Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) Magnum_ válasza Martin97 (#58100) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem szkippeld.

I humbly and respectfully decline™

(#58102) Jaffa75 válasza Martin97 (#58100) üzenetére


Jaffa75
őstag

a kollégám jelzése alapján az M0 koppra le van sózva, járható... Vizes, de nem jeges!

Ha nem muszáj, halaszd inkább.... :U

[ Szerkesztve ]

(#58103) Qru válasza Martin97 (#58100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utinformot nézd meg, de a pályák jól járhatóak, sóznak mint atom.

A Mecseket nem vállalnám most be csak Hakkapelitta-val. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58104) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ja, fiúk. a legfontosabbat nem írtam! (le vannak szarva az utak, meg mittomén)

elkaptam a postást a troli megállóban. mondom, bocsá', jött valami, átvenném.. jött jött, tessék. kibontottam. a LED lámpák a rendszámvilágításba!!!!!!!!!!! Megjötteeeeeeeek!!!!!!!!!!!!!!!

nagyon pimp leszek, baffátok meg, mire találkozunk a Zarénában.

I humbly and respectfully decline™

(#58105) Termi16


Termi16
őstag

Már nem emlékszem melyik topikban olvastam, de ezek az Opel Amperák nekem is nagyon tetszenek.

Szerintek az előző generációs autókban meddig fogja birni az akksi? Ezek ugye 2012-es autók nagyrészt, gondolom még nincs semmi bajuk, de ki tudja, hogy mondjuk 5 év múlva, mire az akksi már 10 éves lesz, mit fog nyújtani? Vagy ha tönkremegy,nem birja már úgy a strapát, akkor lehet valahogy ezt cserélni emberi áron?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#58106) Snoop-y válasza Qru (#58095) üzenetére


Snoop-y
veterán

En eleg paranoid vagyok. Ki a tokom kuldozget magarol wikipedia cikkeket? Ez kapasbol gyanus...

Engem ebayen akartak atbaszarintani Salim Ucif neven:

Azt hitte azert mert akkor regisztraltam sik hulye vagyok.

Epp egy kamerat adtam el es egybol leutotte villamaron. Kb 10 masodpercig orultem hogy huu de fasza ez az ebay mikor leultem gondolkozni :D

Nemsokkal utana jott egy fake paypal hogy tartjak a penzt amig en nem kuldom el a cuccot.

Email fejlecet megnezve nem paypaltol jott. Egybol irtam az ebaynek hogy akkor storno mert scam.

Csavo meg nekiallt fenyegetni hogy hat tudja az adataimat es hogy feljelent a rendorsegen :D

Hello Seller,Sorry for the delay as i came home late and tired anyway,I have just pay for your item and i have given paypal my daughter's address.Mr Tope Ayaya will receive it and sign for it and present it to her.I have calculate the shipping cost from You to her and i have added £100.00 for the shipping as i promise.get back to me with the shipping details and also this is the address again below.get it wrap properly.

This is my Daughter's address:
Tope Ayaya
72 Akweiman,
Dansoman,
Accra State,
23321,
Ghana,
Tele : 0265868911.

Hey what is going on have make payment of your item since yet haven't heard anything from you what the hell is going on...Get back to me asap before i change my mind and get you arrested,i have all your info don't forget that???

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#58107) kaszaking


kaszaking
tag

Saint_ úgy rémlik Te kerested a dugókulcs készletet
Lidlben lesz csütörtöktől
Újság

(#58108) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

japán gépembe kéne vezérműszíj. Occó mindegyik hozzá, szóval kb. ár alapján mindegy mit veszek. Van "Japanparts", "INA" és "SKF". Ti melyiket ajánlanátok? 1.6 Lancer. Én magam SKF-t vennék. de a legnagyobb bajom, hogy most is az van benne és "nyüszít" a szíjfeszítő benne. Idegesít, mint prostituált élet. Ez megszűnik a cserével?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#58109) molnarpeter válasza Termi16 (#58105) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alapból nem használja ki az akkut kopptól koppig az élettartam miatt, a legegyszerűbben a hatótávból lehet következtetni az állapotára. Leaf pl. jelzi is a műszerfalon, milyen állapotúak a cellák. Tesla esetén vannak jobban tapasztalatok, lm-től függően nem csökken vészesen a kapacitás (a cserélt akkuk az eleinte kicsi gyárott darabszám miatt szvsz nem túl relevánsak az Opelre vetítve). Mintha lenne az Ampera eseteén egy adott elhasználódás, ami alatt (gariidőn belül) cserélik a pakkot.

(#58110) barnam_


barnam_
nagyúr

Kicsit olyan, mintha az időjárás mindig akkora időzíti ezeket a szivatásokat, amikor menni akarok haza vidékre :U

Holnap akartam indulni, de olvasva a híreket, nem vagyok benne biztos, hogy elinduljak-e.

Csütörtökön már fagypont felett leszünk elvileg, az talán vállalhatóbb.

kaszaking: kösz a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#58111) Martin97 válasza Magnum_ (#58101) üzenetére


Martin97
aktív tag

Muszály lesz mennem. :(

#58102 Jaffa75 & #58103 Qru: :R Köszi a gyors segítséget!
Egyébként 2 éves michelin alpin gumim van, még nem volt vele gondom.

(#58112) Termi16 válasza molnarpeter (#58109) üzenetére


Termi16
őstag

Konkrétan ez a tipus érdekelne, 4,5 misi körül vannak már példányok a hahun. A Tesla ebből a szempontból nem releváns, az egyéb plug in hibridek meg nem mennek ennyit csak árammal, ha jól tudom.

Szóval inkább valami személyes beszámoló, blog stb érdekelne ezzel kapcsolatban, ha valaki tud ilyenről.
:R

Snoop-y:
Igen, ezzel van tele az eBay. Ha Iphone-t raksz fel akkor a 10 másodperc lecsökken 5-re...:DD Nagyon jól keresnek ezzel a csalók is, meg az ebay is, szóval "majdnem" mindenki jól jár.

Irhatsz nekik, a lóvét persze nem kell kiperkálni ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#58113) Magnum_ válasza kaszaking (#58107) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon koszi :R lattam
Azt mondta a baratom es bajtarsam, rbalint88, hogy csak 1/2"-t vehetek. Ez nem tudom, milyen, de arban tetszene.
Meg fogom nezni :R meg legyen benne 16mm-s. Sanszos, hogy csak 13mm-ig van.

DE!!!! Kell kerekcserehez is kulcs! Valami jo hosszu tuti.

I humbly and respectfully decline™

(#58114) focvis válasza McSzaby (#58108) üzenetére


focvis
veterán

Úgy tudom, hogy a Japanparts - a nevével ellentétben - még véletlenül sem japán. Inkább olcsó távol-keleti cucc.

(#58115) McSzaby válasza focvis (#58114) üzenetére


McSzaby
őstag

Én is ott vagyok hogy SKF, vagy dupla annyiért megéri-e a Gates.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#58116) Magnum_ válasza McSzaby (#58115) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szijfeszitot is kell cserelni

I humbly and respectfully decline™

(#58117) McSzaby válasza Magnum_ (#58116) üzenetére


McSzaby
őstag

Egyértelmű. Itt most szettről beszélünk.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#58118) Magnum_ válasza McSzaby (#58117) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, bocsánat. hány éves az INA, ami most bent van,

I humbly and respectfully decline™

(#58119) mycso válasza focvis (#58114) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Talán valami japán vonzatú dolog, de tudtommal csak csomagolnak.

Annó japanparts kuplungot vettem a megane-ba, és gyári nissan kuplungot kaptam, tehát nekem bejött, de nem tudom, ez mennyire általános.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#58120) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Rossz bolond időjárás, utakat még véletlenül sem takarítják... Amúgy nem volt gáz hazajönni, viszont lekaparni ezt az ónos sz@rt hogy kilássak már az volt. Ez amúgy a festést nem teszi így tönkre hogy ráfagy?

(#58121) focvis válasza mycso (#58119) üzenetére


focvis
veterán

Dízel üzemanyagszűrőt tervezek cserélni pont, a Japanparts kb. 1/3 áron van a jó nevűekhez képest (~ 4 k VS. 10-15 k). Bepróbálkozzak? Max. visszaküldöm? :)

Nem bánnám, ha a gyári Nissan szűrőt kapnék ilyen áron.

(#58122) gzbotii válasza Snoop-y (#58106) üzenetére


gzbotii
veterán

"Ki a tokom kuldozget magarol wikipedia cikkeket?"

Tanárom, például ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#58123) adyz.


adyz.
aktív tag

Sziasztok!

Jelenlegi KGFB szerződésem márciusban lejár, kiküldték az évre a kalkulációt, természetesen jóval drágább, mint volt. Namármost, Netrisk-en kalkuláltam egy újat, de viszont egyik sem ad olyan árat, mint szerettem volna... Ha maradok a jelenlegi biztosítómnál és újrakötöm, még akkor is ~400Ft-al drágább a negyedéves díj, mint volt. Vagy ne is várjak ilyen csodákat? Harmadik éve van nálam ez az autó, előtte is volt ugyan ebben a kategóriában, károkozásom nem volt.

(#58124) Magnum_ válasza focvis (#58121) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mivel nem hosszu tavra tervezel, kurvamindegy. Ha kap ujat, akar starline, az is jo neki. Nem?

I humbly and respectfully decline™

(#58125) McSzaby válasza Magnum_ (#58118) üzenetére


McSzaby
őstag

SKF van benne és elvileg kb. 11e km, 1 év, viszont van hangja a feszítőgörgőnek. Szerelő megnézte a szíjat és azt mondta nincs vele gond, de nem tudni mikor volt cserélve. Az előző tulaj megbízható volt és megmutatta, hogy 11e-vel ezelőtt cserélve lett (valami). (Bárdis számla volt). A számlán nem emlékszem, hogy szett vagy szíj volt csak, szóval ledobom. Ami idegesít, hogy a nyüszítő görgőhangot minnnnnnnndenképp meg akarom szüntetni, mert engem idegesít. Ha SKF van benne és cseréltek görgőt megfelelő időben, akkor Gates-t kéne vennem, de mivel nem tudom mit cseréltek, így azért gondolkozom, hogy 40ért Gates, vagy 20-ért SKF. Olvasva a neten, senkinek nem volt gondja az SKF-fel. Azért kérdeztem, hátha nektek van ezzel a kettővel tapasztalatotok.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#58126) K Norbi válasza B-L-A-C-K (#58120) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt száraz ;]

(#58127) Magnum_ válasza McSzaby (#58125) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztos, hogy a vez.szij nyuszit?
Nem az ekszij csuszik? Vagy annak a feszitoje ad kellemetlen hangot?

I humbly and respectfully decline™

(#58128) Skillet válasza Qru (#58082) üzenetére


Skillet
addikt

Ennyi békávézás után, már egy kocsi is megváltás lenne, nem muszáj, hogy autó legyen! ;] :P

Egész kellemes volt ma a pálya :D hungárián picit csúszott, de nem végig, csak pár helyen. A mellékutak, utcák, főleg a parkolók eléggé odavoltak.
sokszor próbáltam fékezgetni picit nagyobbat, hogy mi a helyzet, de szerencsére a legtöbbször nem darált az abs.
Egyben hazaértem. Remélem mindenki más is.

(#58123) adyz.
Vagyis kb 1600-ft + lenne évente? :D na annyinak én is örülnék. Nekünk szerintem évi 20-assal biztos drágább lesz most, ha hihetek a kalkulátoroknak. Eléggé nagyot emelkedtek a kgfb díjak. Nekünk április elején lesz évforduló.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58129) McSzaby válasza Magnum_ (#58127) üzenetére


McSzaby
őstag

Nincs ékszíjfeszítő, a szíjak vadi újak.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#58130) Kornel válasza zack (#58053) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt csak megerősíteni tudom.
Hozzájuk hordtam (először) az mk3 mondeomat, szörnyű volt, amit csináltak.
Egy probléma látszólag megoldva, helyette lett mondjuk kettő.
De volt olyan, hogy egy sima vízpumpa cserével 3-szor mentem vissza, mert mindig folyt :Y
Utána kerestem mást, mondjuk az is csak egy fokkal volt jobb.
Pékek ezek, nem szerelők :(((

(#58131) zack válasza Skillet (#58128) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem éves 86e. :DDD Örülnék ha pár 1000ft-os tételeken kellene rugóznom. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#58132) F_Zolee válasza adyz. (#58123) üzenetére


F_Zolee
veterán

Alapban ott tudsz "spórolni" ha nem negyedévesbe fizeted. Az a legdrágább megoldás.

(#58131) zack: nekem az éves lett 4-500Ft-al drágább. :DDD De amúgy meg bekaphatják, hogy a makulátlan autósokat húzzák le így is. Olyanoknál emelnének csak akik okoztak is balesetet. Mert ez így szarnak a pofon, hogy a magasabb bonusba is drágábbra jön ki.

(#58134) kornelka: én 15 előtt jöttem M0-n. Kimaradtam a jóból szerencsére. Kivéve hazaindulás előtt kézlefagyós-jégkaparós simogatás.

[ Szerkesztve ]

(#58133) focvis válasza Magnum_ (#58124) üzenetére


focvis
veterán

#jófejvagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#58134) Kornel


Kornel
veterán

M0 hazafele végig esett a hó, latyakos, hókásás, kis látótávolsággal.

(#58135) Magnum_ válasza zack (#58131) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most olvasom a sztoridat.
zseniális. komolyan. eszem megáll....

egyébként én többször írtam már, hogy sima olajcserére hova vigyétek az autót (az mondjuk jó, ha tudjátok, mennyi olaj kell bele, de nézi a csávó nívópálcán és nem indít rá közben :) )

focvis: Úr!

Más: van még egyébként itt Máguson kívül szerelő? Mondjuk budapesti? Kurvajól megélne a fórumtagokból :D (ha nem pék ofc)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#58136) Kornel válasza Magnum_ (#58135) üzenetére


Kornel
veterán

olajcsere és apró dolgok nekem innentől a szereldmagad.hu-nál történnek.
némelyik péknél még én is jobb vagyok, így legalább tudom mit baszok el ;)

Mágusnak dobjunk össze egy pest közeli szervizre, és 2 hetente rendelhetne itt :DD

[ Szerkesztve ]

(#58137) Reaper válasza Magnum_ (#58113) üzenetére


Reaper
őstag

Ha kerékcseréhez lehet javaslatom, én a jól berohadt kerekeket ezzel a módszerrel szoktam leszedni: sima kereszt kerékkulcs, a végébe meg beledugom a krokodil emelő csövét. Eddig még minden lejött vele :D

kornelka: jó hogy multkor linkelted őket, csak azért nem csináltam eddig magamnak sok szerelést, mert nincs aknám :) úgy kellett bekunyerálni magam ismerősökhöz, akiknek van :)

[ Szerkesztve ]

(#58138) zack válasza Magnum_ (#58135) üzenetére


zack
nagyúr

És ez egy agyon dicsért szerviz. A fb csoportban mindenki oda viszi, és ezt a pancsert ajánlgatják mindenkinek. :W :(((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#58139) Magnum_ válasza Kornel (#58136) üzenetére


Magnum_
nagyúr

olajcsere és apró dolgok nekem innentől a szereldmagad.hu-nál történnek.

szívesen megyek veled, úgyis a közelemben van.

bár mennyi egy óra? 2,5k?
a gumi profi teamnél a normál gyereknél 5k számlával a munkadíj. engem csak ez tart vissza (Jóska bátyámnál meg 1-2k, mondjuk tudom úgy időzíteni, hogy otthon megcsinálja). pedig szívesen tökölnék vele én is. mondjuk lehet, hogy a balatonon a kertben, vagy csajom apjánál (aki amúgy autó szerelő, de nem nyúlna a kocsimhoz :DDD) gyakorlok egyet anyukám poloján.

Btw a bátyám magának cserél olajat otthon (még aknája is van), bár az új kocsiján nem tud a páncél miatt (illetve azt nem szedi le)

Reaper, mekkora ötlet!!! :R
spóroltál nekem :D
és visszatekerésnél is segített? :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#58140) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Tudnátok ajánlani olyan szakembert, aki tolatóradar beszerelésével foglalkozik? Természetesen megbízható szakit keresnék. :)

(#58141) Kornel válasza Magnum_ (#58139) üzenetére


Kornel
veterán

változó, időponttól függ.
hétvégén a legdrágább.

mod: lehet az ültetőrugókat is magam szerelem majd be ;)
ha van kedved, mehetünk együtt is :K

zack: életem egyik legnagyobb csalódása szerviz téren.
bár azóta megint volt pár.

[ Szerkesztve ]

(#58142) Reaper válasza Magnum_ (#58139) üzenetére


Reaper
őstag

Visszatekerésnél meghúzom amennyire tudom, hogy "nyekkenjen" utána pár km után, utánahúzom, vagy fél napra rá, ahogy eszembe jut. Még a régi iskola szerint :)

(#58143) Magnum_ válasza Reaper (#58142) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ezt a nyekkenést hogy érted? tényleg érdekel :R

kornélka: segítek is szívesen, komolyan, ha tudod, hogy mi merre hány méter, szerelős ruhám, kesztyűm van :B
ott szerszámot adnak, jól emlékszem?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#58144) Kornel válasza Magnum_ (#58143) üzenetére


Kornel
veterán

Tudom, tornyot már cseréltem.
Szerszámokkal meg 100%-osan fel van szerelve a műhely.
Én csak ajánlani tudom bárkinek.

Ketten csak megoldanánk, köszi a felajánlást :)
Pár ilyen alkalom, és Mágust korrepetáljuk majd ;]

[ Szerkesztve ]

(#58145) Magnum_ válasza Kornel (#58144) üzenetére


Magnum_
nagyúr

na, akkor megyek veled a rugó cserére. legalább nem egyedül fogsz szenvedni.

egyébként Mágus átköltözhetne ide, nyitna műhelyt, csilliárdos lenne.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#58146) Kornel válasza Magnum_ (#58145) üzenetére


Kornel
veterán

Qru: indíts szavazást, hogy Mágus költözzön-e ide ;]

mod: menjünk, tesómat is akartam hívni, hárman csak megoldjuk.

[ Szerkesztve ]

(#58147) Magnum_ válasza Kornel (#58146) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jojojo, en frankon varom. Valamennyi kezugyessegem azert van, ha lenne olyan garazsom, mint tesomnak, siman magamnak csinalnek egy csomo mindent.

I humbly and respectfully decline™

(#58148) Kornel válasza Magnum_ (#58147) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor még beszélünk ;)

Más: toyota upsizing: [link]
:R :C

(#58149) K Norbi válasza Kornel (#58146) üzenetére


K Norbi
addikt

Én nemmel szavaznék.

(#58150) z123456789 válasza tboldi (#58007) üzenetére


z123456789
addikt

Nem tudom, de kösz Cimbi! :R
Császár vagy! Imádom. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.