Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) aero. válasza tboldi (#44132) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tök jó, hogy 1 hete vettem Unlimitedet. :N

(#44152) Kornel válasza aero. (#44151) üzenetére


Kornel
veterán

Mondtuk, hogy jön a laser, meg a philips válasza is.

(#44153) aero. válasza Kornel (#44152) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az pár napja volt. Visszanéztem most, nem is 1, hanem 2 hete, nem sokkal a Merci vétele után vettem. Mindegy, jó az is.

(#44154) xEon1337 válasza Kornel (#44152) üzenetére


xEon1337
őstag

Múlt héten vettem itt egyik kollégától egy halogén Philips Xtreme Vision +130%-ot, mert rajta maradt két szett. Megmondom őszintén, hogy nem ájultam el tőle, pedig előtte még a full gyári hagyományos volt benne. Oké, fehérebb a fénye és közvetlenül a kocsi előtti területen tényleg erősebb, de ez nagyjából 5 méter, attól messzebb meg ettől sem kell csodát várni, azért nem egy xenon. :)

A bolti árát (Lumenetet 10.000 forint) messze nem éri meg (szerencsére én sokkal olcsóbban jutottam hozzá).

"Less but better" - Dieter Rams

(#44155) Kornel válasza xEon1337 (#44154) üzenetére


Kornel
veterán

Most már 140%-nal járnak a marketing dumában 😂

(#44156) MunezXBK válasza xEon1337 (#44154) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Volt nekem is, szemből jól néz ki azt ennyi.

(#44157) TaaT


TaaT
veterán

Igazi hot hatch focus RS :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#44158) Qru válasza Integrale (#44120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem, azok nem árulnak hamis cuccot. :K

#nincsbennetarcsi

(#44159) stickermajom


stickermajom
addikt

Na, a mai talit is kihagyom, szervizben a paripa. :(

(#44160) SzlobiG válasza kovacsroli (#44088) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne csak tölts bele, hanem akkor már cseréld is le szerintem. Próbáld meg másik sebességi fokozatba kapcsolni, majd utána próba. Nekem a hátramentet veszi nehezen hidegen, akkor szoktam egyesbe vagy harmadikba tenni és utána a hátramenet.

Ma reggel megvolt a műszaki gond nélkül átment a gép. :))

(#44161) Skillet válasza stickermajom (#44159) üzenetére


Skillet
addikt

kezdődik :P
persze, csak viccelek, nem a te hibád.
én megyek. faternál a pincében van valami szék, azt felhozom, hátha ücsörögni támad kedvem.
fel a kezeket, ki az aki jön, és mikor?

(#44160) SzlobiG
a hátramenet nálam is így... esetleg újrakuplungolás... 1-es, vagy 5-ös, utána mehet az R :)

(#44158) Qru
én kauffernél vettem most, legutóbb. előtte zsu.
de elképesztő, hogy ennyi hamis olajat adnak el... de ezek az emberek (mennyi is? 60%?) honnan veszik az olajat? azt gondolnám, legtöbben a bárdi, unix, zsu, kauffer és hasonló nagyoktól veszik, azok pedig nem árulnak kamut. :F

(#44162) rbalint88
megköszönném :R akkor nem kellene lebaktassak a pinyóba, amúgy is nagy ott a kupi.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44162) rbalint88 válasza Skillet (#44161) üzenetére


rbalint88
addikt

terv szerint megyek. horgászszéket vihetek neked, egy kilós kis háromlábú alkalmatosság. viszont lehet, hogy csak 7-re érek ki.

(#44163) tomcsi23 válasza stickermajom (#44159) üzenetére


tomcsi23
veterán

Megy fel a kompi? ;]

Részemről is 7 után, szokásos.. fél 7-ig meló.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#44164) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Vettem az autómba egy ilyen Liqui Moly dízel adalékot. A leírásban azt írja, hogy kész állapotban lehet használni nem kell keverni. Valahol olvastam hogy közvetlenül a nafta filter után kell kötni és járatni az motort... vagy csak simán töltsem bele a tankba? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#44165) Elektrosokk válasza stickermajom (#44159) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én se merek menni amíg nem lesz fent az új futómű pedig már nagyon legyorsulnék pár hondát :D , de ma amúgy is dolgoznom kell. (bár ez a mai inkább élvezet mint munka lesz )

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#44166) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Focus RS teszt.

Ha egyszer megvadulok én és rám szakad a bank... :DD

(#44167) Reaper válasza Skillet (#44161) üzenetére


Reaper
őstag

Ha a technika is úgy akarja, akkor kinézek én is 7-8 körül, ahogy sikerül. A futóművem nekem is gatya, de a motor most jónak tűnik :)

(#44168) B-L-A-C-K válasza SzlobiG (#44166) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

10 millió felett venne a túró ilyet, akkor már inkább használtan egy E63 AMG. :)

(#44169) stickermajom válasza tomcsi23 (#44163) üzenetére


stickermajom
addikt

Semmi tuning, csak fékjavítás, hogy azért meg tudjak állni, ha kell. :D

(#44170) Luck Dragon

AZ új Tipoban az 1.6 dízelmotornál nincs kettős tömegű igaz?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44171) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#44168) üzenetére


EQMontoya
veterán

GT86, és a maradékból örömködök egy darabig.

Arról nem is beszélve, hogy a hot-hatcket egy része rendkívül bazári (pl. új Type-R), vannak jobban sikerült formák (Golf GT), de a GT86 kifejezetten szép, elvégre egy tisztességes coupe - jól esik ránézni. :)

Same rules apply!

(#44172) Evil Snowman válasza SzlobiG (#44166) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ízlések és pofonok, ízlésen meg ugye nem vitatkozunk, de én még rádobnék egy misit és vennék inkább egy 370Z-t. Ott nem kell bohóckodni drift móddal, simán keresztbe csapja magát, ha az ember úgy akarja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44173) tboy93 válasza B-L-A-C-K (#44168) üzenetére


tboy93
nagyúr

Almat kortevel? :N Teljesen mas a ket auto celkozonsege, abszolut megvan ennek az RS-nek a letjogosultsaga.

[ Szerkesztve ]

(#44174) B-L-A-C-K válasza tboy93 (#44173) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez csak egy személyes vélemény volt, tisztában vagyok vele mindenkinek más tetszik. :)

(#44175) Snoop-y válasza B-L-A-C-K (#44168) üzenetére


Snoop-y
veterán

:K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44176) sagesz93


sagesz93
addikt

Egy kérdésem lenne, gondolom itt kapok választ.

Ha vennék egy másik autót, úgy, hogy még a jelenlegi a tulajdonomban van(de eladnám persze, csak azt előre nem tudni, hogy mikorra veszik meg, használni nem használnám már), mi az eljárás, amivel a legjobban jár az ember? Ugye ha egyszerre két autóra van biztosítás, akkor a másodiknál nincs bónusz, stb.... valaki ezt le tudja nekem írni, hogy vágjam a témát? :R

(#44177) EQMontoya válasza sagesz93 (#44176) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ameddig nem adod a régit, addig kötsz egy A0-s szerződést, és amikor sikerül eladni, átvezeted.

Same rules apply!

(#44178) Elektrosokk válasza B-L-A-C-K (#44168) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Giulia QV :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#44179) B-L-A-C-K válasza Elektrosokk (#44178) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak azt 10 millió körül elég nehéz venni...:)

(#44180) Integrale válasza B-L-A-C-K (#44179) üzenetére


Integrale
veterán

Ket ev es sima ugy, mar ha elado lesz addigra az eddig itthon megrendelt 7db.

"Bad reklám is reklám too"

(#44181) Skillet válasza B-L-A-C-K (#44168) üzenetére


Skillet
addikt

én is ellene vagyok ezeknek, mert szerintem nem érnek ennyit, de most picit változott a véleményem és pont ennek az új RS-nek köszönhetően. ha már ilyen... mik is? hotheccsek? akkor ez. a többi nevetséges számomra, az élen a szivikkel.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44182) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Urak,
Jól láttam, hogy a Mannol Classic az szintetikus, igaz? Total Quartz 7000-et használtam az utóbbi két évben, de adnék egy esélyt a Mannolnak.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#44183) sagesz93 válasza EQMontoya (#44177) üzenetére


sagesz93
addikt

Tehát lehet ilyet, hogy ha a másik eladásra került, akkor a második autóra vonatkozzon a bónusz? Én attól tartok, hogy akkor elveszik.

(#44184) BigBlackDog válasza sagesz93 (#44183) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Át lehet vezetni, ha kettő kocsi helyett egy lesz. Legalábbis pár évvel ezelőtt működött simán.

(#44185) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a guruktól klíma ügyben.

Ha be van kapcsolva a klíma, akkor bizonyos időközönként kattan egyet jól hallhatóan, általában amikor piros lámpához érek és megállok (legalábbis ekkor realizálom). Olyan mintha ki-be kapcsolgatve, de közben egyenletesen fúj, a hatásfokával nincs probléma.

Korábban ilyet nem produkált, ezért merek arra gondolni, hogy valami gond van vele. Egyébként 2 hete volt szervizben, mert egy alumínium klímacső elrepedt és persze elillant az összes gáz. De ezt cserélték, feltöltötték, most normális hűt. Bár közvetlenül ezt megelőzően is kattogott már, de azt hittem összefüggésben lehet a hibás csővel, vagy a kevés gázzal... de kattogás csak nem maradt abba.

Mi okozhatja ezt és mit tudok vele kezdeni?

2010-es Ford Fiesta 1.25 manuális klímával

Köszönöm! :R
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#44186) EQMontoya válasza sagesz93 (#44183) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem vész el, no para.
Nekem sem veszett, igaz, 2012-ben csináltam ilyet utóljára. :)

Same rules apply!

(#44187) stickermajom válasza Veron (#44185) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem akkor kattan amikor zár a kompresszor kuplungja? Minimálisan nekem is lehet hallani olyankor.

Elég gáz van benne? A ventilátor működik állóhelyzetben/lassú tempónál? Ha nincs ami hűtse, akkor a túlnyomás miatt is lekapcsolhatja. De nekem pl. alapból nem megy egyfolytában, igény szerint kapcsolgatja a kompresszort.

(#44188) diablo1984 válasza Veron (#44185) üzenetére


diablo1984
veterán

normálisan így működik! lefagy a technika és tart egy kis szünetet, hogy a hűtőről lemenjen a dér és utána visszakapcsol és dolgozik tovább! mindez összesen pár mp, de így kell működnie! gondolom a kis motoron még érzik is erőben, mondhatni finoman ránt egyet ilyenkor a motor, de ez természetes!

(#44189) zack


zack
nagyúr

30k-ból megúsztam a futóművet szereléssel. Csak stabilizátor pálca, és külső kormányösszekötő gömbfej kellett.
Elviszem egy futóműállításra (4k), és lényegében kész, majd jöhet a lengéscsillapító + rugó projekt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#44190) stickermajom válasza zack (#44189) üzenetére


stickermajom
addikt

Hova viszed futóműállításra? Téli gumik felrakása után én is elviszem, mert az előző helyen csak nem úgy állították ahogy kértem..

(#44191) tomcsi23 válasza stickermajom (#44169) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tudjuk, kiknek való, de néha jól jön, na. :D

csak nem úgy állították ahogy kértem..
Hogy lehet azt kérni beállításra :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#44192) stickermajom válasza tomcsi23 (#44191) üzenetére


stickermajom
addikt

Hát valahogy úgy, hogy "csókolom, ezek alapján tessék beállítani". :D Viccet félretéve kértem, hogy vegyék figyelembe, hogy sportfutómű van gyárilag az autó alatt, keményebb gátlókkal, és a nagykönyv szerint jelentősen különböző beállításokkal. [link]

(#44193) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ha beleférnék rendesen... :U

Same rules apply!

(#44194) Snoop-y válasza EQMontoya (#44193) üzenetére


Snoop-y
veterán

Te is 200cm-vagy? Leiras alapjan autobuzi tulajtol erdemes megvenni ezt. Az ara sem rossz.
Hajraaaaa :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44195) tomcsi23 válasza stickermajom (#44192) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, értem. Hát, ha gyárilag volt ilyen opció, akkor csak benne kéne lennie az adatbázisban is, nem?
Zengőékhez szoktam járni, korrektek.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#44196) EQMontoya válasza Snoop-y (#44194) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem, csak 181, de viszonylag vállas és hosszú lábakkal rendelkező.

Same rules apply!

(#44197) Snoop-y válasza EQMontoya (#44196) üzenetére


Snoop-y
veterán

en 182 vagyok extrem hosszu labakkal (repulon a stewardess meg szokta kerni az elottem ulot hogy ne dontse a tamlat mert akkor nem ferek el :D )
Ehhh akkor marad a sporolas. Vagy vegyel te is Z4-et (mi baj lehet abbol hogy USA-ban szerelik ossze?) ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44198) EQMontoya válasza Snoop-y (#44197) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vagy vegyel te is Z4-et

Az kaliforniai nagypapáknak, meg szánibojoknak készült, nem autóbuzinak.
Ha BMW, akkor z3 2.2 vagy 2.8, de azok meg elég régiek és rohadt kevés értelmes is van belőlük.

Same rules apply!

(#44199) MunezXBK válasza tomcsi23 (#44191) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

No, tuti nem megyünk este, már eljöttem, mert majdnem állcsúcson pattintottam valakit. :D

(#44200) tboy93 válasza EQMontoya (#44193) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez elég fullos, színe is szép :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.