Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) Qru válasza Declare (#50800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha keveset szállít csökken a teljesítmény, ha túl sokat túlnyomás keletkezik a rendszerben. Mivel a folyadékok gyakorlatilag összenyomhatatlanok hamar gondot okozna a túlnyomás így a mennyiségi szabályozást szelepekkel végzik, amelyeken a feleslegesen szállított tüzelőanyag a szivattyú szívóágába kerül.
Vagyis az AC pumpa folyamatosan keringeti a nyálat.

#nincsbennetarcsi

(#50802) rii válasza Magnum_ (#50743) üzenetére


rii
nagyúr

az a baj, még nem vagyok gyakorlott a parkolásban, így az kötötte le minden figyelmem, h betolassak, majd a "kocsiotthagyási" to-do-list (kézifék, lámpa-lámpa, sluszkulcs, close the door), és nem vettem észre, ... amit észre kellett volna vennem, és reggel 10-től álltam ott 18h-ig .-/

de mások is állank ott mindig, míg a kamerával megfigyeltnél meg sohase senki ....

(#50783) zoo8800: két kutyám a nyakamban, a laptop meg ferdén a kanapé mellett .-)))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50803) Magnum_ válasza rii (#50802) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A valoszinubb az, hogy megusztad, nem jart arra parkolasi bunteto figura.
A rosszabbik eset, hogy valaki levette a szelvedodrol a mikulast es pl "azzal parkolt".

I humbly and respectfully decline™

(#50804) Qru válasza rii (#50802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kamerásnál rögtön kaszálnak ha nincs kamera csak akkor ha éppen arra jár a közteres (ha bejelentik akkor tuti a bukás). Am drága mulatság mert 50k a bünti.

#nincsbennetarcsi

(#50805) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

(#50806) Snoop-y válasza BigBlackDog (#50805) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sok koze nincs a hondahoz de hjam. Meg mintha ez nem 90-es civic lenne hanem a 92-es (5gen)

Nah hat baszki tudok en nem kicsit :R :

92-es a civic ;]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50807) Declare


Declare
őstag

Skoda elkezdi privat lizinges konstrukcioval is arulni az autoit

Nem egy rossz alternativa, ha valaki uj autoban gondolkodik.

(#50801) Qru :R

(#50808) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ezt a költségkalkulátort néztétek már? Most kíváncsiságból kiszámoltam a km díjamat és nem olyan borzasztó mint tippeltem volna.

mod:

Declare: Nem hát! Ha most vennék autót sztem bevállalnék egy ilyet. Van pár 1,4 TSi Oktáv itt a cégnél, elég korrektül megy. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50809) -v- válasza Qru (#50808) üzenetére


-v-
addikt

Hehe, és az "Az autó jelenlegi értéke"-re mit írtál, amennyiért szerinted tényleg el is tudnád adni? :) ;]

(#50810) negyedes


negyedes
addikt

sziasztok.

a kerdes az lenne mennyire oli a varos a dizel motorokat? neten annyi szar kering hogy mar-mar osszezavarodok. :O a cegen belul van sok auto de szinte mind dizel, es eleg sokat vannak szervizbe(vagy csak azert mert a kedves fonokom nem kepes idoben vinni oket karbantartasra).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#50811) Qru válasza -v- (#50809) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3 gurigáért elvinnék. :K

#nincsbennetarcsi

(#50812) -v- válasza Qru (#50811) üzenetére


-v-
addikt

Na, akkor miért nem tolod el és ülsz át a 6 hengeres legába?! ;] Vársz tavaszig, addigra el lesz keseredve már a csávókám, hogy nem viszik el a vasat, lealkudod pofátlanul és ;]

[ Szerkesztve ]

(#50813) tomiii. válasza Qru (#50808) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Neked hány forint? :DDD én kiszámoltam az enyémet, de elég magas. (mondjuk úgy számoltam, hogy nem én tartom fent, hanem valaki, aki nem ért az autókhoz.) Mondjuk nálam majdnem 4-szer annyit ér az autó, mint amikor megvettem, azt hittem ez azért csökkenti. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50814) K Norbi válasza Declare (#50798) üzenetére


K Norbi
addikt

(#50815) Magnum_ válasza -v- (#50812) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez lenne a helyes lépés ;]

I humbly and respectfully decline™

(#50816) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Autóülést szeretnék irodaszékké alakítani, ehhez keresek első lépésként egy megfelelő ülést. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Sose vásároltam még ilyesmit, random netes keresgélés után oda lyukadtam ki, hogy használt hirdetéseket nézek, és ha ott megtetszik valami, abból megpróbálok egyet újonnan szerezni a megfelelő kereskedéstől. Van ennél jobb módszer ? Az ember gondolom általában egy adott autó típushoz keres ülést, nem csak úgy bármilyet, van egyáltalán egy átfogó gyűjtemény ülésekről valahol ?

Elsősorban olyan ülést keresek, ami magas (vagy magasra állítható a fejtámlája), és van lehajtható karfája. Ha esetleg tudtok ilyet javasolni, az is nagy segítség lenne.

(#50817) BigBlackDog válasza Zsiráfnyál (#50816) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Karfából csak egyik oldalt lesz szerintem (másik oldalt az ajtóban szokott lenni a "kartámasz"). Ez nem akadály?

(#50818) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#50817) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amcsi nagyobb egyterűekben szokott lenni 2 karfás első ülés. De ezt irodai székké... inkább vennék valami "túldizájnoltat" Például

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50819) tomiii. válasza Zsiráfnyál (#50816) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Fűthető, elektromos magasságállítású Scorpio ülésem van, ha kell, de ennek nincs karfája :(

Azt hiszem a BMW lehajthatós szokott volt lenni.

(#50820) rii válasza Magnum_ (#50803) üzenetére


rii
nagyúr

az utóbbi eset a para ... nem lehet valahol megkérdezni, hogy az adott rendszámra van-e bünti?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50821) Declare válasza Tsebacsi (#50818) üzenetére


Declare
őstag

+1...furcsa egy ötlet az biztos. Ha jot akar, akkor nem Opel astra H ülest valaszt :DDD

(#50822) Zsiráfnyál válasza Tsebacsi (#50818) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi, de onnan jövök. :D Katasztrofálisan undorító az irodaszék piac, és ennek még egy extrém undorító szeglete a "gamer" székek világa. 150.000-ért kapsz egy 50.000 Ft értékű széket, ami örülsz, ha bírja 2-3 évig (azt is garanciával). Nagyon pofátlanul vannak beárazva (simán 2-3 szoros a szorzó). Egy év keresgélés után döntöttem úgy, hogy inkább csinálok magamnak.

Itt egy [példa]. Valami hasonló a célom. Ennek igazából az egyetlen hibája, hogy kicsit rövid a karfa. Az aljára valahogy hegesztek / csavarozok egy fix lábkeresztet, állítható nem lesz, de forgatható / tologatható igen.

Dupla karfás ülést kisbuszokban látok, pl [ilyesmit].

[ Szerkesztve ]

(#50823) Tsebacsi válasza Zsiráfnyál (#50822) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit problémás szerintem, főleg a súlya miatt, bár ez csak sacc. Jó ötletem nincs, itt most ki is hátrálok belőle :DDD Remélem sikerrel jársz! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50824) Qru válasza tomiii. (#50813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

35Ft/km de nem teljesen töltöttem ki. Pl a kis reviziók benne vannak de a nagyok nem, sem a kopók (pl fék)

Értékcsökkenés nem olyan vészes már, a hatalmas buktát az első tulaj nyelte le ezen a téren.

rvilike: Túl böszme és szomjas, sportosnak meg nem elég sportos. Nem nagyon akarok már 2 jegyű fogyi adatot látni. A kövi autó hibrid lesz. Amit próbáltunk most a hétvégén (HSD) engem meggyőzött nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#50825) -v- válasza Qru (#50824) üzenetére


-v-
addikt

Szégyelld magad >: Megértem :)

[ Szerkesztve ]

(#50826) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Nyomtávszélesítőre van jó beszerzési forrásotok? Találtam egyet, ha van jobb tipp,azt szívesen veszem és köszönöm! :R

Rvilike: igen, az ET szám végett... :U A gyári felniszett megvan már hozzá nyári gumival... :C

[ Szerkesztve ]

(#50827) -v- válasza Jaffa75 (#50826) üzenetére


-v-
addikt

Ez a civicre kell :F

ha van jobb tipp

Ne vegyél ilyet arra a civicre. :D

Edit: ja értem, nem rá való felni van most?

[ Szerkesztve ]

(#50828) Qru válasza -v- (#50825) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szívem szakad ne is mondd. :O

Kell egy wrx játszósnak köznapra meg egy HSD és kész. :D

#nincsbennetarcsi

(#50829) EQMontoya válasza Qru (#50824) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem nagyon akarok már 2 jegyű fogyi adatot látni.

Évi 5k-t futó hobbiautónál mindegy, elhanyagolható költség.

Same rules apply!

(#50830) Qru válasza EQMontoya (#50829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha hobbi autó lenne nem is izgatna de nem az lenne.

#nincsbennetarcsi

(#50831) trassher válasza Zsiráfnyál (#50822) üzenetére


trassher
addikt

Chrysler voyager ülést keresnék a helyedben, azok dupla kartámaszosak. Példa.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50832) Tsebacsi válasza Qru (#50830) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ezért kapok vérszemet néha, és kezdek el csakazértis 200LE körüli kocsikat lesni. Oké, hogy városba nem jó, meg biszembaszom, de akkor is szeretek tempósan haladni, és a mercinél megszokott 400 nyúlmókus és hátsókerék nem rossz feeling. De egy jobb állapotú C250 is 4,5misi körül van, hasonlóan mint a hunyadi i40. Persze a fenntartási költség nem ugyanaz, de az érzés sem.

Példának okáért: i40 vagy Merga

Hívott közben a szaki, hogy kész az autó, holnap reggel 7kor átveszem, akkor fog informálni is, de egy komplett gyertyacsere plusz izzócserék elől 23k-ért szerintem baráti. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50833) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#50832) üzenetére


Jaffa75
őstag

Annyi volt nekem is a gyertyacsere... :K Inkább a többiek tudnak most hozzászólni, hogy máshol mennyibe fáj!

(#50834) EQMontoya válasza Qru (#50830) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig 3 autóból egynek annak kell lennie! :)

Same rules apply!

(#50835) Qru válasza Tsebacsi (#50832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos csak megöregedtem de nem vonz annyira már a csapatás. Persze néha jól esik oktatni ha vki arra érdemes de már elengedtem ezt a témát. Aztán lehet ha mindennap egy HSD-vel járnék fél év után sikítva menekülnék belőle...

De azért a 12,5-es városi fogyi helyett szívesebben nézegetem az 5,9-es átlagot.

#sóhervagyok :D

mod:

EQMontoya: Akkor még gyűjtögetek kicsit és megveszem ezt: [XT] vagy ezt STi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50836) lenko válasza Tsebacsi (#50832) üzenetére


lenko
aktív tag

Mihez képest baráti, veszel egy nyomatékkulcsot, onnantól kezdve nem fizetsz ilyenért munkadíjat amíg gyertya van az autódban. :) A csere 10percnél nem vesz többet igénybe.

Az embereknek fáj az igazság!

(#50837) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#50832) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Izzó csere pedig otthon kb. 3 perc/oldal. Na jó, egy kicsi, vékony kéz nem árt hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#50838) EQMontoya válasza Qru (#50835) üzenetére


EQMontoya
veterán

Forester 2.5 állítólag eléggé betegágy.

Same rules apply!

(#50840) Tsebacsi válasza lenko (#50836) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sosem csináltam, nem is vágyom rá, nemegyszer hallani beletört gyertyáról. Nekem ez nem kell. Az izzó meg, na se kicsi kezem, se türelmem. A puntonál csináltam 2x, utána fogadtam meg, hogy én soha többet...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#50841) Qru válasza EQMontoya (#50838) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maga a motor problémás, mindegy hogy XT/WRX/STi. A probléma az, hogy fogták a szívó 2.5-ös motor és ráakasztottak egy IC-t meg egy csiguszt. Csak hogy ekkora erőt nem viselnek el tartósan a gyári öntött alu hajtókarok így (használattól függően) olyan 150k körül mindet újra kell fűzni. Vagy megy bele gyári és akkor még 150k-t elmész vele vagy megy bele kovácsolt és akkor örök élet +1 nap.
Előbbi k. drága utóbbi meg 2x. :D

Szóval 2 literes turbósat kell venni azok jobban bírják a strapát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50842) -v- válasza Qru (#50841) üzenetére


-v-
addikt

Szarjapán.

(#50843) EQMontoya válasza -v- (#50842) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt most csak azért, mert mindenki fikázza a BKV-t? ;]

Same rules apply!

(#50844) BigBlackDog válasza EQMontoya (#50843) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem csak megvárja a január 1-et a bömösvétellel. ;]

(#50845) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

gyengelkedik az akksim. mi a legoptimalisabb modja hogy megmerjem hogy kuka vagy meg toltheto?
alapjaraon pofogjon, csak gyujtas legyen raadva? stb.
jol emlekszem ha 13.6-14.4 V kozott van a feszultseg az az optimalis?
ill. milyet vegyek ha kuka? a dragabb tovabb birja vagy pakoljam be a legolcsobbat amihez a legtobb gari van? :U
az auto amugy egy 99-es 1.4 benzin polo 6n
van valami cikk evvel kapcsolatban?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#50846) raczger válasza dellfanboy (#50845) üzenetére


raczger
őstag

[link]

Nekem autóvillamossági ismerős azt mondta, hogy indításkor mérjem le a feszültséget és ha 10V alá esik, akkor érdemes cserélni.

Exide Premiumot vennék a helyedben, többször volt már ajánlva a topikban.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#50847) BigBlackDog válasza raczger (#50846) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha az indítómotor rövid ideig teker, akkor nem biztos, hogy pont látni fogod a feszültség minimális értékét, ha a voltmérő lassan frissít (mondjuk analóggal nincs ilyen gond).

(#50848) EQMontoya válasza BigBlackDog (#50847) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kiveszed a gyertyákat. ;]

Same rules apply!

(#50849) K Norbi válasza dellfanboy (#50845) üzenetére


K Norbi
addikt

13,8-14,4V
Ezeket meleg szívvel ajánlom [link] [link]
Persze ne innen vedd mert itt drágák.

(#50850) raczger válasza BigBlackDog (#50847) üzenetére


raczger
őstag

Ha annyira gyorsan beindul, akkor nem hinném, hogy nagy gond lenne az akkuval. Nemrég 3 autón is lemértem és reálisnak tűnt, amit indításkor mért a voltmérő.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.