Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) EQMontoya válasza MunezXBK (#50550) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mivel nyári gumi, esélyesen 4 szezon van már benne, sokat tényleg nem érhet.

Same rules apply!

(#50552) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tegnap elkészültünk a kuplungcserével hát nem volt egy egyszerű mutatvány így szétszedve szegény mondi még nem volt az egész futóművet le kellett bontani, hogy kiférjen a váltó. Meg is értem a szerelőket, ha combos munkadíjat kérnek egy ilyen mutatványért, szerencsére én azt megúsztam faterral ketten megcsináltuk magunknak. :))

Végül nem kevlároztattam meg, hagytam gyárilag.

[link]
[link]

A komplett LUK kuplung szett, 1 főtengő szimering, kettő váltó szimering, váltó olaj 190k-ba fájt.

(#50553) modflow válasza bbubby00 (#50543) üzenetére


modflow
veterán

Hol lesz pályanap?

(#50554) szőröscica


szőröscica
addikt

Hat, jo szar ez a Bridgestone runflat teli. Hangos es raz. :DDD Holnap megprobalom meg leengedni elol 2.2-re, de sok remenyt nem fuzok hozza. Jovore mindket garnitura, amit veszek, sima lesz, kell a halalnak a runflat.

(#50555) ADAM1337 válasza bbubby00 (#50543) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez mire megy fel ?

(#50556) bbubby00 válasza modflow (#50553) üzenetére


bbubby00
őstag

Tavasszal majd Mogyoródon lesz nyiltnap. Havi 2.
Azert 3-4re szeretnék elmenni a jövő idényben.
Közben a másik szett is nálam.

(#50555) ADAM1337 válasza: Civic 5gen VTi

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50557) ADAM1337 válasza bbubby00 (#50556) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Képről elég gatya ez a szett, legalábbis nekem annak tűnik.
Jah azt hittem valami jó seggtolóssal mész. :B

Én 400LE alattival nem mennék ki, és úgy 1300-1500kg körül.

[ Szerkesztve ]

(#50558) bbubby00 válasza ADAM1337 (#50557) üzenetére


bbubby00
őstag

Sajna nekem csak ez jutott. 160le, 1000kg, LSD sperr, palya futomu es fek, meg a 2garnitura slick gumi.
A gumik nem voltak vágva 2milisek kb, Yokohama szett pedig 3-4mm vágásmentesek.
Életemben nem pályáztam még, sztem bőven jó ez a setup kezdésnek :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50559) Kornel válasza Snoop-y (#50491) üzenetére


Kornel
veterán

Boyracer😂

(#50560) roberto211


roberto211
őstag

Tudom,hogy már egyszer írtam ezért is teszem offba, de nagyon parázok phórumtársaim, kedden páv II vizsga és bevagyok tojva,már most... :) Remélem sikerül de hétfőn tuti h ki nem kelek az ágyból vagy kanapéból, egésznap pihenek csak sikerüljön. :) Emailbe azt írták,hogy 2 és 5 óra között lesz az időtartama elvileg már nem olyan hosszú mint régen(ahogy múltkor leírta fórumtárs,h 6óra) hanem ha az átlagot nézem gondolom délig befejezhető..

Ha kedden sikerül akkor a decemberi taxis tanfolyamra már megyek elvileg 3 hét alatt megvan, plusz jövőhét vége fele vt-arrivahoz hívtak, átakarnak képezni buszvezetőnek bkk nál de ezt még átgondolom mert 2 évet alá kell írni.

Ha sikerül a páv II, meg taxis tanfolyam és aki netán volt/vagy még most is taxis, melyik éri meg jobban ha vállalkozó leszek pld Pest megyében(Érden) azaz magán vagy elmegyek egy céghez és ott űzöm az ipart,bérelt taxival?

Bocsi, ha ezzel fárasztottam valakit. :R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#50561) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jo estet!

I humbly and respectfully decline™

(#50562) concret_hp


concret_hp
addikt

gyakorlatban mennyire működőképes, ha az adásvételiben le van írva, hogy a vevő lemond a szavatossági és jótállási jogáról + felsoroljuk az autó ismert hibáit? 1-1 ügyvéd + jogász szerint ok. (az árképzés is ennek megfelelő)

ahhoz képest, hogy rommá tört autókat árulnak sérülésmentesen és valahogy mégse csuknak le emiatt senkit okésnak érzem. nem akarok senkit átb@szni, de biztos van olyan gyökér aki kitalálja 1 hét múlva hogy fizessem vissza a felét :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50563) Magnum_ válasza concret_hp (#50562) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mukodokepes.
De a Ptk. ismeri a megtamadas jogarol valo lemondast is (taxative felsorolja a Ptk, hogy mirol nem lehet lemondani, maganszemelyek kozott pedig le lehet -vallalkozas es fogyaszto kozotti joglemondas viszont semmis).
De az is eleg lehet, hogy a vevo a gk.-t a megtekintett es megisnert allapotban vasarolja meg, elado rejtett hibarol nem tud. En ezt irtam a szerzodesembe.
Ezt birosag elott is impossible bizonyitani -maganszemelyek kozotti jogvita eseten- mert a rejtett hiba azert rejtett hiba, medt az elado elott sem ismert. Persze a johiszemuseg elvart, mint a szerzodeses jogviszonyok egyik alapelve.

Ez az en szakmai allaspontom es a polgari joghoz..hogy is mondjam. Nem vagyok hulye.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#50564) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#50561) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt mi a lényeg?

(#50565) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#50564) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szamodra semmi

I humbly and respectfully decline™

(#50566) -v- válasza Magnum_ (#50565) üzenetére


-v-
addikt

Nana, ez udvariatlan, tessék megmondani.
Én annyit tudtam megfejteni ebből, hogy valószínűleg nem a fotózás a hobbid :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50567) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#50565) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor kinek szólt, és miért? Vagy ez barkóba este?

(#50568) Magnum_ válasza -v- (#50566) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyébként a fotózás az egyik hobbim, de csak lekaptam az új 17es fellákat most este a csomagtartóban, hogy ti lássátok, hogy megvannak az új 17-es fellák. :D

bocs a képminőségért, a dsrl-el akkor fogom fotózni, ha jók lesznek a fényviszonyok :D

Black: rajtad kívül mindenki másnak.

;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#50569) z123456789 válasza bbubby00 (#50543) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD

(#50570) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#50568) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Téháiksz

(#50571) z123456789 válasza B-L-A-C-K (#50510) üzenetére


z123456789
addikt

És fényvisszaverős?

(#50572) z123456789 válasza -v- (#50566) üzenetére


z123456789
addikt

:C

(#50573) Qtya123 válasza roberto211 (#50560) üzenetére


Qtya123
őstag

Én friss infókkal tudok szolgálni, ugyanis 2 hete csináltam a PÁV II-t.

A feladatokat nem tudom ismered-e, itt van róla egy videó: [link]

Nevetségesen egyszerű volt. A monotonitástűrő "téglalapos" feladatban nem volt hibám, a gombos+fejhallgatós+pedálos részben pedig 2 hibám volt.

Az időtartam viszont érdekes. Én 1 óra 10 perc alatt végeztem és ezt a regisztrációtól mértem addig, amíg kiléptem az NKH ajtaján. Viszont nagyon sokan voltak és érdekes módon rengetegen már ott voltak előttem, de mikor végeztem, ők még mindig ott szédelegtek a folyosón. Állítólag a pszichológus is dumál egy darabig az emberekkel. Nálam ez annyi volt, hogy bemutatkozott, elmondta az eredményt, illetve gratulált a sikeres vizsgához és átadta a papírt.

Azért volt ott ránézésre érdekes emberanyag a jelentkezők között... Szerintem ez úgy megy, hogyha valaki nem debil, akkor pörgős az egész és csak a problémásabb egyéneknek húzzák el.

Szóval ne félj, még kialvatlanul is gond nélkül teljesíthető. Szerintem azok lökik a húdenehéz igét, akiknek az agykapacitása annyi, hogy egy összetett mondatot nem tud megjegyezni.

(#50574) B-L-A-C-K válasza z123456789 (#50571) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Passz, ki se bontottam, és már a kocsiba elraktam.

(#50575) z123456789 válasza B-L-A-C-K (#50574) üzenetére


z123456789
addikt

:(
Ez egy fontos kérdés. Én leellenőrizném a helyedben, mielőtt használni kéne. ;]

(#50576) molnarpeter válasza roberto211 (#50560) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legkisebb tőkét nézve elmennék taxizni Bp-re Green Taxihoz, vagy bérelnék egy Leafet/Priust. Leaf ingyen tölthető ;)

(#50539) raczger: klíma hol javítódott?

(#50577) rbalint88 válasza Magnum_ (#50561) üzenetére


rbalint88
addikt

:(( izlesrendorseg!!!

(#50578) ADAM1337 válasza bbubby00 (#50558) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jah ha még nem pályáztál akkor óvatosan.
Jó móka lesz, de a fékekre ügyelj.

(#50579) Magnum_ válasza rbalint88 (#50577) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem nagyon szép, elegáns lesz a jetin :F
na majd csorgatod a nyálat, ha felkerül ;]

(nekem a belül fekete, kivül ezüst felnik nem jönnek be, csak az ilyen sima, letisztult cuccok)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#50580) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Matador Hectorra 3-at használ valaki?

I humbly and respectfully decline™

(#50581) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Futómű beállítás pipa, csak az elején kellett egy picit állítani, ha tudom el se viszem... :)

(#50582) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#50581) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekünk is ez volt az Insigniával. Elvittem 3év után futóműállításra, azalatt kapott egy kettőt a pofájába... de semmi. Aztmondták, h 6ezer lesz, de nem kell rajta állítani.. A bajorok eléggé összerakták ezt a részét! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50583) SzlobiG válasza bbubby00 (#50582) üzenetére


SzlobiG
félisten

A mondin még nekem egyszer se volt állítás és 2008-as nem húz félre és nem is kopnak rendellenesen az abroncsok. :) A vitarat vittem egyszer alig állítottak és ott is 6k-t kértek ennek ennyi az ára.

(#50584) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#50582) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na ezt jó hallani, de nem is értem amúgy ekkora gumikkal hogy nem b@ssza szét a futóművet. Mondta is a pali minek erre 245-ös gumi, nem sok egy kicsit, mondtam ez a gyári méret, szerintem is elég lenne 225, de így találták ki... :N

Amúgy ez is 6e volt, így hogy állítottak is kicsit az elsőn, első-hátsó 8 lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#50585) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#50584) üzenetére


bbubby00
őstag

Mivel ez nem a 160lovas változat, itt a gyári méret 225/55r17. Tehát ezt a váltót sztem minden további nélkül rá lehet tolni, néha olyanok ezek a széles gumik, mintha sínen mennék, főleg vidékre ahol vályút csinálnak a böszme kamionok.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50586) -v- válasza bbubby00 (#50558) üzenetére


-v-
addikt

Ez azért jól hangzik :) jó lesz az :K

(#50587) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#50585) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Viszont akkor már felni csere is lenne, mert erre szerintem a 225-ös nem jó, így lehet hagyom, főleg hogy téli gumi is ehhez van már. 1,5 évet kibírok így (utána ugye adom el a kocsit is, jön asszony cégese vissza), de én is érzem túl széles ez rá.

(#50588) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#50587) üzenetére


bbubby00
őstag

Lekopogom, sokan fikázzák ezt az autót, de nagyobb baja még nem volt hálisten, pedig nincs kímélve. Talán egy kuplung csere ráférne lassan. Viszont kívülről amilyen nagynak néz ki, belülről olyan pici :(
*
(#50586) [rvilike] Sztem is kezdésnek megfelel. Idővel fog kapni egy turbót, azzal rálocsolunk még pár lovat meg nem utolsó sorban nyomatékot! De most elvitte a pénzt a pálya cuccokra való...

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50589) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#50588) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom nekem abszolút nem pici, csomagtere nagy, első üléseknél szintén, hátul talán magas embereknek tényleg kicsi, de nekünk ott is bőven elég. Pl Oktáváihoz képest semmivel nem tűnik kisebbnek.

(#50590) raczger válasza bbubby00 (#50546) üzenetére


raczger
őstag

Igen, kormány az kell a gyakorláshoz, viszont a forzával nem mész sokra.

Ha majd belejössz a pályázásba, ajánlom neked a Time Attack-et.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#50591) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#50589) üzenetére


bbubby00
őstag

Csomagteret pont, h kicsinek mondanám. van vagy 35centi rész a lökösnél ami semmire nem használható plussz szűkül össze az egész :DDD Elöl tágas ige, de hátra 3személy már nagyon szűkösen fér el. Hátul a babaülés és 1fő kényelmesen még elvan. Ha babakocsit kell vinin, akkor a lekerekített csomagtartó végett plafonig kell pakolnunk egy hétvégi kirándulás alkalmával.
*
(#50590) raczger: Forzán kívül más szimulátorral nem sokat játszottam.
Persze, majd meglátjuk, h h megy a dolog. Lehet nem is fog tetszeni (kétlem) és felesleges volt ez a nagy beruházás. Dehát aki mer az nyer! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50592) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#50591) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom nekem éppen hogy nagy a csomagtartó, vagyis elfér minden szépen, meg tetszik még fel lehet hajtani és alul van egy kis retesz, oda sok kis lom befér, és cserébe így nem lesz öblös a csomagtér mint a többinek. A babakocsi is gond nélkül elfér összecsukva. Az a "35 centi" amiről beszélsz tényleg felesleges viszont, de ezzel ugye nem tudok mit kezdeni.

(#50593) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#50581) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem art az szerintem, nekem is csak 2mm-t kellett elol, de jobb a bekesseg.

Ma delelott beszereztem a tehermentesitoket (volt a gumisnal hozzavalo), aztan majd kene rendelnem a gumikat, de 3van a kalapban es nem tudok donteni.

I humbly and respectfully decline™

(#50594) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#50593) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Téli vagy nyárit akarsz rendelni? Nekem nyári kell majd még, lehet ha lesz valami kihagyhatatlan akció BF-en benevezek rá most.

(#50595) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#50594) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem van egy jó kontaktom, aki olcsón tud gumikat, friss dottal! :)
De ősszel/télen tud télit, tavasz/nyáron pedig nyárit árukeresős ár alatti áron! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50596) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#50595) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nagyon árukeresős ár alatt van az jó lenne, mert BF-en lehet fogni 50%-os árakat is akár (azt mondták), nagyobb akciókban meg 30%-ot is akár, úgy már azért megéri ha erre egy normálisabb gumi 40 ezer / db-tól indul nekem.

(#50597) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#50594) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nyari gumi kell. 225/45r17
Hol.lesz es mikor bf-es akcio?
Mert mostanaban minden pentek bf.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#50598) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#50597) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ide vittem futómű beállításra, azt mondta a pali náluk is lesz neten, jövőhéten.

(#50599) EQMontoya válasza Magnum_ (#50597) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ekkora malomkerékkel ne csodálkozz, hogy pattog a Civic. 😊

Same rules apply!

(#50600) B-L-A-C-K válasza EQMontoya (#50599) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Civic? Jó az Jettának is...:)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.