Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) #94529552 válasza szabonagyur (#44483) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs, a gyártó előírása szerint érdemes, amit a kezelési vagy a szervizfüzet is tartalmaz. A mai autóknál én olyan 60000 km-t mondanék általában, de vannak eltérések, pl amelyikbe Iridium gyertyákat raknak, azok tovább bírják, akár 100 000-ig is.

(#44502) Skillet válasza aero. (#44500) üzenetére


Skillet
addikt

Hű, én is találtam most, már 2500-tól vannak.
Elég jó áron megy :)
Itthon meg 10-ért elsózzák :D

(#44501) Pumma
Enyémbe is utólag denso iridium került.
Jó cucc :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44503) mdani01 válasza tboldi (#44471) üzenetére


mdani01
aktív tag

Egyetértek, szép lett :)

Ide Civicet felesleges linkelni mert "bazári, túltolt, túlcsicsás"...

iPhone 6S SpaceGray

(#44504) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ezek a turbós 323-asok mennyire vészesek? Gondolkodtam rajta, hogy kéne egy "bütykölős" hobbigép, amit nem félek taposni, meg ha valami baja van, akkor nem félek hozzányúlni. Meg csak jó lenne egy kis turbós gép :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44505) w333 válasza LógaGéza (#44504) üzenetére


w333
félisten

Volvo 480 (csak az a baj hogy nagyon ritka) :(

Ismerős kb. 3 éve vásárolt egy ilyet (repülő úgy megy) és azóta is megvan !

Szerk.

Ez durva ... :Y :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44506) rbalint88 válasza w333 (#44505) üzenetére


rbalint88
addikt

Bar volvo parti vagyok, de 480-ast kezdo volvosnak nem javasolnek. 120 loval meg nem tudom hova repul a kocsi... foleg, hogy nyomatekra van hangolva, nem porgetesre.

De a videot beszamitjuk karenyhitesnek ;]

[ Szerkesztve ]

(#44507) TaaT


TaaT
veterán

Ahogy púrhabból nem lehet házat építeni, úgy gittből sem lehet autót. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#44508) Skillet válasza LógaGéza (#44504) üzenetére


Skillet
addikt

DOCH? vezérműékszíj? Azért adja el, mert a barátja is eladta az autóját?
Vezérműékszíj csere óta várni kell a süppedésre? :) besz@rok ezen az emberen.
Ilyentől sem vennék soha autót.
De egy vasgolyót sem.
;]

(#44507) TaaT
Hát deeee, látod, hogy lehet :P

(#44503) mdani01
Azért ez így nem igaz. Lehet ide sziviket linkelni, csak ne ezt, mert baromi ronda.
:DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44509) w333 válasza rbalint88 (#44506) üzenetére


w333
félisten

Kicsit ironizáltam, de nem olyan rossza az ! :))

Na de ilyen áron mit is lehetne venni ami jól megy és nem sz*póroller ? :D

Mondjuk én is vennék valamit olcsón amit lehet hajtani mint a lovat ... fogyasztás nem érdekkel csak menjem mint a golyó ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44510) focvis


focvis
veterán

Ez az új Civic már-már fájóan szép...

... az UFO még elment, a múltkor linkelt type-R majdnem kívánatos, de ez...

[ Szerkesztve ]

(#44511) -v- válasza focvis (#44510) üzenetére


-v-
addikt

de ez...

... még semmi ahhoz képest, milyen lesz ebből a type-r :DD

(#44512) BigBlackDog válasza focvis (#44510) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+5-6 év és hozzászoksz majd ehhez is. :D Magamon legalábbis ezt vettem észre. Mikor kijött anno a H Astra, hasonló volt a reakcióm nekem és ismerősi körben több embernek is, kicsit túldizájnoltnak tűnt az előző generációhoz, illetve más márkák azonos kategóriás típusaihoz képest. Aztán ahogy teltek az évek, szépen rászokott az ember szeme-bele. :DDD

(#44513) deicide


deicide
veterán

No, eljött az első szerviz ideje az OPC-vel. Elkezdett kopogni a bal eleje. Lengőkar szilent és motortartó bak van kikopva! Nyilván én is hibás vagyok benne, mert nem keveset kap, de akkor is. Ellenben garanciában cserélik mindkettőt a héten.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44514) HoaryFox válasza deicide (#44513) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hu... hu...

Húzós ára lesz? ;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44515) deicide válasza HoaryFox (#44514) üzenetére


deicide
veterán

Nem, ahogy írtam, garanciában cserélik, csak be kell gurulni vele Budakeszire. De biztosan zsebbenyúlós móka lenne. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44516) K Norbi válasza TaaT (#44507) üzenetére


K Norbi
addikt

Ahogy púrhabból nem lehet házat építeni[link]

[ Szerkesztve ]

(#44517) LógaGéza válasza Skillet (#44508) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem a helyesírását venném meg :) Főleg inkább az érdekel, hogy nincs-e valami típushibájuk ezeknek, illetve nincs-e túlbonyolítva a felépítése.
Igen, azért adja el, mert átvenné barátjától az autóját, és gondolom nincs rá elég pénze, nem értem mi a furcsa ebben.
FBon az írta, hogy AC pumpára gyanakodnak, mert kevesebb nyomása van, mint kéne.
Ettől függetlenül ennyi pénzért nem csodát várok, de ha van tipp más turbós gépre ebben az árkategóriában, azt is szívesen veszem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44518) Skillet válasza w333 (#44509) üzenetére


Skillet
addikt

Mit-mit? A 323 torbo mazdát :P

(#44512) BigBlackDog
Nem tudom a fiat multipla mikori, de valahogy nekem a mai napig sem sikerült hozzászoknom :DDD
Egyik szivikes haver is mondja, hogy ezek a gépek most nagyon nem jó felé haladnak dizájnban.
Ha hondások is így vannak vele, lehet benne valami.

(#44515) deicide
A végén majd ki fog derülni a számlán, hogy mennyibe került volna?
Gondolom te is kíváncsi vagy rá.

(#44517) LógaGéza
Hidd el, hogy azt IS megvennéd :B
Értelmetlen dolgokat ír. Szerinted így, hogy tudott törődni azzal a vassal?
Azért nem megy a vas, mert kicserélték a vez szíjat? Ha tényleg így van, hol, kinél szervizeltette ez az autóját?
Miért nem ment vissza, hogy barátom, valami nem kerek, legyen rendben az autó!?
Megkímélt állapot, de folyamatosan a hibákat sorolja?
Kézifék be van állva, de nem érdekes, majd egy csavarhúzóval megoldod, ha mégis be kellene húzni :N
Hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44519) Skillet válasza LógaGéza (#44517) üzenetére


Skillet
addikt

Örülök, hogy ez neked kiderült a mondókájából, nekem nem. Lehet le kellett volna írnia, mi köze van neki ahhoz, hogy a spanja eladja az autót. Mert az, hogy eladja, nekem nem jelenti egyből azt, hogy neki adja el.
Meg úgy eleve... ebbe az egészbe miért kezdett bele? Kinek mi köze van a dolgok ezen részéhez?
:DDD
Amúgy miért akarsz pont turbós autót?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44520) stickermajom válasza Qru (#44316) üzenetére


stickermajom
addikt

Természetesen elvileg csak, de vizsgáztatnak is ott, szóval akár fel is tehették fékpadra. :D Mindenesetre érezhetően jobb most. Szerelő mondta, hogy ez tuti nem lett tavaly rendesen megcsinálva, mert a jobb hátsó légtelenítő csavar be volt rohadva, jött is onnan levegő rendesen. Érdekes módon a max fölé töltötte a fékolajat, szóval megyek még vele, hogy helyreálljon minden, aztán leszívom a maradékot egy fecskendővel.

Viszont azt mondta, hogy a fékszervó lehet meg fog majd dögleni előbb-utóbb :(

(#44521) zolynet


zolynet
addikt

Egy igazi tuskó magyar a Nordschleife-n. (crash) :(((

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#44522) focvis válasza -v- (#44511) üzenetére


focvis
veterán

A homasita akár be is zárhat. ;]

@decide: Opelnél szerencsére nagyvonalú a garancia, az Interat meg amúgy is egy jó szerviz budapesti viszonylatban.

[ Szerkesztve ]

(#44523) stickermajom válasza zolynet (#44521) üzenetére


stickermajom
addikt

Másik M3 is gyökér, de legalább neki voltak reflexei. 27 ezer eurós tanulópénz. :D

[ Szerkesztve ]

(#44524) Skillet válasza zolynet (#44521) üzenetére


Skillet
addikt

:DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44525) F_Zolee válasza stickermajom (#44523) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mégse...

Legalább biztosra ment és 3at tört. :D

[ Szerkesztve ]

(#44526) K Norbi válasza zolynet (#44521) üzenetére


K Norbi
addikt

Olyan lazán beszélgetnek mintha a kisszobába ülnének. ;]
;] [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#44527) Evil Snowman válasza zolynet (#44521) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Fene tudja. Videó leírásban szépen leírta, hogy ő volt a hibás egyértelműen. Magával a sofőrrel nincs gond szerintem, ellenben a csaj b@szottul arrogáns, csak azt nem tudom mire. :(((

Épp múlthét pénteken beszéltük ezt a videót Toyota találkozón a srácokkal, amúgy, mert az egyiknek az ismerőse volt az "elkövető". :DDD

(#44528) EQMontoya válasza zolynet (#44521) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jól rémlik, hogy erre nem nagyon fizet a kfb?
Ez így zsebbenyúlós móka, mert szerintem mindkét másikat fellökte a falra...

Same rules apply!

(#44529) Evil Snowman válasza EQMontoya (#44528) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

"... No, it dose not cover. Normally it would, but the rental company has a strict contract, and therefore i'm responsible for my own car, up to 35000 eur, and 3rd party up to 10000 eur. The rental company dose not want to go to its insurance company, because than the insurance will be higher after this on 20-50 cars, and if they go to insurance to many times, the insurance company cancels there contracts and provides no insurance at all. Than the rental company is out of business, so basically i had to pay for all 3 cars. First bill i got was 54000 eur, than after 2 days negotiation and exchanging ideas we ended up around half of this."

Röviden, biztosító nem fizet neki. 3 autóra kellett volna fizetni 54.000 eurót, aztán sikerült majdnem a felére lealkudnia.

(#44530) EQMontoya válasza Evil Snowman (#44529) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, hogy a kreténje még nem is a saját autójával ment? :Y
Hát ahhoz képest kibaszottul bevállalós volt.

Same rules apply!

(#44531) deicide válasza Skillet (#44518) üzenetére


deicide
veterán

Valamit biztos alá kell majd írnom, kíváncsi vagyok, összeg lesz-e rajta, ha igen, megosztom. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44532) focvis válasza deicide (#44531) üzenetére


focvis
veterán

Garis javításnál nem lesz rajta az összeg.

(#44533) Evil Snowman válasza EQMontoya (#44530) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ha van pénz, akkor többet bevállal az ember. :DDD

Más, szombaton kicsit elő bányásztuk a hullaszállítót a ponyva alól, rendbe tenni. Mielőtt leraktam tavaly ősszel, már szarakodott az alapjárat hidegen fulladt, melegen meg nagyon magas volt. Így aztán faterral leszedtük az I.A.A (alapjárati levegő állító) valamint az A.A.C (kiegészítő levegő állító) egységet és kipucoltuk.

Hadd ne mondjam 29 év alatt mennyi retek volt benne (1 órán keresztül puceráltuk). A tisztitás után összeraktuk, gyári előírt beállítást elvégeztük az alapjárat állító csavaron és most olyan szépen duruzsol, mint 5 éve. Arról nem beszélve, hogy fél év állás után is pöcc-röff indul. Imádom még mindig ezt a dögöt.

Akit érdekel , hogy mennyi retek volt benne, itt megtekintheti.

(#44534) raczger válasza zolynet (#44521) üzenetére


raczger
őstag

Nem is értem miért kezdték el neki nyomni az első sárga után. Akkor mehet, ha kap zöld jelzést (led vagy zászló).
Azon pedig végképp csodálkozok, hogy olyan későn reagált arra, hogy fékeztek előtte, mégis merre nézett?

Pont mint az LFS demo szerveren...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#44535) zolynet válasza EQMontoya (#44528) üzenetére


zolynet
addikt

Erre nem fizet.
Csóka kifizette ami kárt okozott. Crx-en is megy róla a vita mert amúgy egy rendes ember még adakozik is ilyen 10milliókat. Ettől nem lett szimpatikusabb amit egy versenypályán csinál. Így ráesni a másikra, ölég bumburnyák.

Sárga zászlónál 50km/h és előzési tilalom. No comment.

raczger: nem tudom, tényleg fékeztek előtte, nagyon benne volt a lendület, csak a gázpedál a nyerő választás, úgy tűnik ... erőszakos "pilóta"

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#44536) EQMontoya válasza Evil Snowman (#44533) üzenetére


EQMontoya
veterán

Milyen autóról van szó? :)

zolynet: a csajszi amúgy kibaszott arrogáns és idegesítő, a srác még így annyira nem is tűnik rossz arcnak, meg legalább bevállalta, hogy elkottázta.

Same rules apply!

(#44537) Evil Snowman válasza EQMontoya (#44536) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Róla.

Nissan Pulsar EXA NX aka a hullaszállító. :DDD

1.8 szívó 128 LE, FWD, automata váltó, ami meglepően sportos.

Most már lakatoltatni kell, mert rohad mindkét küszöb vég, meg a sárvédő ívek. Azon agyalok, hogy meg kéne csinálni játszós autónak, aztán hadd szóljon a Hungaroring, Kakucsring stb. Adj' Isten esetleg egy jó Nordschleife. :DDD

(#44538) Skillet válasza Evil Snowman (#44537) üzenetére


Skillet
addikt

Játszósnak? :D jó drága mulatság lenne. Turbo vagy ilyesmi? Nagyobb fékek, komolyabb futómű? Manuális váltó? :DDD kihagytam valamit? :DD
Ennyiből már biztosan lehetne valamit venni ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44539) Evil Snowman válasza Skillet (#44538) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Váltó van, tarcsi 1.6-os 125 LE-s motor van. Tartalék kaszni szintén van, igazából van egy komplett alkatrész autó, most hogy így belegondolok. :DDD

Életemben nem voltam még ring-en, kezdésnek elég lenne, aztán, ha megtetszik, mehet az erősítés. Yaris-t nem akarom kinyírni a ringen. :DDD

Majd még télen megálmodom, hogy mi legyen vele. Lehet ez megmarad állagmegóvásnak meg OT-zás céljára a tarcsi autóból, meg csinálok egy pálya gépet.

A turbót jól gondolod amúgy, megvan a helye, ugyanez a blokk volt a korabeli 200SX-ekbe csak azoknak kisebb volt a sűrítési aránya a hengerekben, cserébe volt rajta gyári turbó ugyebár.

A váltót nem kell leírni, tudom a visszagangolás nagyon hiányozna, de simán elforgatja magát 7500-ig szó nélkül, ha lepadlózza az ember.

(#44540) Skillet válasza Evil Snowman (#44539) üzenetére


Skillet
addikt

Hmmm. Ez sosem lesz játszós vas. :N
Eleve nem olyan a teste :DDD
Váltó: nem csak a visszagangolás, bármilyen gangolás. Automata nagyon olyan kell legyen, hogy játszósnak mondhasd. Kis fülek a kormány mögött :P és veszedelem gyors.
De nyilván te tudod.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44541) zolynet válasza Evil Snowman (#44539) üzenetére


zolynet
addikt

Corolla TS-el is pályázott anno egy gyerek, nem nyírta ki. :N
Szerintem se idális az alany a pályázáshoz,valami fun autó kéne oda.

Life is too short to stay stock!

(#44542) Snoop-y válasza zolynet (#44541) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azt a VR-4 -et nagyon hamar leirhatna nullara. Kb a fel autot kene csak lecserelni hogy lehessen nyuzni. Ez mindegyik regebbi turbosra igaz szinte (STI,EVO)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44543) zolynet válasza Snoop-y (#44542) üzenetére


zolynet
addikt

Egyik 7gen CTR-es ringes srác semmi mást csak féket cserélt az autón + slick és pont.
Se futómű, se direkt szűrő semmi. 4dugós brembó bele a fasza fékbetét meg a jó slick és go.
Nyeregeti a Sport kategóriát rendre.

Life is too short to stay stock!

(#44544) McSzaby válasza Snoop-y (#44542) üzenetére


McSzaby
őstag

A pályázás teljesen más kávéház szvsz. Bármilyen autóról beszélünk, zsebbe nyúlós. Szar futóművel nem érdemes odamenni, szar gumival úgyszint, szar fékek és társaival sem. Bármilyen autót is választ az ember, szerintem fél misi alatt (kocsi ára nélkül) még a nagyon budget buildet se lehet megúszni. Az a Pulsar meg abszolút megérdemelne inkább egy restaurálást a pálya helyett. :))) Ami occó és fun az még talán ezek a hétvégi bevásárlóparkolós szlalomok, de onnan is már az amatőr rally a kövi lépcsőfok, ami még mindig olcsóbb, mint pályázni, de már ahhoz a hobbihoz is egy jó állás kell. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#44545) Snoop-y válasza zolynet (#44543) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szivo az mas.
Legtobb Type-R -el kilatogatsz a ringre es esszel menve nem fogod agyonvagni a kocsit. Nyilvan kopni jobban kopik de nem kell nagygeneral utana.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44546) tboy93


tboy93
nagyúr

Ja, nem is meséltem, legyorsult a Gyurta Dani az új tepertővel a fehérvárin csütörtökön :D Csudijó hangja van a gépnek :K

(#44547) Snoop-y válasza tboy93 (#44546) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nagy skalp voltal neki valoszinuleg ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#44548) tboy93 válasza Snoop-y (#44547) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kért is autogramot de nem adtam :P

(#44549) mdani01 válasza tboy93 (#44546) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nem voltal DRS tavolsagba utolerd?😃😁

iPhone 6S SpaceGray

(#44550) tomcsi23 válasza tboy93 (#44546) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ahol már egy jó ideje csak 1 sáv van, mert fel van bontva a másik? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.