Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) z123456789 válasza B-L-A-C-K (#50348) üzenetére


z123456789
addikt

Nézd má'! Így is basztatnak a hülye átvett angol szó elírásáért is. :DDD
OK, barter. De utálok 10 év rossz használat után átszokni a helyesre. :((( :D

(#50352) Magnum_ válasza MunezXBK (#50350) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D
Nem vagyom grammaN :D

I humbly and respectfully decline™

(#50353) raczger válasza z123456789 (#50347) üzenetére


raczger
őstag

[link]

;] Tavaly láttam ezt a Hungaroringen, a Nissan jel helyén volt.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#50354) z123456789 válasza raczger (#50353) üzenetére


z123456789
addikt

Nem sokkal a linkelés után vettem észre, hogy a link nevében benne van, hogy jdm. Lehet valami japán belterjes fikázós levédett smiley ez. :D Nem direkt volt amúgy. :B

(#50355) barnam_ válasza K Norbi (#50337) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap láttam egy terepszínű/mintás Subaru Impreza kombit, hát az sincs sokkal távolabb ettől :DDD

(#50356) Borisz76 válasza MunezXBK (#50350) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a biztatást....akkor kérdeznék.

Az autóm ( 4-s Golf ) belső világítását szeretném kicsit "feldobni".

Arra gondoltam, hogy a szivartöltőbe dugnám a csatlakozót amin kapcsoló is van.
A végére pedig LED szalagból vágott darabot forrasztanék.
Van a birtokomban RGB-s és sima fehér ledes szalag is...eredetileg 5 méteresek voltak de ahová felhasználtam őket oda kevesebb is elég volt....így kimaradt.
( Be van jelölve, hogy hol lehet vágni ezeket a szalagokat. )

A legkisebb egység 3 db ledet tartalmaz.
Figyelembe véve a pozitív és negatív ágakat mennyit köthetek rá biztonsággal ?
3-6-9 ledből álló sort ?

Vagy akár az egész kimaradt közel 2 méteres szakaszt is ?

Tudom, hogy a led mint fényforrás keveset fogyaszt de gondoltam inkább előbb kérdezek mint hogy leégessem az autóm ! :D

Válaszokat észrevételeket előre is köszönöm.

Majd este jövök és meglesem a kommenteket...addig is jó éjt mindenkinek.
( Éjszakai műszak miatt én nappal alszom.... )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50357) MunezXBK válasza Borisz76 (#50356) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bármennyit köthetsz rá, de ne a szivargyújtóról tápold, hanem a világítás vezetékéről.

(#50358) lenko válasza Borisz76 (#50356) üzenetére


lenko
aktív tag

xmas is coming...

Az embereknek fáj az igazság!

(#50359) z123456789 válasza Borisz76 (#50356) üzenetére


z123456789
addikt

Amúgy otthoni ledes topicban is tudnak segíteni részben, ha esetleg it tnem kapsz kielégítő válazt. :R

(#50360) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#50340) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kell még dircsiszürcsi meg decenc csüccs, aztán fúdenagyotmegy! :)

Same rules apply!

(#50361) Snoop-y válasza EQMontoya (#50360) üzenetére


Snoop-y
veterán

meg teli kell vagni V powerral ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50362) focvis válasza Snoop-y (#50361) üzenetére


focvis
veterán

Szigorúan 2000 Ft-ért tankolva.

(#50363) EQMontoya válasza focvis (#50362) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mennyi ilyet láttam, te jó ég... Passat megy kilóhatvannal a pályán, megelőz, majd megállunk kávézni egy kútnál, és éppen fizeti ki a 3k-s tankolást, hogy kitartson Pestig. Okos gyerek. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50364) focvis válasza EQMontoya (#50363) üzenetére


focvis
veterán

Nem védeni akarom a paszulyost; pályás tankolás esetén lehet, hogy nem szerette volna kifizetni a 40-50 Ft/liter felárat. (M7-en a hétvégén 43 Ft volt a difi a budaörsi Shellhez képest, de ez kb. mindig ennyi körül van. M3-on kisebb - múltkor volt róla cikk a napi.hu-n.)

Csak Szlovéniában tankolok pálya mellett, ott fixáras az üzemanyag, mindegy hol tankolod.

[ Szerkesztve ]

(#50365) tomiii. válasza EQMontoya (#50363) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én mindig annyit tankolok, amennyi épp kell. és ritkán megyek 150-200km-nél többet. Így 5000-nél rohadt ritkán tankolok többért. Sajnálom, hogy ilyen vagyok :( Mondjuk nem is milliós autóval járok. (valójában sajnos de. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#50366) focvis válasza focvis (#50364) üzenetére


focvis
veterán

Ez a napi.hu cikke az autópályás árakról.

@(#50365) tomiii.: Te diák vagy, az más.

[ Szerkesztve ]

(#50367) Qru válasza Kornel (#50308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az első cikk nem túl up to date de a lényeg változatlan. :K

#nincsbennetarcsi

(#50368) tomiii. válasza focvis (#50366) üzenetére


tomiii.
aktív tag

baszki', de rossz ezt így olvasni ennyi idősen. :O

(#50369) EQMontoya válasza focvis (#50364) üzenetére


EQMontoya
veterán

De ha nem kilóhatvannal megy a pályán, akkor eléri BP-t, ahhol tud tankolni olcsóbban és nem kell egyszer feleslegesen megállni: időben ugyanakkor ér oda, csak olcsóbban. :)

Same rules apply!

(#50370) Qru válasza EQMontoya (#50369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van aki csak azért megy gyorsabban mert szeret haladni. Én se azért szoktam nyomni pályán többnyire mert sietek, hanem mert szeretem a tempót / néha ki kell kormolni a gépet.

Igaz én nem is 3k-ért tankoló típus vagyok. :D

#nincsbennetarcsi

(#50371) focvis válasza tomiii. (#50368) üzenetére


focvis
veterán

Véndiák vagy? :D

(#50372) -v- válasza EQMontoya (#50369) üzenetére


-v-
addikt

De látod így viszont neked milyen jó érzést okoz ez, hogy mennyivel okosabb vagy és te ügyesen csinálod! ;]

(#50373) bbubby00 válasza Qru (#50370) üzenetére


bbubby00
őstag

Asszony és én is teljesen ellentétek vagyunk.
Ő a pár éves Insigniába 4-5ezrekért tankol. :W
Én a 25éves csotrogányba mindig telilövöm... ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50374) Mágus2 válasza EQMontoya (#50363) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A paszulyban 70 literes a tank. Ha olcsóbvan meg tudja úszni Pesten, ilyen mennyiségnél már megéri. Csak 1-2 deci difi van a 130 és 160 között fogyasztásban, ha csak tartani kell a tempót. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50375) Jaffa75 válasza bbubby00 (#50373) üzenetére


Jaffa75
őstag

milyen fiatal az asszony! :DDD :DD Annyira magas labda volt... :C - bocsánat :R

(#50376) z123456789 válasza -v- (#50372) üzenetére


z123456789
addikt

(#50372) [rvilike]
:DDD

(#50375) Jaffa75
Uhhh! :C :DDD

(#50377) K Norbi


K Norbi
addikt

Na Hondások [link]
erről tud valaki valamit?

(#50378) Qru válasza bbubby00 (#50373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha azt a dízel nagyon szereti ha állandóan üres tankkal jár (kivéve ha 3/4-nél tankolja bele az 5k-t :D). Bár tudom csak pár évre vettétek...

Én nem vacakolok, tele nyomom mindig Bubit, hamar kifogy a nyál így is. Kormival 1200-1300 km-t simán letolok egy tankkal Bubival jó ha 600-700-at.

Mágus2: Pont ezt méregettem múltkor bár tök nem mérvadó mert óra szerint meg bc szerint de 130-nál 6,3-at, 150-nél 6,5-öt mértem. Igaz Kormi bc-je nem csal (legalábbis eddig szúrópróbaszerűen néztem tankoláskor és annyi amennyit írt).

#nincsbennetarcsi

(#50379) brumi1024 válasza Qru (#50370) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, én is szeretek haladni, de én sem 1-2 ezerért tankolok (sőt az esetek 95%-ában tele). Az autópályás tankolást meg ha lehet kerülöm.

[ Szerkesztve ]

(#50380) tboy93 válasza brumi1024 (#50379) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tankoljon a halal 2-5ezerert, nem akarok 2-3 naponta kutra jarni :U

(#50381) EQMontoya válasza Mágus2 (#50374) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak 1-2 deci difi van a 130 és 160 között fogyasztásban, ha csak tartani kell a tempót. ;)

Reálisan szerintem inkább egy liter, még egy 1.9 tdi esetén is. Benzinesnél valószínűleg mégtöbb.

Same rules apply!

(#50382) bbubby00 válasza Qru (#50378) üzenetére


bbubby00
őstag

Mindig az aljából.. Dehát tudod... Hiába magyaráz az ember, nem is értem... Lehet bejön neki a kutasfiú... :DDD ;] Jó lehet mindig a gyerekkel tankolgatni 200km-enként, amikor ha telelőné bő 1000et is elfutna...
Fkn logic.. :( :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50383) w333 válasza K Norbi (#50377) üzenetére


w333
félisten

Biztosan ez a motor van benne ... nem néztetek valami el ? :U

[link]

Nem véletlenül ezt keresitek ? (1.6 EX AC 65KW / 88LE / EZ)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50384) Declare válasza -v- (#50305) üzenetére


Declare
őstag

Jo-jo! Biztosan a telihold! Nem alszom jol mostansag :D

Sracok to all! Kellene egy kis segitseg/velemeny:

Feltettek a teli kereket par hete es van egy kis reconancia a kormanyban, de csak ilyen 130 tol, alatta semmi. Ment a kocsival a szerelös ember es azt mondta ez nem centrir, mert egy kicsit az egesz auton erezni (en ezt mondjuk nem tudom megallapitani, de hiszek neki). A teligumik most fogjak a 3-ik szezonjukat futni. Tavaly tökeletes volt.
Kerdezte, hogy ugye nem allitva taroltam, mert akkor megnyomodhatnak. Mondtam, hogy nem, szepen egymason voltak fektetve (az elvileg ok ugye?).

Most abban maradtunk, hogy hetfön beaadom nekik a kocsit, leszedik, megnezik a gumit, felnit (tavaly jo, volt, ugy lett elteve....erthetetlen). Azt mondta a gumit megprobaljak a felnin elforditani vagy mi :F

Mi okozhat meg ilyen problemat? Ugyan ez volt nyaron a nyarigumival. Elözö szezonban jo volt, aztan következö szezonba (miutan elöröl hatra, hatulrol elöre került) mar nem....azt mondtak a regi futomü beallitas nem volt franko (nem veszes, de igazitottak rajta), amiatt kopott felre.....visszatettek elsöt elöre, hatsot hatra, akkor megszünt a rezonancia. Na de ez a teli.....ezzel lett tavaly összel csere utan beallitva :F azert minden evben nem szeretnek uj szett teli es nyari gummakat venni....mi a turotol lehet ez :F meg mi ez a forditanak a gumin a felnin :F

Ja es nem is ugyanarrol a felniröl van szo. A teli acelfelniken van, a gyari meg alun.

Volt mar valakinek ilyesmi gondja, vagy van tippje?

(#50385) w333 válasza w333 (#50383) üzenetére


w333
félisten

Különben le kell mérni pontosan ... és úgy megvenni a hozzávalót ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50386) akos727


akos727
senior tag

Üdv! Mikor a kuplungot (kis túlzással) páros lábbal kell lerúgni, az minek a halálát jelenti? Tehát fog rendesen,ki is emel csak éppenséggel nagyon nehéz nyomni.

(#50387) w333 válasza Declare (#50384) üzenetére


w333
félisten

El kell vinni egy másik helyre ahol normálisan kiegyensúlyozzák és esetleg a fűtőművet is beállítják ... :))

Különben ez hol szokott jelentkezni ? M3 pályán én is tapasztaltam néha de ott amiatt csinálja mert van olyan útszakasz ahol kicsit rázza a kormányt ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50388) Snoop-y válasza akos727 (#50386) üzenetére


Snoop-y
veterán

Semmi veletlenul egy EVO-ba ultel be. Van is olyan betegseg a teniszkonyokhoz hasonlo csak EVO vadlinak hivjak ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50389) bbubby00 válasza w333 (#50383) üzenetére


bbubby00
őstag

1984-ben, modellfrissítéskor, Special Edition utolsó kiadás (SE-i) kihasználva az utolsó években a gyártást, kapható volt a non-CVCC, már közvetlen befecskendezéses 110LE (82kw) ES3 motorral. Ehhez a modellhez lehetett kérni a bőr üléseket, elektromos üvegtetőt, bronz színezett üvegeket, és Premium Sound kazettás magnót, valamint 13" könnyűfém kerekeket. Egyben ez volt az a modell melyhez lehetett kérni a világ első autós navigációját, melyet később a Legend modell is megkapott.
Csak egy kis kieg a guglizásodhoz, ami hiányos! :)
De megkaptam az adatokat és valami nem stimmol, mert 77kw van ráírva...
Alvázszám alapján pedig az a szűrő kell hozzá, mint minden hondához.!!!
Tehát gyári olajszűrőt NEKIJE!! ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50390) kalmanchris válasza Declare (#50384) üzenetére


kalmanchris
tag

Elforgatás: gumi leereszt majd 180 fokkal elfordítják a felnin. Pl ha a Kormorán feliratod eddig a szelepnél volt, ezután 180 fokkal odébb lesz
;)

W333: mennyi gondod volt neked azzal a 406-al... mindig tudsz valami újat írni.

[ Szerkesztve ]

(#50391) w333 válasza Snoop-y (#50388) üzenetére


w333
félisten

Akkor még nem ültél egy jó Franciában ... úgy be tud keményedni a kuplung hogy lábra nem kell többé edzeni az is biztos :D

EVO ehhez képest kismiska :))

(#50389) bbubby00

Hát akkor ennyi, ezért mondtam hogy meg kell nézni a méretet ! :R

(#50390) kalmanchris

Na pont a kuplung amivel nem volt gondom ... vagyis volt csak más jellegű (indulásán beremegett) aminél tapasztaltam Citroen Xara Picasso volt :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50392) akos727 válasza Snoop-y (#50388) üzenetére


akos727
senior tag

Lehet elneztem és egy evoba ultem bele clio sport helyett:D sima 2.0 szivo benga 170 lo korul, annyira kemeny volt a kuplung, h meg a kereskedo is bevallotta (az meg azert lassuk be, durva:D )

(#50393) Declare válasza kalmanchris (#50390) üzenetére


Declare
őstag

Na jo ez ok....de hogy miert?
Apummal regebben magunk szoktuk lecserelni a kerekeket, delutani testmozgaskent :) soha nem volt ilyen szop@s, mint nalam, eddig kb minden kerekcserenel :F nem kellett forgatni, centriroztatni is csak nagy ritkan....nekem meg kb minden kerekcserenel szop@s van :U

(#50387) w333 mint irtam, be lett allittatva tavaly, azota semmi extra nem törtent. Meg mi az, hogy normalis helyre? Egy nyamvadt kerekcseren, mit lehet rosszul csinalni? :U

Nem az M3 on razza :D mindenhol :U de mondom, ment vele a szerelös ember, nem en vagyok a hülye....meg amugy is, azt azert tudom, milyen az, amikor egyenletesen fut a kocsi, meg milyen ha raz a kormany :))

(#50394) kalmanchris válasza Declare (#50393) üzenetére


kalmanchris
tag

Ezt akkor szokták csinálni, ha sok súlyt kér egyik oldalra a centírgép. Elfordítással ez valamennyire orvosolható.

W333: picasso-k kis hányada nem bowdenes, hanem hidraulikus. Ott lehetett a gond. Vagy nem. Én még nem találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#50395) w333 válasza Declare (#50393) üzenetére


w333
félisten

Akkor passz ... nem lehet hogy valahol szál szakadt és van egy kis pukli ami nem nagyon látszik, ez is tud ám remegést előidézni ! :)

(#50394) kalmanchris

Így van, én viszont elég sok Francia autónál találkoztam már vele !

Átmenni a városon ilyennel a dugóban kegyetlen, másnap garantált az izomláz :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50396) Qru válasza bbubby00 (#50382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos így kompnezálja a magas önsúlyt. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50397) w333 válasza kalmanchris (#50394) üzenetére


w333
félisten

Mondjuk egy 2.0i benyás 406 -t simán bevallnék, azokkal nincs gond ! :D

Nagyon hiányzik a sok komfort + kényelem és a jó fűtőmű :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50398) Qru válasza EQMontoya (#50381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy erősebb kevésbé jól áttételezet szívóbenyósnál sima még a 2 literes diffi is. Bubi pl nagyon megérzi ha tolom neki. GPS szerint 150-nél a 12 litert simán beveri. TDI-nél közel nincs ekkora a különbség.

Igaz csak bc-s mérés de az itt nem csal érdemben. Bp-től Győrig 150 tempomat (2900 rpm) 6,5, ott reset és Linzig 130 tempomat (2500 rpm) 6,3.
Haza ugyanezt mértem ami kb reális mert kb 3/4 tankból letudtam a cca 972 km-es távot (vagyis kb 1296 km az össz megtehető táv (erre számolt a bc 1300 km-es hatótávot).

brumi1024: Pályán én is csak ha muszáj de erre még nem nagyon volt példa. Bár Müchen alatt az alagútban már eléggé paráztam, hogy ott maradok. Na az lett volna a drága mulatság... :D
Igaz akkor még nem tudtam, hogy már akkor el kezd világítani ha még 10 liter van benne. Tankolás után kiderült hogy még 6,5 liter volt benne (túl paráztam).

#nincsbennetarcsi

(#50399) kalmanchris válasza w333 (#50397) üzenetére


kalmanchris
tag

Nézegettem őket. De belül méretben nem volt előrelepés a xsara-hoz képest, figyelembe véve hogy eggyel nagyobb kategória. Pedig szépek a mai napig. Azért a kárpitozás nagyon csúnyán tud öregedni.

(#50400) w333 válasza kalmanchris (#50399) üzenetére


w333
félisten

Ár/Érték arányban nagyon jók és ha nem volt hozzányúlva akkor nem is rohad, ez a 2.0i nagyon megbízható, vannak szép darabok de leharcoltak is ! :)

Bevállalnám csak az a baj hogy nem használjuk ki, főleg hogy 90% városban a dugóban használnám, parkolni is nehézkes vele, fogyasztás is elég nagy + ugye ezzel együtt az adók is, szóval lehet behúzom fülemet / farkamat és megelégszem valami 1.6 Leon -al (régóta nagy álom) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.