Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184251) t72killer válasza rbalint88 (#184250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mér, aszonta az asszony, hogy hozzon durum tésztát, vett hozzá durun gumit:DDD. De ja...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#184252) pit stop válasza Qru (#184245) üzenetére


pit stop
addikt

Ahhoz lett kötve (pár hetes kormányrendelet), pontosabban - ez váltotta a változatlan rendszert egészen pontosan.
Nem lenne gond pont a kis mérték miatt ha nem épp válság lenne, és e nélkül is szárnyal infláció.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#184253) MunezXBK válasza rbalint88 (#184250) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Petlas márkáról hallottál már? :D

(#184254) dj79 válasza Qru (#184243) üzenetére


dj79
senior tag

Szuper hír.
Minden évben két matrinyát veszek, egy Pest és egy Komárom-Esztergom megyeit.
Eddig ugye 10k volt a sztori, viszont tudja valaki, hogy jövőre kell a mészároslehajtó miatt Fejér megyeit is venni?

(#184255) BigBlackDog válasza MunezXBK (#184253) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Látom traktorra és repülőre is gyártanak abroncsot. ;]

(#184256) MunezXBK válasza BigBlackDog (#184255) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg az én cégesemre! :D

(#184257) CactuS válasza t72killer (#184228) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az is lehet, hogy savval mosták le az alifelnit és ment mindenhova, az pillanatok alatt felületi rozsdát csinál a féktárcsára és mindenre ami nincs kezelve.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184258) t72killer válasza CactuS (#184257) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez se sokkal jobb mint a téli sós áztatás. Az előző kocsimnál a sárhányó(?) környéke rozsdált be, valami 800EUR volt nem túl lehúzós helyen megcsináltatni.

Másik jelöltnél meg asszongyák, az egyik lengéscsillapító folyadékot veszített - nem tűnik nagy cuccnak ha közben rendbetették, de ugye "rendbetevésnél" max a problémás párt cserélik, miközben a másik kettőt se vitrinben tárolta a kátyúzgató gazda.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#184259) focvis válasza t72killer (#184258) üzenetére


focvis
veterán

Annyiból sokkal jobb, hogy ha savval tisztították a felnit, akkor csak a kerék kapott; ha sóban áztatták, akkor az egész autó.

(A felni savazást - értelmes emberek - nem az autóra szerelve végzik el, hanem leszerelve, a felnikupakot eltávolítva.)

Ha választani kell egy pár lengéscsillapító cseréje és egy rohadó küszöb / sárvédő között, akkor részemről sokkal inkább az első.

[ Szerkesztve ]

(#184260) MunezXBK válasza t72killer (#184258) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sárvédő.

(#184261) t72killer válasza focvis (#184259) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abszolúte +1, nagyobb rohadó rész kb totálkár...

#184260: jogos:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#184262) CactuS válasza t72killer (#184261) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jobb országokban. Itthon az újságpapír és a műgyanta mindent is eltakar, sajnos.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184263) ivana válasza CactuS (#184262) üzenetére


ivana
Ármester

Ja persze. Azért hozzák ide sokszor a régi autókat lakatolni nyugatról, mert ott annyira tudnak :DDD Nyilván mindenhol van gány, de nem magyar jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#184264) CactuS válasza ivana (#184263) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát nem is azért hozzák ide, mert a lakatoláshoz csak mi magyarok értünk, hanem azért, mert az órabérek a béka segge alatt vannak - voltak - a nyugati országokhoz képest.

Másrészt azért egy Német vagy Holland vizsgán megnézném, hogy hogy megy át egy olyan autó, ami alul műgyantával van összefoltozva minden küszöbénél, esetleg még a bölcsőnél is.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184265) ivana válasza CactuS (#184264) üzenetére


ivana
Ármester

Korábban a topikban említették, hogy a németeknél játszik a levelezős műszaki is. Szóval hasonlóan mint itt :))

Azt osztrák autókat amik szét vannak rohadva sokszor műszakival hozzák be, szóval ott is lehet valami trükk.

[ Szerkesztve ]

(#184266) CactuS válasza ivana (#184265) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184267) Pttypang válasza tboldi (#184186) üzenetére


Pttypang
veterán

En azert, mert otthagyod a fel futomuvet, ha 30 felett gurulsz at a legtobb atjaron borsodban :N

Everybody lies.

(#184268) tboldi válasza Pttypang (#184267) üzenetére


tboldi
nagyúr

GY-M-S megyében sem jobb a helyzet. :D
..............................................

Amúgy a mosonmagyaróvári sómaffia ismét alkotott, pedig éjjel is 2° volt, nem volt fagy...

(#184269) Qru válasza dj79 (#184254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passz, nézd meg a térképen.

#nincsbennetarcsi

(#184270) Biqci válasza ivana (#184265) üzenetére


Biqci
aktív tag

Én csak a saját környezetemről tudok nyilatkozni, nyugat Baden-Württemberg középső része, de itt nincs okos műszaki. Ha esetleg valaki okosban megcsinálná és jön olyan szitu ahol ez kibukik pl. korrózió miatt egy balesetben súlyos sérült vagy halál lesz, akkor a vizsgahely nem csak becsuk, hanem irány a böri. Egy Tüv Süd vagy Dekra nem kockáztat. Nekem pl. a szintelen fóliát is lehúzatták, hiába volt papír, mert nem lehet semmilyen fólia az első ajtókon. A cégekhez kijáró vizsgabiztosok is ilyenek. De ennek fejében nincs kenőpénz, nem kötekednek, ha valami jó az jó, de ha van bibi akkor nincs műszaki. De mondom, ez az itteni helyzet...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#184271) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ma kaptam kavicsot a szèlvèdőbe, leragasztottam cellux segítségével. Sajnos a városomban, ahol lakok nincs kavicsfelverődès javítás. Sokat nem lesz használva a kocsi, egy hetet kibír javításig? Ha jól emlékszem, havernak múltkor kiszállós mester csinálta meg.

(#184272) focvis válasza grizlisandor (#184271) üzenetére


focvis
veterán

Kibírja persze. Arra figyelj, hogy a cellux alá ne jusson be szennyeződés és víz se, utóbbi belefagyhat és akkor továbbrepeszti a lyukat.

(#184273) TigerDzsó válasza Biqci (#184270) üzenetére


TigerDzsó
tag

Ismerek olyan helyet ahol sok éve műszakiztatnak "rugalmasan", szintén nyugat BW.

(#184274) 6030D válasza focvis (#184272) üzenetére


6030D
Ármester

Ha már itt tartunk: jó pár napja kaptam egy követ, és akkor nem láttam semmi hibát. Most hétvégén vettem észre, hogy van egy kis nyom, a körmöm megakad benne, de nincs 1 mm a hiba, és a csillag alak sem indult meg. Nyilván kapott már koszt bőven. Érdemes ezzel javításra menni?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#184275) molnarpeter válasza 6030D (#184274) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pici kagylós hiba szvsz nem tétel, javítani is túl kicsi, műszakin meg észre sem veszik valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#184276) ivana


ivana
Ármester

Na eddig úgy tűnik a valvoline maxlife olaj tényleg csökkenti az olajfogyasztást. Még nem kellett tölteni a zafiraba mióta az van benne.

(#184277) tboldi válasza 6030D (#184274) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam is van 1-2 hasonló sérülés a látómező kellős közepén, el is gurultam egy szélvédőjavító csávóhoz, és azt mondta, ezzel nem érdemes foglalkozni, ő sem tudná teljesen eltüntetni. Műszakin sem szóltak érte (csak minden másért :D).

(#184278) Biqci válasza TigerDzsó (#184273) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem azt mondom, hogy nincs, csak azt, hogy itt nálunk, a környéken. Bár nem ismerek minden vizsgáztató helyet, de sokszor téma a melóba és az ismerősi körben. Mindenkinek ez a véleménye, volt aki inkább bontóba vitte a kocsiját, mert a lakatolás drága lett volna és inkább meg se kísérelte a Tüv-öt :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#184279) focvis válasza 6030D (#184274) üzenetére


focvis
veterán

Céges autónak mindegy. Az is megérdemli a törődést, plusz szopó a csere, egy napot elcseszel vele.

Én a kicsi sérülést is megmutatom a szélvédősnek, ő majd eldönti, hogy kell-e vele foglalkozni. Abba ugyanúgy bele tud fagyni télen a víz. Szóval hiába szennyezett már, lehet értelme javítani.

(#184280) grizlisandor válasza focvis (#184272) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, akkor ez így marad jövőhétig.
Megtapogattam, mintha a kő egy darabja bent maradt volna a szélvédőben, de majd a szaki megnézi.

(#184281) Robi86


Robi86
senior tag

(#184282) Qru válasza Robi86 (#184281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Broáf.

#nincsbennetarcsi

(#184283) BigBlackDog válasza Robi86 (#184281) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végre valami egyedi forma. ;]

(#184284) Tsebacsi válasza Robi86 (#184281) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az Anyukámat akaroohoooooomm... :O

Édes jézus, szerencse hogy csak elképzelések, de akinek ilyen elképzelései vannak, azzal valami nagyon nagy baj van :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#184285) C0d3r


C0d3r
addikt

Ki mit javasol, ha puruttya benzinnél kicsivel jobban szeretne kedveskedni motorjának? 100-as oktánnal a technika nem tud mit kezdeni (2003-as Passat 1.6 ALZ), ezért amiken gondolkoztam és városon belül elérhetőek: OMV MM95, Shell V-Power 95, esetleg oda-vissza 20 km kitérővel Auchan 98. Utóbbi kitérő nem nagy érvágás, havi üzemanyag fogyasztás 1 tank (60 L). Auchan-nal még nem próbálkoztam a 95-ösből se, viszont sokat olvasgattam róla és jó véleményeket találok összességében, plusz pont hogy oldalukon fellelhető a minőségre vonatkozó dokumentumok, továbbá a 98-as alacsony etanol tartalma, ami pl. a MM95-nél gondolom ugyanaz mint a simánál. Más kérdés, hogy a nagyobb társaságokéhoz képest mennyi tisztító adalékot tartalmaz!?
Avagy puruttya benzin, időnként plusz adalékolással (pl. spuri meg vannak ilyen-olyan tisztító löttyök)? Eddig MOL 100-at kapott, kb. 3 tankonként, de lehet jobb lenne folyamatosan prémiummal etetni, na meg a netrisk kedvezmény csökkentésével kevésbé vonzóvá vált a 100-as MOL nyál.
Esetleg ha túlgondolom az egészet, és ilyen idős/sokat futott motornak oly' mindegy, és véleményetek szerint maradjak az eddigi alap 95-nél, akkor is köszönöm a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#184286) CactuS válasza Robi86 (#184281) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

És ezek egykor E46 coupét gyártottak...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184287) MC Pite válasza C0d3r (#184285) üzenetére


MC Pite
veterán

MOL sima, Dorensis/Netrisk kedvezménnyel (esetleg még OTP pluszba ha náluk van valaki), minden harmadik vagy nagyobb/kikormolósabb út előtt prémium. Vagy a Shell VP95/OMV MM95, többet fölös.

Értelme még annak lennr/vsn, ha olajat kap, de nemzetünk genetikailag védett az ellen, hogy utánanéztünk a tudomány mai állása szerint mi lenne bele ideális. :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184288) molnarpeter válasza C0d3r (#184285) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha havonta egy tank kifogy, akkor nem éri meg Auchan 95 felett szvsz költeni :R

(#184289) F_Zolee válasza C0d3r (#184285) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kedveskedés a puruttya 95? :D Mivel az általános minőség romlik és a havi egy tankolásnál nem vág földhöz a +kb 2ezer Ft különbség akkor a jobban adalékolt 100as csak ér valamit. És még spurizni se kell. ;]

(#184290) C0d3r válasza F_Zolee (#184289) üzenetére


C0d3r
addikt

Pont ezért kérdeztem, és kínáltam meg hébe-hóba MOL 100-zal, de ha megéri, inkább állandóan prémiumot adnék, csak azt nem tudom melyiket. Igazából reklámszövegből mindegyik nagy társaság csillagos ötös, eddig ami felé húzok az az OMV MM95, vagy Auchan 98 ha az etanol tartalmat is nézem. MOL 100 se eszi le a gatyám ilyen felhasználás mellett, az tény.
Plusz adalékolásnak se vagyok híve, Spuri csak egy kósza példa volt. Jobban szeretem úgy hagyni a benzint/olajat, ahogy a gyártók mérnökei megálmodták és megalkották.
Lehet a következő 3 telitanknál teszek egy-egy tiszteletkört mindegyik említett kútnál, aztán hátha érzésre befutó lesz valamelyik (V-Power 95, MM95, Auchan98). :)

[ Szerkesztve ]

(#184291) molnarpeter válasza C0d3r (#184290) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nehéz számszerűsíteni a prémium nyál hasznát, de mivel egyrészt nem sok hibája lehet egy ilyen motornak, másrészt minden van hozzá fillérekért, sok javítás ki tud jönni a megspórolt összegből. Vagy sok más dologra el lehet költeni ugyanazt a pénzt, aminek több teteje van (pl korrózió kezelés/megelőzés). :R Szóval na, 500k km-nél karosszéria javítás és motor gyűrűzés reálisabb szerintem, mint a benzin által befolyásolható injektor hiba és társai.

[ Szerkesztve ]

(#184292) F_Zolee válasza C0d3r (#184290) üzenetére


F_Zolee
veterán

OMV nemrég promózta, hogy több adalékot rak bele. Mindemellett E10 vs E5-be még bele se mentünk. ;] Szóval MM100 ha van pénz lóvéra. :D

(#184293) C0d3r válasza C0d3r (#184290) üzenetére


C0d3r
addikt

Lehet hülye példa, de a 3 havonta MOL 100-as tankolást olyannak érzem, mintha 2 hónapig élnék junk food-on és tespednék a tv előtt kőbányaival a kézben, 3. hónapban meg egészségesen táplálkoznék és sportolnék. 3. havonta elmondhatom, hogy jót teszek magamnak, de a másik 2-vel oda is verek többszörösen. :))

(#184294) C0d3r válasza F_Zolee (#184292) üzenetére


C0d3r
addikt

Igen, etanolt nézve Auchan 98 ami tetszik, kb. MM95 árban van, az a havi 20 km kitérő miatta szintén nem érvágás. Sima 95-höz képest ezeknek tényleg elenyésző a felára, kb. 20 Ft literenként, nálam havonta ~1.200 Ft plusz kiadást eredményezve. Éves szinten 14.400 Ft, ami 3 tálca kőbányaival egyenértékű mehetne a motorgenerál alapba. Nehéz kérdés. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#184295) brumi1024 válasza Robi86 (#184281) üzenetére


brumi1024
veterán

Please no. Just no. :W

(#184296) F_Zolee válasza C0d3r (#184294) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sokat tankoltam én is a 98ast(én 1.6om preferálja is gyárilag). De ha adalék is számít akkor MM100 és kitérő se kell ha jól veszem ki.

[ Szerkesztve ]

(#184297) -v- válasza Robi86 (#184281) üzenetére


-v-
addikt

Bimmer kell :K

(#184298) Qru válasza C0d3r (#184290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Totál feleslges egy ilyen régi autóba prémium nyálat tankolnod. De ha lelkileg megnyugtat akkor MM100, elvileg az az egyetlen alapbenzin ami nyugatról jön, a többi itthon készül a MOL finomítójában.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#184299) MasterMark válasza Qru (#184298) üzenetére


MasterMark
titán

Dehogy jön nyugatról ne idegesíts. :DDD Az adalék jön onnan maximum.

Switch Tax

(#184300) EQMontoya válasza Robi86 (#184281) üzenetére


EQMontoya
veterán

Úgy látszik, a BMW-nél kiadták ukázba, hogy fullba kell nyomni a kretént.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.