Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Skillet válasza -v- (#45745) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor csesszétek meg mindannyian :P

(#45747) Qru
Legrosszabb esetben, ja. ;]
Csak az még odébb van. Nemsokára jön a gyerek, ki tudja mi lesz akkor...
De azt mondta haver, nem para a gyerek... csak az első 20 év necces :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45752) K Norbi válasza Skillet (#45751) üzenetére


K Norbi
addikt

De azt mondta haver, nem para a gyerek... csak az első 20 év necces [link] ;] ;]

(#45753) Snoop-y válasza Qru (#45737) üzenetére


Snoop-y
veterán

A prodrive STI-m volt ugy 4.6 alatt hogy kb 4-5 ezernel leugras a kuplungrol es padlogazas valtasokkal kapaszkodva a kormanyba. Hjam ugye es az alatt van normalis osszkerek.
A nissanom suly loero aranya sokkal jobb volt de meg egy 5 5.5 ert is kuzdeni kellett mert nem tapadt be...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45754) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Skillet jó lett a vidi, csak a CL4-es kártya nem tetszett neki, nem tudott mindent kártyára írni, mert kicsi a sebessége. Min. CL10-est vegyél, hozzá és jó lesz :K

(Pont kimaradt a Veki a bevonulásnál :((( )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#45755) Skillet válasza HoaryFox (#45754) üzenetére


Skillet
addikt

Cl4 hahha :D ez cl2 volt :DDD
Na majd legközelebb... tomcsi23 segítségével ;)

De EZ a bevonulás megvan?

(#45752) K Norb
Ha lányom is lesz majd egyszer, akkor a CULA történet is előkerül :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45756) hacki87 válasza HoaryFox (#45754) üzenetére


hacki87
senior tag

Ha a B vectra-ra gondolsz akkor az alfa után jön kb 2mp-vel később. :) erről a 3 autóról volt vidim. Alfa Opel Galant

(#45757) Skillet válasza hacki87 (#45756) üzenetére


Skillet
addikt

Legközelebb, ha szólsz, hogy ott van a kamera... úgy jövök be, hogy ihajjj :DD
De most nézem... 10. 13. a következő dátum? :Y
Az meredek. Asszony 11-re van kiírva :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45758) HoaryFox válasza Skillet (#45755) üzenetére


HoaryFox
őstag

Akkor azért sípolt a telefonom, hogy lassú SD-kártya :DD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#45759) Kornel válasza z123456789 (#45676) üzenetére


Kornel
veterán

Ha szabad tudni hol csináltattad, és mennyiért?
meg vagy vele elégedve?

(#45760) Kornel


Kornel
veterán

typeR gen10 :DDD

(Valószínű a homasita lehetett a főszponzor 😂)

Mennyivel szebb volt egy gen8 fd2...

[ Szerkesztve ]

(#45761) Jaffa75 válasza Kornel (#45760) üzenetére


Jaffa75
őstag

El lehet mondani, hogy Fernando-val van egy képen...:DDD

(#45762) z123456789 válasza Kornel (#45759) üzenetére


z123456789
addikt

Bakánál csináltattam Móváron a Wittmann Antal utcában. :DDD
Maszek a szerelőm is, és a fényezőm is. Egy helyen van a műhelye mindegyiknek, már az előző autómat is oda hordtam. A fényező srác csinálta meg nekem. Neked nem hiszem, hogy opció Győr-Moson-Sopron megye, de elmondom.
Meg vagyok vele elégedve, és megnyugtat, hogy látok vele, szép lett, és kavics ellen védve van. Hogy a lakk, meg a fólia mennyit vesz vissza a fényerőből? Nem tudom. De tökéletesen látok vele, faszán látható a csóva éle, ha vetül valahova, illetve az úton is kirajzolódik. Ca. 1 hónapja van meg szóval messze menő következtetéseket nem tudok levonni. Ha szar lesz rövid idő után, akkor tudom hova kell visszamenni.
A fóliát pedig szintén egy itteni cég csinálta. Nekik elég komoly referenciájuk van. Nem kételkedem bennük. Illetve szintén ismerem a srácot régebbről személyesen is.
szabofolia.hu

(#45763) hacki87 válasza Skillet (#45757) üzenetére


hacki87
senior tag

Vagy legkozelebb mikor mesz 1 kort akkor kirakom a kamerat es majd akkor futtyoghetsz :D
Akkor most egy kicsit grizes lesz a tali elso a csalad ;)

(#45764) mdani01 válasza Kornel (#45760) üzenetére


mdani01
aktív tag

Sedanba fura kicsit de adja ez is😉

Jó pilotákkal reklámozva😉

Jaffa75: Megnézném egymás ellen mit mennének😃

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#45765) Kornel


Kornel
veterán

(#45766) barnam_


barnam_
nagyúr

M0-n mértek itt, ahol 110 km/h-s limit van, én olyan 120-130 km/h közötti tempóval jöttem. Számíthatok csekkre? Gyorshajtás kalkulátor alapján csak 140 km/h-tól jön csekk, de nem tudom, hogy a traffipaxos mérésnél is ezt a határt veszik-e figyelembe.

(#45767) -v- válasza Kornel (#45765) üzenetére


-v-
addikt

Na, fejezd be a gusztustalankodást. Épp elég szörnyűséget linkeltél mára. :D

(#45768) MunezXBK válasza -v- (#45767) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:C

(#45769) w333 válasza Kornel (#45760) üzenetére


w333
félisten

Erről beszéltél ... hát ez tényleg elég ganyééé ;]

De ahogy mondtam is, oldalról szerintem egy az egyben Mazda 3 koppintás !

(#45765) kornelka

Brutál szép ez a sedan, és van benne erő is bőségesen ... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45770) BigBlackDog válasza Kornel (#45760) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez meg mi a pcsöm? :D Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem ez jutott eszembe. Ha meg rossz az asszociációm, akkor gondolom csak temetésre szánták.

Pár év és hozzászokunk, aztán mindenki ilyet akar. Ilyen volt az UFO Civic is anno, mikor megjelent. :DDD

(#45771) Jaffa75 válasza barnam_ (#45766) üzenetére


Jaffa75
őstag

amikor sokat jártam arra, akkor mindig óra szerint jártam 130-cal (Focus II), sosem jött csekk! Nem tudom milyen vas van alattad, de egy 5-öt biztos csal, így könnyen lehetsz 10%-on belül... szerintem ne aggódj!

2 hónapja óra szerint 105-tel szaladtam bele a 90-es budafoki korlátozásba (kihangosítóval telefonáltam) - nem jött semmi! Szerintem ne aggódj... :N

45764#:: szívesen mondanám hogy lenyomná Alonso-t, de akárhogy is nézzük a jelenlegi F1 egyik legjobb pilótája (nem, kifejezetten nem szeretem F.A-t!!)

[ Szerkesztve ]

(#45772) Kornel


Kornel
veterán

Na.
Viszont megvannak a műszaki adatok is.

Azért az 1.5 VTEC turbot lehet bevallalnam, 182 PS 240 Nm.
Lehet 2 év múlva veszek egyet, ha jok lesznek a tapasztalatok vele, és 5M kornyeken megáll majd ez is ujan...

(#45773) brumi1024 válasza barnam_ (#45766) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha nem kaptak el helyszínen, akkor 110+20+110*3% az objektív felelősség határa.

(#45774) Jaffa75 válasza Kornel (#45772) üzenetére


Jaffa75
őstag

Épp erről beszéltünk tegnap, hogy ez a sok kihegyezett új turbós motor (VW konszernél biztos - no offense!!) mennyi problémát okoz.. Szvsz egy jó szívó a többszörösét kibírja, ráadásul a fenntartási ktg-ek is alacsonyabbak :U .

(#45775) BigBlackDog válasza Jaffa75 (#45774) üzenetére


BigBlackDog
veterán

3.5-ös V6 szívóbenyás motort minden autóba! :D

Komolyabbra fordítva a szót én szerintem is ez a helyzet, pl. egy ilyen még mindig tartósabb, mint a mai kisköbcentis turbós benzines konstrukciók. Kicsit túl van méretezve, legalábbis 3.5-ös motorból manapság már nemcsak 204 lovat hoznának ki szerintem. Más kérdés, hogy itatni is kell rendesen, annak ellenére, hogy "csak" 204 paci.

[ Szerkesztve ]

(#45776) Kornel válasza Jaffa75 (#45774) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolj bele.
Veszel egyet ujan.
Hidegen nem hajtod meg, és a végén lehutod a turbot.
Olajat lecseréled 10k km-enkent.
Így simán elmegy 500k-t ez is.
Turbó is 300k felett tud, ha nem széria vagy anyaghibas, és vigyáznak ra.
Én ujan nem félnék egy ilyentol.

(#45777) Tsebacsi válasza Kornel (#45765) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem ez nagyon nem tetszik, se az első se a hátsó lámpák. Semmi :P Az új viszont nagyon instant get, elöl - hátul. Kár hogy csak cvt-vel lesz automata.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45778) Gergőke88 válasza Kornel (#45776) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ennyi.
Tudni kell használni és akkor nincs vele baj.

(#45779) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#45775) üzenetére


Jaffa75
őstag

az lehet hogy "csak" 204 lovas, de a kasztni rég leesik róla, de az még mindig menni fog!
Az amerikaiak is azt mondták mindig a 90-es évek közepe táján, hogy a lóerőt csak köbcentivel lehet pótolni... ekkor születtek a szörnyetegek - Viper V10; Hemi 9.4, vagy mostanában a Dodge Charger Hellcat... ebből alig tudnak annyit gyártani mint amennyire igény van! :Y Én is venném ha ott élnék... :K :DD

(#45776) kornelka: újat ennyiért lehet hogy nem vennék...
- hányan tudják, hogy igénybevétel után illik járatni még a turbós motort minimum 1-2 percig leállítás előtt? Városban megzavarja pöttyet, aztán leparkol... Na ezek valóban nem használnak!

- ha normálisan használod lehet hogy elmegy, nem kétlem, de én akkor is a szívó mellet teszem le a voksomat! :P

[ Szerkesztve ]

(#45780) Kornel válasza Tsebacsi (#45777) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem nem kell automata.
Annál inkább az 1.5 VTEC turbo.

Jaffa: miért nem vennél ujan?
Te járatod be, te használod, te vigyázok rá, ha úgy van, és megratod 10 évig, akkor árban sem lesz többe, mintha használtat veszel, csak hamarabb fizeted ki a vételárban.
Cserébe kevésbé leszel ideg, amikor viheted a használtat állandóan szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#45781) lenko válasza BigBlackDog (#45775) üzenetére


lenko
aktív tag

G4 2.8 V6 is 204ló.

Az embereknek fáj az igazság!

(#45782) Jaffa75 válasza Kornel (#45780) üzenetére


Jaffa75
őstag

Tévedés ne essék, amióta (1 hónapja :DDD ) Honda tulaj vagyok csak erősödött bennem, hogy milyen jó autók... (a 90-es évek elején még a fénykorban nem 1-2 CRX-et zavartam le az útról egy 100 NX Nissannal!!)

ha valaha vezettél jó automatát (nem tudom), akkor a Merci W204-et a figyelmedbe ajánlanám... :K Nekem ez volt automatából az eddigi legjobb amit próbáltam és használtam. (Audi, Citroen mellett)

Meglepne, hogy hogyan vált, illetve sportban akár kettőt is szemrebbenés nélkül visszapakol :P , azzal a 2.2-es dízellel meg nagyon jó páros! Árban olcsóbban, mint ez a Honda pl... Bár igaz, hogy az új A-B-s merga is 10 gurigál indul, így egyelőre nem kell hogy fájjon a fejem! :DDD

Következőre inkább egy 9 gen Civic ami elérhető lesz számomra! :K

A szervizeknél nem szoktam izgulni, mert mindig megadom ami kell, mégha fáj is... :)

[ Szerkesztve ]

(#45783) Kornel válasza Jaffa75 (#45782) üzenetére


Kornel
veterán

Ezzek mind egyetértek, de ettől még egy új autónak is van racioja.
2-3 év elteltével úgyis kibuknak a típushibak, mar ha vannak 😉
9 gen civicet meg megint csak az 1.8-al tudnád venni, meg max. a 2.2 dizellel, 1.6 dizellel se venném, az is biztos.

(#45784) Peter.70 válasza Kornel (#45783) üzenetére


Peter.70
őstag

Miért? Az 1,6 dieselről ódákat zengenek :F

(#45785) BigBlackDog válasza Peter.70 (#45784) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gondolom nem fér el benne nem megy eléggé. :)

(#45786) barnam_ válasza Jaffa75 (#45771) üzenetére


barnam_
nagyúr

GPS alapján voltam 120-130 között, olyan 5-10km/h között csal az óra.

(#45773) brumi1024: hát, felüljáróról mértek, nem jöttek utánam. Bosszantó, hogy csak akkor szólt a Waze, mikor már kb. ott voltak előttem... :W

Kíváncsi vagyok, hogy jön-e csekk.

(#45787) Jaffa75 válasza Kornel (#45783) üzenetére


Jaffa75
őstag

Az tuti hogy Hondából nem választanék dízelt (biztos jó, de nem ezért választottam ezt a márkát! :P ), az 1.8 marad csak benzinből (Type-R-t leszámítva)... A japán vonal többi tagja szépen elesett az elmúlt években, A Toyota a TS óta semmit nem villantott, Mitsu, Mazda szinte semmit, Isuzu és a Suzuki full belpiacos a sportmodellekből A Nissan a Skyline-on (nem elérhető számomra) csak a Z350/370-et hozta, ami egyébként hamarosan még opció lehet! Árban nem olyan vészes, a kérdés hogy belátható időn belül marad-e belőle ép példány? :U

(#45788) Kornel válasza BigBlackDog (#45785) üzenetére


Kornel
veterán

Így van.
Nem megy.
😂

Jaffa: Mitsubishi colt CZT, az újak kozul pedig a következő generációs swift sport sem lehet rossz, ha nem kell nagy méret.

Peter: nem hinném.
De az 1.8 is határeset...

[ Szerkesztve ]

(#45789) Peter.70 válasza Kornel (#45788) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor Neked egy minimum 6000 cm3-es 1000 Nm nyomatékú motor kell :P ;) :) természetesen ahány henger annyi turbó legyen benne :D

Nehogy komolyan vedd :)

Lámpák jól üzemelnek?

[ Szerkesztve ]

(#45790) Jaffa75 válasza Kornel (#45788) üzenetére


Jaffa75
őstag

ezekben meghalsz bakker... :B annyira kicsik, hogy nincs mi védjen, illetve elég magas építésű mindkét tipped!

Anno egy 1000-es, 3 hengeres turbós Daihatsu-t próbáltam, döbbenet volt a dodzsem érzet és ahogy ment, de a motorház végét majdnem elértem kihajolva! Brutál jó élmény volt az a menettulajdonság! Olyat lehetett volna tolni vele hogy Skillet G4-e állva maradt volna! :DD :DDD (nem bántás, az én FD7-em is állva figyelt volna, de a tegnap esti élményed megmaradt! :D )

(#45791) BigBlackDog válasza Jaffa75 (#45790) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk az új (MK5) Swift azért már elég jól törik. Más kérdés, hogy a fizikát nem lehet megbszni és van az a csúnya impulzus nevű dolog. Szóval a 2 tonnás SUVok ellen kicsit jobban elvérzik valószínűleg, mint egy középkategóriás típus, jó törésteszt ide, vagy oda.

(#45792) Kornel válasza Jaffa75 (#45790) üzenetére


Kornel
veterán

Swift sportom volt, még az előző generáció.
(Amíg el nem lopták)
Teljesen jó volt, hiába magas építésű, simán ment még olyan kanyarban, ahol a civic simán leesik az útról. -300 kg, és sokkal keményebb és sportosabb futómű.
Egyetlen baja volt, hogy az 1.6 szívó kevéske volt bele, de az ujban már 1.4T lesz, 160+ PS-t rebesgetnek.
A colt CZT tényleg instabilabb, de kis futómű tuninggal hozza a swift sport menettulajdonsagait.
Ja és mindkettő 4 csillagos, elég szépen törnek már, hiába kisautók.

(#45793) Skillet válasza BigBlackDog (#45775) üzenetére


Skillet
addikt

Turbót felújíttatni sem akkora tétel ám. A sok kettőstömegűtől jobban félnék.
Amúgy kornelka-val értek egyet. Ha gazdája vagy az autónak, akkor pont semmi baja sem lesz a turbónak.
Ja... és miért nem jöttetek tegnap? Hiányoltalak titeket.

(#45790) Jaffa75 G4?
Nem mondod, hogy most már egy 3 hengeres, literes turbo is odab@sz? A tegnapi opelt sem hevertem még ki, és akkor most meg ez? :Y
Mindennek a teteje. Amúgy :N nem hiszek neked :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45794) BigBlackDog válasza Skillet (#45793) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem is a turbóra gondoltam, inkább az általad is említett, benzinesekben egyre gyakrabban előforduló kettőstömegűre, az egyre szigorodó károsanyag kibocsájtási korlátok okozta fojtásokra meg az egyéb "értéknövelő" fejlesztésekre (pl. aktív bak).

Szabin voltunk, de gondoltunk rátok a Badacsony tetején. :D

[ Szerkesztve ]

(#45795) Peter.70 válasza BigBlackDog (#45794) üzenetére


Peter.70
őstag

Természetesen egy pohár bor társaságában :D

(#45793) Skillet: Jazz-be teszek majd valami ütős motort, aztán jól legyorsullak ;]

(#45796) Jaffa75:Na jó, legyen kettő :))

[ Szerkesztve ]

(#45796) Jaffa75 válasza Peter.70 (#45795) üzenetére


Jaffa75
őstag

Egy??? :))

Kimaradt a V6 hangja...

Skillet: légy erős, ez olyan 92-93-ban volt, és karbis volt a Daihatsu!! Teszem hozzá, hogy akkor egy 1100kg-os majdnem 160 lovas Nissant hajtottam, szóval megvolt a gyorsulásérzet!! ( kb. 7.8 volt százra)

[ Szerkesztve ]

(#45797) MunezXBK válasza Skillet (#45793) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Olyan Daihatsuja volt egy spanomnak is, a mai napig visszasírja.

Állítólag bitang mód ment.

(#45798) Jaffa75 válasza MunezXBK (#45797) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem kicsit... :C :K

Az ülések is remekek voltak, olyan oldaltartásuk volt hogy még!

(#45799) gzbotii


gzbotii
veterán

Jelenleg Nagyszebenben vagyok, holnap irány a Transzfogaras. Egezs napos program.
Kar, hogy nem a Corsaval jöttem, sokkal nagyobb élmény lenne :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45800) Skillet válasza Jaffa75 (#45796) üzenetére


Skillet
addikt

Én erős leszek, ígérem... de adatokat is mondhatnátok már :) mert a "bitang jól megy", mint gyorsulási adat, nem mutatna jól egy prospektusban sem :D
0-100 vagy 1/4 mérföld?
Hány lovas volt ez a szekér? Mit lehet kihozni egy literes turbóból? 100 lovat se. És ez megaláz mindenkit?
:B
Beturbózom a 800-as matizt és megcsinálok mindenkit a környéken. Azzal a fostos opelessel kezdem ;] :P

(#45795) Peter.70
Nem kell bele tegyél semmit. Szerintem így is lenyomsz, lassan olyan csodák születnek itt :C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.