Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) Kornel


Kornel
veterán

Samarat valaki?

(#45852) barnam_


barnam_
nagyúr

Azért nem gondoltam volna, hogy a 113 lovas Merci is képes keresztberakni a fenekét...
Itt fordultam balra a híd felé, kettesben gyorsítottam határozottan, de azért nem padlógázzal. Egyszercsak elkezdett csúszni a feneke, mintha jégen lettem volna :F (persze csöpögött az eső, de idei normális (Falken ZE914) nyári gumim van, ilyen könnyen nem kéne megcsúsznia szerintem.) Szerencsére ellenkormányzás meg finom gázelvétel után összeszedtem, de azért megijedtem rendesen :DD

(#45853) tomiii. válasza barnam_ (#45852) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hát a kuplungrúgás hol maradt? :D Amúgy engem is meglepett nemrég, eddig sima difivel mentem, majd bekerült a sperr, aztán 40-nel kanyarodtam, kanyar után autó állt az útszélén, tovább kanyarodtam stagnáló gázzal, majd úgy megindult, hogy én is meglepődtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#45854) K Norbi válasza Kornel (#45851) üzenetére


K Norbi
addikt

(#45855) EQMontoya válasza barnam_ (#45852) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi ez, valami 190?

Same rules apply!

(#45856) Qtya123 válasza barnam_ (#45852) üzenetére


Qtya123
őstag

Anno mikor megvettem az IS-t az első héten kanyarodtam ki egy kereszteződésből és kezdett esni az eső. Az a fajta, amikor még csak összenyálkázza a port az úton. 2-ben teljesen nyugodt kikanyarodás mellett úgy elkezdte rakni a seggét, hogy csak néztem.
Nekem nyitott difi van benne és nincs kipörgésgátlóm. Kíváncsi vagyok sperrel hogy viselkedne.

Tényleg EQMontoya, Neked gondolom van benne SNOW gomb, meg kipörgésgátló. Mennyit fognak ezek rajta egy havas úton? Elmegy így is keresztbe esőben/hóban bekapcsolt állapotban, vagy teljesen megfogja? (Elsőkerekesnél tudom milyen, de olyan hátsókerekest sosem vezettem még amiben lett volna kipörgésgátló, így nem tudom elképzelni mennyire fog meg, mikor dolgozik.)

(#45857) focvis válasza EQMontoya (#45855) üzenetére


focvis
veterán

W124 300D

[ Szerkesztve ]

(#45858) barnam_ válasza tomiii. (#45853) üzenetére


barnam_
nagyúr

sehol, papásan indulok, nem ugrok le a kuplungról :)
ezért is lepődtem meg, mert még csak kb. kétezres fordulatnál jártam, mikor majdnem keresztbe álltam :D

ebben sima difi van, nincs ASD vagy ASR (Mercinél előbbi a sperr, utóbbi a kipörgésgátló).

(#45859) Bögre válasza Qtya123 (#45856) üzenetére


Bögre
aktív tag

IS250 -ben elég bolondbiztos a menetstabi. Vezetéstechnikai tréningen csak a "pedáltáncot" eljárva (meghatározott sorrendben fék és kézi(láb)fék) tudtam teljesen kikapcsolni és megforogni vele.[link] Ha a gombot hosszan nyomva van csak deaktiválva, bizonyos sebesség felett visszakapcsol. Közúton még soha nem kellett beavatkoznia.

(#45860) EQMontoya válasza Qtya123 (#45856) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sperrel sokkal kiszámíthatóbban mozdul meg, és kontrollálhatóbb a dolog.

Menetstabi: bekapcsolt módban kb. azonnal beleavatkozik, snow módban kicsit engedékenyebb, valamennyire engedi megcsúszni, de driftelni nem fogsz vele.

Same rules apply!

(#45861) Qtya123 válasza EQMontoya (#45860) üzenetére


Qtya123
őstag

Egyszer kipróbálnék egyet, amiben van. Kíváncsi vagyok, hogy bekapcsolt állapotban mennyire kell forszírozni, hogy megcsússzon (meg lehet forogni vele egyáltalán, vagy tud annyira "vigyázni"?) Meg arra, hogy böszme nagy hóban meredek emelkedőn mennyire lehet vele álló helyből elindulni anélkül, hogy néha félkeresztben ellenkormánnyal, 5 km/h-val haladnál az első pár méteren.

(#45862) rbalint88 válasza Qtya123 (#45861) üzenetére


rbalint88
addikt

hát a túl sok nyomaték nem fog hátráltatni a finom elindulásban ;]

(#45863) Skillet válasza hacki87 (#45850) üzenetére


Skillet
addikt

Nem vészes :) többre számítottál, gondolom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45864) Kornel válasza rbalint88 (#45862) üzenetére


Kornel
veterán

;]

(#45865) hacki87 válasza Skillet (#45863) üzenetére


hacki87
senior tag

Nem zavart volna az se ha 300ezer felett van mert akkor tudom, hogy elpusztíthatatlan a motorja a kasznival ellentétben. :D

(#45866) EQMontoya válasza Qtya123 (#45861) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát havon, emelkedőn snow módban sem tudsz elindulni, túl hamar megfog. Bár a sperr lehet, segítene benne, akkoriban még nem volt alatta, mikor 2014 elején besz..tam az ónosesős hétvégét úgy, hogy egy meredek zsákutcában álltam háttal. :)

Szerintem normál módban izomból nem tudod megforgatni, max úgy, hogy ha valami megdob, és már nem tudja megfogni, de hagyni semmiképp nem fogja.

Same rules apply!

(#45867) rbalint88 válasza Kornel (#45864) üzenetére


rbalint88
addikt

Nyeheh, ezt meg nem lattam :DD

EQM: ezekben hogy van? Asr snow moddal vagy esp? Kikapcsolhatok? Sperr melle sokszor tobbet art, mint hasznal :)

(#45868) EQMontoya válasza rbalint88 (#45867) üzenetére


EQMontoya
veterán

Inkább ESP, TRC a neve, de nem csak gyorsításnál kipörgésre tud közbeavatkozni, hanem egyéb megcsúszásra is, pl. taknyos úton volt már, hogy beszólt, mert kicsit megcsúsztam, és az abszolút nem powerslide volt.

Same rules apply!

(#45869) Qtya123 válasza EQMontoya (#45866) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor azért fog rendesen. Azt hittem, hogy kb annyit segít, hogy egy picit meg tud fogni, de nagyobb lendületnél már nem ér semmit és megy keresztbe.

Télen néha jól jönne az enyémbe is. Egyrészt a feleségem is vezethetne, másrészt nem lenne az, hogy néha akkor is megy keresztbe kicsit, mikor nem akarom (mondjuk amennyi hó van mostanában...).

(#45870) zack válasza EQMontoya (#45868) üzenetére


zack
nagyúr

Mondeo ESP-je is jó. Sosem volt megcsúszásom. Télen sem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#45871) z123456789 válasza gooool (#45821) üzenetére


z123456789
addikt

Ez szépen rendben van tartva. :)

(#45872) Qru válasza Bögre (#45859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na majd ha leesik a hó felmegyünk a Mátrába, megnézzük ott mizu. ;)

#nincsbennetarcsi

(#45873) Tsebacsi válasza Bögre (#45859) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tényleg, elment a tütüt? Nincs már fent a hirdetés. Mi lett helyette? Tudom sok a kérdés :)) :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45874) Qru


Qru
MODERÁTOR

Valaki egy megkímélt M3-ast? :DDD

#nincsbennetarcsi

(#45875) zoo8800 válasza Qru (#45874) üzenetére


zoo8800
veterán

Ügyes kezek pikk-pakk hegesztenek majd rá egy másik tetőt.

rip and tear, until it is done

(#45876) EQMontoya válasza Qru (#45874) üzenetére


EQMontoya
veterán

Dobott orsó háton megtartva?

Same rules apply!

(#45877) Qru válasza EQMontoya (#45876) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dugóhúzó akart lenni csak nem adta ki. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#45878) BigBlackDog válasza Qru (#45874) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vannak rajta még ép, egész újnak tűnő alkatrészek. Szóval svájci orvos által használt autó lesz ebből nemsokára ismét! ;]

(#45879) diablo1984


diablo1984
veterán

Sziasztok! Valaki nem tud/nem látott valahol isuzu troopert bontani?98-01-ig tolt változathoz kellene az elejèhez cucc, mert az utolèrt traktor csúnyát tud pusztítani....

(#45880) Richard! válasza Qru (#45874) üzenetére


Richard!
addikt

Durva, hogy még egy ilyen szemetet is ennyi pénzért árulnak. Illetve az is érdekes, hogy vajon miért nem nyíltak ki a légzsákok... :U

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#45881) Qru válasza BigBlackDog (#45878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tuti. :DDD

To all: Jag F-Pace TC teszt: [link]

Láttam ilyet a lakótelepen ősöknél. Élőben is elég pofás. :K

mod:

richie900812: Mert valószínűleg nem volt benne légzsák.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45882) ADAM1337 válasza BigBlackDog (#45878) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem dohányzó öreg hölgy tulajdonostól, aki csak az 5km-re lévő rendelőbe járt vele, és garázsban volt mindig.

Jah nem ;]

(#45883) EQMontoya válasza Qru (#45881) üzenetére


EQMontoya
veterán

Elolvastam ezt a tesztet, megnéztem a képeket...

Elmorzsoltam néhány könnycseppet a "stílus" és az "ízlés" felíratú márvány sírköveken megcsillanó őszi esőcseppek fölött.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45884) Qru válasza EQMontoya (#45883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hát nem járhat mindenki RX-el... ;]

#nincsbennetarcsi

(#45885) EQMontoya válasza Qru (#45884) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az se szép.
Csupán annyi a különbség, hogy a BMW-nél korábban is volt valamennyire egy ilyen nyomulós, agresszívabb image, ami nálunk ugye társult is egy mérsékelten szimpatikus réteggel.
Ez pedig az, ami korábban a Jag és a Lexus profiljából abszolút hiányzott, most pedig mindkettő elment valamennyire ebben az irányba. Ez pedig kár volt, nekem jobban bejött a suv nélküli, visszafogottabb Lexus éra, amit az IS200, IS250, GS300, GS430 képviselt.

Same rules apply!

(#45886) Qru válasza EQMontoya (#45885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most a SUV a menő azért azt gyártanak. Szedánt alig vesznek. Nézd meg az utakon ebben a szegmensben mennyi a sedan/suv arány. Krúzolok a városban és NX/RX elég sokat látok de IS/GS meg kb mutatóban sincs (jó IS-ből néha látni 1-2 darabot).

#nincsbennetarcsi

(#45888) EQMontoya válasza -v- (#45887) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ööö, várjunk egy pillanat.
320.000km 14 hónapra, az ugye gyors fejszámolással kb. 430 nap.
Namost ez napi 750km, ami nagyobb, mint a Tesla elméleti hatótávja. És akkor belevettük, hogy tényleg minden nap megtették ezt, karácsonykor, fagyban, klímázós időben (amikor ugye a hatótáv bőven kisebb az elméleti maximumnál). Én itt érzek némi nagyotmondás-szagot.

Qru: jah, nagyon megy ez, szeretném tényleg tudni, hogy az emberek praktikusnak hiszik, vagy pusztán nagyzási mániából veszik.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45889) Qru válasza EQMontoya (#45888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem is, mind a kettő közrejátszik.

De inkább egy sedan kéne nekem is. Mondjuk az új RS3 sedan, 400 lóval és 480 nyúlmókussal.

#nincsbennetarcsi

(#45890) -v- válasza EQMontoya (#45888) üzenetére


-v-
addikt

Én itt érzek némi nagyotmondás-szagot.

Te mindenhol érzel ;] Én meg kötekedés szagot érzek. De elolvastad egyáltalán mielőtt szakértünk megint :F

"Tavaly júliusban forgalomba helyezett autójuk már 750 alkalommal tette meg a Los Angeles-Las Vegas távot" - az ~432km --> 750*432km = 324e km ... és igen, írja hogy napközben is töltötték: "Akkumulátorát ráadásul minden nap 100%-osra töltötték, hogy az út közbeni, szintén nem túlzottan akkubarát gyorstöltésnél 3 percet spóroljanak."
Tehát éjjel feltolták maxra, napközben egyszer meg egy gyorstöltés ... felteszem egyszer ment oda, egyszer vissza egy nap. Az úgy 375 nappal kijön, feltételezem munkanapokon ment főleg. Melyik része nem jön még ki a mateknak neked? :P
Na itt megint be is fejeztem :)

[ Szerkesztve ]

(#45891) Tsebacsi válasza EQMontoya (#45888) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vitáznék, mert az LA és LV közötti táv 250 mérföld körül van, és az elméleti hatótáv 315 mérföld körüli, plusz útközben biztos van gyorstöltő állomás.
Ott meg karácsonykor is plusz 20 fok van, éjjel se nagyon fagy, esetleg a sivatag közepén, de nem hiszem hogy éjjel is rójják az utat.
Lehet nagyotmondás, de simán lehetséges is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45892) -v- válasza Qru (#45889) üzenetére


-v-
addikt

Neked már automata dízel volvo kell :P ;]

(#45893) EQMontoya válasza -v- (#45890) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nap közbeni gyorstöltéssel kijöhet, persze, így mondjuk jó sokat rostokolhattak szerencsétlenek.
Mert ugye út közben nem hozhatják be a töltés okozta "késést", mert akkor megint csökken a hatótáv. :D
Szóval kijöhet a dolog, csak az olcsóbb üzemeltetésért cserébe napi alsó hangon egy órát szívtak.
Ha nem többet, mert a 432km esetén, ha nem túl kíméletes az időjárás, akkor már az odautat sem tudják megtenni töltés nélkül.

Tsebacsi: a légkondi ugyanúgy erősen csökkenti a hatótávot (bár talán nem annyira, mint a fűtés), szóval az se feltétlen frankó, ha folyamatos 30+ fokban mennek.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#45894) Remekelek28


Remekelek28
őstag

A napokban voltam egy kis osztrák körúton,részben alpok,Bécs. 1500 km-re 4,9 l átlag jött ki 80% autópályán 110-120 as tempoval.
Volt olyan Shell,Omv kút,ahol kerek 1 euro a gázolaj. Itthon meg még plusz ado meg egyebek 340 alatt már alig találni.

[ Szerkesztve ]

(#45895) Qru válasza -v- (#45892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szombaton megyek kipróbálni egy XC60 D5-öt. Mentségemre szóljon: manuális. :D

#nincsbennetarcsi

(#45896) Bögre válasza Qru (#45872) üzenetére


Bögre
aktív tag

Jó, de vontatókötelet te hozol! :DDD

Tsebacsi:Tényleg, elment a tütüt? Nincs már fent a hirdetés. Mi lett helyette? Tudom sok a kérdés :)) :DDD
Csak lejárt a hirdetés, és még nem raktam fel újra. Legbelül nem is akarom igazán eladni. :D Nameg nem is tudom, hogy mit vennék helyette.

(#45897) EQMontoya válasza Bögre (#45896) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nameg nem is tudom, hogy mit vennék helyette.

Jogos a kérdés, szerintem a Tiéd szebb, mint az új IS

Same rules apply!

(#45898) Qru válasza Bögre (#45896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az van, ki tudsz majd húzni engem az árokból. :D

#nincsbennetarcsi

(#45899) Tsebacsi válasza Bögre (#45896) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Akkor még van reményem :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45900) Qru válasza Tsebacsi (#45899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindenki a másik autóját akarja?! :F Az én fogam meg Zolynet ATS-ére fáj.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.