Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184501) stickermajom válasza EQMontoya (#184500) üzenetére


stickermajom
addikt

Az az igazi Vatanen, ha nyekereg nem? :D Mindig eszembe jut haver, aki friss jogsival túlfújta a kerekeket, mert milyen menő ahogy sikít a kanyarban, aztán az orfűi szerpentinen telibedurrantott egy szembejövő családot. Szerencsére nagy baj nem lett, de azért fél évre bevonták a jogsiját.

(#184502) CactuS válasza ivana (#184497) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nemrég belefutottunk egy olyan tucatméretes Hankook téli abroncsba, ami 3 évesen olyan kemény volt, mint a kő. 2017-es gyártás, de csak tavaly került fel egy új autóra és még látszódnak rajta a gyári felfestések a mintázaton, szóval kevesett futott. Tárolva szakszerűen, gumiparkban tárolták. Szóval megesik, hogy minden klappol papíron, aztán mégse jó.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184503) MC Pite válasza EQMontoya (#184500) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy olcsóbb márka gumija már 2-3 évesen nyekereg ha normál tempóban veszed be a kanyart, akkor is. Több ismerősöm Falkenje pl, Laufenn, stb, stb.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184504) F_Zolee válasza CactuS (#184502) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szakszerűen tárolást láttad is? ;]

(#184505) CactuS válasza F_Zolee (#184504) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, mi vittük a gumikat személyesen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184506) molnarpeter válasza CactuS (#184502) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hallottam én is panaszt a márkára, hogy nem az igazi (egyik sem új abroncs volt tudtommal), nálunk is gyorsan öregedett Golfon pár éve a Ventus Prime 2... Na mindegy, lett VP3, meg most a téli is a napokban került fel új, az is Hankook :DDD

(#184507) AMD Power válasza MC Pite (#184483) üzenetére


AMD Power
titán

Jaja. Ez a 300km /32 liter benzin kicsit kiverte a biztosítékot nálam! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184508) Qru válasza CactuS (#184505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De remélem nem ide: [link] :D

#nincsbennetarcsi

(#184509) EQMontoya válasza AMD Power (#184507) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tel van, a lovak meg zabbal mennek.

Ez a fogyi nem olyan veszes, sot, mi ezzel a gond?

Same rules apply!

(#184510) Qru válasza molnarpeter (#184506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekünk a K425 még mindig patent. Igaz a Jazz-en nem is nagyon van feszegetve a tudáshatára. :D

#nincsbennetarcsi

(#184511) Qru válasza EQMontoya (#184509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az hogy nem 7,0. :P

#nincsbennetarcsi

(#184512) Dluinet válasza AMD Power (#184507) üzenetére


Dluinet
nagyúr

13,5l/100km-ig nem aggódnék télen városi utakkal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#184514) brumi1024 válasza -v- (#184513) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez igeretesnek hangzik.

(#184515) Reggie0 válasza MC Pite (#184496) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ez a teszt sem mond sok mindent. Ha a hasznalt 10 eves nyarigumi a Laufenn LW31, akkor az a 19.7 kontra 20.6 nem nagy valtozas 10 ev alatt.

[ Szerkesztve ]

(#184516) AMD Power válasza EQMontoya (#184509) üzenetére


AMD Power
titán

Az ,hogy eddig éveken át közel 2-3 literrel kevesebbet evett 100km-n. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184517) oliwire válasza AMD Power (#184516) üzenetére


oliwire
őstag

Amúgy a keréknyomást nézted? Nekem akkor is többet evett, ha 1,9 bar volt a 2,3 bar helyett a kerékben. Hidegebb lett az idő, még a zoxigén is összehúzódik az abroncsban :))

(#184518) Qru válasza oliwire (#184517) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is bejelzett a Skodán a tpms mikor kiálltam a garázsból. :K

#nincsbennetarcsi

(#184519) AMD Power válasza oliwire (#184517) üzenetére


AMD Power
titán

Néztem igen! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184520) Dorian


Dorian
félisten

Utastár párásodása ellen mit lehet tenni? Hajnalban belülről van ráfagyva a szélvédőre a pára, vakarom le és esik bent a hó mindenre...
Legalább 10 percig kellene álló helyzetben járatnom minden fűtést bekapcsolva, hogy leolvadjon/elpárologjon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#184521) AMD Power válasza Dorian (#184520) üzenetére


AMD Power
titán

Tegnap nálam dettó ugyan ez volt. Sajnos nincs klima az autóban. Az megoldaná a problémát

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184522) Tsebacsi válasza Dorian (#184520) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Zokniba macskaalom pl. Vagy lehet kapni páraszívó szivacsokat, amiket utána kiszárítassz, pl. a mikróban. Vagy garázs ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#184523) oliwire válasza Qru (#184518) üzenetére


oliwire
őstag

nekem most kerékcsere óta nem kuvikolt, de úgyis a napokban viszem tankolni, rápillantok majd arra is :)

(#184524) rbalint88 válasza Dorian (#184520) üzenetére


rbalint88
addikt

Megnezni nem azik-e be valahol a kocsi. Ha igen, kiszaritani. Bekapcsolni a szelvedofuteseket. Varni par percet. Eladni es venni egy olyat, amivel nincs ennyi baj.

(#184525) oliwire válasza AMD Power (#184519) üzenetére


oliwire
őstag

hát most hirtelen nincs más ötletem, kézifék gondolom nem fagyott be és "behúzva" járnál vele? :DDD

(#184526) EQMontoya válasza -v- (#184513) üzenetére


EQMontoya
veterán

állítólag nem lenne nehezebb 1360 kilónál.

Ez lenne az alacsony suly? Oke, erosebb lenne, mint az aktualis MX5, vagy a jovore erkezo GT86, de meg utobbinal is egy mazsaval nehezebb. Elobbinel meg negyed tonnaval.
Meg a 370Z roadster is "csak" masfel tonna, pedig abban egy b..omnagy v6 van, meg amugy is egy granittomb, annak minden elonyevel es hatranyaval.

Egy sima, 2 literes sorneggyel szerelt, 2 uleses roadstert meg akkor is illene 1300kg ala vinni, ha a turbomoci miatt azert kell komolyabb fek es hasonlok.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#184527) Dorian válasza rbalint88 (#184524) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ázik be a kocsi. Van klíma, szélvédőfűtés meg minden. Nincs vele sok baj. A garázs meg tele van fűnyíróval, talicskával, teleltettet növényekkel, meg minden egyébbel, a kocsinak nincs benne hely.

A pár perc az a legalább 10, ami szvsz sok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#184528) Reggie0 válasza oliwire (#184517) üzenetére


Reggie0
félisten

Hidegebb levegoben nagyobb az oxigen mennyisege is adott terfogatban, szoval az eges is jobb lesz tole :D

(#184529) Qru válasza Dorian (#184520) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szilikonos macskaalom zokniba csomagolva, az magába zárja a nedvességet. :K

#nincsbennetarcsi

(#184530) oliwire válasza Dorian (#184520) üzenetére


oliwire
őstag

Egy ötlet: Ugye a nagy hőmérsékletkülönbség miatt csapódik ki a pára. Ha alaposan felfűtöd a kocsit belülről, klímát nem járatsz, hogy szárítsa a levegőt, majd este leparkolsz, és ki is pattansz a kocsiból, és hajnalban éri el a mínusz 5-10 fok, akkor értelemszerűen kicsapódik a pára belül is.
Ha hazaérkezéskor tartasz egy 1-2 perc szellőztetést a kocsiban, kinyitott ajtókkal, akkor jobban átveszi a kinti 0 fokos hőmérsékletet az autó belseje, és a pára is kisebb koncentrációban marad bent.
A 0 és -5 fok között már nincs olyan nagy különbség, és a benti páratartalom is kevesebb lesz.
Lehet így már kevesebb odafagyott hó lesz a belső ablakon.
De a belső pára csökkentése mindenképp segít.

[ Szerkesztve ]

(#184531) oliwire válasza Reggie0 (#184528) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, de ha egy lapos gumi megfogja a kocsit, éghet benne levegő helyett színtiszta oxigén is a benzinnel :DDD

(#184532) oliwire válasza Dorian (#184527) üzenetére


oliwire
őstag

Oh, kár, hogy a garázst nem tudod használni, nagyon meghálálja a kocsi.. :(
Bár nekem lenne kunyhó a kocsinak.. :DDD nem nyaggatnám a fórumos kollégákat folyton állófútéssel meg ponyvákkal.. ;]

(#184533) Dorian


Dorian
félisten

Köszönöm a tippeket, veszek ilyen macskaalmot, és a megérkezés utáni szellőztetés is jó ötlet!

(Őszintén szólva azon kívül, h tele van pakolva, lusta is vagyok beállni a garázsba, de még az udvarba sem álltam be sosem, sokkal egyszerűbb és gyorsabb az utcán hagyni a kocsit)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#184534) MasterMark válasza Dorian (#184533) üzenetére


MasterMark
titán

Silica gél az ami el tudja szívni a párát.

Switch Tax

(#184535) Reggie0 válasza MasterMark (#184534) üzenetére


Reggie0
félisten

Sokminden mas is eltudja.

(#184536) MasterMark válasza Reggie0 (#184535) üzenetére


MasterMark
titán

Értem én, csak ez célzottan erre való.

Switch Tax

(#184537) tboldi válasza Qru (#184510) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk is okés még a K435 a WagonR-en, illetve a W452 sem rossz, cirka 3 éves mind.

(#184530) oliwire: Nem inkább a klímával? Nálam a szélvédőfűtés gombot megnyomva bekapcsolódik a kompresszor is, és másodperceken belül leviszi a párát (persze nem a ráfagyottat). Ha esetleg később megnyomom az AC gombot kikapcsolva a klímát, rövidesen ismét párás lesz minden. És ha ismét bekapcsolom, újra eltűnik a pára pár másodperc múlva.

[ Szerkesztve ]

(#184538) Reggie0 válasza MasterMark (#184536) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy sokminden mas is erre valo :) Nem a silicagel az egyetlen szaritoszer a vilagon. Peldaul a kalcium klorid sokkal jobb szaritoszer, kisebb paratartalomnal is hatekonyabb es tomegaranyosan vagy hatszor annyi nedvesseget tud elnyelni, mint a silicagel. Valamint a silicagel vissza is tud parasitani, azaz ha szaraz az ido pont az fogja eregetni a parat a kocsiban.
Nem veletlen, hogy a tengeri szallitasnal is a CaCl-t hasznaljak inkabb.

[ Szerkesztve ]

(#184539) Qru válasza tboldi (#184537) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A téli az W320 nálunk, az most futja az első szezonját. Majd meglátjuk...

#nincsbennetarcsi

(#184540) MasterMark válasza Reggie0 (#184538) üzenetére


MasterMark
titán

De nem véletlen, hogy a tengeri szállításnál se macskaalmot használnak. :DDD

Switch Tax

(#184541) Reggie0 válasza MasterMark (#184540) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak mert spurok :)

(#184542) AMD Power válasza oliwire (#184525) üzenetére


AMD Power
titán

Azt nem hinném! :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184543) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Behúztam melós autónak egy 2009/11 havi Renault Kangoot. Teszi a dolgát, nincs vele gond, csak piszkálja a csőrömet, hogy nincs benne vízhőmérséklet kijelző.
Létezik esztétikus műszer, (kicsi, megbízható) amit utólag be lehetne építeni?

Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#184544) tboldi válasza demars (#184543) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezer éve nem láttalak! :D

ScanGauge 2 vagy UltraGauge - mindkettő OBD-n keresztül működik.
Nekem is van egy SG2-m pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#184545) bandus


bandus
veterán

mivel a kisautóm 80 km/h felett szétrázza a seggemet (kuplung valszeg), így nem akartam kísérteni a sorsot és kipróbáltam végre a share now-t kiugrani az agglomerációba. nagyon flottul működik a rendszer. sajna elektromos autót nem tudtam kipróbálni, egy mercedes gla volt a legközlebb, így azzal mentem. tetszett. más kérdés, hogy oda-vissza ez majdnem 14k volt, olcsóbb lett volna szerintem taxival :D nem ez a jó megoldás, ha az embernek a lakás körül 35 percbe telik parkolóhelyet találnia :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#184546) molnarpeter válasza demars (#184543) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aliexpress, obd gauge :F Prius körökben szoktak asszem ilyet venni, de ha van ajánlott cuccra link, érdekelni fog :D
Vagy [link] ;] igazából ezeknek is lehet mondjuk tartót venni A oszlopra vagy kormány burkolatra, de az szerintem nagyon račing. Ebben az esetben inkább olajkörre kötném.

[ Szerkesztve ]

(#184547) rbalint88 válasza molnarpeter (#184546) üzenetére


rbalint88
addikt

#igenyesbe :DDD

(#184548) Peter.70 válasza molnarpeter (#184546) üzenetére


Peter.70
őstag

Én obd adapter és HA alkalmazást használok. Gondolom van más alkalmazás is

(#184549) demars válasza tboldi (#184544) üzenetére


demars
addikt

Köszi, ilyesmi műszer jó lenne. Egy picit sokallom érte a 40 ezret :Y
Ha picit javul az idő és lesz szabad időm, körbenézem a motorteret hátha lesz ott egy kis csonk, ahova esetleg egy egyszerű (és olcsó) sima vízhőfok mérőt be lehetne építeni.
Egyébként hol érdemes ezt a scangauge kütyüt megvenni?

molnarpeter: ezek a nagy műszerek nekem se jönnek be, ez nem az az autó amit érdemes tuningolni :DDD

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#184550) tboldi válasza demars (#184549) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én eBay-en rendeltem, asszem, Görögországból jött.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.