Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) EQMontoya válasza Qtya123 (#45247) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is az előbbi van, de tökéletesen bírja.

Same rules apply!

(#45252) TheProb válasza aero. (#45244) üzenetére


TheProb
veterán

Épp ezért vettem próbára inkább ilyet. A ráhúzósok közül nekem se tetszik egy sem, ez pont határeset. Amúgy alapból kibaszott ronda a kormány, szarból meg nem lehet várat építeni. Amúgy meg rendesen bőröztetni nem is tudom lehetne-e, mert nincs rajta "töréspont". Egybefüggő az egész kormány, nem külön elemekből áll, ahol szépen el lehetne választani a kormány kereket a "közepétől", nemtom jobban megfogalmazni miről beszélek, de remélem átment :D

De ne mondjátok nekem, hogy ennél nem szebb.

Amúgy a hatereknek mi/melyik rész nem tetszik? Komolyan kérdezem.

(#45242) Integrale: Annyira azért nem kapott sokat "szegény", annyira nem húztam meg erősen, meg ellent is tartottam amennyire tudtam.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#45253) Qru válasza EQMontoya (#45251) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat számít pl hogy mennyire izzadós vkinek a keze. Mert a sós-nedvesség nagyon gyorsan hazavágja bármilyen jó minőségű is a bőr.

Bitpork nagyon le lett ugatva anno, hogy a kormányból nehéz megállapítani mennyit futott a kocsi pont ezért. Neked pl nem izzadós és szép, másnak meg igen és fele akkora táv után is toprongyos a bőr a kormányon.

#nincsbennetarcsi

(#45254) EQMontoya válasza Qru (#45253) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván felhasználástól is függ.
Egyébként izzadósabb a kezem, de autópályán pl. alig van a kormányon, max az alján fogom 1-2 ujjal.
És elég sokat pályázok. :)

Tényleg, mi van a malaccal?

Same rules apply!

(#45255) Qru válasza EQMontoya (#45254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na önvezető a Lexid?! :D

Nem rég beszéltem vele, Teddy még nem kelt el.

#nincsbennetarcsi

(#45256) Declare válasza aero. (#45244) üzenetére


Declare
őstag

:D +1, csak enniyre nem akartam kemenyen fogalmazni :D

(#45249) Qru na igen.... :K ....jo esellyel Te sem fogod ezt mar elkoptatni :))

(#45252) TheProb ha igy nezzük, ennel meg ezerszer jobb ;]

(#45257) Tsebacsi válasza Qru (#45255) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem is akarja eladni igazán azt a kocsit :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45258) EQMontoya válasza Qru (#45255) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, M3-on és M5-ön már magától végigmegy. :)

Same rules apply!

(#45259) Qtya123 válasza Qru (#45253) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem egy hosszabb etap után "facsarni" lehet a vizet a kormányból + szép bőrkeményedések is vannak a tenyeremen x év edzés után. Az sem a legjobb, hogy mindig ugyanott fogom a kormányt, nem szoktam ölbe engedve a kormány alját fogni két ujjal pályán sem.

(#45260) MunezXBK válasza EQMontoya (#45254) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tegnap vótam nála, jól van és még mindig cefet finom az oldasa.

(#45261) Qru válasza Tsebacsi (#45257) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hát, de kéne vmi családi majd a jövőben.

Montoya: M3-on én is otthon érzem magam, ott már tudom hol szoktak mérni.

#nincsbennetarcsi

(#45262) z123456789 válasza Qru (#45249) üzenetére


z123456789
addikt

Ez tényleg korrekt. És egyébként muszáj mindegyikhez ezt a narancssárga cérnát választani? :D A gombok alá gondolom be van tűrve a bőr ugye?

(#45260) MunezXBK
"még mindig cefet finom az oldasa." Az mi? :F

[ Szerkesztve ]

(#45263) EQMontoya válasza MunezXBK (#45260) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt jó hallani. :)

Qru: 150 fölött ritkán megyek azért.

Same rules apply!

(#45264) Qru válasza z123456789 (#45262) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oldalas akart lenni. :)

mod:

Igen, fotóztam közben is este tolom fel a képeket. A cérna színe itt tetszőlegesen választható meg a bőr is (lyuggatott vagy sima) az is, hogy hányas osztású legyen a huzat stb. Fix áras tehát nincs semmire felár. Amúgy pont egy Passat kormányt húztak újra előttem.

Cérnából én pirosat választottam mert piros a műszerfal világítás de kb 50 színből lehet választani. Rá akart beszélni az STi pink-re de mondtam, hogy na neeeee... :DDD

Montoya: 150 fölé én se max ha elkap a harci ideg de az ritkán van. Meg ott már sokat eszik a gép. Bezzeg Kormi. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45265) z123456789 válasza Qru (#45264) üzenetére


z123456789
addikt

Sejtettem, de nem akartam baromságot írni. :B

(#45266) Qru válasza z123456789 (#45265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk a saslikja is isteni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45267) z123456789 válasza Qru (#45266) üzenetére


z123456789
addikt

Szaros mirelit pizzát ebédeltem hagyjad már ezeket a képeket! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45268) tboy93 válasza z123456789 (#45267) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked legalább már volt ebéd ;]

(#45269) MunezXBK válasza z123456789 (#45262) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oldalasa paszmek, nem tudsz óvasni? :D

(#45270) tomiii. válasza Integrale (#45242) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Miért? Mi baja lenne? Az egy tonnás autótartó bakunk biztonsági stiftje alig nagyobb, mint az átlagos kormányzára, nem hinném, hogy egy csavar lazítás megviselné a mechanikáját.

(#45271) z123456789 válasza tboy93 (#45268) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD

(#45269) MunezXBK
Szokatlan volt az elírás tőled, na! :D

(#45272) M_o_g_y_i válasza Declare (#45256) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Hábazze... :Y
Ezzel max. a géjfeszten lehetne nyomulni, olyan randaság. ;]
(bár gondolom ez csak valami védőhuzat, beteg állat már aki ilyet fenthagy vezetés közben is... :DDD)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#45273) Qtya123 válasza tomiii. (#45270) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem tudom a Fiatnak mennyire erős a kormányzára, de bennem még élénken él az emlék, amikor a Ladámban megakadt és nem lehetett kioldani. Idegességemben megtekertem erőből a kormányt és úgy pattant el mint a ropi. Utána már sikerült kijátszani a letört darabot és cserélni a gyújtáskapcsolót egy újra.

(#45274) zolynet válasza TheProb (#45227) üzenetére


zolynet
addikt

Anno újrabőröztettem az accord type r kormányt, és voálá EK9 kormány:

Azóta már összekoptak a színek, nem üt el a kormány közép és a újrabőrözött rész. :)

Life is too short to stay stock!

(#45275) Skillet válasza z123456789 (#45271) üzenetére


Skillet
addikt

Az elírás senkitől sem túl szokatlan, gyakran beleszól a buta telefonos hibajavító... a helyesírási hiba már más kérdés ;)

(#45252) TheProb
Mi nem tetszik, akinek nem tetszik?
Nem illik oda. Látszik rajta, hogy nem a kormány része, elüt. Vastag nagyon. Homasita.
Én inkább hagynám gyári gumisnak a kormányt, vagy elvinném bőröztetni, de ilyesmit sosem raknék rá.
De üléshuzatot sem használnék. Talán, ha pisztolyt fognak a fejemhez... akkor sem! :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45276) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#45277) Bögre válasza z123456789 (#45248) üzenetére


Bögre
aktív tag

Szinten ujraboroztettem az IS-ben a kormanyt (220ekm utan), mert a gyari nagyon kifenyesedett es bantotta a szemem. Nem ott ahol Qru, de szerintem ez is profi munka.
Elotte:
Utana:

(#45278) trassher válasza tboy93 (#45250) üzenetére


trassher
addikt

Csak 50-60K? Egy gyári bőr opc turbo kormány üresen 100 mátyás.

Redmi Note 7

(#45279) Qru válasza Bögre (#45277) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tiéd annyival lett szebb mint amennyivel drágább volt az enyémnél. Mondom ezt úgy, hogy ugye taperoltam/vezettem mind a két járgányt. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45280) tboy93 válasza trassher (#45278) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálunk az ülések mennek horror áron, egy typeR első hátsó ülésszett múltkor 300k fölött cserélt gazdát :DDD és plüss!

(#45281) trassher válasza tboy93 (#45280) üzenetére


trassher
addikt

Na akkor megnyugodtam. :DD G astrához 350-ért full bőr nagy recaro szett van. Vagyis csak lenne, az eddigi 2 év opelezés alatt egy ilyen szettet láttam. Amúgy minden sokkal drágább mint például vag-hoz, legyen az ülés, kormány, km óra, váltógomb, stb.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#45282) TaaT válasza trassher (#45281) üzenetére


TaaT
veterán

"Amúgy minden sokkal drágább mint például vag-hoz, legyen az ülés, kormány, km óra, váltógomb, stb."

Ma láttam 3-as golfba recaro belsőt, 110e forint körül, meg is lepett mert ennél olcsóbbra emlékszem.

Give them hell Ukraine!

(#45283) z123456789 válasza Bögre (#45277) üzenetére


z123456789
addikt

Ez is szép. Megnyugodtam, hogy erre is van ember, csak jusson el az ember oda! :)

(#45279) Qru
Ez elég korrekt így. A kuzinnak tuti nem így csinálták. :N

(#45284) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Írok ide is, hátha az Audis csoportban nem találnak a problémámra megoldást.
2 hete, használtan vásárolt, 2008as évjáratú Audi A4 2.0 tdi-vel kapcsolatosan lenne kérdésem. Az előző autómba folyamatosan gyárthattam a cd-ket a legújabb zeneszámokkal, ami egy idő után átszámolva elég nagy kiadással járt. Valami miatt az fm transmitter nekem nem tűnik egy baráti megoldásnak az autó számára, ne kérdezzétek miért :D Lényeg a lényeg, ezt az új autót már megoldották egy memóriakártya olvasóval. Ez még a nagyobb kiszerelésű Micro SDHC kártyát képes befogadni. Kaptam is az alkalmon, vettem egy Kingston kártyát, rápakoltam pár zenét, majd be a gépbe...és semmi. Az sd kártya slotot Emptynek, azaz üresnek vélte. Egy kis noszogatás árán(kapcsolgattam a rádió és az cd/sd között) sikerült arra rábírni, hogy a kártyát "Unreadable"-nek, azaz olvashatatlannak(?) ítélte.
Esetleg valaki jár a cipőmben, és sikerült megoldást találnia? Nagyon hálás lennék.
Üdv:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45285) Peter.70 válasza DrDobos (#45284) üzenetére


Peter.70
őstag

A memória kártyát hogy formáztad? Én a pendrive-al jártam így. Ha jól emlékszem FAT32 a jó

[ Szerkesztve ]

(#45286) BigBlackDog válasza DrDobos (#45284) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen fájlrendszerre formáztad a kártyát? Szerintem érdemes lenne megpróbálni FAT32-re formázni (vagy ha így volt, akkor NTFS-re), majd első körben rámásolni néhány mp3-as zeneszámot a gyökerébe. Ha így sem megy, akkor passz.

(#45287) TROG AIR válasza DrDobos (#45284) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Max gb-s kártyaméret probléma is lehet illetve formátum is amiben van....

430 pozitív , 0 negatív....

(#45288) trassher válasza TaaT (#45282) üzenetére


trassher
addikt

Barátom B5.5 passat-hoz olyan cuccokat vesz fillérekért, hogy csak pislogok. Világos belsős kartámasz kompletten minden tartozékkal, karcmentesen 25K. Ugyanez g astrához nem létező dolog mivel gyári kartámasz itthon nem is volt csak irmscher. Abból is évente kb. 2 van eladó ebay-en 30-40-ért + posta. Nagy board-os műszeregység 10-13K, g astrához egy mezei fehér számlapos gyári krómkarikával 20-25K. :D Mondjuk ez valahol érthető is mert itthon az extralista kimerül a 4 elektromos ablakból és a klímából.

Redmi Note 7

(#45289) zack válasza Qru (#45264) üzenetére


zack
nagyúr

170-200 "utazóval" 13,7L átlag fogyival gurultam 500km-t (M6).
De valami nem okés. Vagy a K&N légszűrővel, vagy a légszűrőház kivágásával. 200 fölé nem ment, pedig gyári szűrővel bőven tudta (230).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#45290) DrDobos válasza TROG AIR (#45287) üzenetére


DrDobos
őstag

Nos, a formátum eredetileg FAT32. Az pedig egy érdekes kérdés, hogy baj-e neki hogy 1gb-os a kártya. Lehet hülyeséget néztem, de a könyvében 2(kettőő!) MB max adathordozó tárhelyet ír.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45291) SzlobiG válasza zack (#45289) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem ahhoz a légszűrőhöz hozzá kellett volna hangolni a motort, mivel az ECU a gyárihoz van programozva. Erre szokták mondani, ha valamit módosít az ember, akkor sok minden mást is kell, hogy jó legyen.

(#45292) TROG AIR válasza DrDobos (#45290) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Lehet hülyeség,de én megpróbálnám egy kicsit lecsípve a max méretéből aktívvá formázni ( pl 900 mb helyett "csak" 820 mb - és próbálkozhatsz exfat formátummal is,illetve hasonló méretű de más gyártó memókártyájával...

430 pozitív , 0 negatív....

(#45293) szőröscica válasza Qru (#45253) üzenetére


szőröscica
addikt

Érdekes, nekem izzadós tenyerem van, de a kormányom még 220 ezer km után is tök jó állapotban van.

Ellenben azt hallottam, hogy a kézkrémek nagyon gyorsan kicsinálják.

(#45294) DrDobos válasza TROG AIR (#45292) üzenetére


DrDobos
őstag

Jól hangzik. És ezt hogy tudom megcsinálni? (visszafordítható a folyamat?) Ha szükséges, akkor pm-ben is folytathatjuk, nem szeretném szétoffolni a csoportot:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#45295) zack válasza SzlobiG (#45291) üzenetére


zack
nagyúr

Elméletileg egy légszűrőbetét ilyet nem okozhat. Bár olyan, mintha fent kevés nyálat kapna. De ezt csak 200-nál érzem. Gyorsulásnál nem. Így sanszos, hogy így hagyom. De elképzelhető, hogy visszaállok gyári papír szűrőre. Egy részletes finomhangolás 40-50k, és rendesen odavág a gumiknak is. Ennyit nem fog érni a sportlégszűrő. Egyelőre megnézem, mi történik, ha a légszűrőházon vágott lyukat "betömöm".

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#45296) -v- válasza zack (#45295) üzenetére


-v-
addikt

légszűrőházon vágott lyuk

:F nem a gyári helyére való drop-in filtert tettél bele? Vagy milyen luk?? Ha meg rendes direktszűrő, nem csak betét, ott általában ki kell szerelni a légszűrőházat.. most így nincs előttem mit alkothattál :)

[ Szerkesztve ]

(#45297) focvis válasza zack (#45295) üzenetére


focvis
veterán

Így van, először ragaszd le a lyukat pl. ragasztószalaggal, ha úgy se OK, akkor tedd vissza a papírszűrőt is.

Ahogy írtam, nekem anno nem ment jobban sportszűrővel az autó (Astra F 1.6 16v '96), de rosszabbul se, szóval inkább a lyukkal lesz a gond.

Siheder koromban:
- Egyszer kivágtam a szűrőház alját (Astra G 2.0 - nulla hatása volt, a hangra nem emlékszem, gondolom az se volt), aztán rendelhettem újat. :D Opelnél az új házban gyárilag volt új szűrő is. :)
- Vettem "sport gyertyát" az határozottan rosszabb, mint a gyári. Ment vissza az eredeti.
- Kivágtam a katalizátort új autón - nem ment jobban, nem lett jobb hangja, de büdös volt. Ment vissza egy hét múlva.
- Raktam Eibach rugót gyári sportfutóműves autóra, szarabb lett, autópályán hullámos útfelületen halálfélelem, mert nem dolgozik össze a gyári, eleve keményebb lengéscsillapítóval. Ment vissza a gyári.

Szívesen lebeszélek Mindenkit a felesleges hülyeségekről. :R
Egy dolognak van igazándiból értelme - turbós autót csipszelni.

[ Szerkesztve ]

(#45298) -v- válasza focvis (#45297) üzenetére


-v-
addikt

Egy dolognak van igazándiból értelme

Ésszel csinálni a dolgokat ;] :DD

turbós autót csipszelni

Ennek lenne értelme, ezt bezzeg nem csinálod, inkább eladod az egész autót :C

[ Szerkesztve ]

(#45299) zack válasza -v- (#45296) üzenetére


zack
nagyúr

A gyári légszűrőházat vágtam ki 4x10cm szélesség, hosszúságban. Tényleg jobb lett. Hangban mindenképpen, de gyorsulgatásnál is kicsit fürgébb.
A végsebességre nem is gondoltam, hogy rosszabb lehet.
Aztán lehet így hagyom, mert 200 felett ritkán megyek, nagyon ritkán.
Először betömöm a lyukat, aztán meglátom.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#45300) Qru válasza zack (#45289) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fogyi még rendben is lenne, de a vmax csökkenés... Szerintem is próbáld meg a lyuk betömését első körben.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.