Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) molnarpeter válasza tomiii. (#50195) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Winterhawk 2, itt is van egy pár belőle :D 3 éve best buy volt.

(#50202) Jaffa75


Jaffa75
őstag

óvatosan az utakon! Van gond bőven, 17-ből befelé volt hószállingózás, de ennél csak idióta autósból van több! :W Elfelejtik hogy van vagy 2 fok, meg hogy minimum nedves az aszfalt... Az Örstől a Pillangóig csak 4 vágtak úgy be elém, hogy kiskanállal sem lehetett volna jobban betenni oda őket! Hja a követési távolságot én tartottam, ők kevésbé... :((( :W Addig mennek, amíg össze nem csukják a vasat! :U

(#50203) hacki87 válasza Jaffa75 (#50202) üzenetére


hacki87
senior tag

Plusz a lampak az auton nem disznek vannak.. Itt pl vagy 0db van felkapcsolva vagy minden.. Elso hatso kod holott kod a kornyeken sincs

(#50204) Jaffa75 válasza hacki87 (#50203) üzenetére


Jaffa75
őstag

nedves időben kifejezetten ajánlott a hátsó ködlámpa... :W :W

(#50205) MunezXBK válasza hacki87 (#50203) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt 2 napja ömlik és nem kötelező fényszórót kapcsolni. :U

(#50206) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok.
Haver kocsijan a kalaptartora olyan beakasztos madzag kellene, egy darab. Mi a keyword? Angolul? Korbeneznek ebajo :R

I humbly and respectfully decline™

(#50207) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ja es meg valami.
Autobuzi kollega megy el a cegtol. Ajandekra mar megy a gyujtes neki.
Tudtok olyan autosboltot, ahova lehet venni vasarlasi utalvanyt? :R

I humbly and respectfully decline™

(#50208) BigBlackDog válasza Magnum_ (#50206) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én "rear shelf cord", vagy esetleg "rear shelf string" néven próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#50209) Jaffa75 válasza Magnum_ (#50206) üzenetére


Jaffa75
őstag

boot lid cables tán :B

(#50210) Qru válasza barnam_ (#50150) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szinte mindig ugyanott tankolok most beállt ilyen 8-9 közé a fogyim moderált tempónál. Az teljesen vállalható lévén, hogy 7,5 az alja és vhol 13,5-14 liter a teteje. :D

Élvezet volt a Hungárián bekorizni ebben a jó kis havas-ónos szutyokban. TS850 powa, csak a nyárigumis lámákat kellett kerülgetnem... :D

#nincsbennetarcsi

(#50211) Jaffa75 válasza Qru (#50210) üzenetére


Jaffa75
őstag

én 6 körül azt tapasztaltam, hogy nem számít hogy milyen gumi van fent... mind mocskosul tapadt! :DDD

(#50212) Magnum_ válasza BigBlackDog (#50208) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es jaffa:

Thx fiuk, olyba tunik, hogy csak egyben talalok, majd felkotozom neki spargaval.
:D

I humbly and respectfully decline™

(#50213) Jaffa75 válasza Magnum_ (#50212) üzenetére


Jaffa75
őstag

milyen vashoz kellene?

(#50214) Magnum_ válasza Jaffa75 (#50213) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Bmw 1er f20

I humbly and respectfully decline™

(#50215) Qru válasza Magnum_ (#50212) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez az SZ90 jó amit linkeltél, kolléga Eclips-én ilyen van. Tapad rendesen. :K

#nincsbennetarcsi

(#50216) Magnum_ válasza Qru (#50215) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem nagyon tetszik, mint a regi potenzamon a mintazat, olyan (bar egy ceg ugyebar)

I humbly and respectfully decline™

(#50217) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,
A Véda rendszere hogyan fotózza a piros lámpás áthaladást?

Miközben mentem át, a lámpa sárgára váltott, ebben a csúszós időben semmi kedvem nem volt azért besatuzni, hogy hátulról elkapjanak...

(#50218) V.Stryker válasza máyköl (#50217) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Após kapott már piros lámpásat, de neki már akkor piros volt mikor előtte volt. :DDD Fotón is ezt mutatták. Ha előtted még sárga volt, akkor szerintem semmi gond. Én se szoktam beleállni a fékbe ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50219) Snoop-y válasza máyköl (#50169) üzenetére


Snoop-y
veterán

:Y 2004-ben kerestem annyit nettoban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50220) w333 válasza máyköl (#50217) üzenetére


w333
félisten

Kérdés hogy milyen mesze voltál amikor váltott a lámpa ? 50km/h -nál 3 mp múlva vált pirosra, 70km/h -nál pedig 5 másodperc, ilyenkor szerintem azt nézik hogy amikor áthaladtál a záró vonalon a lámpa éppen milyen állapotban volt ! :)

Mondjuk nem is értem lassan 2017 -ben vagyunk és k*rvára jól jönne egy visszaszámlálós lámpa ahol látod hogy még hány másodperced van átérni, Debrecen, Nyíregyháza, egész Erdélyben vannak ilyen lámpák, Bp.-n miért nem ? olyan nagy beruházás lenne ? vagy tényleg nem értem mi ennek az oka :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50221) lenko válasza Skillet (#50172) üzenetére


lenko
aktív tag

Mivel a mol 100-nak magas a bioetanol tartalma, ami lehet a tiédnek jó, de ahogy észrevettem a VW-knek nem.

Az embereknek fáj az igazság!

(#50222) Qru válasza w333 (#50220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert k. sokba kerülne ezt a sok lámpát lecserélni amit itt van pesten. Siófokon is visszaszámlálós van amúgy de ott ugye az egész városban kb 5 lámpás kereszteződés van... :D

máyköl: Sárgán átmész azért még nem jár bünti.

#nincsbennetarcsi

(#50223) w333 válasza Qru (#50222) üzenetére


w333
félisten

Pedig ezeket az ezer éves öreg lámpákat illene már kicserélni ... hová teszik az adófizetők pénzét ? mert azt ugye tudjuk hogy nem az utak felújítására költik ? gondolom ugyan oda ahová eddig is vagyis zsebre :U

Szánalmas egy országban élünk annyi biztos, fizetéshez inkább nem is szólók hozzá, sokan örülnének annak ha 180k -t keresnének !

Árpád híd Népfürdő utcánál mindkét oldalon a le-feljárót (lépcsőt) feltörték, persze "jön" az Olimpia úgy kell az új lépcső mint egy falat kenyér (nehogy már a külföldi a repedt lépcsőt lássa), szóval most az emberek rá vannak arra kényszerítve hogy a villamossal közlekedjenek és átszánjalak mert a buszmegállót sehogy sem tudod megközelíteni, ez kell nekünk ... de hogy BP -i utak hányinger állapotban vannak az senkit sem érdekel, "látszat" ország vagyunk, gondolom szintén az Olimpia miatt kell most így hirtelen felújítani a Hungáriát mert azelőtt évekig jó volt az úgy, és magasról sz*rtak az egészre ! :o

És véletlenül sem nyáron amikor kevesebb a forgalom akkor kezdték el felújítani, hanem most télen ... igazi pancser banda, szánalmas komolyan ! :)

Szerk.

Ok és okozat ... lehet hogy direkt csinálják ezt az egészet aztán majd ráfogják hogy sok az autó és szép lassan bevezetik a "dugódíjat" :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50224) BigBlackDog válasza w333 (#50223) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem akarok most ebbe belemenni, de egy apró kiegészítést írnék.

Ok, ez van, legalábbis ezt látja sok ember, ezt látjuk sokan. Lehet ezt hangoztatni is, de véleményem szerint attól sajnos nem lesz jobb a helyzet, de a szánk íze romlik rendesen. Mit kéne tennünk, hogy előrelépjünk, haladjunk ilyen téren (a kérdést magamban is feltettem jópárszor)? :)

(#50225) lenko válasza Kornel (#50196) üzenetére


lenko
aktív tag

Pl. Shell V-Power Nitro+ (Premium Gasoline Fuel Testing) Ha esetleg nem érted, lefordítani nem fogom neked. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#50226) Qru válasza w333 (#50223) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A dugódíjat muszáj lesz bevezetni az EU miatt, szóval arra készülj fel lelkileg hogy nem ússzuk meg.

#nincsbennetarcsi

(#50227) w333 válasza BigBlackDog (#50224) üzenetére


w333
félisten

Semmit nem tudunk tenni amíg tolvajok és korrupció irányítja az országot (de komolyan) ... bármit is bevezetnek ugyan úgy be fogjuk nyelni ahogyan eddig is mindent, megoldás szerintem jelenleg nincs, EU normákat hozzuk legalábbis árakban, fizetésben viszont nagyon de nagyon messze vagyunk mi az EU -tól ! :)

De legalább büszkélkedhetünk a világbajnok adókulccsal :O

(#50226) Qru

Ezzel nem is lenne baj ... de akkor iktassák azt is törvénybe hogy EU országok minimálbére legyen 1000€ a megélhetés miatt :K

Talán az Euro mint fizetőeszköz bevezetése lenne itt a megoldás, nem véletlenül nem akarják bevezetni ... milyen sz*rul hangzik az már hogy 300€ a minimálbér !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50228) lenko válasza w333 (#50227) üzenetére


lenko
aktív tag

Mert amit mi megtermelünk nekik a saját autógyáraikban stb. azt kiviszik, és megkapják ők. ;)
Nem fogják beiktatni az 1000 Eur-t sosem, mert akkor semmi érdekük ide telepíteni a gyárakat. :)
Akkor munka nem lesz, nekünk semmilyen iparunk nincs, szóval a lényeg ez az ország a 0-val egyenlő.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#50229) w333 válasza lenko (#50228) üzenetére


w333
félisten

Tömören és röviden ... ez pontosan így van ! :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50230) BigBlackDog válasza w333 (#50227) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, igen, azok irányítják, akik. De akár lehetne más is ott, ha olyan területen tanult volna, képezte volna magát, szeretett, akart volna oda eljutni. De itt már kezd egyre többváltozós lenni a dolog, szóval inkább abbahagyom. :)

[ Szerkesztve ]

(#50231) lenko válasza w333 (#50229) üzenetére


lenko
aktív tag

Ebben az országban a lakosság 50%-a walking dead, 30% próbál fennmaradni a vízen, a felső 20%, meg ingyen kapja/lopja a pénzt bólogató kutyaként bármiféle hozzáadott érték nélkül.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#50232) z123456789 válasza Kornel (#50123) üzenetére


z123456789
addikt

(#50123) kornelka
Nekem 0 rossz tapasztalatom van Agip-pal/pel ( ? :U ) Több éve csak ott tankoltam a Civic-et is és a mostani autómat is. A Civic 362 000 Km-nél tartott, mikor megváltam tőle, 142 000 km-rel vettem. Még most is hajtják. Semmi kihagyást, döcögést, fura hangot nem tapasztaltam. :N

(#50124) focvis
Kár, hogy csak év végéig érvényes. :(
(De azért megigényeltem. :D Köszi.)

(#50131) tomcsi23
Illetve ha Raiffeisen OneCard-od van, akkor még az Agip kutaknál kapsz 8 Ft kedvezményt. Ha azzal fizetsz persze. És GyMS megyében Kisalföld kártyával is -8 Ft/l. :D
Ennél a Forensisnél bárki regisztrálhat? Bár ahogy most nézem, nem működik a felület. :S

(#50141) MunezXBK
Messziről jött ember (khm... messzire ment...) akármit mondhat. :P :DDD

(#50142) Qru
De valamelyik germán út során meg többet evett nem?

(#50179) focvis
Akkor ez végül is egy benzinkártya?

(#50221) lenko
Egyébként ahogy egyre többször előkerül ez a tankolás téma, mintha a keleti és nyugati autók különbséget tennének a benzinek között. Vagy rosszul látom? Egy VW-nek egyértelműen jobb szokott lenni egy OMV-s tankolás. Egy japánnak meg rosszabb egy varázsbenzin az adott német/osztrák kúttól.
Aztán lehet, hogy csak sötétben tapogatózom. :F

[ Szerkesztve ]

(#50233) Magnum_ válasza w333 (#50223) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is arra jarok. Gyokkettovel fel a hiban, utana gaz, mert megyek is at a belso savba buda iranyaba

I humbly and respectfully decline™

(#50234) Integrale


Integrale
veterán

[link]

"Bad reklám is reklám too"

(#50235) w333 válasza BigBlackDog (#50230) üzenetére


w333
félisten

Le van ott már előre 200 évre zsírozva hogy kik kerülhetnek vezetésre :U

Magyarul ebben az országban a diploma szinte semmit sem ér, hogy miért ? mert hamarább alkalmazzák a "Kovács Pisti" unkaöcsét 0 tapasztalattal (majd belejön) mint egy tapasztalt becsületes melóst, ismeretségi alapon megy minden itthon, de ezzel szerintem most nem mondtam ujjat ! :)

(#50231) lenko

Megint egyet kell hogy értsek ... mondjuk arra kíváncsi lennék mi lenne a felső 20% -al ha a fennmaradni próbáló 30% nem bírja majd tovább :o

De mindegy is ... rossz erről beszélni mert csak felhúzzuk magunkat !

Ami számomra még felháborítóbb az hogy törvényileg el kell tartani a szülőket, nem azért mert nem szeretem őket, hanem azért mert ezzel is kibújnak a nyugdíjemelés elől, kérdem én a 20-30-40 évi munka után a nyugdíjárulék amit fizettek az hová lett ? ennyi erővel jobban jártak volna ha a párnába tömik ezt a pénzt mert az legalább meglenne ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50236) Qru válasza z123456789 (#50232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt, hogy odapörköltem pályán akkor bekérte a 12,5-et, de most germániába menet nem hajtottam. Jól evett 700 km autópályán tempomattal kevés megállással. Kifelé magyar benyóval 7,58 míg hazafelé német benyóval 7,64 lett (hazafelé kicsit jobban nyomtam).

#nincsbennetarcsi

(#50237) lenko válasza z123456789 (#50232) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem tapogatózol rossz helyen, munkatársmnak van 2 autója, és 3 motorja, már nem tudom lekövetni melyikbe mit tankol, de mindegyikbe mást kb. Van amibe fele-fele arányba tolja az alap/premium benzint, Mert azt mondja az jobb. (Ez egy olyan ember, aki szétszed egy szalonban vett motort, mert a gyárban szerinte nem volt mefelelő nyomatékra húzva, ami egyébként tényleg nem volt, meg volt tépve egy csomó csavar) :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#50238) Magnum_ válasza w333 (#50235) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A versenyszektorban budapesten nem feltetlenul, de videken viszont abszolut.
Az allamigazgatasban szinten jelen van itt Bp-en is, DE nemhiaba emeltek be a koztiaztviselok alkalmazasat rendezo torvenybe, hogy palyazat nelkul, meghivasos alapon is lehet felveteliztetni :-))))

I humbly and respectfully decline™

(#50239) w333 válasza Magnum_ (#50238) üzenetére


w333
félisten

+1 :)

(#50240) Qru

Off vége ... elmentünk egy teljesen más irányba, bocsi ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#50240) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be az offolást és térjetek vissza a topik eredeti témájába.

#nincsbennetarcsi

(#50241) lenko válasza w333 (#50235) üzenetére


lenko
aktív tag

A világtörténelemben többnyire akkor törtek ki a háborúk, mikor már a felső 5-10% kezében volt legalább annyi pénz, mint az összes többinek. Na ez egyre közelebb van megint....

Azért ér valamit a diploma, de nagyon nehéz feljebb, és feljebb kerülni, mert nem engednek oda, hiába tudsz te 2x annyit, akkor sem. A tudás másodlagos, a pozíció a lényeg, és a származás.

(#50240) Qru

ok :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#50242) z123456789 válasza Qru (#50236) üzenetére


z123456789
addikt

(#50236) Qru
Ez melyik verda is? Akkor lényegében egál a dolog (hogy stílusosan fejezzem ki magam. :D ).
Mert egyelőre nálam is úgy tűnik, hogy tök mindegy mi megy az Accordba. Se nem eszik kevesebbet, se nem megy gyorsabban. :D

(#50237) lenko
Az állat! :D
Akkor még párszor feljön a téma, és kitisztul minden. :D

(#50243) K Norbi


K Norbi
addikt

Audi nagyon adja [link] :K

(#50244) Qru válasza z123456789 (#50242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi.

Kormi elvan 6,3-6,5-ből pályán attól függ mennyire nyomom a fűnyíró meg olyan 6,1-6,4.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50245) z123456789 válasza Qru (#50244) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor jól emlékeztem, csak nem akartam baromságot írni. :)
Tehát akor itt is igaz, hogy a keleti kocsinak mindegy, sőt nálad még majdnem rosszabb (fogyasztés ügyileg) is a germán nafta.

(#50246) Qru válasza z123456789 (#50245) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát, nem teljesen mérvadó 1-1 tankolásból... meg mondom visszafelé már picit jobban siettem haza a családhoz. :K

#nincsbennetarcsi

(#50247) raczger válasza Qru (#50244) üzenetére


raczger
őstag

Milyen motor van a bubiban (2.5 ?), gyárilag 170 paci?

Elég jó a fogyasztás, nem is nyomod annyira neki ;]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#50248) Qru válasza raczger (#50247) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2457ccm gyárilag 170 ló és 250 Nm.

Áá, ez a kímélő üzem. A vezetéstechnikai tréning után 13,5 volt a fogyim úgy, hogy az oda-vissza út is benne volt az M0-on. :D Szóval tud ő enni. :K

#nincsbennetarcsi

(#50249) raczger válasza Qru (#50248) üzenetére


raczger
őstag

Akkor csak ritka, azért volt fura először, mobile.de-n is egyet találtam belőle mindössze.

Spritmonitorra illik feltölteni a nagyobb számokat is :DDD

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#50250) Qru válasza raczger (#50249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak most kezdtem el írni eddig nem dokumentáltam.

mod:

Sőt mindig szegény Bögrével számoltattam ki a fogyit. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.