Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) Skillet válasza Magnum_ (#58837) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem neked EZ kellene.
Gondolom lesz még akcióban megint.
Lidl cucc, powerfix profi. 26e ft volt, amikor volt.
KATT
Akkor vettem is egyet, nagyon elégedett vagyok vele, szeretem.
Amit linkeltél, az 1/4"-os, a fenti szettben viszont minden van, 1/4, 3/8 és 1/2"-os is.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58852) raczger válasza Tsebacsi (#58793) üzenetére


raczger
őstag

Ízlések és pofánkok Így van, valamit nem lehet megmagyarázni. Bár ha a felszereltség nagyon fontos, 2.5-ösből találni fullosat, abban minden benne van, ami kell.

(#58789) Qtya123: Ma is láttam egyet közelebbről, nagyon el van találva az egész autó. Remélem van rajta annyi alvázvédelem, hogy 10 évesen nem azt kell nézegetni rajta, hol kezd el púposodni a kerékjárati ív. (12 éves 6-osomon is csak tavaly kezdett el kijönni a rozsda, szerencsére még nem durva.)

Más: Voltam ma haverommal a Fehér út 9-11 számon (aki nézett használt autót, annak biztosan ismerős a cím), nem volt sok bizalomgerjesztő verda. Amikor a 10 éves, 90k-t futott Focuson is rozsdát találok... na az szerintem gáz. És arról beszél az egyik ott dolgozó, hogy 200k km fölött az autó már csak szinte roncs, és ők csak a 200k km alatt futott autókkal foglalkoznak...

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#58853) Qtya123 válasza Kornel (#58820) üzenetére


Qtya123
őstag

Tudom, hogy van anyag, de az önmagában semmit nem jelent. Egy balesetem volt az pont a Ladámmal. Nekem a lökhárító meggörbült, a Micrának meg 3 eleme+a lámpa összetört, illetve a bal hátsó kerék elmozdult, a futómű szétnyílt egy helyen. Úgy 25 km/h volt a tempó. Az ilyenekre tökéletes, hogy ne amortizáld le teljesen mert ott "van anyag", de ez kb eddig a tempóig is ilyen szituációkra jó.

A túléléshez szükséges helyeken meg nincs anyag. Az A oszlop gyakorlatilag egy szívószál vastagságával vetekszik sajnos. 50-60 km/h mellett szerencsétlenül elkapott irányból gyakorlatilag magadra tudod hajtogatni az autót. Az A oszlop gyengeségét jól mutatja ez a törésteszt is: [link]

(#58854) Magnum_ válasza Skillet (#58851) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#58855) BigBlackDog válasza raczger (#58852) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...ők csak a 200k km alatt futott autókkal foglalkoznak..."

Én ezt úgy értem, hogy 200k-nál kisebb számot mutató odometerrel rendelkező kocsik szoktak lenni náluk. ;]

(#58856) raczger válasza BigBlackDog (#58855) üzenetére


raczger
őstag

:DDD Igen, így is kell értelmezni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#58857) Qru válasza Kornel (#58839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég meggyőző és már az alapfelszereltségben is van ülésfűtés... :K

#nincsbennetarcsi

(#58858) barnam_ válasza Magnum_ (#58815) üzenetére


barnam_
nagyúr

Általánosságban igaz, amit a videó bemutat, de azért én megnéznék egy régi nagy vas (merci, volvo) töréstesztjét is, ahol már azért a töréstesztekre is gondoltak fejlesztés közben.
Persze az újabb technika ezeknél is fejlettebb lenne.

(#58859) Kornel válasza Qru (#58857) üzenetére


Kornel
veterán

Őszintén, krvara tetszik.
Lehet megnézek egyet valamelyik délután, Duna autóban biztosan van.
Ha az ülésben / és a lábtérben elférek, akkor méretre bőven jó.

Ez az atkinson ciklusban is működni képes motor nagyon jó fogyasztást is hozhat, ha a tesztelők, újságírók 5-6 litert toltak le a torkán, annál még van lejjebb is.
Mondjuk nalam ez max. átlag 5 liter lenne, ami azért legalább 2,5literre van a civictol.
Méretben max. fél szám visszalépés.
Torestesztje nagyon jó, már közép szinten is jól felszerelt.

Annyi, hogy ennyiért van vitara is, ami kérdés, hogy mennyivel nagyobb, illetve mennyivel rosszabb anyagokból építkezik.

Mindenesetre egy ilyen 4M-s jazz 8 év (140k km) alatt az értéke felét veszti el kb., így évente cirka 250k-s értékvesztéssel lehet számolni, ami nem a világ vége.
Ennyi pénz bármelyik használt autóra rámegy évente, ez pedig minden hiba nélkül kibír ennyit, nyilván a kötelező szervizek elvezetésével.

Kérdés hogy a jazz vagy a vitara csendesebb-e 130-nál.

Mod: a 6 gangos vitara boosterjet is hangosabb, mint a jazz, 71 dB.

[ Szerkesztve ]

(#58860) rbalint88 válasza barnam_ (#58858) üzenetére


rbalint88
addikt

Van ilyen, kocka volvo vs renault modus, ott is jobban vedett a renault. Persze kerdeses, hogy egy nem szabvany utkozesnel mi lett volna...

(#58861) Qru válasza Kornel (#58859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Belül elég tágas, és a térded is elfér rendesen. Próbáld csak ki.

Jó, hát nem leszel vele a belső sáv királya... :D

#nincsbennetarcsi

(#58862) kisza25 válasza BigBlackDog (#58855) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

láttam már bmw-t 190e km-el, kulcsból 650e km-et olvastunk ki, így nem nehéz csak 200k alattival foglalkozni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58863) Kornel válasza Qru (#58861) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, nyilván.

Azért a kellően tágas nálam nem evidens, ld. amiket irtam, hogy miben nem férek el :)

(#58864) Integrale válasza rbalint88 (#58860) üzenetére


Integrale
veterán

Ez szerintem elég jól tükrözi.

[link]

"Bad reklám is reklám too"

(#58865) BigBlackDog válasza Kornel (#58859) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, igen, ez szép és jó a leírtak alapján. Viszont kezdem fenntartásokkal kezelni ezeket a mért hangnyomásértékeket (a törésteszten is jó a sok csillag, csak felmerül bennem egy elgondolkodtató kérdés; valóságban történő találkozáskor egy háromcsillagos B5 Passatban vagy esetleg egy ötcsillagos MK5 Swiftben ülnék szívesebben?).

Ha belehallgatsz ebbe, vagy ebbe a videóba, akkor azért nem egyértelmű -számomra-, hogy csendes lenne annyira. Igen, függ erőteljesen a kamera mikrofonjától, kamera helyzetétől, tudom. De a motorhanghoz viszonyítva a kívülről beszűrődő (gördülési) zaj mértéke erőteljesen emlékeztet engem a Civic problémájára is. Itt egy másik videó, ugyanattól a feltöltőtől, esélyes, hogy ugyanazzal a kamerával (összehasonlításképpen egy általam is ismertebb típust szoktam keresni, ugyanattól a feltöltőtől).

Szóval én inkább, ha saját fülemre nem tudok hagyatkozni, nem tudom kipróbálni az adott típust, akkor egy-két POV videót is bevennék a tesztekben írt tapasztalatok/számok mellett.

Mondjuk eléggé gazdag az alap, Trend felszereltség is. A telefonkihangosító, sebességrögzítő (ez lenne a tempomat?), az automata fényszóró-ablaktörlő és az ülésfűtés is szokatlan, hogy alapból jár. Viszont azt nem értem, hogy az elektromosan állítható és fűthető tükrök miért nincsenek benne és a ködlámpát miért csak a legmagasabb felszereltségi szint tartalmazza?

[ Szerkesztve ]

(#58866) Kornel válasza BigBlackDog (#58865) üzenetére


Kornel
veterán

Ha az adac teszt nem hiteles, akkor mi az?
Én inkább hiszek az adacnak, mint bármi másnak.
A többiben van igazság, de nem is 6-9M, hanem közép felszereltségnel is 4M-rol beszélünk újan.

(#58867) BigBlackDog válasza Kornel (#58866) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, nem azt írtam, hogy nem hiteles. :N Csak szerintem nem biztos, hogy gyakorlati felhasználás esetén is pont azt tapasztalod, mint amit a méréseken kapott számok mutatnak. Pl. a zaj kellemetlenségében azért az is erőteljesen befolyásoló tényező, hogy milyen frekvenciatartományokban jelentkezik.

(#58868) brumi1024: Igen, ezt akartam elmondani, csak konyhanyelven sikerült kinyögnöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#58868) brumi1024 válasza BigBlackDog (#58867) üzenetére


brumi1024
veterán

Sőt a zaj hangosságérzete is függ a frekvenciájától (lásd phon skála)

(#58869) focvis válasza Kornel (#58859) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem ismernélek, azt mondanám, ne légy hülye! De mivel ismerlek, ezért tudom, hogy még átgondolod ezt a kérdést. :DDD

Városba biztos szuper, kis helyen is elfér, cuki, stb... cserébe autópályán tökönböknéd magad, emellett kérnéd azonnali nyugdíjaztatásod. :/

(#58870) BigBlackDog válasza focvis (#58869) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legalább megspórolná az autópálya matrica árát is, mindig csak országúton menne vele. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58871) Kornel válasza focvis (#58869) üzenetére


Kornel
veterán

Lassan úgyis nyugdíj, idén 35 leszek :DDD

Nyilván atgondolom, ennyiért amúgy van ezres turbo scross is.

(#58872) Snoop-y válasza focvis (#58869) üzenetére


Snoop-y
veterán

En csak azt nem ertem hogy az 5 literes tizeneves mercitol hogyan lehet eljutni egy varrogepmotoros jazzig. De komolyan :F

En sem voltam egyszeru de legalabb a teljesitmeny meg a fun factor maradt :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#58873) Kornel válasza Snoop-y (#58872) üzenetére


Kornel
veterán

Mindkettőnek megvan a maga varázsa.

(#58874) aero. válasza Snoop-y (#58872) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Keson csatlakoztal a topikhoz, tudhatnad, hogy ez teljesen normalis. Persze a tokosseg esdig minden esetben elmaradt. ;]

(#58875) Kornel válasza aero. (#58874) üzenetére


Kornel
veterán

Mit értesz tokosseg alatt?

(#58876) aero. válasza Kornel (#58875) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Bevallalhatnal egy erdekesebb gepet, voltak jo tippjeid, kevesbe esszeruek (saab), vagy a 2.4 accord, ami tok jo lenne, de rossz nezni ezek után, hogy az s-cross meg vitaranal kotsz ki mindig. Oke, uj auto, olvastam az erveidet, de annal egy 2.0 clioba is tobb oromodet lelned. Most meg a jazz, jo auto, de nem neked. :D

(#58877) BigBlackDog válasza aero. (#58876) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Saab, mint kevésbé ésszerű? Miért is (csak a meghalt gyártó miatt)?

(#58878) -v- válasza Snoop-y (#58872) üzenetére


-v-
addikt

Ott rontod el, hogy értelmet próbálsz keresni ebben a dologban :C

(#58879) Kornel válasza aero. (#58876) üzenetére


Kornel
veterán

Ha fun faktor számit, akkor max a clio ér ezek közül valamit.
2.4 accord se túl meggyőző, főleg a 8 gen, a nagy súly elviszi az élvezet jó részét.

Mondjuk legalább nem adom el a mostanit, hogy a buszocskázás közben meditáljak a következőn ;]

[ Szerkesztve ]

(#58880) Land


Land
veterán

Mostanában van pár érdeklődő a kocsimra. Az egyik aki meg is venné hitelre szeretné. Hogy működik ez? Mondjuk kedden bemegyünk a bankba és elvileg meg is kaphatja a hitelt? Ha igen, akkor mikor lenne ebből pénzem? Van egy másik komoly érdeklődő, de ő kedden jönne megnézni vidékről. Ő kp-s, szívesebben adnám oda neki, de nem szeretnék 2 pad közé sem esni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#58881) bajnokpityu válasza -v- (#58878) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hja, vezetési élményben ezek mind harmat gyengék egy 600as sport motor mellett. Cserébe évi 250 -től indult a fenntartás, alig pár ezer km mellett.
El kéne fogadni, hogy nincs olyan h szűz is, meg jól is dug. Nem értem hogy van ennyi türelmetek..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58882) -v- válasza bajnokpityu (#58881) üzenetére


-v-
addikt

Nem értem hogy van ennyi türelmetek..

Egy ideje már lehet nyugalmat vásárolni ;]

(#58883) Kornel válasza bajnokpityu (#58881) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom egy autós topicba be lehet írni és linkelni autóval kapcsolatos műszaki adatokat, vagy már ez is OFF?
Ha igen akkor elnézéseteket kérem :R

(#58884) z123456789 válasza Peter.70 (#58831) üzenetére


z123456789
addikt

Jaja, csepeli bontó, vagy talán még TypeV Laci és Zsellér Tomi (Zsemito Trade). ;)

(#58885) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ilyeneket miért éri meg ellopni :F

(#58886) bajnokpityu válasza Kornel (#58883) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart.

- Seneca

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58887) HoaryFox válasza B-L-A-C-K (#58885) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem kevés pénz lehet egy ilyen autóban :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#58888) i-sti


i-sti
senior tag

Megvolt ma az olaj-szűrő csere.
Íme a tavalyi szűrők.
Egy év és majdnem 12k km után.
[OneDrive album]

Novum Forum Siculorum

(#58889) focvis válasza B-L-A-C-K (#58885) üzenetére


focvis
veterán

Bizonyos értékhatár alatt nem bűncselekmény, csak szabálysértés a lopás. ;]

(#58890) B-L-A-C-K válasza HoaryFox (#58887) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az oké hogy sokat ölhetett bele a tulaj, de azt a +t úgyse tudja kihozni belőle a tolvaj.

(#58891) -v- válasza focvis (#58889) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#58892) kisza25 válasza Kornel (#58873) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem neked 2 autó kellene, olyan nincs hogy valami mindenre jó:D
Vagy vegyél hibridet, helyben elrohangálsz elektromossal, kell a kraft akkor meg a benzin motor:D
(#58893) Kornel: tessék az ideális autó megy is, ha meg finoman mész a fogyasztást is kordában lehet tartani (~10 littyi)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58893) Kornel válasza kisza25 (#58892) üzenetére


Kornel
veterán

Valóban ez a helyzet.
(Inkább 2 lenne az ideális)
Hybrid jó lenne, ha lenne valami erős belőle.

(#58894) brumi1024 válasza Kornel (#58893) üzenetére


brumi1024
veterán

Q7 etron. ;]

(#58895) Kornel válasza brumi1024 (#58894) üzenetére


Kornel
veterán

Megyek dolgozni, mert kevés a pénz ;]

(#58896) EQMontoya válasza Snoop-y (#58872) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nézd, Kornél az az ember, aki lecseréli az autóját egy másfél millával drágábbra, mert az másfél literrel kevesebbet fogyaszt, majd elmagyarázza nekünk, hogy ez miért racionális. :)

Same rules apply!

(#58897) Kornel válasza EQMontoya (#58896) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet nem racionális, de miért ne?
Amúgy ha 2,5 literrel eszik kevesebbet, és ugye 8-10 évig nagyon költeni se kell rá, akkor már akár racionális is lehet.

(#58898) EQMontoya válasza Kornel (#58897) üzenetére


EQMontoya
veterán

2.5 liter különbséggel számolva 150.000km-en 1.2M-t spórolsz.
Tehát még mindig nem jött vissza a befektetett plusz lóvé, de legalább 10 évet ültél egy szappantartóban. A bolondnak is megéri. :)

Same rules apply!

(#58899) Kornel válasza EQMontoya (#58898) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, ellenben bármilyen tizenéves használt autóra biztosan elmegy évi 200-300k HUF.

***Egyébként ha unalmas, simán nem linkelek be autókat, műszaki adatokat, nem kérem nálamnál hozzáértőbb forumtarsak véleményét :K

[ Szerkesztve ]

(#58900) #94529552 válasza -v- (#58878) üzenetére


#94529552
törölt tag

+1, szerintem ez szórakoztatás akar lenni itt :R .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.