Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) Magnum_ válasza Jaffa75 (#58250) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én megjegyzem IQ-ból, hogy jan31.-ig jó, enegm ne zaklassanak!!!! :D

I humbly and respectfully decline™

(#58252) Jaffa75 válasza Magnum_ (#58251) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem mindenki annyira penge mint Te... :DDD :DD ;)

Szerk: csak szeretnénk, de Te vagy az Egyetlen... :DD Én megvettem 2 hete, nem variáltam vele - úgysem számít a vásárlás időpontja! :P

[ Szerkesztve ]

(#58253) Magnum_ válasza Jaffa75 (#58252) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó azt tudom, de ti azok vagytok :D

I humbly and respectfully decline™

(#58254) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez az eső jót tett, könnyen kijött az autó a szarból. hazafele még leveretem a maradék havat, jeget róla.

I humbly and respectfully decline™

(#58255) Jaffa75 válasza Magnum_ (#58254) üzenetére


Jaffa75
őstag

holnap meg felcsapatod ismét rá a sóréteget :B ! Annyi sót szórtak el, hogy ne legyen nagyobb káosz, hogy el sem tudjuk képzelni! :W /tényleg muszáj ennyi embernek autóba ülni?? Ha létkérdés lett volna, akkor megoldottam volna én is otthonról a mai melót , viszont a mai út még vállalható volt/

(#58256) CsakEgySrác


CsakEgySrác
csendes tag

Hali!

A Ladától a Bugatti Veyronig, kiváló előadás :))

[ Szerkesztve ]

(#58257) barnam_ válasza Jaffa75 (#58255) üzenetére


barnam_
nagyúr

tényleg muszáj ennyi embernek autóba ülni??

Hát én nem is ültem autóba, inkább áttettem a meetinget péntekre. Arra már 10°C-ot jósolnak, megyek is az érintés nélküli mosóba újra :)

(#58258) EQMontoya válasza barnam_ (#58257) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma pl. én is taxiba ültem, nem nagyon lévén más választásom. :)

Same rules apply!

(#58259) Magnum_ válasza Jaffa75 (#58255) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az már mindegy, úgyis beugrom az érintésmentesbe (Aggregátorral?) pénteken reggel legkésőbb

nekem amúgy volna homeoffice opcióm, de bejöttem. tudod, ma haza kell vinni a kocsit :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#58260) Jaffa75 válasza EQMontoya (#58258) üzenetére


Jaffa75
őstag

sikerült hazamennyi vele, vagy tréler kellett? (képről nem látszott, hogy mekkora volt az ütés ereje a futóműre)

Aggregátor: be kellett jönnöm, " a jelenlegi közlekedési helyzet nem indokolja hogy otthonról dolgozzak"... :((( szívem szerint be sem ültem volna az autóba!
Arra gondoltam egyébként ezzel a kérdéssel, hogy csak azért kellett ez a többszáz tonna só, hogy a kényelmes sofőrök zavartalanul autóba ülhessenek? kihagyhatták (-tam) volna! . A forgalom a fele sem volt a megszokottnak!

SainT: én is vinném, de Pécset még meg kell járnom vele szombat-vasárnap... tuti össze lesz még kenve :W / igaz a sót nem lenne nagy baj, ha leveretném róla!/

[ Szerkesztve ]

(#58261) F_Zolee válasza EQMontoya (#58258) üzenetére


F_Zolee
veterán

Aha. És a taxi mi volt ha nem autó? :D

Saját lábon jött el a verda tegnap? Közben megelőztek a kérdéssel...

[ Szerkesztve ]

(#58262) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Benzines insignia hidegindítás, amikor tényleg hideg van. :Y

De mikor beindul, már szép hangja van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58263) Reaper


Reaper
őstag

Azért remélem péntekre javul az utak minősége, sajnos temetésre kell mennem, a Suzuki szerelőhöz menne már nagyon, ha nem szúrta volna ki valami tanultművelt a kerekét, így Camaroval kell M0-4es út 442-es kombót letudnom. Boldog vagyok... :(((

(#58264) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

adott egy Toyota Hilux, 2008-as évjárat. Bele lett szerelve egy xtrons PF61 HGTS típusú móka. Ez ilyen navis, sd kártyás, dvd-s érintőképernyős fejegység (?).
Erre szeretnék magyarországi navigációt varázsolni valahogyan. Valaki tudna segíteni, hogy hol keressek, mit, illetve hogyan kell ezt telepíteni?

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#58265) Motion_Blur válasza Mágus2 (#58262) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez nekem fájt bakker :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58266) EQMontoya válasza Jaffa75 (#58260) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, eljött lábon.
Futómű nem kapott, csak a JE lemez ráhajlott a gumira, azt kellett lehajtogatni.
Nem húzott semerre, nem volt para, világít is a lámpa, csak nem jófelé, mert ugye két füle letört, kicsit ferdén áll.

Amúgy nekem is van homeoffice opcióm, de bejöttem ma, van pár meeting.

Same rules apply!

(#58267) BigBlackDog válasza kovacsroli (#58264) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, a manual nem sokat ír, elvileg csak fel kell másolni egy SD kártyára a térképeket. Ha jól sikerült kihámoznom, valami Kudos nevű csoda az alapja a térképeknek. A magyar térképre azt írja, hogy (még) nincs, a kelet EU térkép (amiben benne van Magyarország is) pedig itt érhető el. Gyárilag nem járt hozzá valami SD kártya, vagy térkép?

[ Szerkesztve ]

(#58268) kovacsroli válasza BigBlackDog (#58267) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Semmi nem jart hozza sajnos. Koszonom a segítséget, de ha nincs magyar akkor sajnos nem sok értelme van.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#58269) BigBlackDog válasza kovacsroli (#58268) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Van magyar térkép, ahogy írtam is. Lényeg, hogy külön magyar térképet nem sikerült az oldalon találnom, elvileg előkészítés alatt van. Viszont a kelet EU térkép tartalmazza többek között a magyar területet is (és gondolom a full EU térképnek is a része Magyarország). :) Viszont nyelvként a magyart nem látom, mint támogatott (ha ez számít).

[ Szerkesztve ]

(#58270) barnam_ válasza Jaffa75 (#58260) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát igen, a szmogriadóhoz hasonlóan ilyen idő esetén is valahogy hangsúlyosabban kellene felhívni az emberek figyelmét, hogy hagyd otthon a kocsit...

Home office tekintetében nekem könnyű dolgom van, mert december vége óta itthon vagyok :)

Saint_: 11-re kell mennem Budaörsre, előtte tankolni is kell, tehát olyan 9:30 fele leszek ott.

(#58271) brumi1024 válasza Mágus2 (#58262) üzenetére


brumi1024
veterán

:Y Egyébként továbbra is csak gratulálni tudok annak, aki megírta a mutatókalibrálás kódját. Minden indítózáskor, a művelett alatt csinálja? Komolyan, azt a plusz 5 percet nem lehetett volna rászánni egy értelmes algoritmusra? :W

(#58272) gzbotii


gzbotii
veterán

Srácok, gyors vélemény:

A nyáron, Németországban, a szervizben úgy adták vissza a kocsit, hogy a kormány egy kicsit ferdén állt (kb 15-20 fokos szögben). Mentem vele kb 8000 km azóta, nyári és téli gumival is, pályán 170-el (GPS szerint), egy centit sem húzott semerre.
Hétfőn újra szervizbe kellett vinnem a kocsit, ekkor szóltam, hogy a többi mellett, ezt is csinálják meg. Azóta jobbra húz, kb 100m alatt le voltam jőve az útról. Visszavittem a kocsit ma reggel, a szerelő egyből arra fogta, hogy a gumuik... Aztán mondtam, hogy azért mégiscsak nézze meg.

Most hívtak, hogy mehetek utána, a két első kereket megcserélték és most balra húz, tehát a gumi a hibás. Ilyen lehet? Eddig miért nem volt baj? Azon kívül, hogy ferdén állt a kormány, nem volt baj most meg hirtelen s*ar lett a gumi?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#58273) barnam_ válasza gzbotii (#58272) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hirtelen ötlet: nem lehet, hogy egy rossz futómű beállítás miatt félrekoptak a kerekek, és most ezért húz félre?

(#58274) gzbotii válasza barnam_ (#58273) üzenetére


gzbotii
veterán

Mármint, hogy most, 4x7 km alatt, amit mentem vele, hétfő óta munkába? :F

Májusban volt beállítva. Azután megvolt Erdély-München oda-vissza és Németországban is elég sok pályázás, nem volt baj azzal, hogy félrehúzna.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#58275) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Jól indul a mai napom, ez a kép fogadott délelőtt a munkásszálló parkolójában:

Instant szívbaj, de aztán jobban megnézve talán csak a kereket találta el az a barom, aki a kolléga autóját használta a művelethez. Az ezüst Veki már nem volt ennyire szerencsés, tört az első lökhárító és már csak a jószerencse tartja kb. De persze az autóval nem tudtam elindulni, mert annyira "rajtam van".

Ja és az ezüst Vekiben elég sok pénz van, nagy becsben tartja a tulaja, csak jelenleg mozgásképtelen. Szerencsére azonban sok kamera pásztázza a parkolót, szóval lehet meglesz a tettes.

Még 1 kép:

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#58276) Jaffa75 válasza HoaryFox (#58275) üzenetére


Jaffa75
őstag

csak el ne felejtsd feljelenteni a tettest... :N Másold le egy nem sajnált pendrive-ra az anyagot, és a feljelentéssel együtt add le a rendőrségen! Az ezüst Veki tulaja is tuti marha hálás lesz...

A hunyó meg monnyon le... :W :W

(#58277) Tsebacsi válasza HoaryFox (#58275) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemértem, valaki nekiment az ezüst elejének és rád tolta?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58278) HoaryFox válasza Jaffa75 (#58276) üzenetére


HoaryFox
őstag

Feljelenteni? Max. az ezüst Veki tulaja, nekem nem lett károm talán, de azért átnézetem egy futóművessel majd tavasszal.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#58279) HoaryFox válasza Tsebacsi (#58277) üzenetére


HoaryFox
őstag

Igen, pontosan így történt, de majd a kamerák megmondják, ha pont elkapták a pillanatot (pásztázó gömbkamerák)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#58280) Motion_Blur válasza Tsebacsi (#58277) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Úgy néz ki hogy otthagyott egy darabka bizonyítékot is a saját autójáról.. :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58281) Jaffa75 válasza HoaryFox (#58278) üzenetére


Jaffa75
őstag

majd ha leemelted róla az ezüst vekit, akkor kiderül, hogy van-e alapod rá... :U

A lényeg, hogy nehogy megússza!! :N :W

Szerintem ha nekiment, akkor az egész nóta nem egy másodperc alatt zajlott... (csúszott felé, tarolt, lehet ki is szállt, majd koccolt...)

[ Szerkesztve ]

(#58282) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

gondolkozok egy ilyen nyitott garazson. ( a kep google-s)[link]
szerintetek mennyivel kellene kevesebbet kapirgalnom a jeget a szelvedorol ha ilyen nyitott garazsom lenne?
ill. hetvegen lattam egy technikat: a csavo felig lekapirgalta a jeget a szelvedorol, majd
beinditotta az autot es elkezdte az ablakmosobol raspriccelni a vizet a szelvedore mondvan hogy fagyallo van benne, csak leszedi a maradek jeget...
szerintem egyaltalan nem jo technika, karositja a gumilapatot, ill szerintem a maradek jeget se tudja leszedni a gumi torlolapattal.
velemenyek?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58283) gzbotii válasza dellfanboy (#58282) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha letakarod valamivel a szélvédőt éjjelre, akkor sem kell kapirgálni.
Egyébként, meg miért nyitott garázst szeretnél? Szerintem sokkal többet nem fog védeni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#58284) Jaffa75 válasza dellfanboy (#58282) üzenetére


Jaffa75
őstag

nekem hasonló van, csak alacsonyabb picit... ha nagyon nem hordja a szél, akkor nem kell kapirgálni, talán idén 2x fútta be! :P Illetve védi a közvetlen hatásoktól is! Az a baj, hogy második autó (feleségem Fiestája) már nem fér be alá, lenne vagy 300k a toldása! Kár érte... :(((

(#58285) deicide válasza dellfanboy (#58282) üzenetére


deicide
veterán

Nekem is hasonló, egyik oldala zárt mindössze, az északi, ahonnan ver az eső, sosem fagy rá semmi.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58286) F_Zolee válasza HoaryFox (#58279) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pár órája kint van parkolóban az én verdám is. Remélem nemsoká nem hasonló látványért megyek majd le. -.-

Az ilyen meg rohadjon el ha továbbhajt. De ha van felvétel legalább súlyosbít a helyzetén...

(#58287) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Most erre gyűjtök. Felajánlásokat elfogadok :DDD

(#58288) dellfanboy: OPC

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58288) dellfanboy válasza deicide (#58285) üzenetére


dellfanboy
senior tag

bitang egy opel. pontosan milyen tip? ez a szin brutal jo.
Jaffa75, koszi en is ugy gondoltam hogyha van teto a feje folott akkor nem fog rafagyni semmi. nyilvan ha befujja ala a hot akkor igen, nahde az extrem eset.
gzbotii, en ugy tudom hogy nyitott garazshoz nem kell semmilyen engedely. letakaras jo otlet szerzek is egy rongyot.
nekem a nyitott garazs jobban bejon, nem szeretnem bezarni ahol a levego nem mozog. ill. abban se vagyok biztos ha ejszaka futott garazsban allna napkozbe meg a szabad eg alatt nem rozsdasodni hamar ( ami napkozben rafagy este meg szepen kiolvad)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#58289) Qru válasza Bögre (#58249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma megyek tankolni, megvegyem neked? :DDD

mod:

Reaper: Na paszmeg, az nem lesz egy leányálom... :( Óvatosan.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58290) Jaffa75 válasza dellfanboy (#58288) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha nincs a ház falához rögzítve, akkor mehet,,, egyébként sem kocsibeállóként funkcionál, hanem szaletli! :C :P

(#58291) deicide válasza dellfanboy (#58288) üzenetére


deicide
veterán

Ahogy Tsebacsi mondja, J Astra OPC. És igen, ez a kék illik hozzá, a több rendelhető színre rá sem néztem. Bár még talán fehérben...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58292) Qru válasza brumi1024 (#58271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is fura. Az enyémen pl gyújtásra fut le a teszt.

mod:

llwynog : Szépen neked lökték. :( Még jó, hogy nem lett nagy baja a gépnek. Ha a kereked találta el akkor gumit nézesd meg és a futóművet is csekkoltasd. Nehogy emiatt kopjon félre a gumid...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58293) Motion_Blur válasza deicide (#58285) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem ekkora nyomtávra lett betonozva a beálló :DDD

Jó megoldás ez a garázs is :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58294) deicide válasza Motion_Blur (#58293) üzenetére


deicide
veterán

Méricskéltem anno én is, hogy az F Astra-hoz jó, de ehhez kevés lesz, csak lusta voltam mellétoldani. Most kókány megoldásként kerti kő járólap van beásva a jobb oldalához, hogy ne a sárban üljenek a kerekek. :)

De maga az épület tuti, máshol nincs neki hely, így viszont a polikarbonát tető és oldal miatt nem fogja el a fényt a szobától, ha ki van nyitva a spaletta.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58295) Qru válasza dellfanboy (#58282) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez hülyeség mert nem jégoldó a szélvédőmosó csak fagyálló. Arról nem is beszélve, hogy ha jégre/vízre spricceli felhígul és szépen ráfagy a szélvédőre.

A gumilapátnak meg egyenesen jó tesz ha a jégen járatja... :( Elég hamar kukás lesz.

mod:

deicide: Nyáron is kevésbé melegszik fel a tető alatt, nem?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58296) deicide válasza Qru (#58295) üzenetére


deicide
veterán

Igen, szerencsés a ház tájolása, elfogják a tuják, meg a fák a napfényt, amit meg nem fognak fel, arra ott a tető. Talán segít az állagmegóvásban.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#58297) Magnum_ válasza dellfanboy (#58282) üzenetére


Magnum_
nagyúr

felhúzol egy ilyet. majd kerül az oldalára OSB lap, kívülről szép dísztégla. Aztán egyszer csak lesz akkor már ajtó is.
DE ha már van fal és ajtó, akkor le is szigeteled.
Aztán akkor már beteszel egy olajradiátort. és huss, fűtött garázs.
ha nincs engedélyed rá és felnyom a szomszéd, kicsavarozod az osb lapokat :D

egyik kollegám pont így járt el. ejnye bejnye :D

I humbly and respectfully decline™

(#58298) EQMontoya válasza Qru (#58295) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ráfagy az anélkül is nagy sebességnél, autópályán.
Egyszerű fizika: nagy felületen, rendkívül kis mennyiség szétterül, az alkohol elkezd kipárologni, ami további hőt von el, és a maradék víz pillanatok alatt odafagy.

Same rules apply!

(#58299) Qru válasza deicide (#58296) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, nagyon nem mindegy mennyi UV-t kap a gép. Fényezés, gumi, műanyag elemek, beltérben lévő elemek (még akkor is ha gyárilag uv szűrős az üveg) mind meghálálja mert sokkal lassabban (és szebben) öregszik.

mod:

Saint: Minket a comcéd felnyomott ilyenért. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58300) Magnum_ válasza Qru (#58299) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jóba' kell lenni vele :D

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.