bollokcs80
Korrektor

1. Celeronos gépet az ellenségemnek se ajánlanék - soha, semmilyen körülmények között.

2. A monitoroknál célszerű lenne valahogy egyértelműbben megfogalmazni, hogy "állítható magasságú" vagy nem. A poziciónál úgyis ez a lényeg.

B.Cs.

(#5) Krugszvele válasza bollokcs80 (#4) üzenetére

Krugszvele
senior tag

A mobil celeron annyival gyengébb a desktop celeronnál? Laptopot vettem pár hete a gyereknek, de nem mertem beleugrani a celeronba, lehet jól tettem?
(azt észrevettem, hogy a desktop celeronos gépen (5905) lassabban nyitja meg a weboldalakat, mint a ryzen5 laptop. Durva hová jutott a technika)

[ Szerkesztve ]

(#6) effendi2

effendi2
tag

N95 4k-s kijelzővel?
még az intéző is szaggatni fog…

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#7) bollokcs80 válasza Krugszvele (#5) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Én asztali gépen is utáltam, notiban gyalázat. Előző munkahelyen,mikor hozta a user, két napig szívtam vele. (4 GB RAM és HDD volt benne).

Utána szóltam vezetőnek hogy ezt szépen leselejtezzük és túrtam az illetőnek valami használhatóbb gépet.

Kollegával karöltve egy idő után jeleztük, hogy i3-asnál egyszerűbb vasakat nem vagyunk hajlandók supportálni. Utána már kezdtek értelmesebb vasakat venni. (Állami szféra....)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#8) DaVE-1

DaVE-1
tag

Nemsokára érkeznek az új amd procik is..

Ryzen 9 9950X: $648
Ryzen 9 9900X: $597
Ryzen 7 9700X: $409
Ryzen 5 9600X: $315
7950X $700
7900X $550
7700X $400
7600X $300

Előzetesek alapján nem látom értelmét ki is miért venni ezeket a 9-es procikat...
Strix Halo-kra viszont kíváncsi leszek meglesz-e végre az 1650 legyűrése igp fronton.

(#9) Krugszvele válasza bollokcs80 (#7) üzenetére

Krugszvele
senior tag

Nem ismerem, hogy az állami szférában miért van ekkora hardverigény, azt hittem ott csak word meg excel van. De ezek szerint van valami SAP-szerű, ami durván eszi a gépet, ugye?
Azért normál használatra tökéletesen elég a desktop celeron 4 giga rammal (ssd mindenképp).

(#10) ViZion válasza Krugszvele (#9) üzenetére

ViZion
félisten

excel és excel között van ám különbség...
De asszonynál a suliban is képesek brutál docx-et készíteni, ne becsüljük alá az igényt :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) bollokcs80 válasza Krugszvele (#9) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Szerintem egy i3/8/256 nem olyan rettenetes hardverigény egy Win10/11-hez és az O365 programjainak (Outlook-la és a csodálatos Teams-el együtt) és egy modern böngésző n+1 ablakának futtatásához. Mellesleg azért "vó'na igény" GIMP-re, PDF szerkesztésre, mindenféle folyamattervező programok használatára, YT és videónézésre (szakmai anyagokhoz, nem szórakozásra). Arról nem is beszélve, mikor még egy 2-3 genes i3-as közös használatú gép is konkrétan összetojta magát attól, hogy az egyik user bejelentkezett profilja mellé a másik user párhuzamosan be akart lépni.

Ja és nem mostani Celeronokról beszélünk, hanem 5-6-8 évesekről. (Legalja HP 250-ek és társaik, meg a HP/Lenovo 8-10 éves desktop asztali gépei), 2-4 GB RAM-ok, 500-as HDD-k és Win7, persze gondosan 32 biten. Nesze neked, üzemeltesd.

Ja és SSD nincs, mert a beszerzésel közelharcot vívsz minden egyes darabért, mivel a 250 gépes gépparkod fejlesztésére 10 éve szinte semmit nem költöttek (ha igen, akkor vették a fent említett hulladékokat - "sokat olcsón".)

Egyébként megfordítom: Az elején leírtakhoz egy vezetőnek (állami szférában, ahol a működést (leegyszerűsítve) nem a megtermelt bevételből finanszírozzuk, hanem mindannyiunk adójából) mi szüksége van i7/16/512-es ultrabookra és MacBook Pro M1-re?! A Fold4 és Iphone 1x telefonokról nem is beszélve.

A fent leírtakban nincs túlzás és ferdítés, valós L1 üzemeltetői tapasztalat - a "cég" nevét és profilját nem fedném fel. Természetesen nem is akarlak személyedben támadni, csak egy álláspontot és a mögötte levő tapasztalatokat írtam le, vállalva, hogy itt-ott pesszimista és talán egy lehelletnyit naiv/demagóg.) :R :R :R

Fennartom, hogy Celeronos gépet soha, sehol, semmire, senkinek. Ipari hulladék a legyártása pillanatától.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#12) ViZion válasza bollokcs80 (#11) üzenetére

ViZion
félisten

Gyerekeknek adtak iskolai laptopot (asszonynak is, utálja, az sem egy erőgép, de a sajátjának gyenge az akkuja, konnektor és hosszabbító a tanáriban nincs, spórolás van). Az iskolai W11 laptop is ilyen tabletprocis rémálom.

Szerencsére csak az egyik gyerkőcnek kértük, nem találtam meg, h hogy küldhetnénk vissza. Katasztrófa. Amit hallottuk tőle, a többi igénylő is kb. ajtótámasznak használja, miénk is a polcon pihen.

Adtak volna kevesebb gyereknek, kértek volna önrészt, de ennek semmi értelme nem volt (a sok csilliárde kidobott/ellopott adóforinton túl).

(#13) bollokcs80 válasza ViZion (#12) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

" ...ennek semmi értelme nem volt (a sok csilliárde kidobott/ellopott adóforinton túl)."

Pontosan ez volt az értelme. Beleláttam anno picit közbeszerzésekbe. a hangzatos "közpénzek átlátható, megfontolt és ésszerű felhasználása" szlogen a gyakorlatban ugyanezen pénzek gátlástalan és pofátlan, nagyüzemi lenyúlását jelentette (380k-s M1 Macbook 520k-ért.) :(((

Néztem videót én is ezekről a gépekről. tényleg katasztrófa. Régen engem is kértek kollégák a Sulinetben beszerzett, hasonló kvalitású gépek mókolására, azok is ugyanekkora katasztrófák voltak. :U Nyilván nem millás gémer laptopot kell adni mindenkinek, de lehetne ezt akár jól is csinálni.

A spórolás is ismerős, az én korábbi műintézményemben is ki volt adva utasításba, hogy saját tulajdonú elektromos berendezést nem tölthetsz és nem üzemeltethetsz..... :((

B.Cs.

(#14) Lokii

Lokii
aktív tag

Azért Pentium G4560 volt anno a sztár jó sok évig , ma gondolom egy 7600 vagy 12400as van hasonló mai erővel. :))

És OPEN és LIBRE Office is létezik nem csak Apple és Microsoft , és SSD OS drivenak persze még akár többnek is mert HDDnek sok kis dokksi nem éppen ideális kivéve ha 64-128 MB a gyorsítótár minimum... Sn580 50.000 2 TB ha kell tárhely TLC HMBvel(és még sok más), WD REd Pro/Black ha MOn nem lenne tularazva , Firecuda/Ironwolf Pro, Toshiba X/N300 ha merevlemezben kell a tárhely és több puffer :B :R

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#15) Sirus86 válasza bollokcs80 (#4) üzenetére

Sirus86
tag
LOGOUT blog

+1: Celeronos gepet en sem, max vekonykliensre, vagy IOT cuccokra, ahol nem kell teljesitmeny, de a fogyasztas fontos lehet.

Van egy HP MT22-es vekonykliensem (kvazi laptop). A windows 11-et hivatalosan tamogatja, de lenyeggeben meg filmet nezni sem lehet vele, ha a windows update megy a hatterben. A gep linux-szal videonezsre hasznalt. :D

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#16) bollokcs80 válasza Sirus86 (#15) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Azt hiszem, pár Synology NAS-ban azok vannak, üzemeltettem egy 216(?)-ost, ott nem volt vele gond. Alapszintű Samba megosztást 20-30 emberre kiszolgált. De ugye ott is Linuy meg rajta. :D

B.Cs.

(#17) zetor2000 válasza ViZion (#12) üzenetére

zetor2000
senior tag

"Gyerekeknek adtak iskolai laptopot .."
Írnál egy típust? Nekem nincs, de isminek van iskolás korú gyereke, hogy mit NE kérjen? :)
Szeretném a bajom megelőzni... én telepítgetem, ha baja van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) bollokcs80 válasza zetor2000 (#17) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Bocsi, a közbedumálásért: [link]

B.Cs.

(#19) Sirus86 válasza zetor2000 (#17) üzenetére

Sirus86
tag
LOGOUT blog

Celeron ne legyen, ha nem jatszik. Azonkivul minden mas elegseges mar (8 gentol i3-5-7, ryzen 4 gentol 3-5-7) Ha jatszik, akkor gamer laptop, vagy workstation esetleg. Garanciat nezunk tobbnyire. Minimum 16 Gb ram, de ne forraszott. Legyen ram bovitheto. Kijelzot ki kell probalni, mert olcso kategoriaban sok a z ipari hulladek. Esetleg olyan markat, ahol magyar szervizeles van, mert sokaig eltarthat a garanciaztatas. Kb ennyi igy diohejban.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#20) ViZion válasza bollokcs80 (#18) üzenetére

ViZion
félisten

márkát nem tudom, nem vok otthon. De ilyesmi bánat van. 360 kijelző, sz@r felbontás, gagyi proci, amire a w11 még dob egy lapáttal...
ha nem kell visszaadni, vagy ócón megtarthatjuk, akkor linuxal Home Assistant dashboard lehetne, de a felbontás... arra is rizikós...

(#21) ViZion válasza zetor2000 (#17) üzenetére

ViZion
félisten

aprón árulnak ex-céges, pár éves laptopokat 100k alatt. Inkább egy használt, 3-4 éve még felső -közép kat gép, mint egy új hulladék. Szerintem. fHD alap, netezni sem tud az alatt már. Amúgy a sulis ronda is, nagy keretben a kis kijelző...

(#22) ricsip válasza bollokcs80 (#7) üzenetére

ricsip
addikt

Tanárok kovid alatt kaptak ilyen hulladék gépet valami skylake celeronnal, 4 gb RAM és hozzá tetűlassu hdd-t. Természetesen windows 10-el. Bekapcsolás után 10 perccel még mindig a bejelentkezésen dolgozott. Ilyen szar lassú gépek 97-98 környékén voltak a középiskolámban 32 MB RAM-al windows nt 4-en. A hdd-k szünet nélkül zörögtek, ha csak ránéztél az egérre már attól is.

-

(#23) Lokii

Lokii
aktív tag

Meg mellesleg LIBRE és OPEN office is létezik nem csak PROPRIETARY dolgok

(#24) bollokcs80 válasza ricsip (#22) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Vannak sajnos helyek, ahol megállt az idő.... :(

Nagy vágyam volt egyszer egy főcsővezetőt leülteni egy ilyen elé és mondjuk megnyittatni vele a saját levelezését.....persze soha sem sikerült.

B.Cs.

(#25) gpuco

gpuco
csendes tag

foleg az olcso hardwerek mennek oda :C

(#26) gpuco válasza bollokcs80 (#7) üzenetére

gpuco
csendes tag

hehe onnan vettem thinkpadeket az allami szferabol 200 kiloert, volt benne minden modemtol kezdve az atya uristenig :-) Es kb 2x kinyitva.
Termeszetesen szamlaval es jogtisztan :-)

[ Szerkesztve ]

(#27) bollokcs80 válasza gpuco (#26) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Persze,.mert a vezetőknek azért tudják venni a jót ész nélkül, miközben a legtöbbje azt se tudja, hol kell bekapcsolni.... :W

B.Cs.

(#28) Lokii válasza ricsip (#22) üzenetére

Lokii
aktív tag

Hát én akkor még nem éltem de 150-230/270 MB/at tudnak mai C/LMR hddk, SATA1 160 kb talán ATA 130, 3,25 TBnyi SSDm van és 1 TB merevlemez egyelőre csak 2 TBos és 1 TBps NVMEt muksotetem mert 1 TB HDD és 250 GB SSD túl kicsi , de mindenképpen tervezek 4-6 TBos HDDT és 2 TBos SSDket venni , semmiképpen se alapoznék csak az egyikre :B

(#29) Robitrix

Robitrix
senior tag

Annyit azért megjegyeznék, hogy marha unalmas és idióta cikkek cim választása már évek óta.... folyton minden hónapban vakációra mennek vagy hűsölnek a hardverek évek óta... ok, hogy ezek promóciós reklám cikkek de azért nem ártana ennyi év után valami kreativitást felmutatni a címekben legalább. Kicsit unalmas, hogy ugyan azt csinálják hónapról hónapra évek óta... béna hardverek elég egysíkúak... :)

(#30) Robitrix válasza zetor2000 (#17) üzenetére

Robitrix
senior tag

Tényleg kapnak az általános iskola felső és középiskolások. de tényleg elég kis gatyi és béna gépek. de az elmúlt 3 évben kiosztottak közel 420-430ezer darabot. Több típust kapnak. nagyjából valami 4 magos egyszerű intel CPU celeron aminek alap őrajele valahol a 1-1,2 Gb körül van és felboostól mondjuk 3 egész valamennyi Ghz-re. a grafika valami gyenge CPU-ban levő. valamiféle gyenge alapvetően 10-12. generációs alap cpu. A rendszer win 11 pro. a RAM 4 GB. a háttér táró 128 GB ssd(bár lehet, hogy nem is SSD, hanem az olcsóbb gagyi flash memória.) a kijelző meg úgy 10-11 hüvelykes. Még csak nem is FHD hanem inkább HD ready. Hálózati csatlakozó nincsen a gépben(csak WIFI működik) Mondjuk nem noname gépek hanem ASUS vagy LG volt az unokaöcsém gépe amit kapott. előtelepített win 11 PRO volt rajta, amit aktiválni kellett és beállítani. NAgyjából mert nem márkátlan gépek voltak úgy 150-160 ezer körül lehetne megkapni a boltban. De ebből úgy 80-100 ezret az tol rá az árra, hogy nem noname a gép. Aztán, hogy mennyit tolnak rá az állami közbeszerzésben a gépre nem tudom, lehet, hogy az állam 250 ezeret fizet a beszállítónak. És az a bolt és a lopás benne, hogy gépenként egy halom pénzt keresnek a csókos beszállítók. Mondjuk unokaöcsémnek úgy minden paraméterében átlagosan 4-szer jobb saját gaming notebookja van. Minden esetre magának nem igen venne ilyen gépet otthonra, aki ért a géphez. e azért megtaláltuk családilag a felhasználást. pont tönkre ment az unokaöcsém nagyanyjának a gépe otthon, így ő kapta meg használtra. Böngészni, skypolni, levelezni és némi elektronikus ügyintézésre megfelel a gyenge paraméterei mellett is a nagymamának.

(#31) Robitrix válasza Robitrix (#30) üzenetére

Robitrix
senior tag

Alapvetően úgy vélem azért ilyen bőkezű az állam nem a gyerekek miatt, hanem azért mert gépenként simán túl van árazva a a valós műszaki tartalomhoz és árhoz képest legalább 50-100 ezerrel az átadott eszközök. Ami 500-600 ezer számítógép mellett már akár 50-60 milliárd plusz a beszállítónak de a nagy tételben akár 4 év alatt 100 milliárd haszon is lehet a beszállítónak 4 év alatt a túlárazás miatt. Ha megnéznénk, hogy ki a beszállítója a nagyjából 500-600 ezer gépnek. Nem lepődnénk meg, hogy pár NER lovag neve és cége merül fel. Vélhetően bár nem ismerem az állami közbeszerzés végső értékét gépekre lebontva, de szerintem sokkal jobb gépeket lehetne beszerezne annyiért.

(#32) Robitrix

Robitrix
senior tag

Nem mintha a munkám során nem hasomló cipőben járunk. Maradjunk annyiban, hogy államigazgatásban dolgozom informatikusként. Ez már egy hiba anyagilag, de nem menjünk bele. :) Na kapott kifejezetten támogatást a mi szervezetünk a helyi önkormányzatól. X összeget informatikai eszköz fejlesztésre. Na viszont meg van szabva, hogy közbeszerzésben központilag mit és kitől kell vásárolni. Szóval csak olyan eszközöket lehetett volna kizárólag beszerezni. Mit mondhatnék. Ha fogom a pénzt és kimegyek reggel a informatikai piacra. akkor háromszor jobb és ütősebb eszközöket tudtam volna venni kompleten 10 perc alatt. lényegesen olcsóbban a szinte használhatatlan jóval drágább szarok helyett. Amik évekre minden célra tökéletesen megfeletek volna. Végül 5 darab használható számítógép helyett vehettünk volna alig három darab sokkal szarabbat és gagyibbat, de lagalább sokkal drágábban. Annyi jellemzésnek elég, hogy a megvehető eszközök nagyjából 50%.kal voltak jobbak, mint az addigi 10-12 éves számítógépek. Persze elve fostalicskákat extra áron minek vegyen a jővő figyelembe vételével az ember. Nyilván ha most megveszek valamit, akkor annak az államigazgatásban ki kell tartani a következő 6-8-10 évben, mert ritkán jön új darab. Mostanában, hogy össze vagyunk veszve az EU-val még kevésbbé jut. Korábban néha kaptunk támogatást EU pályázatokból külön féle célokra. A ma használt informatikai eszközeink 90% is mind valami féle EU projektekből valósultak meg. Ha csak a magyar állam költségvetésére támaszkodnánk még ma is Erika irógépet használnánk és abacussal számolnánk. :). Végül nem informatikát vettünk, hanem másra költöttük az önkormányzat ajándék pénzét.

(#33) bollokcs80 válasza Robitrix (#32) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Ismerős amiket írsz, több állami helyen dolgozva is ugyanezt láttam, bár nem mindenhol voltam közvetlenül bevonva a beszerzésbe. A legjobb az volt, amikor a DKÜ csodálatos felületén, komponensekből kellett mindenféle agyament kódok mentén összevakarni noti konfigurációkat. (Lapáttal verném agyon azt is, aki összerakta.) :(((

A tisztelt vezetőségnek nem voltak jók a 3-4 éves, refiurbished (amúgy kiváló állapotú és megfelelő teljesítményű) Thinkpadek, nekik vadiúj X1 Carbon kellett, mert attól volt meg az életérzés. De a cégek a gyári M1 Air-t 8/256-os is olyan 520 körül árulták, amikor hivatalos viszonteladóknál 380 körül ment. No comment. :U

Érdekes módon a résztvevő cégek csupa függelen, jószolgálati társaságok voltak: T-Systems, Delta Informatika és persze a nagybecsű 4IG.

B.Cs.

(#34) ricsip válasza bollokcs80 (#33) üzenetére

ricsip
addikt

Delta-t már jópár éve felzabálta a 4ig. Mikor kiderült, úgy tudom a jóérzésű mérnökök mind gyorsan leléptek onnan.

-

(#35) bollokcs80 válasza ricsip (#34) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Ez még covid előtt volt. Amúgy meg tudom őket érteni.....

B.Cs.

(#36) Candy válasza bollokcs80 (#33) üzenetére

Candy
tag

Azért ezekbe az árakba érdemes beleszámolni a cégek által nyújtott, esetlegesen on-site supportot is, így viszonylag könnyen lesz a 380-ból 520 (az mondjuk nyilván senkit sem érdekel, hogy az adott szervezetnél van IT, ami támogat, plusz gyári gar).

Az iskolai laptop pályázatot nézegettem, nagyrészt olyan eszközök kerültek bele, amiknek nincs piaci ára, illetve speciálisan oktatásra készültek (IP védelem és barátai), csak éppen rohadt drágák és a használati értékük közel nulla, a HD kijelzővel, meg a fing procival. (mármint nyilván Linux szervernek jók, de papíron nem arra adják).

wunderbike.postr.hu

(#37) bollokcs80 válasza Candy (#36) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Igazad van, ezt tudom én is egy kollégától, windowsos gépeknél még jól is jöhet, de egy teljesen integrált Macnél?! Jellemzően olyan meghibásodások vannak, amikre amúgy sincs gari (leejti, összetöri, kávét beleborítja, stb.)

B.Cs.

(#38) ricsip válasza bollokcs80 (#37) üzenetére

ricsip
addikt

Majd íratnak velük használati szerződést, ha leejti fizetheti vissza havonta, éveken keresztül. Egyből jobban fog vigyázni rá, mert ettől jobban sajátjának érzi.
Vagy be lesz rakva a fiókba, és használatlanul avul majd el teljesen 5-10 év múlva.

-

(#39) morcosharcos válasza ricsip (#38) üzenetére

morcosharcos
aktív tag

Ez pontosan így lesz. :)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#40) bollokcs80 válasza ricsip (#38) üzenetére

bollokcs80
Korrektor

Vagy javittatjuk csillió pénzért a cég kontójára, mert eszközhiány van, de venni persze nincs pénz :U .

B.Cs.

(#41) Lokii

Lokii
aktív tag

Hát 2016ban N3700 +920 M kombó ezerszer jobb volt, én vagy Vegás , vagy Arcos APUval vennék laptopot minimum de Inkább DGPUval :K :K ja és 2 TB NVME , akkor elég volt 500 GB 5400 rpm hdd de az az 500 GB relatíve ma már 2 tb :K

(#42) zetor2000

zetor2000
senior tag

Úhhh... kicsit elment az idő, nem néztem ide.
Köszi mindenkinek a választ!
#19 Sirus86:
Azt tudom, mi a jó, csak nem olyat osztogatnak a suliban. Ha venni kéne saját zsebből, akkor kábé meglenne, mit kéne megcélozni.

#21 ViZion: köszi, ezt tudom. Engem az érdekelt, mit lehet kapni / miből lehet választani az iskolai gépek kapcsán.

#30 Robitrix:
Ismerős a szitu, meséltek ilyenről...
De ha van valami kontakt, akkor "egy barátom mesélte", hogy meg lehet kérni az adott céget, hogy tegye elérhetővé a megvásárolni kívánt konfigot a közbeszerzési portálra, arra a rövid időre, amikor épp meg kéne venni. 1-2 nap, max 1 hét, és akkor vehetsz épp "jót" is - jobbat, mint ami a nagy listában van, elavulva ésvagy túlárazva.

Szerintem a cégeknek - akik el akarnak adni - annyira segítőkésznek kéne lenniük, hogy az egyszeri vásárlónak megparaméterezik az adott konfigot, mondjuk emailban, és a DKÜ körül már "csak pár klikk-klakk", és kész a rendelés.
Persze az is lehet, hogy mindez utópia.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43) zetor2000 válasza Candy (#36) üzenetére

zetor2000
senior tag

[link]
Azt nem gondolnám, hogy egy random 10000es kontingens gépből, amit Pistike és Julcsika megkapott a suliban, 24/7ben supportálná on-site vagy NBD a Dell vagy bármelyik másik.
Ezt a supportot kábé "csak" megfizetik a Zemberek, de jellemzően sosincs kihasználva.

(#44) zetor2000

zetor2000
senior tag

"A laptopok tulajdonjoga marad az államnál, a gyerekeknek vissza kell adniuk az eszközöket, amikor elballagnak az iskolából, így a gépek átkerülnek a következő generációhoz."
Ez nekem kicsit furcsa...
Oké, felsős korában kap a kölök egy gépet. Azt használja "valamire", mert a cikk szerint oktatási anyag, tanrend, akármi, az nincs a tantervben. Mondjuk, ha lesz megint Covid vagy hasonló világjárvány, akkor nem kell boltba menni webkameráért, mert ebben van. Meg laptopot se kell venni, mert ez az. De ha 3-4 év múlva elballag a diák, akkor ki a ráknak kell egy 4 éves laptop, ami szét van nyomkodva? Az mire lesz jó?
Eleve alul van specifikálva a kiírás, persze a cégek tartották magukat a kiírt minimumhoz, nem mondta volna egy sem, hogy +4GB ram jót tesz a windóznak... Az érintőképernyőt nem értem... a felbontását sem... ezek kábé a beragadt raktári vackok kisöprésére jók. Ilyet ember nem venne már magának - én a gyerekemnek se. A mobiljának jobb felbontása van, pedig az már 3-4 éves... Na mindegy.

(#45) ricsip válasza zetor2000 (#44) üzenetére

ricsip
addikt

Jól megértetted ezeknek a beszerzéseknek az indokát: a raktárban rothadó toronymagas szarhalmot gyorsan el kell sózni drágán a közoktatásban. Senki, aki ennek kitalálásában és végrehajtásábam részt vett egy fikarcnyit sem tesz a jótét témakörére.

-

(#46) morcosharcos

morcosharcos
aktív tag

Hdd rendszernek 2024-ben lol :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.