Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173401) gergo5991 válasza Peter.70 (#173399) üzenetére


gergo5991
őstag

Fogok mennik klimat tolteni, 4 eve van nalam a kocsi azota nem volt toltve, de meg mindig hut, akkor kerek melle egy ozonos tisztitast is

[ Szerkesztve ]

(#173402) Tsebacsi válasza gergo5991 (#173394) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez alapján sokminden lehet, viszont a napszúrás 1 nap után kvázi tünetmentesen el tud múlni, ha továbbra is lázad lesz, és hányingered én felkeresném az orvost.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173403) gergo5991 válasza Tsebacsi (#173402) üzenetére


gergo5991
őstag

Rendben, koszonom a valaszt mindenkinek

(#173404) Zizmand


Zizmand
aktív tag


:)

(#173405) Tsebacsi válasza Zizmand (#173404) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mákszem a vízipisztolyban? :D Emelni kéne, nem csökkentgetni...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173406) kisza25 válasza Tsebacsi (#173392) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sosem veszek valamit azért mert divat, eldöntöm, hogy tetszik, vagy nem, sőt, ha valami nagyon divat azt még véletlenül sem veszem meg;) Én mindig az ár/értéket nézem és azok közül választom ki, hogy melyik tetszik a legjobban.
Amúgy persze sok mindent másolnak egymásról a gyártók, de akkor már miért nem egy az egybe és írja rá, hogy volvo :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173407) Qru válasza Zizmand (#173404) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ma tankoltam. Mezei B7 GO, full vegyesben klímázva: 7,81 (bc 7,4).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#173408) Tsebacsi válasza kisza25 (#173406) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És ha valami nagyon divat és nagyon tetszik akkor melyik önellentmondás üti ki a másikat? ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173409) kisza25 válasza Tsebacsi (#173408) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ilyen az elmúlt 40 évben nem volt, de ha lesz szólok és elmondom, hogy mi volt a megoldás :P
Amúgy általában ami nagyon divatos, az drága, nem jó ár/érték arányú, innentől meg nem veszem meg, tehát csak úgy tudok belefutni, hogy veszek valamit, ami később divatba jön :P
hogy autóknál maradjunk: pl. vettem a skoda fabia-t 2006-ban, akkor még azt sem tudták, hogy a vw-hez tartozik, mindenki még a 120-ra emlékezett és hülyének néztek, akkor jó áron volt, a kombit hoztam el 2,7M Ft-ért, nézd meg most mennyit kérnek érte
aztán vettem a kia pro ceedet, sokan azt sem tudták, hogy az egy autómárka, komolyan, viccen kívül, 2011-ben 2,79M Ft volt az alapár!!! 3,15M Ft-ra extráztam fel, de ez tartalmazott vagy 4-5 dolgot, az 5,5 év alatt 3db-ot láttam belőle, nézd meg most mennyi szaladgál és mennyibe kerül egy új kia
tipo szintén azért lett választva, mert legjobb ár/érték volt a piacon abban az ársávban amit én néztem stb
az ibizát is ennek jegyében vettem :)
Néha engem is idegesít, hogy mindennél IS ezt nézem, mert így soha nem lesz v8-am :O

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173410) #89309696


#89309696
törölt tag

(#173411) Zizmand válasza Qru (#173407) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én is ma tankoltam, Auchanos go, vegyes fogyi kereken 6 liter lett.

(#173412) #89309696


#89309696
törölt tag

Céges autóban az anyósnál egy kőfelverődésből kiinduló 10 centis repedés volt. Megcsinálták az üvegesek, évek óta tökéletes. Erre pár napja beülök és látom a repedés huss végigment lefele. A tetejétől az aljáig, kettő darabban van már a szélvédő.
Semmi nem történt csak annyi, hogy most munkatársam fordítva rakta le a parkolóba és napokig tűzte a forró Nap szemből, tökéletesen szögben. Hmmm. Érzékenyebb a hőingadozásra, mint a kaszni mocorgására ezek szerint. Mondjuk gumiágyban van, szóval logikus is, hogy a hőingadozás jobban terheli.
Még szerencse, hogy semmi extrát nem tud, 30 rugó+szerelés és viszlát.

(#173413) MasterMark válasza #89309696 (#173412) üzenetére


MasterMark
titán

Azt nem lehet "megcsinálni". Attól még hogy eltüntették, maga a repedés ott van (volt).

Switch Tax

(#173414) pit stop válasza kisza25 (#173389) üzenetére


pit stop
addikt

Azt a Seat kapta meg konszernen belül, nézd meg pl. új Leont, ott a Leon felirat van középen nagyban kiemelve.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#173415) stickermajom válasza kisza25 (#173389) üzenetére


stickermajom
addikt

Kérhető modellmegjelölés nélkül, akkor csak a Skoda marad.

(#173416) kisza25 válasza pit stop (#173414) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az enyémen is van, seat jel, alatta ibiza, ez így elmegy, nincs teleirogatva az egész.
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173417) CactuS válasza Qru (#173407) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

8.34, summa 8,77. Sose érek be 8 alá. :O :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#173418) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Hétfőn jövök haza melóból, az egyik kanyarban jön a szembe sávban egy tgk, visszapillantóból láttam, hogy meg van rakva építési törmelékkel, ahogy elhalad mellettem hallom, hogy valami koppan az autó bal oldalán. Mondom király, remélem a bal első sárvédőt kapta el, mert az úgy is cserélni kell, az nem érdekel. Hazaértem, megnézem. Szerencsém van, ott van rajta egy kis sérülés, malter vagy betonpor volt a sérülés helyén.

Mi lett volna a helyes eljárás, ha komoly sérülés lett volna?
Rendszámot nem láttam, mert ugye ment a sor a tgk után.

(#173419) parandroid válasza CactuS (#173417) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog



Ausztria túlsó felén tankoltam, onnét pályán a határig, Soprontól 84 le, azóta magyar utak. Meg rengeteg klíma, általában indulás előtt pár percet járatni kell álló helyben, hogy be lehessen szállni az autóba. Board Computer amúgy meglepően pontos, tankolt liter / megtett út szerint 6,83 az érték.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#173420) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Milyen jó tízmilliókért venni egy luxusterepjárót, hogy aztán pár literen nyammogjunk :D [link]
Fából vaskarika az egész, Priusnál van jogosultsága de ezeknél nem. Vagy legyen 100% elektromos mint az E-Tron.

(#173421) anorche1


anorche1
őstag

Mi az oka annak, hogy a fekpedal kozelebb van mint a gazpedal? Regi swiftbol atulve, ahol kb. egy sikban van mind3 pedal, furcsa volt ebben gyerekauto fabiaban, hogy a gazpedalrol nem tudom atcsusztatni a labam a fekre, mert beakad a labam az oldalaba. Kozelebb kell huznom a magamhoz, es ugy fekezni.
Ezzel szerintem lassul a reakcio ido. Vagy igy nagyobb lenne a fekpedal utja a pontosabb adagolas miatt? De akkor lehet mind3 pedalnak ekkora utja. Nwm ertem

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#173422) Jorus válasza anorche1 (#173421) üzenetére


Jorus
nagyúr

Visszaváltásnál, mikor nyomod a féket, azonos magasságba kerülnek, és így könnyebb rárúgni sarokkal a gázra. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#173423) brumi1024 válasza CactuS (#173417) üzenetére


brumi1024
veterán


;]

(#173424) kisza25 válasza whitezo88 (#173420) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Inkább az a baj, hogy ezek zöld rendszámot kapnak
Jorus:Egy 1,2- es fabiaban? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173425) molnarpeter válasza grizlisandor (#173418) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megfordul, utána megy. Vagy ha csak otthon látszott a sérülés, akkor ha van kamera, az alapján meg lehet próbálni rendszámot beazonosítani, stb :F

(#173426) Biqci válasza tepenzed (#173400) üzenetére


Biqci
aktív tag

Én egy pár éve egy Focus 2-be szereltem be 2din-es fejet. A gond csak az volt, hogy ovális helyre kellett egy téglatestet betenni. de nem volt gond, az e-bay segitségével. Szerintem te is találnál megfelelő beépitőkeretet, csak keresni kell a fejegység-hely viszonylatban.
Később tolatókamera is belekerült, pont ahogy te is tervezed. Szerintem, ha van egy kis műszaki érzéked simán meg tudod csinálni, ezért nem érdemes szerelőhöz menni...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#173427) Qru válasza anorche1 (#173421) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hülye amerikaiak miatt, így nehezebben tudod lenyomni a féket meg a gázt egyszerre, vagy ha mégis addigra felépült a féknyomás és nem haladsz. Sajnos a legtöbb új autóban így van már. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#173428) Tsebacsi válasza whitezo88 (#173420) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt nem veszitek figyelembe hogy a motor itt vagy arra kell, hogy töltse az akkut vagy az autópályás közlekedésre. Akkuról mész amennyit csak lehet (tisztán vagy hybrid módban) aztán töltöd a melóban vagy otthon. Nagy és nehéz az autó, de akinek ilyenre telik nem zavarja ha összesítve 8-10 litert eszik a benzinmotor. Plusz beállítod hogy ne töltse menet közben az akkut és akkor egy jó benzinesként használod. Semmi gond nincs a zöld rendszámmal, persze ha tényleg elmegy annyit amennyit kell. Az, hogy a tulaj nem jól használja nem az autó hibája :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173429) anorche1 válasza Qru (#173427) üzenetére


anorche1
őstag

Sejtettem, hogy ilyenrol lesz szo, nem pedig arrol, hogy segitsenek a gazfroccsot adni visszavaltaskor. Foleg, hogy en probalkoztam a swiftnel es ennel is fekezeskor gazfroccsot adni, de a sarkammal nem tudok. Ezt szerintem kenyelmesen csak olyan autoknal lehet megcsinalni, ahol hosszu a gazpedal, es a “padlobol jon ki”. Pl.:

Esetleg ugy lehet, ha fekpadalt a labfejem balszelevel nyomom, es akkor a jobb szelevel meg tudom nyomni. Bar a fabiannal semmi ertelme, olyan lassu a gazreakcio.
Es koszonom a magyarazatot :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#173430) #89309696 válasza anorche1 (#173429) üzenetére


#89309696
törölt tag

Átlag szinkronváltó mellett értelme sincs.

(#173431) Qru válasza anorche1 (#173429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor nem volt alapjaratom anno, akkor en is probalkoztam vele de hamar feladtam. Inkabb ballal fekeztem es jobbal tartottam a fordulatot. :D

#nincsbennetarcsi

(#173432) Qru válasza #89309696 (#173430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak az de az ilyen tetűlassú gázreakciós autóknál nincs értelme.

#nincsbennetarcsi

(#173433) molnarpeter válasza Tsebacsi (#173428) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem sem rossz alapvetően, én kifejezetten örülök, ha városban nem füstöl az orrom alá egy ekkora vas :)

(#173434) fant0mi válasza tboldi (#173336) üzenetére


fant0mi
addikt

En itt vagyok. De sehol senki. :D [kép]
Igen, ablakot kene mosni, nincs kifaszazva. :)

[ Szerkesztve ]

(#173435) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már ilyen féktárcsával?
Érdemes megvenni? Az érdekelne legfőképp persze a fékhatáson kívül hogy hajlamos e a hullámosodásra meg e tud repedni, ill. mennyivel eszi jobban a betétet. :R

(#173436) tboldi válasza fant0mi (#173434) üzenetére


tboldi
nagyúr

Utoljára márciusban álltam itt a peronon. :D

(#173437) footy válasza parandroid (#173419) üzenetére


footy
addikt

2.5 Mazda6? mert akkor az nagyon jó. Pályán hogy néz ki a fogyi?

(#173438) grizlisandor válasza molnarpeter (#173425) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, csak most hogy állítom meg, hogy beszéljünk? Meg mi van, ha azt mondja, hogy neki semmi köze hozzá? Rendőrt hívok és majd eldönti a rendőr? Igen, a kamera itt tényleg megoldaná az ügyet, de reméljük nem lesz több ilyen szituáció.

szerk.:
(#173435) UFO1:
Valaki komoly gépre kell?
Én inkább az ATE háza táján nézelődnék, vannak fúrt, mart féktárcsái, vagy BMW-seknél láttam, hogy a gyári tárcsát is fúrják.

[ Szerkesztve ]

(#173439) parandroid válasza footy (#173437) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg csak az osztrák pálya volt (tehát keresztbe ausztrián 130-cal), addig 6,5 alatt mutatott (6,3-6,4). Amúgy 6,5-re szerintem be lehetne állítani a magyar vidéki utakon is, de ebben a 30+ fokban folyamatosan maxon megy a klíma, és mint írtam, néha álló helyzetben is járatjuk. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#173440) footy válasza parandroid (#173439) üzenetére


footy
addikt

Az parades. Kar hogy dragan merik meg a 2015-oseket is. (Meg hogy ausztriaban teljesitmeny alapu adozas van :( )
A zajcsillapitasa milyen? Gondolom a motornak nem sok hangja van, de a futomu es szelzaj korabban allando gyenge pontja volt a mazdaknak.

(#173441) parandroid válasza footy (#173440) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon elégedett vagyok vele. Minőségérzet, menettulajdonságok, kényelem, extrák, minden ok. Kicsit a 19-es kerekektől féltem, de abszolut észrevehetetlen még itt, sötét zalában is. Az astra a 15-ösökön jobban rázott.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#173442) kisza25 válasza anorche1 (#173429) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én ki szoktam próbálni, de még euro 4 nél sincs értelme, mert lassú a gázreakció :P
Kismotoros autónál szerintem a lendkerék is akadályozza a gyors gázreakciót, viszont nem is ejti vissza egyből a fordulatot

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173443) Zoli-bácsi válasza grizlisandor (#173438) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Kik fúrják? A tulaj a garázsban akciós parkside fúróval? ;]

(#173444) Qru válasza parandroid (#173419) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Parádé, ilyen fogyi mellé kb felesleges dízelt venni. :K Nálunk a TDI tud ilyen körülmények között 6,2-6,3-as fogyit.

#nincsbennetarcsi

(#173445) EQMontoya válasza Jorus (#173422) üzenetére


EQMontoya
veterán

Végre valaki tud vezetni :D

Same rules apply!

(#173446) Pttypang válasza whitezo88 (#173420) üzenetére


Pttypang
veterán

A "tankolason ledobtam az ekszijat"... locsoljuk a 60 millios kolcsonautot benzinnel :N

Everybody lies.

(#173447) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#173448) pető bá' válasza kisza25 (#173442) üzenetére


pető bá'
őstag

Autószimulátorozásnál jól tud jönni egyes autóknál a gázfröccs visszaváltásokkor - és ha már a szimulátorban megszoktam, ki kellett próbálni a vasaló Swiftben is (1.3 92LE) ;]
Az a baj, hogy nehéz vele olyan gyorsan menni, ahol rendes fékezés mellett még van értelme visszaváltani :DDD de anorche1 által javasolt technika működik, a fék jobb szélét érintve a jobb láb bal oldalával épp el lehet érni a gázt - kis odafigyeléssel és gyakorlással meg lehet szokni szerintem. Persze értelme a nullához konvergál.

Emellett én a dupla kuplungozással is játszottam egy ideig: hasonlóan semmi értelme, ellenben a váltási érzet sokkal simább. Ami ebből a gyakorlatban megmaradt, az a hidegindítás utáni első néhány váltás - ilyenkor érzésre nagyon meghálálja a technika a dupla kuplungot, hidegen kicsit nehézkesebben jár a váltó (nyilván hozzátesz, hogy 15 év és 220k+ km van a kocsiban).

"... and I hope you have a great day!"

(#173449) Qru válasza anorche1 (#173429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy ezt az álló gázpedált én jobban szeretem mint a felülről belógatottat.

#nincsbennetarcsi

(#173450) EQMontoya válasza Qru (#173447) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem rossz ez, de tovabbra sem olcso.
Kivancsi vagyok, mi lesz, ha a Tesla is elkezd majd Europaban gyartani. 10-15%-ot ha olcsosodik tole, akkor szerintem komoly konkurencia lesz ezeknek.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.