Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) Declare válasza -v- (#45398) üzenetére


Declare
őstag

Olvasd lent (#45399) Snoop-y hsz-et...en ugyan igy gondolom :) nyilvan padlogazon, hataron nem fogsz sokat autozni egy bazi erös geppel...lehet fel gaz lesz a max amit jobbara hasznalsz, de ha kell es meg tudod pöccinteni a kick-offot akkor megkapod barhol barmikor azt, amitöl mosolyra huzodik a szad...szvsz :))

(#45402) brumi1024 válasza Qru (#45389) üzenetére


brumi1024
veterán

Az tény. Én SQ7-nél éreztem hasonlót 435 lóval meg 900 Nm-rel. Gyorsításkor teljesen mindegy milyen fordulatszámtartományban vagy, visszaváltás nélkül húz (villany kompresszor felette meg két turbó ebben segít), még azt se érezni rajta, hogy nehéz lenne, de tényleg 0 feedback. 140-nel is pont úgy megyek, mint 30-cal, az A3-ban sincs sok érzet, de ennél azért több van. Fékezéskor persze érezni, hogy azért ez is 2.1 tonna, kanyarban meg irreális módon nem dől, de ettől függetlenül nem megyek be egy kanyarba ugyanazzal a tempóval, mint egy átlagos kompakttal.

(#45397) w333: Hányan vannak ilyenek... Múltkor az M7-esen láttam egy Swiftet hasonló szituációban egy M5 előtt. Én már láttam a visszapillantóban, hogy ez nem a "hétköznapi" 30d, így jó előre lehúzódtam, ő viszont megpróbálta. ;]

(#45401) Declare: Kell az az érzés, de vannak határok. Ha egy teljesen elszigetelt, de nagyon erős dobozban ülsz (M5, M6, X6M, X5M, RS6, stb.) akkor elég sokkal kell menned ahhoz, hogy igazán megkapd ezt az érzést. És mivel az itthoni autók 95+% nem tudja tartani a tempót, így elveszik az is, hogy találsz magadnak valakit akivel hasonlóan mentek és gyorsulgattok lámpától lámpáig. Kizárólag a megengedett sebességig persze. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45403) K Norbi válasza Mágus2 (#45390) üzenetére


K Norbi
addikt

(#45404) w333 válasza brumi1024 (#45402) üzenetére


w333
félisten

Legalább egy régi Swift volt vagy az újabb 2005 + ? :D

Régiben ültem pályán a jobb oldalon és 130km/h -nál már féltem :B

K*rva sokat számít egy autó normális szigetelése, pl. a Pug 406 kb. 160km/h -nál éreztem azt mint az 520i -nál a 220km/h :))

(#45405) brumi1024

:DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45405) brumi1024 válasza w333 (#45404) üzenetére


brumi1024
veterán

A gombóc. Piros színben, valószínűleg ez adta a sportos indíttatásokat. :DDD

(#45406) Snoop-y: Szerintem 1.2. :D

[ Szerkesztve ]

(#45406) Snoop-y válasza brumi1024 (#45405) üzenetére


Snoop-y
veterán

1.6 eroszak? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45407) w333


w333
félisten

Hmmm ... tegnapi eset majdnem elfelejtettem ! :)

Tegnap késő délután megyek párom után de már ahogy a lépcsőházból kijöttem látom a lámpánál (Raktár utca) hogy egy Carina le van fulladva és kétségbeesetten indítózik, annyira nem is vettem figyelembe mert siettem, amíg elmentem az autómig és kifordultam a parkolóból az legalább 5 perc volt (hegyekben állt a sor) mindenki csak kikerülte, odaérek az autó hátához (vészvillogó bekapcs.) majd kiszállok és mondom toljuk le, ez így is történt, de számomra akkor is elszomorító hogy legalább 100 autó kikerülte és egyik sem kérdezte meg hogy segíthetek vagy valami ... oké én jó fej voltam de sajnos nagyon sokan nem, szóval ne robbanjatok le sehol mert az a szomorú valóság hogy tényleg senki sem fog segíteni vagy 100 autóból talán 1 vagy annyi sem :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45408) aero. válasza Snoop-y (#45399) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sehol csak szeretek gyorsan felevickelni a gyorsitosavbol mikor megyek fel autopalyara vagy hirtelen ha be kell ferni valahova. Szoval betyarul ki fogom hasznalni ezt is

Jaja, én is erre szoktam használni az erőt, mondjuk egyik autóm se egy pályabajnok, de ezekre teljesen jók. :)

Meg nem mondom mikor vártam utoljára a kelleténél többet kikanyarodáskor, pedig a 420 lótól nagyon messze vagyunk.

automatások: nektek is jó erősen át kell rúgni a kickdown gombra a pedált? Nálam jól rá kell nyomni még padló után.

[ Szerkesztve ]

(#45409) -v- válasza Declare (#45401) üzenetére


-v-
addikt

Ez nekem sose adta annyira, de kinek mi :)

(#45410) Snoop-y válasza brumi1024 (#45402) üzenetére


Snoop-y
veterán

Engem az STI-vel is betamadtak a kovetkezo kocsikkal allobol:

Civic Type-R 7 gen
Golf GTi 2 (ez azthiszem 130 Le gyarilag?)
Mini Cooper S
Rover 75 :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45411) tresh válasza Snoop-y (#45410) üzenetére


tresh
addikt

Volt akkor önbizalom rendesen a srácoknál ;]

(#45412) brumi1024 válasza Snoop-y (#45410) üzenetére


brumi1024
veterán

Az a jó, ha nem látják előre mivel van dolguk. ;]

(#45413) Snoop-y válasza aero. (#45408) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat hjam kinottem mar ebbol :P

Meg 98-ban volt egy Renault 5 GT turbom azzal sokat okorkodtem.

Aztan sokaig nem volt csak normalis kocsim aztan kezdtem hondazni azzal is lehetett okorkodni viszont tobbet mar nem akarok kis kavedaralokban ulni ha a csalad is velem van. De mivel megszuletett a tronorokos nem tudok tobbet hulyegyerek autokkal jatszadozni (az idohiany miatt) igy maradt az hogy oke legyen bazi meg csaladi viszont akkor menjen is. Q7 meg X5 es ilyesmik nagyon tavol allnak tolem szoval maradt az amerikai vonal. (ebbol szerencsere nincs sok es a hangja is szep)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45414) Snoop-y válasza brumi1024 (#45412) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen a kozel ket meter szeles IKEA konyvespolc a csomagtarton nem volt eleg ijeszto ugy latszik ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45415) Teszla_


Teszla_
senior tag

Audi A6 C5-ről mi a véleményetek?
Tegnap voltam egyet megnézni, de kicsit vegyes volt, amit láttam. A kereskedő már az elején szólt, hogy a motorháztető és a sárvédők fújva voltak. Gondolom ekkor került bele a gyönyörű hűtőrács és a két Depo márkájú utángyártott xenon lámpa. Ettől függetlenül kívül-belül szép volt, csak a világításkapcsoló volt borzalmasan lekopva, valamint a váltókar lötyögött egy kicsit és a gomb rajta forgott. Anyám A3-asában alig van kevesebb kilométer és abban sokkal jobb a váltó. A motornak szép hangja volt, nem csörgött, nem zörgött, de elég szépen ki volt pucolva és csillogott, mint ahogy a nepperes autók beltere szokott. Az elektromos dolgok is működtek.
Nem egy E38, ami a nagy szerelem, de abból nincs másfél millió alatt olyan, ami megfelelő lenne nekem.

(#45416) tresh válasza Teszla_ (#45415) üzenetére


tresh
addikt

Ezt már csak a képek alapján is hanyagolnám hiába a nagy cm3 is benyás blokk és manuál váltó+ enyhén fapad is. Az ára pedig szerintem sok.

(#45417) gooool válasza w333 (#45407) üzenetére


gooool
őstag

Na igen, ez tényleg jellemző. Még a régi Lagunámmal indultam haza Szolnokon, csúcsforgalom ugyebár kifelé a városból és a főúton belső sávban lámpától indulásnál elszállt a hajtás (az osztómű és a féltengely csatlakozás elnyalódott). Mikor tudatosult bennem, hogy gáz van, kiszálltam, de akkor már cirka 1 perce állt a gép az út közepén, de legalábbis lassan gurult. Kiszálltam, öltönyben elkezdtem letolni a közel másfél tonnás vasat a belsőből csúcsforgalomban...És a kutya se segített volna, lassított volna, hogy eltakarodhassak mihamarabb onnan, pedig több tucat autós és még annál is több gyalogos volt ott (plázák, buszpálya környéke). És persze a saroktól már szépen elgurultam addigra, szóval megvolt a crossfit edzés aznapra.

Üdv, Balázs

(#45418) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Legyen már csütörtök este :O

Közösségi embernek akarok tűnni :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#45419) w333 válasza gooool (#45417) üzenetére


w333
félisten

Durva ... :( különben milyen az új Laguna 2 ? azt vettél nem ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45420) gooool válasza w333 (#45419) üzenetére


gooool
őstag

Igen, azt vettem, közel 8.000 km bele is ment május vége óta. :)
Elvégeztem rajta kb. minden szükséges dolgot, hogy megbízhatóan menjen, idénre ami kiadást tervezek az a fékfolyadék csere, hátsó futóműszilentek cseréje (alkatrész már megvan), futóműállítás és két téli gumi a két kopott helyére.
Jövőre meg a klíma kap generált, mert sajnos nem működik. Szerelőm kicserélte a kompresszor környékén az összes kábelt, mert gányolva volt és teljesen korrodáltak is voltak, de nem javult meg. Gombnyomásra nem kapcsol a kompresszor, de ez idén már nem derül ki. Lehet csak nincs gáz és emiatt nem is indítja a szaki szerint vagy valami hibakód ragadt be, mert amúgy jónak tűnik a rendszer. Remélem nem a típushiba, hogy a kondenzátort lyukasra koptatta a terelő műanyag...bár legalább az konkrét volna és a csere megoldaná. :D
Ezen kívül nagyon jó, bár kicsit hajós a futómű, de baromi kényelmes és tágas (nyáron 2 országúti bringát szállítottam benne és fesztivál alatt a csomagtérben aludtam), jól megy és 5 liter alatt eljárok vele 100-110-es utazóval. Ha kicsit feszesebb lenne (és működne a klíma :DDD ), akkor nem is tudnék belekötni. :)

Üdv, Balázs

(#45421) w333 válasza gooool (#45420) üzenetére


w333
félisten

Na az király ... gondlom futómű hasonló a 406 -hoz ! :))

Jó az az 1.9DCi motor én nagyon sajnálom hogy kifogtam egy rossz 2.0HDi -t különben még biztosan meglenne a 406, nagyon szerettem azt az autót ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45422) Kornel


Kornel
veterán

Ki jön csütörtökön? 😉

(#45423) K Norbi válasza Kornel (#45422) üzenetére


K Norbi
addikt

Én megyek! Ha valaki felvesz Nyíregyen a shell kúton addig elmegyek. ;]

(#45424) gooool válasza w333 (#45421) üzenetére


gooool
őstag

Olyasmi, igen. :) Bár a szilentcserétől várok némi javulást, mert totál szét vannak menve és ha kis víz is éri már úgy kopog, mint jehova tanúi egy vasárnap délután az ajtón. :DDD
Nekem lekopogom nincs baj a motorral és perifériáival, bár ez nem 8.000 km után lesz úgy sem releváns. :)

Ha rendszer lesz hosszú távon ebből a topictaliból, akkor jobb anyagi helyzetben majd felmegyek már én is. :) Igaz 160 km, de ilyen talicskája úgy sincs senkinek és jó lenne tudni kik vannak az avatarok mögött. ;]

Üdv, Balázs

(#45425) Skillet válasza Kornel (#45422) üzenetére


Skillet
addikt

Éééén... éééén :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45426) Kornel válasza K Norbi (#45423) üzenetére


Kornel
veterán

Add fel magad MPL-el vagy DHL-el, annak úgyis ott van az egyik központja, ahol ütközni szoktunk 😂
Ja lehet GLS az, mindegy, egyre megy. 😉

Skillet: mint mindig 😉

[ Szerkesztve ]

(#45427) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Remélem nem gond, hogy ilyen kérdéssel jövök ebbe a topicba:

A Contact Car-ról ( Székesffehérvár, Kadocsa u. 59/A) van valakinek információja, esetleg tapasztalata velük? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#45428) szőröscica válasza gooool (#45424) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem van olyan talicskám, amiben ugyanilyen motor van, és az én klímám sem hűt. :DDD

Robertónak volt még lagesz2, de nagyon eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#45429) HoaryFox válasza Kornel (#45422) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ééééééééééén :C

1st time

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#45430) Kornel válasza HoaryFox (#45429) üzenetére


Kornel
veterán

Remelem legalább neked lassabb autód van, lassan már nem merek kimenni 😂
;]

(#45431) hacki87 válasza Kornel (#45430) üzenetére


hacki87
senior tag

lehet, kinézek megint akkor nem te leszel a leglassabb :D

(#45432) szőröscica


szőröscica
addikt

[link]

Ezt hogy a fenébe sikerült összehozni? :Y Hihetetlen, mit csinálnak az emberek?

(#45433) -v- válasza szőröscica (#45432) üzenetére


-v-
addikt

Hát ez a micsu kicsit elfáradt ..

(#45434) hacki87 válasza -v- (#45433) üzenetére


hacki87
senior tag

ültesd le annyira, hogy használhatatlan legyen és használd :D

(#45435) gooool válasza szőröscica (#45428) üzenetére


gooool
őstag

Egy Primera azt hiszem, igaz? :D
Akkor aterzed a problemat. :DDD

Igen neki volt, de talan eladta, mert elegge kiborult amikor nem lett koltsegmentes az uzemeltetes. :) Valami valto problem remlik, amihez neki is volt koze, hogy komolyabba valt.

Üdv, Balázs

(#45436) Peter.70 válasza Kornel (#45430) üzenetére


Peter.70
őstag

Engem biztos le gyorsulnál ;) csak én nem állok ki Veled ;]

(#45437) K Norbi válasza Kornel (#45426) üzenetére


K Norbi
addikt

Mit ittál? :F

(#45438) Kornel válasza szőröscica (#45432) üzenetére


Kornel
veterán

Pont ott jottem a város felé bekasrol, néztem is, akkor történhetett, még dugó se volt utána.
Mentő is csak utána ment.

K Norbi: sorry, nem akartalak megsérteni :K

[ Szerkesztve ]

(#45439) K Norbi válasza Kornel (#45438) üzenetére


K Norbi
addikt

Engem? áhhhh nem lehet :C :C

(#45440) F_Zolee válasza Skillet (#45425) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mennék én is de 12órás műszak után nem lenne őszinte ott a mosolyom. :D

Balesetes témára. Ma egy vadbarom Micra-s van nem is tudom milyen konzervdobozt vezető nő simán legyalulhatott volna ha előlrébb vagyok 20m-el egy kereszteződésnél. Én főúton mentem ez meg egy stoptábla mögül úgy kanyarodott ki, mint ha semmi se lett volna kb, csak annyira lassított, hogy ne boruljon fel kanyarodáskor... :W Mennyi embert kellene örökre eltiltani a vezetéstől...

[ Szerkesztve ]

(#45441) Evil Snowman válasza Kornel (#45422) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog (1)

Megyek megyek. :K

Más: komolyan mondom agyvérzés kerülget. Lemostam ma az autót és "örömmel" konstatáltam, hogy a jobb oldali ajtómat is meghúzta valaki.... :(((

Két hónapja a hátsó sárvédőmet húzta le valami baromarcú most meg ez. Mi az istenre adnak mostanában jogosítványt?! Kecskére?!

Amikor én vizsgáztam rutinból egyrészt presztízs kérdést csináltam belőle, hogy minden vizsgatételem tökéletes legyen, másrészt az oktatóm is addig gyakoroltatta velem, amíg nem lett tökéletes (ez van, ha két maximalista találkozik).

Komolyan gondolkozom azon, hogyha kell felveszek hitelt kijavíttatom a problémás helyeken a fényezést és az egész autót befóliáztatom átlátszó fóliával. Aztán az összes türhő tehet egy szívességet.

Bocs de ki kellett írnom magamból. :(((

[ Szerkesztve ]

(#45442) Jaffa75 válasza Evil Snowman (#45441) üzenetére


Jaffa75
őstag

bő 3 hete van nálam a Hondám, de már azt is megtalálták! :W Hogy nem képes a fattya otthagyni egy cetli a számával, hogy bocs te barom, de... :((( Magyarország, ezért szeretünk! :W

(#45443) w333 válasza Evil Snowman (#45441) üzenetére


w333
félisten

Mindennap találkozott hasonló durva autórányitással de most már komolyan lesz*rom, ennyire nem figyelnek és lesza*rják a más tulajdonát, főleg hogy az utakon legalább 50% a céges autó, nem foglalkoznak vele és páros lábbal rúgják ki az ajtót, ez van ... parasztok az emberek de nagyon ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45444) F_Zolee válasza Evil Snowman (#45441) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ne is mondd. Nálam is csak gyűlnek a nyomok. Már inkább messzebb állok meg...

(#45445) w333 válasza F_Zolee (#45444) üzenetére


w333
félisten

Kivédhetetlen ... hiába messzebb állsz meg :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45446) Kornel válasza F_Zolee (#45444) üzenetére


Kornel
veterán

Tegnap megallok messze, sehol mellettem senki.
Erre nem beáll mellém egy barom, úgy, hogy ott volt 50 másik üres hely.
Ha ott lett volna, megkérdezem, hogy ezt minek?
Amúgy egy szakadt lanos volt, festék se volt már rajta, ilyenkor megnézem, hogy ramnyitotta-e, ha igen biztos megvarom...
Utána meg 😂

(#45447) hurenzon válasza F_Zolee (#45444) üzenetére


hurenzon
senior tag

múltkor kb 300 m-re álltam meg az aldi parkolóba és a lidlbe mentem be. Sehol senki még a közelben sem állt. Mire kijöttem kb 15 perc 4-5 autó állt mellém.... nem akartam hinni a szememnek, mert oda eddig senki sem parkolt.

(#45448) rbalint88 válasza hurenzon (#45447) üzenetére


rbalint88
addikt

na ezért veszek csúnya, de jó autót...

#budasidehighlife

(#45449) SzlobiG válasza Kornel (#45446) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sokszor jártam már így én is hiába állok meg messze mire kijövök a boltból már ott áll egy barom...

(#45450) brumi1024 válasza szőröscica (#45432) üzenetére


brumi1024
veterán

Láttam a másik oldalról, eléggé össze volt törve a mitsu.

A meghúzás témára: Nekem 2 hónapos volt az autó, amikor egy Mercis ürge egy mélygarázsban a tripla helyből (nyilvánvalóan, hova máshova állna, végülis ennél nem volt távolabbi hely) beállt középre, mellém. Már épp elmenni készültem, tehát sétáltam az autó fele, de nem voltam elég közel ahhoz, hogy ne ők szálljanak ki előbb hanem engem odaengedjenek hogy elállhassak. A hátul ülő nagy lendülettel kezdi nyitni az ajtót és meg sem állította volna, ha nem látja meg a tekintetemet. Így csak egy épphogy lassan összért a két ajtó szituáció lett a biztos horpadásból, de ha két perccel később érkezem akkor szépen lendülettel támasztja meg a kedves utas az ajtaját az autómban. Azért még megkérdeztem, hogy közelebb nem tudott-e volna állni hozzám.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.