Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) tboy93 válasza Declare (#44647) üzenetére


tboy93
nagyúr

10+ éves autóval nekem még nincs bajom, ha nem prémiumról beszélünk :U Persze ha valakinek tv-re, meg bose-re van igénye és hajlandó kiperkálni a prémium felárat a szervizben annak hajrá :K Nekem köszönöm szépen jó a fapad ülés, manuál klíma, meg a kopó alkatrészek monoton cseréje :P

[ Szerkesztve ]

(#44652) lenko válasza tboy93 (#44651) üzenetére


lenko
aktív tag

Tv nekem sem lényeg, de a jó hifi elengedhetetlen, és a jó ülés is.
Fapad ülésre/be, én nem bírok ránézni, se beleülni.

Az embereknek fáj az igazság!

(#44653) Kornel válasza Mágus2 (#44650) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, veszek egy 15 éves autót, mert kolléga azt parancsolta.
Bocsi, megyek a sarokba terdepelni, hogy csak egy szar 8 éves hondam van, ami amúgy se bmw 😂

Lenko:
Ha elfaradsz a topictalira, akkor kipróbálhatod, hogy mennyire fapad a plüss ülésem 😃

[ Szerkesztve ]

(#44654) mdani01 válasza tboy93 (#44651) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nekem köszönöm szépen jó a fapad ülés, manuál klíma, meg a kopó alkatrészek monoton cseréje :P

+1 :K

iPhone 6S SpaceGray

(#44655) Declare válasza lenko (#44649) üzenetére


Declare
őstag

minden rohad, rozsdasodik, öregszik, avul, kopik....plane egy nemet, ahol telen feher lesz minden auto a sotol...

raadasul nekem az mar öreg design. Van par auto, ami öegnek mondhato, de a mai napig tetszik...de eleg ritka. E46, E60, S60 volver....meg még tényleg egy pár de ennyi....de akkor sem vennem öket, mert régi....ennyi idö alatt minden elöregszik, kivül belül.

En szeretem az ujdonsagokat, uj technikat, uj designt stb...mas meg az oldtimereket....nem vagyunk egyformak ;)

(#44651) tboy93 itt nem beszelgettünk premiumrol, semmi köze ennek ahhoz, vagy a felszereltseghez, tv vel. navival vagy bose rendszerhez....csak az idöröl beszelek, meg annak a vas fogacskáirol :D (de akar ezt is nezhetjük....legyen egy full extra e46, tv vel, navival....ma egy fapad golf kb körberöhögi az akkori hypermenö tv-s, navis egyseget.)

Nekem köszönöm szépen jó a fapad ülés, manuál klíma, meg a kopó alkatrészek monoton cseréje -1 , nekem meg pont, hogy baromira nem :N

[ Szerkesztve ]

(#44656) #94529552 válasza tboy93 (#44637) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jogos a kérdésed. Nekem is egyértelmű, hogy utána kell a futómű bemérést megcsináltatni.

(#44657) Mágus2 válasza lenko (#44649) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem ilyen a G4 is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44658) tboy93 válasza lenko (#44652) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lol :C Bose az jó hifi?! Nagyon sírok :D Aki egy picit is komolyabban belemegy az autóhifi világába az körberöhögi a bose-t. 86 hangszóró, kick tartományon extra kiemelés, ettől közel sem lesz jó :N Gyere el egy SQ talira, aztán megváltozik a véleményed.

[ Szerkesztve ]

(#44659) z123456789 válasza lenko (#44652) üzenetére


z123456789
addikt

Hifiről szerintem van fogalma Boyzinak. Mármint ami a minőséget illeti. Szerintem. (HSZ-ek alapján nem egy igénytelen gyerek lehet. :) )

(#44658) tboy93
Mondom én. :D Megelőztél.

[ Szerkesztve ]

(#44660) lenko válasza tboy93 (#44658) üzenetére


lenko
aktív tag

Ki beszélt bose-ról?
BMW-ben nem az van, de vw ben sem. Egyébként csapnivaló a bose.

(#44657) Mágus2

Van benne valami, mert úgy is tart az oldalpárna, nem széles a háttámla, pont körbefog, kanyarban nem kell kapaszkodnom a kormányba, se könyöklőt támasztani erővel, jobb mint a nagyrecaro tartásra nekem. ;)
[/L]

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#44661) tboy93 válasza lenko (#44660) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyakorlatilag sajnos mindegy hogy bose vagy más prémium márkában használt hifi rendszer. Csapnivaló szinte az összes. Gulácsi Zoli tudna mesélni, a hozzá járó autók 80%-a zsír új bimmer, 3-asok, 5-ösök, annyira ergya a hifi hogy még bot füllel is hallgathatatlan.

(#44662) Kornel válasza lenko (#44660) üzenetére


Kornel
veterán

Ebbe pont nem férnek el 😉

(#44663) Declare


Declare
őstag

volvo v90 :Y

szerintem erdemes lenne volvo reszvenyeket venni....milyen autokat dobal ki most a volvo a piacra :Y

(#44664) lenko válasza tboy93 (#44658) üzenetére


lenko
aktív tag

Szerk idő lejárt...

Nekem is volt 88rs 2 fejegységem, DLS szettel, és erősítővel, mégse mentem SQ talira.
Most már nem költök ennyit erre, se kedvem bíbelődni vele, dsp nélkül megy az audio system szett egy szolid audio erősítővel, ez éppen megüti a szintet, bár olykor, néha jobb lenne a szebb hangzás.

Egyébként a vw dynaudioja nekem bejön, hangerőre nem egy nagy durranás, de egész hallgatható.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#44665) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Remélem jó topik..
185/65R15 téligumiban mi a nyerő típus ? Akár különböző ársávban pl 13-20k huf / db.
Köszönöm előre is.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#44666) SzlobiG válasza Freeman007 (#44665) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a jó topik.

(#44667) Skillet válasza Freeman007 (#44665) üzenetére


Skillet
addikt

van gumis topik
megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44668) zoo8800


zoo8800
veterán

Jó a buli ma is :D

rip and tear, until it is done

(#44669) Integrale válasza lenko (#44644) üzenetére


Integrale
veterán

Kicsit kezdj el kapirgalni a Honda torikonyvben, meg fogsz lepodni, hogy a BMW meg a szaros E30-at reszelgette, amikor a Hondanak mar volt navigacioja (kezdetleges de mukodott), par evvel kesobb mar erintokepernyos es muholdas, TV, ESP, esoszenzor, automata lampa, kanyarfeny, es tarsai szinten. (80-as evek vege, 90-es eleje), 2000-ben mar muhold alapjan vezerelte a valtot es keszitette fel az elektronikat, aaa 4 kerek kormanyzast, futomuvet stb.
Letezik am Legend, Vigor, Azcot es Accord is. Erdemes utanaolvasni az ULEV es SULEV jeloleseknek is.

Tetőmikrofonos, aktív akusztikus zajkioltó, választható illatu illatadagoló, hűtőszekrény az utas lábtérben, oldalkamerák az első lökhárítóban, hátsó légzsák, szonáros útletapogató aktív futómű, hengerenként öt szelep, 4WS, szolárteto, masszírozós ülések, fűtött ablakmosó tartály, tolatószenzorok, elektromos kézifék, sötétedő visszapillantók, head-up display, követős tempomat stb, es ezek meg mindig 199X. :)

E46-rol annyit, hogy van a csaladban 3, egy 320D FL, egy 320D FL elotti, es egy 316, ebbol ketto egy honapon belul terdelt le.
Fl elottinek nemreg lett megcsinalva a hatso futomuve, kiszakadt a helyerol, tipushiba, ket elso ablak hebe hoba nem mukodik, de az meg a jobbik, tavasz elejen bezuhant az ajtoba a jobb oldali, allitolag ez is tipushiba. Ha raterdelsz az ulesre, akkor a foglaltsegjelzo megy a kukaba.
A 320D-nek ki lett herelve a szivosora, hogy ne verje szet a motort, ha torik a tengely, nagy bekesen Munchen fele menet elfaradt a fotengely szijtarcsa, toltes es tarsai ment a levesbe, az auto johetett haza treleren, gondolhatod mennyire volt zsebbenyulos...
Az az auto tobbet van szervizben illetve az ut szelen, mint barmelyik masik. Ami huzza, az a 316i, viszont olyan fapados, hogy faj beleulni. Premium, kozepkat es nincs legrostely hatra? Recsegnek a muanyagok?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#44670) lenko válasza Kornel (#44662) üzenetére


lenko
aktív tag

Pont ezért férnél el az E46 M-Pakettes ülésben, az nem tart ennyire össze(én lötyögök benne a háttámla résznél az ülőlap jobb mint a golfomé), és a combtámasz része is hosszabb.

[/L]

(#44669) Integrale Mutass egy eladót is... ;)
E46-nál hátsó híd tud rohadni, megoldás? Garázsban tartottat kell venni.
Továbbá 28 ill. 30as szívó benzinest, a többi nem motor.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#44671) -v- válasza Integrale (#44669) üzenetére


-v-
addikt

gondolhatod mennyire volt zsebbenyulos

Hát igen, olcsóbb lett volna preventatívan előre cserélni, ahogy normálisan illik - lévén ennél közismertebb típushiba 20d-nél (szíjtárcsa) nem igen van .. persze lehet így is öreg prémiumot üzemeltetni, ha szerettek veszélyesen élni :D A 316i-re meg inkább nem mondok semmit. :C

[ Szerkesztve ]

(#44672) Declare válasza Integrale (#44669) üzenetére


Declare
őstag

az E46 (meg ugy a 3er) a belepö szintü limuzinja a bmw nek a felsö közep kategoriaban...nalatok ket vegallas kapcsolo letezik....a gagyi sz@r es a premium :D (jelentem van olyan is, hogy jo, jobb, megjobb...stb...de nem kezdem megint :D )

Ha ilyeneket hasonlitasz, mint Honda Legend, akkor a bmw böl is 7 er/ 5 er t hasonlisd ;) illetve csak csendben jegyzem meg, hogy a bmw group hoz tartozik a rolls royce is...ha mar premiumozni akarunk :)

Mindenesetre eleg perfekt vagy hondabol :C :)

[ Szerkesztve ]

(#44673) Integrale válasza Declare (#44672) üzenetére


Integrale
veterán

Legendet nem hasonlitottam semmihez, csak a korabbi kijelentesre reflektaltam.

A BMW ha tetszik ha nem, egy preimum gyarto, ami meglatszik az arcedulan, az apro finomsagokon, es az alkatreszek aran is, na meg persze a szervizen.
A 3-as nem felso kozep, hanem kozep (D szegmens) elobbi kategoriaban az 5-os van (E szegmens) a 7-es pedig F.

rvilike: Egyik 320D-n volt cserelve 2 eve, a masikon nem, ez teny. A veszelyesen eles az O dolguk, nem vagyunk napi kapcsolatban, csak nagyapam Peugeotja es a Lancia egy kalap szar,csak akkor jok, amikor szervizben van a BMW...
316-ra, marmint a kicsi motorra, az Irorszagi adozas miatt van szukseg.

lenko: nem rohadasrol van szo, hanem repedesrol, es kiszakadasrol. :)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#44674) w333 válasza Kornel (#44600) üzenetére


w333
félisten

De akkor minek akarod chipelni ... csilliárdokért ? semmi értelme nincs ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44675) Kornel válasza w333 (#44674) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom kinél mi a csilliard, de 85k-ert egy reflash nem nagy osszeg, amivel az osszes gyári paramétert állítani tudják.
+10% simán benne van egy optimalizálással...
Ha ez annyira fáj, akkor bocs, de én akkor is megcsinálom.

(#44676) stickermajom válasza -v- (#44671) üzenetére


stickermajom
addikt

Ennyi. :D 20d-nél kb. az a kötelező csere vételkor az olajak mellett.

(#44677) -v- válasza Kornel (#44675) üzenetére


-v-
addikt

Nekem az fájna, ha nem lenne type r matrica! Az mindenképp kell! ;] Ha megígéred hogy lesz, akkor approveoljuk a csipszet.

[ Szerkesztve ]

(#44678) Kornel válasza -v- (#44677) üzenetére


Kornel
veterán

Nem lesz vilike, nyugi.
😂
Úgyhogy ne engedélyezd 😂

(#44679) w333 válasza Kornel (#44675) üzenetére


w333
félisten

Akkor csináld ... de mondom szinte semmit nem fogsz érezni (max. placebot) :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44680) Declare válasza Integrale (#44673) üzenetére


Declare
őstag

a BMW meg a szaros E30-at reszelgette, amikor a Hondanak mar volt navigacioja (kezdetleges de mukodott), par evvel kesobb mar erintokepernyos es muholdas.....,Letezik am Legend, Vigor, Azcot es Accord is

A bmw nel meg 7 er, 5 er ;) az E30 az a 3er.... csodalkoznek ha a 7er/5er ben nem lettek volna ugyan azok az extrak kb :F

amugy olvasd el a volvos TC cikket, amit linkeltem...tetszeni fog...ott még a parkoloör es a parkolo hely is premium kb...ha nincs benne 30x a premium szo egyszer sem.... :DDD

(amugy a 3er hibasan van a wikipedian kategorizalva es arra neztem ra gyorsan, de valoban közep kat. [link] )

(#44681) Snoop-y válasza w333 (#44679) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk az MK8 civic alatt ha normalis futomu lesz (es itt nem rallye vagy palya cuccra gondolok csak siman egy jo minosegure) azt meg fogja erezni. Gyarilag botranyosan szar a futomuve a civic-nek :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44682) EQMontoya válasza Declare (#44680) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez elég meddő vita, nem nagyon tudnánk olyan gyártót felhozni szerintem, aki előremutató konstrukciókkal, újításokkal ne lendített volna sokat az autóiparon vagy ne alkotott volna ikonikus autókat. :)

Snoop-y: de még a Type-R-nek is.
Nem lennék meglepve, ha a 160 lovas MX-5 NC megenné egy kanyargósabb pályán.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#44683) Kornel válasza Snoop-y (#44681) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi.
De ugye képen már látott ilyen autót, így teljesen magabiztosan tud róla nyilatkozni.
Illetve a reflash-rol is...
Főleg, hogy gyarilag a DBW beállítása is botrányos.
De biztos felesleges 😉

(#44684) lenko válasza Kornel (#44675) üzenetére


lenko
aktív tag

8-10% benne lehet,viszont számíts rá, hogy alacsonyabb fordulaton élénkebb lesz, fent meg talán annyi se mint előtte, vagy max annyi. Ami nem is nagy baj, mert így nem igen kell majd 4-4,5-e felé forgatni.

Az embereknek fáj az igazság!

(#44685) w333 válasza Kornel (#44683) üzenetére


w333
félisten

Képen ... LOL ! :D

Már akkor mondtam neked mikor megvetted hogy gyenge lesz, semmi élményt nem ad (régi Civic szerintem sokkal nagyobb élményautók voltak) és ezt úgy mondom hogy megszámolni nem tudom hány ilyet vezettem, az i-CDTi sokkal jobban megy mert nyomatékos az 1.8i inkább egy sima széria autó ! ;)

Ha élményt akarsz akkor valamilyen Diesel + chips ... ha pedig benzines akkor valamilyen turbós 1.8T (pl. Leon) vagy szívó 2.5 V6 innen kezdődik az élmény, ha feje tetejére állítod a Civic -t akkor sem lesz soha olyan amilyet szeretnél ... rakj rá egy komolyabb turbót és jó lesz ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44686) Integrale válasza Declare (#44680) üzenetére


Integrale
veterán

Tudom, hogy melyik BMW melyik szeria, de akkoriban az E34-ben nem volt ilyesmi, de meg az E32-ben sem, eloszor az E38-ban volt navigacio.

A Hondas peldak akkoriban nagyon egyedulalloak es innovativak voltak, nagyreszuk csak Japanban volt hasznalhato extra (pl a muhold/helyzet alapjan vezerelt valto)

A szoval az a baj, hogy minden szarra raaggatjak, es a luxus szinonimajakent hasznaljak, holott csak egy kis plusz a kommerszhez kepest. Ezert irtam multkor, hogy almat almaval, Egy E46-ot a B Vectrahoz lehet merni, ha mind a ketto tok alap, akkor is tobbet kapsz a bimmertol, nem kell egybol masszazsulesre gondolni, foleg, hogy a luxus kategoria (Rolls, Bentley stb) sokszor meg kevesebbet is ad mint mondjuk egy 7-es.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#44687) SzlobiG válasza Kornel (#44683) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mikor csináltatod meg? Ha már komolyabb helyre viszed, akkor méresd meg padon is már azt a 10-15k-t megéri és legalább megtudod hogyan sikerült a dolog.

Amúgy meg turbós autó kell és kész. ;]

(#44688) Kornel válasza w333 (#44685) üzenetére


Kornel
veterán

Egyik se kell, már mondtam.
Nem figyelsz.

SzlobiG: lehet még iden meglesz.
Utána megméretem természetesen.

***Egyébként ez nem chiptuning, hanem obd2-n keresztül ecu reflash-el a gyári paraméterek tetszőleges módosítása, elég sok mindent lehet finomhangolni.

[ Szerkesztve ]

(#44689) mdani01 válasza SzlobiG (#44687) üzenetére


mdani01
aktív tag

Vitara 1.4T :K

iPhone 6S SpaceGray

(#44690) Kornel válasza mdani01 (#44689) üzenetére


Kornel
veterán

Nem baj, hogy lassabb, mint a szívó civic...

Amúgy meg erre kell egy turbo és kész 😂

(#44691) EQMontoya válasza Kornel (#44690) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amúgy meg erre kell egy turbo és kész 😂

Csak mire az jó lesz, addigra kijön az árából mellé egy élményautó. :D

Same rules apply!

(#44692) w333 válasza Kornel (#44688) üzenetére


w333
félisten

Oké .. :R

De akkor ne várd azt hogy lenyomod az 1.9 JtD -t mert az nem fog menni :D

Turbó kell rá és kész ... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44693) brumi1024 válasza Integrale (#44686) üzenetére


brumi1024
veterán

"Egy E46-ot a B Vectrahoz lehet merni, ha mind a ketto tok alap, akkor is tobbet kapsz a bimmertol, nem kell egybol masszazsulesre gondolni, foleg, hogy a luxus kategoria (Rolls, Bentley stb) sokszor meg kevesebbet is ad mint mondjuk egy 7-es."

Persze, mert nem a navigáció, vagy a masszázsülés (ami már az Astrában is elérhető) teszi a luxusautót.

(#44694) Kornel válasza EQMontoya (#44691) üzenetére


Kornel
veterán

Lesz is mellé.
Clio sport, colt CZT.

W333:

8 sec 0-100-al jelenleg pont egalban lenne a csippes jtd -vel a könnyebb 156-os kaszniban

[ Szerkesztve ]

(#44695) lenko válasza Kornel (#44690) üzenetére


lenko
aktív tag

Vagy végül belátod, hogy jó egy ilyen. :P

[/L]

(#44697) kornelka Ez még egy auto, jó benzinmotorral. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#44696) EQMontoya válasza Kornel (#44694) üzenetére


EQMontoya
veterán

Colt CZT biztos fun, de belülről olyan fapados, hogy szálka megy a seggedbe.
A Cliot nem tudom, mennyire megbízható.

Same rules apply!

(#44697) Kornel válasza lenko (#44695) üzenetére


Kornel
veterán

Miez?
Ókorbol maradt itt? 😉

Montoya:

Asszonynak és/vagy második (élmény) autónak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44698) Integrale válasza lenko (#44695) üzenetére


Integrale
veterán

FL utani szebb a kupebol, kevesbe oregszik a forma, pedig csak minimalis a valtozas.

Brumi1024: igy ertettem en is.

Kornelka, nem konnyebb a 156 mint a Civiced.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#44699) Kornel válasza Integrale (#44698) üzenetére


Kornel
veterán

Igazad van.

[link]

(#44700) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Kornél bámmeg adok kölcsön, de vegyél már valami erőset (ne páleszt ;] )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.