Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#44302) Teszla_ válasza EQMontoya (#44286) üzenetére


Teszla_
senior tag

Én 177cm magas vagyok és 100kg fölött, de csak a beszállás nem kellemes, mert kevés a hely a kormánytól és seggel előre kell beszállni De ha már bent vagyok, akkor jó. Az ajtó kicsit közel van, de a kárpit teteje és a könyöklő is jó helyen van. Ami még kicsit kellemetlen, hogy felhajtott tetővel hajolgatni kell, hogy lássam a lámpákat. De szerintem abszolút élhető.

A gyorsasággal sincs gond, nekem 1.6 NB van, de sokkal nagyobb élmény, mint egy modern, nagyobb autó hasonló teljesítménnyel. Kicsi, könnyű kaszni, hangos motor, ami 7ezerig elforog és sokkal jobbnak érződik, mint amit valójában tud. Ez benne az élmény. Meg az, hogy tényleg gokartként fordul. Aki nem pályázni akar, annak ez nem lehet gyenge, főleg 1.8-cal. Talán csak annak, aki lámpától lámpáig huzatja és le akar nyomni mindenkit. De 1 milláért van bele kompresszor, vagy turbo és lesz egy autód, ami 6 alatt van 100-on.

(#44303) gzbotii


gzbotii
veterán

Srácok, havernek lenne egy kérdése: csepego váltóolajjal egy 50km utat bevállaljon hazaig? Bő Tenyérnyi folt volt alatta.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#44304) EQMontoya válasza gzbotii (#44303) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én a helyében először beindítanám és kicsit járatnám helyben, hogy rázkódás/járás hatására nem folyik-e jobban.

Qru: szerintem nem feltétlen volt fasság az etanol, bár az LPG valóban jobb alternatíva egy fokkal, de adóval nagyon csúnyán kinyírták.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#44305) gzbotii válasza EQMontoya (#44304) üzenetére


gzbotii
veterán

Próbálta, ment egy 5km kort, miután ellenőrzött mindent (víz, olaj) es nincs több folyás.

Megpróbálja, reméljük nem lesz gond

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#44306) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , teljesen tanácstalan vagyok hogy mit csináljak a sztori :

2 évvel ezelőtt barátnőmmel vettünk egy 2001 Fiat punto 1.2 16v autót 400k ért azután már lassan ott tartunk hogy ugyan ennyit ráköltöttünk legutóbbi olajcsere után mondta a szerelő hogy adjuk el az autót mert ez egy pénz temető mert kopog a motor valószínűleg dugattyú cserés , kérdésem volna hogy mennyiért tudnám eladni ? Illetve hogy eladjam-e ? Használjam e ameddig meg nem áll alattam utána meg bontóba vagy donornak eladni , vagy kereskedésbe vigyem be hogy beszámítsák egy másik autóba . Meg szóljak erről a kopogásról vagy maradjak csöndben vagy akár jogi következményei is lehetnek ha nem mondom el ?

(#44307) Kornel válasza -v- (#44300) üzenetére


Kornel
veterán

Persze hogy van.
Senki nem állította, hogy nincs.
Sőt, szerintem én még azt is észreveszem, amit más nem.
Ennek ellenére szerencsére egyik sem befolyásolja az üzembiztossagot.
Ha lehet a gyárinál jobb futóművet csinálni, akkor nalam mindenképp az a cél.

(#44308) Qru válasza EQMontoya (#44304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert ez volt a cél/érdek, hogy ki legyen nyírva.

Minden esetre jót röhögtem az "akár 10 százalékkal is növelheti az autó teljesítményét" mondaton. Minimum ECU reflash kéne hozzá meg mondjuk kompresszió viszony emelés se ártana...

#nincsbennetarcsi

(#44309) Kornel válasza Qru (#44308) üzenetére


Kornel
veterán

Előgyujtas előállítása, nagyobb oktanszamhoz, direkt szűrő, stb.

(#44310) Mágus2 válasza Kornel (#44279) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez a keményebb. Gyárilag csak a Type R kiváltsága volt, de nálatok a webshopok nem tesznek különbséget.

Ez lenne a normál.

A mai világban senki nem garantál semmit. Bármiből ki lehet fogni hibásat. Nem véletlenül nincs gari kis hazátokban a futómű alkatrészeire. Szarok az utak. Ha vigyázol az autóra, szar úton nem hajtasz gyorsan, kerülöd a kátyúkat, akkor sokáig jó lesz bármilyen gátló. Az enyémben még a gyári van. 155 000km és 4,5 év, de mondjuk ha látom hogy szar az út, akkor lassan megyek...főleg mivel a nehéz dízelmotor hamar szétver maga alatt mindent.

[ Szerkesztve ]

(#44311) -v- válasza Kornel (#44307) üzenetére


-v-
addikt

Es az miert faj neked, ha 2 ev utan tonkremegy? Emlekeim szerint max. masfel evente cserelgeted az autot, meg meg se vetted ezt kb. es mar nezted az ujat ... ha gari ido alatt beszarik, akkor cserelik ugyis, utana meg eladod ugyis... de leglabbis nem nagyon ertem, hova akarsz hirtelen az orokkevalosagnak gatlot venni, amikor eddig ellentetes volt a mentalitas, na vegulis nekem mindegy :D
Szerintem nem kell ez az arconporges, meg kell venni a gyari sachsot bele es szevasz, ha meg kenyelmesebb kell akkor olyan autot venni :U

[ Szerkesztve ]

(#44312) Skillet válasza Qru (#44301) üzenetére


Skillet
addikt

Hulladék alapú megújuló közlekedés
Jöhet mr fusion ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44313) EQMontoya válasza Mágus2 (#44310) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát igen, ezzel sajnos nem lehet vitatkozni.

És az a baj, hogy szándékosan is szarok az utak.
Értsd: nem csak kátyúk vannak, hanem az összes kib.. mellékutca tele van hányva fekvőrendőrrel, amik meg elég kretén módon vannak megépítve és általában ütnek.

Qru:
Mert ez volt a cél/érdek, hogy ki legyen nyírva.
Ez világos, annak tükrében viszont elég siralmas, hogy épült rá itthon üzem, tudtuk is termelni... Értsd: kőolaj helyett itthon előállított üzemanyag lett volna.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#44314) stickermajom válasza Qru (#43917) üzenetére


stickermajom
addikt

Végül 10,5k lett a vége a cserének, anyaggal, számlával mindennel. _Elvileg_ fékpadon is megmérték, más hibát nem találtak. Délután megyek érte, meglátjuk javult-e valamit..

[ Szerkesztve ]

(#44315) tboy93 válasza -v- (#44311) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyébként a gyári sachsot annyira én sem ajánlom, jómúltkor amikor én néztem gátlót, beszéltem Tóth Imivel aki elég nagy fej hondás körben és rettenet mód szidta a sachsot, főleg a 8genekben van vele nyűg :K

(#44316) Qru válasza stickermajom (#44314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az még korrekt ár tokkal-vonóval számlával. Megkaptad a mérés eredményét vagy csak elvileg volt padon?

mod:

EQMontoya: Jah be is fejezték a termelést ahogy a cikkben is benne van. Erősebb az olajlobbi ennyi. Ha megnézed a németekenél az E10 is bebukott pedig ők aztán elég zöldek...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#44317) Kornel válasza tboy93 (#44315) üzenetére


Kornel
veterán

+1

(#44318) rbalint88 válasza Qru (#44316) üzenetére


rbalint88
addikt

sötétzöldek :) a dízellel is ők szopatták be Európát, nyomják a lignitet a szél és atom helyett...

(#44319) Qru válasza rbalint88 (#44318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Marhák. :(

#nincsbennetarcsi

(#44320) Kornel válasza rbalint88 (#44318) üzenetére


Kornel
veterán

Ja.
Birkák.
Lenne atom, amíg nincs fúziós erőmű, elektromos autókkal járnánk, elektromos árammal fűtenénk, így talán lenne jövője a földnek.

(#44321) Integrale válasza Kornel (#44320) üzenetére


Integrale
veterán

Nem hiszem, hogy attol kizoldulne minden, es felnevetnenek a fokak, sot.

"Bad reklám is reklám too"

(#44322) Kornel válasza Integrale (#44321) üzenetére


Kornel
veterán

Miert nem?
Nyilván idő kell az évszázadokon átnyúló környezetszennyezés következményeinek enyhüléséhez, de mindenképp ideje lenne abbahagyni, teljesen.
Nem félig, nem negyedig, hanem máról holnapra.

(#44323) Integrale válasza Kornel (#44322) üzenetére


Integrale
veterán

Az atomenergia is szennyez, es az aramot sem nulla emisszioval allitjak elo az eromuvekben.
Akkor a kimerulo futoelemek lennenek a problema okozoi, tarolas, aztan az abbol fakado kornyezeti artalmak, villamoseromuvek szennyezese sem elhanyagolhato, (elektroszmog, magasfeszultsegnek is tarsitanak artalmakat)
Varosok ugyan tisztabbak lennenek, mert a kibocsajtas helye atkerul lakatlan teruletekre, viszont hosszu tavon az elettani hatasait annak sem ismerjuk, lehet artalmasabb lenne a sok sugarzo panel a foldben, tobb eromu nagyobb kockazatot is jelent, akar meghibasodas, akar egy termeszeti katasztrofa, de a napjainkat tekintve egy tamadasi felulet is lehet.

* ez semmi tobb, csak gondolatok, illetve korabbi tanulmanyaim soran tobb ponton is erintettuk ezt a temat, szoval nem a kisujjambol van.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#44324) -v-


-v-
addikt

Na látom megint szakértünk :U

(#44325) Integrale válasza -v- (#44324) üzenetére


Integrale
veterán

Szolj hozza. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#44326) hacki87 válasza Integrale (#44325) üzenetére


hacki87
senior tag

#bimmerkell!4! :DDD :DDD

(#44327) zack


zack
nagyúr

Én azt mondom, E5 + V8. ;]
Nem a személyautókkal van baj és a benzinnel.
A korszerűtlen buszokkal, és egyéb más régi dízelekkel annál inkább.
Volt olyan fiatal bizt őr, aki busz garázsnál teljesített szolgálatot jó pár éven keresztül. Tüdőrákos lett, meghalt. Én 1 nap után azt mondtam köszönöm, de nekem ennyi elég volt. Fejfájás, és napokig éreztem a bőrömön a bűzt. Volt, hogy éjszaka 8-10 buszt járattak órákon keresztül, és bár szabad ég alatt, sokat nem javított a helyzeten. Persze ennek már sok éve.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#44328) brumi1024 válasza Kornel (#44322) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem véletlenül nem számít megújuló energiaforrásnak az atomenergia.

(#44329) MunezXBK válasza -v- (#44324) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mindig ugyanazok a köröket futjuk, nagyjából ugyanannyi szünettel. :D

(#44330) rbalint88 válasza -v- (#44324) üzenetére


rbalint88
addikt

mondd csak, milyen buszozni? ;]

(#44331) Skillet válasza MunezXBK (#44329) üzenetére


Skillet
addikt

ugyanez jutott eszembe. időutaztunk, vagy mi a tök? :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44332) gzbotii


gzbotii
veterán

En nem értem, min rugóztok ennyit. A megoldás a 0 emissziós közlekedésre mar évezredek óta feltalálták.
Na persze van egy kis metán kibocsajtas, de az mellékes.

[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#44333) hacki87 válasza tomcsi23 (#44256) üzenetére


hacki87
senior tag

seat

Remélem a rendszám nem látszik. Hang azért fura mert a vízálló tokban volt nem találtam meg az autóba valót.

(#44334) -v- válasza hacki87 (#44333) üzenetére


-v-
addikt

Huligánok :(

(#44335) TaaT válasza gzbotii (#44332) üzenetére


TaaT
veterán

"A megoldás a 0 emissziós közlekedésre..."

"Na persze van egy kis metán..."

Lehet vicces akart lenni, de ez a komment epic fail lett. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#44336) Skillet válasza hacki87 (#44333) üzenetére


Skillet
addikt

ez mekkora már :C
ott csücsültem bent. ez jópofa, tetszik. rólam is csinálhatna valaki ilyet, ha végre tudom taposni a gázt. pont ma vettem észre, hogy úgy kezelem a pedálokat, mint a hímes tojást. szóval az az érzésem, hogy rekod jó fogyasztást fog produkálni a vas, még rossz AFR értékekkel is :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44337) hacki87 válasza Skillet (#44336) üzenetére


hacki87
senior tag

Csinálhatunk ilyet csak kell egy autó ami tartja a tieddel a lépést :D Megkeresem az autós tartót hozzá hogy ne legyen doboz hangja.

(#44338) gzbotii válasza TaaT (#44335) üzenetére


gzbotii
veterán

Amennyi metánt az termel, egy NY szintű városnál sem lenne probléma ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#44339) mdani01


mdani01
aktív tag

LED-es rendszámtábla világításért nem b@szogatnak a yardok?

iPhone 6S SpaceGray

(#44340) Skillet válasza hacki87 (#44337) üzenetére


Skillet
addikt

nem kell olyan autó. így jól festett a seat is, ahogy elnyúlt :DD ;)
de ez amúgy tényleg csúcs, hogy eszedbe jutott. jó vidi lett.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44341) hacki87 válasza Skillet (#44340) üzenetére


hacki87
senior tag

Kornélnak akartam egy jó napot :D de elviharzott :)
Legközelebb csinálunk egyet akkor a Galantról is. :)

(#44342) MunezXBK válasza mdani01 (#44339) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:N

(#44343) zack válasza mdani01 (#44339) üzenetére


zack
nagyúr

Év elején ledesítettem, eddig nem volt gond. De előtte én is érdeklődtem. Még nem hallottam olyat, hogy valakit ezért megbüntettek.
Mindenhol led van. Hátul pedig elég feltűnő. :) Nem is emlékszem, mikor állítottak meg utoljára. Szerintem 4 éven belül nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#44344) Kornel válasza hacki87 (#44341) üzenetére


Kornel
veterán

Krisztian is gyorsulni akart a fekete swifttel, de aznap nem volt hozzá hangulatom, felbsztm magam rajta, hogy nem gyart a kedvemert FSD-t a koni 😂
Legközelebb jöhet bárki 😉
Max lenyom, mint a múltkor balint a csipszes alfaval 😃

(#44345) mdani01 válasza zack (#44343) üzenetére


mdani01
aktív tag

& Munez:

Köszönöm :R
Én is inkább megkérdeztem, szabályos e vagy sem mert képesek belekötni..

iPhone 6S SpaceGray

(#44346) Kornel


Kornel
veterán

Ezek a tartós H7 ledek mennyire lehetnek gagyik?

[link]

Ebbe kössenek bele, ne a rendszámtábla ledbe 😂

[ Szerkesztve ]

(#44347) TaaT válasza mdani01 (#44345) üzenetére


TaaT
veterán

"mert képesek belekötni.."

Ahogy mondod...

Give them hell Ukraine!

(#44348) Kornel válasza Kornel (#44346) üzenetére


Kornel
veterán

Philips h7 led???

[link]

(#44349) SzlobiG válasza Kornel (#44348) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ennyit biztosan nem ér, na meg lehet még gyengébb lenne mint a halogén, mivel a lámpa test arra lett tervezve.

Sztem próbáld meg inkább az osram új laser termék családját nagyon dicsérik.

(#44350) Kornel válasza SzlobiG (#44349) üzenetére


Kornel
veterán

Elozo hsz-omban a gagyi h7 led fénye is meggyőző volt a videón...
Szerintem a philips csak jobb lehet annál.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.