Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221951) gg72 válasza Ace Ventura (#221949) üzenetére


gg72
veterán

Apósoméknak is van, nem is gondoltam rá, mondjuk alapból Fordra nem, pedig nekik sincs rá panaszuk. 🙂

(#221952) tboldi válasza gg72 (#221942) üzenetére


tboldi
nagyúr

GD Jazz tulajként azt mondanám, hogy inkább ne. Na nem azért, mert annyira betegágy lenne, de már eljárt felette az idő, és 1M környékén csak rozsdaboglyát kapsz.

A Splash vagy Agila 1.2-es motorral tök jó volna. :K

Azt a kék Coltot elvitték már?

[ Szerkesztve ]

(#221953) fogkefe21 válasza slett27 (#221931) üzenetére


fogkefe21
kezdő

Hasonló körülményeket között, kicsivel hosszább távon használok egy vasaló Swiftet. Ezért az áráért szerintem jót állapotút kapsz. Egy baja van, hogy nincs csomagtartó, ami egyedül zavar. Ezért kell majd mennie, de 120-125 km/h kényelmes vele. Mondjuk mérete ellenére szomjas az igaz.

(#221954) vzsryl válasza gg72 (#221942) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor tessék Note-ot venni, az egy jó autó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#221955) dj79 válasza gg72 (#221942) üzenetére


dj79
senior tag

Colt nem rossz, meg a splash sem. Előbbit fél éve használom, nem rohadós, jól is tud menni, de pályán sokat forog. Fusion is jó lehet, bár az kevésbé dinamikus.
Coltot érdemes a face csoportban keresni, mitsubishi colt adok-veszek néven keressed.

[ Szerkesztve ]

(#221956) Ace Ventura válasza dj79 (#221955) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Fusion 1.6 benzines elég dinamikus :) Igaz ritka mint a fehér holló.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#221957) szabonagyur válasza slett27 (#221939) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos nekem olyan autó kell amivel nem kell "babrálni" sem időm és főleg nem pénzem nincs úgy hogy már minden aranyárban megy ahogy látom.

És eladtad az amúgy hibátlan Ignist... :(

Motor felújítás? Nem úgy volt, hogy rendben van a Civic alap esetben? Csak szokásos vezérlés és társairól volt szó.

Hitelre meg ne vegyél 15+ éves autókat, újra felhozva saját példám a City full ismert előélettel csak alap dolgokra ki fogok most dobni 200e-t legalább, és nem kell se motort felújítani, se rozsda, semmi ilyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221958) dj79 válasza szabonagyur (#221957) üzenetére


dj79
senior tag

+1
275e ment el alap dolgokra nálam is 2 hónap alatt, vízpumpa, gyertyák, hosszbordás szíj, első tárcsák, betétet, szűrők, olaj, két toronyszilent, meg a tél végére elfáradt a középső dob. Még jó, hogy a vezérműlánc kb örökös :D

(#221959) gg72 válasza tboldi (#221952) üzenetére


gg72
veterán

Splash/Aglia is a legszimpatikusabb nekem, amúgy mennyire kell félni ezeknél a futott 250ezres kilométerektől?
A kék Colt megvan még, a nagyobb baj, hogy még az enyém is, addig meg nem tudok cserélni...

fogkefe21: Mit értesz "vasaló" Swiften? :)

vzsryl: A Note-nál a legnagyobb baj, hogy 1mill alatt nemigen van normális.

dj79: Köszönöm, ráánézek, amúgy Coltokból találok a legtöbbet nekem még elfogadható árban a hasznaltauto-n is, elég nagy a választék.

(#221960) bandus válasza szabonagyur (#221957) üzenetére


bandus
veterán

van akit nem lehet megmenteni saját magától :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#221961) Kickass


Kickass
őstag

Üdv!

Hamarosan eljön az az idő, amikor már nem tudjuk a család dolgait egy autóval menedzselni, így szükség lenne egy második autóra. Ez első sorban feleség autó lenne, de az utóbbi időben nagyon hozzászokott az automata váltóhoz ezért ezen a vonalon indulunk.
2M most a lélektani határ, ezért van P2 Prius esetleg valami CVT Jazz.
Oda vissza végignyálaztam már a hahut, de nem nagyon van más ötletem automatára. (bezzeg manuálra tök jó ötleteim lennének :D)

Van még más opció ami hagyományos váltós esetleg CVT és nem valami robotizált csoda?
Tipikusan iskola/ovijárat lesz, nem szükséges, hogy csatacirkáló legyen.

(#221962) this is life válasza gg72 (#221959) üzenetére


this is life
Ármester

Előző tulajtól/októl függ. Váltó, abs kocka gond lehet ha nem kapta meg időben a törődést, érdemes ránézni a leömlő felfogatásra is, nem e túl korrodált (csere csak katalizátorral egyben lehetséges), a b oszlop alatt a küszöböt hajlamos megcsípni a rozsda,250k fele a gátlok is túl vannak a fénykorukon. Az 1L kerülendő a nem létező ereje miatt. Próbaúton a váltót érdemes figyelni, nem lötyögős, remegős, az ötödiket mennyire stabilan fogja.
Motorikusan megbízható autó, nem egy benzin temető, pályán fix 130-nál 7 alatt fogyaszt, 160 felett viszont már nem komfortos menni vele, mert kissé libeg a karosszéria.

A volt splashem hiba/javítási listája 200.00-235.000k km-ig: toronycsapágy,első rugó,féktárcsa és betét,váltó és kuplung, generátor csere, középső és hátsó kipufogódob, első stabi rúd, hátsó fékszerkezet komplett felújítás az új tulajra maradt a hátsó lengéscsillapító, leömlő katalizátorral és a két első féltengely cseréje.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#221963) slett27 válasza szabonagyur (#221957) üzenetére


slett27
addikt

Az olajfogyit tekintve azt mondta szerelő először meg kell próbálni a szelepszár szimering cserét. Aztán ha nem oldja meg akkor jöhet a motorfelújítás (gyűrűcsere stb). 98-as autóra nem szándékoztam ennyit költeni, azt a pénzt inkább újabb autóba tolom.

Ignis beázott A oszlop tetején. :F Illetve kellett volna egy első lökös+jobb oldalsó sárvédő ív csere + festés. Mivel 80e-140e között mozog használtan csak az első lökös kasztni munka fényezés....hát nah. 300e locsolni egy 2003-as autóra, csak 2 elem cseréje+munka. A tető beázásról nem is beszélve. Szóval erre írtam hogy erre aztán végképp nem akarok költeni. Ha ezeket tudom előre akkor tuti megtartom inkább a Fiat Bravo-t.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221964) gg72 válasza this is life (#221962) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen, ez sokat segített. :R

(#221965) szabonagyur válasza slett27 (#221963) üzenetére


szabonagyur
félisten

A jó állapotú 1-1,2M autót meg majd senki sem akarja eladni neked (én sem adom el, pedig már viccesen 3 autónk van, és csak én vezetek aktívan...), nem igazán éri meg, nekem több a használati értéke, pedig minőségi 4 évszakos (Continental) gumi van rajta, éves szinten szűrők, olaj csere, biztosítás, stb. Bőven ott hagyok átlag 100e-t.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221966) fogkefe21 válasza gg72 (#221959) üzenetére


fogkefe21
kezdő

2005 és 2010 közötti 1.3-as suzuki swift. Nekem nagyon tetszik kis matchbox autó. Sose cserélném le, ha lenne csomagtartója. 1-1.2 millió körül már jókat lehet kapni, de lehet olcsóbban is ha az ember alaposan utána megy. Nem tökéletes autó bőven van hibája, de kategóriájában nem nagyon tudok jobbat.

(#221967) gg72 válasza fogkefe21 (#221966) üzenetére


gg72
veterán

OK, akkor a Splash-ek mellett ezeket is számba veszem majd.

(#221968) Tothgera30 válasza slett27 (#221931) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezek közül 1-1,2m között értelmes ajánlat, amire nem kell ráborítani még ennek a legalább a felét, biztosan nem lesz. Tegyél még hozzá, és úgy érdemes keresni, vagy lejjebb kell adni az igényekből.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#221969) slett27


slett27
addikt

Tothgera30 : És ez azért is ennyi mert a szerelők 20-25e Ft-os óradíjban (ÜGYVÉDI ÓRADÍJ) dolgoznak manapság. Azért én értem hogy az alkalmazottat is ki kell fizetni, meg a rezsi, meg a szerszámok, csak érdekes hogy egy évben 3x nyaralás meg sítúra, több milliót költenek ilyen extrákra. Nem sajnálom tőlük csak akkor dolgozzanak normálisan tisztelet a kivételnek. De amikor megy a kísérletezés....autó alkatrész cserélő szakemberek. És ne mondjátok hogy az esetek nagy százalékában nem így van. Főleg ha megszagolják hogy az illető nincs képben. :D

[link] Ez a kiszemelt ha 2 hét múlva még meglesz. Nem a hírhedt M32 van benne +500k-t félre teszek. Remélem elég lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221970) szabonagyur válasza slett27 (#221969) üzenetére


szabonagyur
félisten

Keresni kell jó szerelőt ahogy írták többen is. Lehoztad volna Nyíregyre a Hondát Mikihez, jóval olcsóbban meglett volna és tutira megcsinálják neked.

Egy ilyen korú autóhoz nem kell sajnálni a szerelőt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221971) footy válasza Kickass (#221961) üzenetére


footy
addikt

Nissan Note?

(#221972) dj79 válasza Kickass (#221961) üzenetére


dj79
senior tag

Vasaló swift 1.5 automata.

(#221973) eWro válasza dj79 (#221972) üzenetére


eWro
csendes tag

Az mennyire megbízható váltó, illetve mennyit esznek városban?

[ Szerkesztve ]

(#221974) Kickass válasza dj79 (#221972) üzenetére


Kickass
őstag

&footy

Noted, bár egyik se egy gyakori példány.

SX4 1.6 aut vagy i30 1.6 aut?

(#221975) slett27


slett27
addikt

[link] Ennél az olajfogyasztáson kívül mibe lehet belefutni ? G-s Astrám volt, abban is "csak"az olaj fogyott 1000km/ 1 liter 3xx.xxx km körül. Tudna valaki írni erről hogy megérheti ez ennyiért ? :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221976) szabonagyur válasza slett27 (#221975) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vajon miért ez a legolcsóbb ezzel a motorral? Dupla futással is drágábbak vannak fent. Vajon miért csak 4e km ment bele 1 év alatt amikor az utolsó eredetvizsga volt?

Ennyiért sokszor a széria végi G-k mennek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221977) vzsryl válasza slett27 (#221975) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 116 lovas XER már nem olajzabálós, max akkor ha gyepálták és nem törődtek vele. A 105 lovas, fl előtti, XE volt a híresen olajzabálós. Ez utóbbi volt a rendőrségnek is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#221978) slett27 válasza szabonagyur (#221976) üzenetére


slett27
addikt

Igen, ezeket kérdeztem én is magamban. Ilyenek mindig gyanúsak, mondhatnám hogy csak el akarja adni és nem hirdetni. A hahu nem mindig áraz jól... vagy nem tudom. :D

Amúgy átvizsgálásra vinni komoly mutatvány egy használt autót, mivel az ÖSSZES autószerviz a környéken 2-3 hétre folyamatosan be van táblázva. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221979) dj79 válasza eWro (#221973) üzenetére


dj79
senior tag

Hagyományos automata, elég megbízható ellentétben az 1.3 mellé tett másik fajtával. Város és város közt is van különbség, de 9-10 litert szerintem nem gond lenyomni a torkán egy dugókkal tarkított napon.

Kickass: az sx4-ben asszem ugyanaz van, mint az 1.5 stiftben. Amúgy meg a honda insight sem rossz alternatíva a jazz helyett, priusnál jobb ár-érték aránnyal.

(#221980) Kickass válasza dj79 (#221979) üzenetére


Kickass
őstag

Insight nem ugyanaz a technika mint a hybrid civic?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.