Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5141) DeFranco válasza Nordic (#5137) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem azt hiszem 14,5 volt a fesz alapjáraton, illetve amikor az intelligens töltő feltöltötte, közvetlenül a töltés befejeztekor, onnan esett vissza 12,5-re lassan pár perc -egy óra alatt

12,6-12,9 között kell azt hiszem lenni nyugalmi állapotban a nagykönyv szerint*

olvasd: [link]

A Ford előírása alapján ebben a rendszerben az ezüst-kalcium akkumulátorok használata kötelező. (Ezeknél az akkuknál - hagyományos rendszerben - a 14,4 Volt helyett némileg magasabb, 14,8 Volt töltőfeszültség az előírás. Meglehet, hogy véletlen csupán, de mi nemegy esetről tudunk, amikor 2-3 év után cserélni kellett az akkut. Az innováció célja éppen az akku élettartamának növelése.)

Szerintem a 14,77 rendben van, de a 12,44 véleményem szerint kevés, ez nem 100-as akksi a neten ehhez a nyugalmi feszhez 75%-os állapotot írnak. Feltéve hogy fel van töltve.

Valami nem kóser, minimum fel kellene töltened, és úgy rámérni. Lehet, hogy bezavar, hogy hideg van, majd jönnek nálam okosabbak, de ez így nekem nem tetszik.

Amúgy nyugalmi állapotban nekem is 12,4 a fesz, de nekem még indítja az autót, 3 éves az akku, és 44AH-s, azért az nem mindegy.

*Dr.Zoo mondott nekem olyat is, hogy 13-14V között kell lennie, amit akkor megtaláltam valahol, de most nem találom, ellentétben a 12,6-12,9-cel, ne kavarjon meg, de ne is lepődj meg ha ilyet találsz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.