Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184601) Reggie0 válasza MC Pite (#184589) üzenetére


Reggie0
félisten

He?
Azt irtam, hogy nem tudjuk a 10 eves nyari gumi ertekei honnan indultak, csak azt latjuk, hogy hova romlott, szoval barmi is lehet. Tehat egy veletlenszeru adat egy 10 eves gumirol nem mond semmit altalanossagban a 10 eves gumikrol. Ez igy helytelen osszehasonlitas.

[ Szerkesztve ]

(#184602) C. s. válasza tboldi (#184569) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! :)

(#184571) molnarpeter:

Köszönöm szépen Neked is! Majd átbeszéljük itthon, és kiderül mi legyen. :)

(#184603) Qru válasza demars (#184600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A mobilom amúgy is ott van a tartójában szem előtt szóval nem olyan macera. Egy ilyen OBD-s kütyü meg olyan kevés áramot vesz fel, hogy nyugodtan maradhat fixen a kocsiban.

#nincsbennetarcsi

(#184604) MC Pite válasza demars (#184600) üzenetére


MC Pite
veterán

+1 OBD+Torque-ra.
Az más kérdés, hogy akkor már olajhő legyen (ha tudja az autó), illetve ha így óvod az autót, akkor ezekre figyelj - de azt hogy kb mikor jó, a fűtésből és a hangjából nagyjából érezni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184605) Dorian válasza Dluinet (#184583) üzenetére


Dorian
félisten

Na várjunkcsak. Belső keringetés + klíma esetén nálam nincs semmi pára, így közlekedek. Reggeli indulásnál van csak, hőmérséklet függően vagy simán pára, vagy ráfagyva. De pl. ma reggel nem volt semmi pára belül, pedig este meg éjjel esett. Gondolom nem volt elég hideg hozzá, hogy a levegőben lévő víz kicsapódjon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#184606) oliwire válasza Dorian (#184605) üzenetére


oliwire
őstag

Ma pl nekem az üveg külső részén sem volt dér, így valószínű nem volt akkora hőmérsékletkülönbség.

(#184607) barnam_ válasza Dorian (#184605) üzenetére


barnam_
nagyúr

A mondanivalójuk lényege (legalábbis szerintem), hogy a belső keringetés miatt nem szárad ki a klíma hőcserélője, ezáltal lesz párás reggelre az autó.
Az autó belseje nekem még sosem volt belülről ráfagyott párás.

(#184608) Dorian válasza barnam_ (#184607) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, értem: macskaalom, ablaktisztítás belül, hazaérés előtt klíma le, belső keringetés ki, hazaérés után szellőztetés

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#184609) tboy93 válasza AMD Power (#184454) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem sok az, nekem is 9.3-at evett az Accord ;]

(#184610) stickermajom válasza barnam_ (#184607) üzenetére


stickermajom
addikt

Velem is csak egyszer fordult elő: [kép] :D

(Poros, tudom.)

(#184611) Peter.70 válasza stickermajom (#184610) üzenetére


Peter.70
őstag

Szibériában voltál? :D

(#184613) barnam_ válasza stickermajom (#184610) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hehe, ez gondolom valahol a Mecsekben volt :D
A sajátomon nem nagyon láttam még -10°C-nál hidegebbet.

Dorian: :K így nem lesz párás, cserébe szagolni kell a kinti levegőt... ahol nagyrészt szilárd tüzelésű anyaggal fűtenek, ilyenkor nem éppen kellemes. Én hazaérés előtt 5 perccel kikapcsolnám a klímát, és a kinti levegőt járatnám át a szellőzőkön.

(#184614) MC Pite válasza Peter.70 (#184611) üzenetére


MC Pite
veterán

Ott télen nem nagyon szokott ilyen meleg lenni...

Nem nagyon szoktuk helyén kezelni ezt; mikor olvasom a hírekben, hogy jön Mo-ra a szibériai hideg (-12 és -16 között) ezt épp a -30 - -50nél olvasom, akkor a hír íróját/bemondókat kicsit kivinném oda a miheztartás végett, mégha onnan is jön a hideg, említeni sem érdemes.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184615) focvis


focvis
veterán

Munkába jövet egy tök pofás autó jött mögöttem / mellettem kb. 6 km-en keresztül, először nézem a tükörben, nini egy vattaúj felfújt Mini (nem igazodom el a különböző Mini fantázianevek közt). Mellém áll a pirosnál, bakker, ez nem is Mini, hanem egy Porsche Macan (de kinek volt gusztusa ehhez a nőhöz, hogy aztán 20 mikis autót tett alá). Már a Petőfi hídnál járok mikor jobban megnézem a tükörben és ovális embléma van az autó orrán, miafene Land Rover lenne? Jobban nézem, Ford... hoppá egy Puma.
Nagyon pofás! Ha bevenné a gyomrom a roki SUV-okat, egyenes kéne.

Szerk: Aztán én elkanyarodtam, ő meg ment tovább; hátulról kevésbé tetszett, de onnét is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#184616) Qru válasza barnam_ (#184607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem igen, még a Puntóval de az a Mátrában volt -20 fokban. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#184617) Qru válasza focvis (#184615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ezek szerint a kocsiban is egy puma ült... ;]

#nincsbennetarcsi

(#184618) MC Pite válasza focvis (#184615) üzenetére


MC Pite
veterán

És te ilyen látással, arányérzékkel vezethetsz?

;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184619) oliwire válasza focvis (#184615) üzenetére


oliwire
őstag

Amúgy tényleg jobban megnézi az ember :DDD
Most le is gugliztam: [link]
De nekem túl gömbölyű, nekem az élesebb élek tetszenek jobban egy autóban :K

(#184620) Qru válasza barnam_ (#184613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Településen kívül nekem külső keringetésen van vidéki településen (télen) meg belsőn mert a kb belem kijön olyan szmog van. Nógrádban konkrétan ott tartanak hogy kilopják a kukából a szemetet és azzal fűtenek egyesek. Nesze neked jó vidéki levegő... :(

#nincsbennetarcsi

(#184621) focvis válasza oliwire (#184619) üzenetére


focvis
veterán

A tükörben nagyon tetszetős volt az eleje, ill. pirosnál átpillantva az első sárvédő domborulatában kimondottan porkés ívet véltem felfedezni. Aztán ahogy a sofőr fejét befogta az optikám, enyhe borzongás futott át rajtam.

BTW: nekem bejön az új Focus eleje és főleg a hátulja.

@Qru: Bárcsak. :D

@ Mc Pite: közben végig a fészbukon cseteltem.

[ Szerkesztve ]

(#184622) Tsebacsi válasza focvis (#184621) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"közben végig a fészbukon cseteltem."

Ne tetézd Mester ;] :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#184623) oliwire válasza focvis (#184621) üzenetére


oliwire
őstag

A sofőr és néha dob az összképen, vagy ront :DDD

Amúgy nagyon sok SUV-ot látok mostanában, ezek tényleg ennyire praktikusak városban, hogy mindenki ilyet akar?

(#184624) EQMontoya válasza Qru (#184574) üzenetére


EQMontoya
veterán

En is ezt nem ertem, hogy az autó láthatóan bajos, a BMW lepattintotta, és képes venni megegyet.

Oke, hogy a pénz nem számít, de attól meg nem toljuk fullba a kretént...

Same rules apply!

(#184625) Magnum_ válasza focvis (#184621) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nincs is fuckbookod.

I humbly and respectfully decline™

(#184626) focvis válasza oliwire (#184623) üzenetére


focvis
veterán

Sok az idős, mozgásában korlátozott sofőr. :K
Valószínűleg jobban kilátnak a magas autóból.

Hátrány:
- szűkebb a hely,
- magasabb a fogyasztás,
- rosszabbul fordul,
- idióta gumiméret.

(#184627) AMD Power


AMD Power
titán

Üzemmelegen teletankoltam a kocsit majd mentem vele egy "vidéki" (Budakalász - Visegrád kört). Kereken 50km 3.1l benzin jött

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184628) ngaba válasza focvis (#184626) üzenetére


ngaba
aktív tag

"Sok az idős, mozgásában korlátozott sofőr. :K"

Nem tudtam, hogy az idősek diktálják az autóipari trendeket. :P

[ Szerkesztve ]

(#184629) rbalint88 válasza ngaba (#184628) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat ha megnezed a fiataloknak szant nissan juke-ot, 60+ az atlag user. Csak par milfecske/cicafiju huzza lefele az atlagot, de szinte mindben nyugger ul. :C

(#184630) tboldi válasza ngaba (#184628) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekik van csak pénzük új autóra. :O

(#184631) CactuS válasza tboldi (#184630) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lenne, ha nem költötted volna már az el az autó árának kétszeresét az autóra. #JDM ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184632) oliwire válasza focvis (#184626) üzenetére


oliwire
őstag

Mert tetszenek külsőre amúgy a nagyobb autók, de ezekkel a hátrányokkal még mindig nem én vagyok a célközönség :)

Más:
Tegnap lehajtottam a hátsó üléseket a Focusban, és a vezetőoldali ülést így előrébb kellett tolni, hogy vízszintesbe tudjam hajtani a hátsókat.
Igaz volt rajtam egy kabát is, de a végtagjaimat derékszögnél kintebb nem tudtam hajtani, nagyon kevés helyem lett. Gyorsan leszállítottam a dobozokat, és állítottam is vissza az üléseket, kisebb klausztrofóbia is rámjött. :DDD Lehet az autó méretei hosszban az MK3.5-nek nagyobb 18 mm-rel, mint az MK2-nek, de a nagyobb műszerfal, meg a vastagabb ülések úgy elveszik a benti hasznos helyet, hogy most szűkölködtem benne. Az MK2-nél ez a hátsó ülés lehajtós móka nem vett el tőlem ennyi helyet a pilótafülkéből.

[ Szerkesztve ]

(#184633) oliwire válasza AMD Power (#184627) üzenetére


oliwire
őstag

na a 6,2L/100 km nem is olyan vészes szerintem :K

(#184634) tboldi válasza CactuS (#184631) üzenetére


tboldi
nagyúr

Őszintén szólva nem is kaptam annyi kártérítést, amennyiből egy épkézláb felszereltségű és motorú új autót tudtam volna venni, mindenképp kellett volna valamennyi hitel. :B

(#184635) barnam_ válasza Qru (#184620) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én szimplán kikapcsolom ilyenkor a levegő befújást.

(#184636) bandus válasza AMD Power (#184627) üzenetére


bandus
veterán

semmi értelme ennek, hogy 50 km után tankolgatsz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#184637) ngaba válasza oliwire (#184632) üzenetére


ngaba
aktív tag

"Mert tetszenek külsőre amúgy a nagyobb autók"

Szerintem ezzel meg is válaszoltuk a kérdést. :)

A kompakt SUV (pl. Juke) egy kicsit más kategória.

Nekem nem tetszenek a SUV-k (pénztárca szempontból szerencsére), elég konzervatív az autóízlésem.

(#184638) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok,

A kocsi egy citroen jumpy dobozos kisteher, és a probléma hogy télen a hűtővíz csak kb 70-80 fok között mozog a mutató szerint.

Egy szervíz megnézte, és szerintük nincs baja a termosztátnak, valami műszert is rákapcsoltak a motorra.

A bárdi autó honlapján a típushoz való összes termosztátra az van írva hogy 82 C fokos.
Ez azt jelenti hogy 82 alá nem nagyon kellene mennie, mert ott már vissza kellene zárnia magát?

Igazából azért is kérdés, mert gondolkodtam hogy veszek egy ilyen motorfűtés-rásegítőt, de az elvileg 80 fok fölött kapcsolja ki magát, tehát ha a termosztát lehűti a motort mielőtt ez kikapcsolhatna, akkor egy idő után lényegében fölöslegesen, "az utcát fűteném vele".

(#184639) ziyan válasza Qru (#184574) üzenetére


ziyan
tag

Nagyon durva, hogy ennek majd 1 milla a felára a BMW-nél :Y anno 2018-ban amikor a Focus-t vettem, egy 180k-s csomag része volt a táblafelismerő, adaptív tempomat és fáradtságfigyelő. Ha automata váltóval kérem, akkor sávközép rendszert is kapok vele. Ez nem csak a vonalhoz közel figyelmeztetett volna és a két széle között ügyetlenül pattogott volna elengedett kormánnyal (ez az alapfelszereltség része), hanem rendesen középen ment volna: [link]. Sajnálom, hogy kézi váltóval nem volt elérhető... ennyit pedig nem ér az automata váltó ;]

Egyébként már sokkal előrébb járnánk, ha születne valami összefogás. Most kb. minden gyártónak saját, az alapoktól kifejlesztett rendszere van, különféle hibákkal... de ilyen valószínűleg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#184640) cappa72 válasza rbalint88 (#184629) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nissan juke.... that's a joke ;]
Ezt a mondást én találtam ki, miután először beleültem... számomra borzalmas volt a hátsó szekció.
Elöl még elment.

(igaz, jobbkormányos volt, de nem ez okozott ellenérzést)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#184641) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ma 8 óra körül :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#184642) Gombinyó válasza kisza25 (#184641) üzenetére


Gombinyó
őstag

Pár hete előttem esett le egy disznó a körforgalomban az utánfutóról. Szerintem meg se érezte. Utána izomból refiztem a tulajra, mert nem tűnt fel neki. :DDD

(#184643) tomcsi23 válasza kisza25 (#184641) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bitpork eladta az audit :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#184644) tboldi válasza tomcsi23 (#184643) üzenetére


tboldi
nagyúr

:DDD

(#184645) Tsebacsi válasza tomcsi23 (#184643) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Degec :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#184646) F_Zolee válasza tomcsi23 (#184643) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gázolaj fogyott csak ki.

(#184647) tboy93 válasza tomcsi23 (#184643) üzenetére


tboy93
nagyúr

:C

(#184648) EQMontoya válasza tomcsi23 (#184643) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#184649) AMD Power válasza oliwire (#184633) üzenetére


AMD Power
titán

Nem is ezzel van a baj... hanem a BP-i 10-11 literrel. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184650) Qru válasza barnam_ (#184635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Némi károsanyag úgy is be tud jutni sajnos, hiába kapcsolod le a ventit. De a Skodán pl nem esik kézre a belső keringetés kapcsoló, ott én is csak letekerem a ventit és kész.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.