Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172801) tboldi válasza stickermajom (#172800) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bárcsak jönne, az 5-öt már nem is számolom, hányadszorra játszom ki. :O :D
Meg akkor lehet, hogy ezek sem IRL nyomnák, hanem újra leülnének a PC/konzol elé? 🤔

(#172802) #89309696 válasza stickermajom (#172800) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pont, hogy nem jött már 2013/14 óta. És ilyenkor nekiindulnak IRL, ha egyszer játék nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#172803) sutszi


sutszi
veterán

Tesóm utazna Horvátországba autóval...és pályamatrica ügyben szeretne informálódni, hogy mit, mennyiért, hol? érdemes venni. Még nem volt arra, így minden okosság jól jön. Köszi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#172804) kisza25 válasza stickermajom (#172800) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ingyenes lett a gta v május 21-ig :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172805) szabonagyur válasza sutszi (#172803) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fizetős kapuk vannak, ahol felhajt kapu, kap egy ticketet ahol ott fizet, kártyával a legegyszerűbb.

Amúgy melyik részére megy? Mi amikor nagyon északi részre mentünk inkább Szlovénián keresztül mentünk majd az utolsó 20 percre fel a horvát pályára.

Szerintem jobb és nyugisabb a szlovén pálya, na meg a matrica kb. a magyarral van egy árban.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#172806) bandus válasza sutszi (#172803) üzenetére


bandus
veterán

kapus rendszer van, nincs matrica. a kapuknál fizeted a megfelelő összeget. itt az okosság, google első találat ;)
https://utazas-nyaralas.info/horvatorszag/horvatorszag-autopalyadijak.html

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#172807) AMD Power válasza Qru (#172793) üzenetére


AMD Power
titán

Idióta paraszt! Remélem egy életre elveszik a kedvét a vezetéstől. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#172808) sutszi


sutszi
veterán

szabonagyur & bandus : :R Köszi. Split az egyik terv...még nem döntötték el pontosan. De déli iránynak tűnik erősen mindegyik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#172809) szabonagyur válasza sutszi (#172808) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen ott már nem éri meg kerülni Szlovénia fele sajnos. Arra készüljön fel, hogy nem olcsó és van egy nyári felára a pályának. Na meg érdemes nem a váltáskor menni, váltáskor nagyon durva dugókat lehet beszívzni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#172810) AMD Power


AMD Power
titán

Csak nem lecsukták a menő gyereket aki Bentley-el vitte az ajándék maszkokat a kórházba!? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#172811) kisza25 válasza Qru (#172793) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jobban járt volna, ha egyből elveszik a jogsit :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172812) Magnum_ válasza AMD Power (#172810) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A tarsadalmi felelossegvallalaa majd enyhito korulmeny lesz :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#172813) Kickass válasza sutszi (#172808) üzenetére


Kickass
őstag

ENC bérlésnek is érdemes lehet utána olvasni.

(#172814) sutszi válasza Kickass (#172813) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi, tovább küldtem neki.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#172815) 6030D válasza Kickass (#172813) üzenetére


6030D
Ármester

+1 Tavaly mi is ezzel mentünk, két kocsival, összesen 1 kapunál volt gond. Ott 5 percet álltunk, fizetni kellett, jegyzőkönyv, a végén annyival kaptunk kevesebbet. A külön sáv miatt megéri.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172816) #89309696


#89309696
törölt tag

Igaz a német 350 Km/h korlátozás vagy csak előrehozott klikkbait április 1 van?

(#172817) focvis válasza Qru (#172793) üzenetére


focvis
veterán

Nincs itt semmi látnivaló. :D Átment pár piroson, a többi közlekedőre végig vigyázott. 🤗 És kanyarodáskor, sávváltáskor mindig indexelt.

Magamra ismerek, bár 9 piroslámpához kell akár egy hét is. 😂

(#172818) MunezXBK válasza #89309696 (#172816) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igaz. Vasárnap hallottam én is.

(#172819) focvis válasza szabonagyur (#172809) üzenetére


focvis
veterán

Idén nyáron - kivételesen - nem számolnak felárat az autópályán.
Egy Letenye - Split bő 200 kuna oda és ugyanannyi vissza; legyen 450 a retúr * 46 Ft = 20 700. Nem kevés, örüljünk a hazai matricás rendszernek.

(#172820) #89309696 válasza MunezXBK (#172818) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez akkor ilyen fricska a német kormánytól a környezetvédelmi hiszti miatt vagy mi? Nem pont ők is greenbrain-ek? Nem értem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#172821) focvis válasza focvis (#172819) üzenetére


focvis
veterán

Visszafelé, Zágráb előtt, a [L:https://www.hak.hr/info/kamere/#a1-zagreb-split-dubrovnik]Lucko kereszteződésnél[/L] ki kell sorolni a jobb oldali, csak kártyás fizetést elfogadó sávokba, ott sokkal-sokkal kisebb a sor.

Jó link: [link]

[ Szerkesztve ]

(#172822) tboldi válasza #89309696 (#172802) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én mondjuk annak is rohadtul örülnék, ha a San Andreas, a Vice City, meg a 3 jönne Switch-re is. Ha már Androidra és iOS-re kiadták ezeket, nem lenne nagy kunszt a szintén ARM alapú (Tegra) konzolra portolni. :o

[ Szerkesztve ]

(#172823) parandroid válasza MunezXBK (#172818) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És még magyar szála is van az ügynek: [link] .
Európa hülyéinek még jók vagyunk. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172824) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Jut eszembe, hétvégén políroztam:

(#172825) Qru válasza grizlisandor (#172797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túl sok Jézön Sztetemet nézett szerintem... :D

Munez: Patika lett. :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#172826) kisza25 válasza #89309696 (#172816) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igaz :DDD viszont azzal együtt más korlátozásokat is bevezettek városok közelében, ha jól tudom

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172827) #89309696 válasza kisza25 (#172811) üzenetére


#89309696
törölt tag

El is fogják, gondolom két évre, meg odapörkölnek nem kevés százezres bírságot, majd egy szigorított vizsga után visszakaphatja. Aztán ha olyan vizsgabiztost kap aki megtudja hogy mi miatt vették el neki akkor egy jó darabig vizsgákra fog járni...
Vagy simán átengedik vagy két-három Deák után engedik át.

Gondolom mikor meg akarták állítani a rendőrök rutinellenőrzésre bepánikolt, hogy szondát is kap és azért kezdett el menekülni. Jó hülye volt, mert lehet nem is fújatják meg vele, de ha mégis akkor valószínű a jogsija megmarad, mert olyan veszettül sok pia nem lehetett benne ha ezt a mutatványt végig tudta csinálni.
Ez a menekülősdi, ha nem egy ezres gyorsaságin ücsörög letakart rendszámmal vagy A2-es krosszmotoron vidéken, akkor nem sok jó a vége...

(#172828) AMD Power válasza Magnum_ (#172812) üzenetére


AMD Power
titán

Az.... De már akkor is szét szedték a neten ,hogy ha már ilyen jó fej akkor azt miért nem név, és interjú nélkül tette.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#172829) rbalint88


rbalint88
addikt

fiúk-lányok! ez az útvonal milyen minőségű? a vonalvezetés ígéretes, de ha gatya a felület, akkor kihagynám azt a részét.

kivel találkoztunk este a habgenerálisnál? meggebedek se jut eszembe a nicked :B

de a lényeg: követeljük az autóstalit a nyári rezidencián!

(#172830) parandroid válasza kisza25 (#172826) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát akkor még egyszer:

1. A postillon.de szatirikus netportál 2019 októberében csinál poénból egy cikket, hogy kifigurázza a német tempólimit-vitát: [link] .

2. Tehetséges magyar újságíró 2020 júliusában valahogy megtalálja a cikket, és gondolkodás (vagy forráskritika) nélkül beszopja: [link] .

3. Nethuszár magyar közvélemény a németeken röhög, miközben csinál magából, mert eszébe nem jutna utánajárni a dolognak, meg minek is, hiszen megírta az internet! (Most linkejem ezt a topikot?)

4. Postillon.de már visszahallotta a dokgit, azóta is ezen röhögnek: [link] .

Gondolom az utolsó (2) pont kivételével azóta már a m.kir.cs. televízijót is megjárta a hír.

Szóval, ja, szó van a tempólimit bevezetéséről, mert ez egy civilizált társadalom, és évek óta megy a kulturált vita a témában. Amúgy valóban voltak változások a közlekedési szabályokban is, bevezettek pár új jelölést (főleg kerékpárost), kicsit emeltek (a magyarhoz képest amúgy röhejesen alacsony) büntetési tételeken, illetve kötelező oldaltávolságot kell tartani az előzött biciklistől (1,5,m lakott területen belül, 2 kívül).


p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172831) Qru válasza rbalint88 (#172829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyomassad, az eleje is vállalható minőség de M.házától nem rég kapott új aszfaltot, onnan a Parád felé menő részen elég jót lehet veretni.

Taliban benne vagyok. :K

#nincsbennetarcsi

(#172832) Kickass válasza rbalint88 (#172829) üzenetére


Kickass
őstag

Ugy emlekszem annyira nem gaz a 24es Sirokig.
Hetvegen mi is lecsekkoljuk azt a kornyeket.

(#172833) sutszi válasza rbalint88 (#172829) üzenetére


sutszi
veterán

Pár hete jártunk majdnem teljesen ezen a vonalon. Annyi különbség, hogy nem mentünk át Borsod megyébe. Egerbe mentünk és onnan vissza kotta ugyanez a vonal.

Változó. Átlagban közepesre mondanám. Helyenként kifejezetten jó volt, volt ahol meg elég mozaikos... Meg néhol letört a széle... Sajnos minden méterre nem emlékszem de élményre jó volt. A környezet elég hangulatos. Kellemes. Azt leszámítva, hogy elkapott egy zivatar és látótávolság -2 lett. De utána meg lett szivárvány. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#172834) tboldi válasza parandroid (#172830) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jé, ß-ek! :D

(Csak mert a közelmúltban szóba került, hogy már nem használják.)

(#172835) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mielőtt nagyon eltérnénk a témától, jöhet a heti fogyi? BC: 7.1 valós: 7,24

#nincsbennetarcsi

(#172836) #89309696 válasza parandroid (#172830) üzenetére


#89309696
törölt tag

Valahogy éreztem, hogy baromság a 350-es dolog. Itthon tényleg nincs szintje az újságírásnak/médiának és nemcsak pitiáner oldalaknál, a nagyoknál se.

(#172837) kisza25 válasza parandroid (#172830) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem jártam utána, a speedzone csatornán hallottam, köszönöm a kiigazítást :R
Qru: ma mentem a hondával, kapot új gumikat, meg eszembe jutott a fűnyíró elnevezés, ma az is volt, igaz nem honda motoros :D
120 ohv 2,5 le :D
[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172838) parandroid válasza kisza25 (#172837) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jól van, akkor szépen terjed a hülyeség. Tegyetek magatoknak egy szívességet, és blokkoljatok minden site-ot, ahol ezt hírként közlik. Legközelebb pedig kicsit vonjuk legalább fel a szemöldökünket, amikor nyilvánvaló faszságokat hallunk itt-ott. Egy gyors google-keresés semmibe nem kerül, én sem hallottam még a dologról, de a ‘tempolimit 350 kmph’ kifejezésre ez volt az első, és egyetlen releváns találat...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172839) szabonagyur válasza focvis (#172819) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na mi lelte őket, csak akkor feláras ha én járok arra.

Örülök neki, kint is kifizetném ezt csak ne legyen kapu..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#172840) CactuS válasza Qru (#172793) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az ilyet sose értettem meg, hogy mit gondol. Eleve egy böhöm X-trail, max. 150 lovas motorral. Viszont cuki, ahogy irányjelez kanyarodáskor és előzéskor, nem akart bevágni a rendőrök elé csak úgy. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172841) barnam_ válasza rbalint88 (#172829) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én tavaly Pásztótól mentem végig Parádsasvárig, ott úgy fogalmaznék hogy a táj szebb mint az út minősége. Onnantól Egerig a 24-esen az út is megfelelő, ellenben nagy a forgalom mindkét irányba + biciklisek. Egyszer oké, többet nem mennék arra, csak hajnalban.
Lillafüred környékét is bejártam a Mercivel pár éve, akkor siralmas volt, ott inkább nézelődni jó szerintem. szerk.: mármint a Miskolc - Lillafüred természetesen tökéletes, a többi irányba, ahová nem biztos hogy tömegével mennek a turisták, az már nincs annyira karban tartva.

Tali jövő héten OK nekem.

[ Szerkesztve ]

(#172842) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Elem kerult egy jogeset konzultacios jelleggel. 11 eves splash-t igy vettek meg. Autoszerelovel.
[link]

Mit lehet tenni?
Nyelni :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#172843) Qru válasza CactuS (#172840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahhoz azért potens technika kell, hogy megmenekülsön. És városaban nehéz ahol sok a rendőr. Vidéken még csak-csak, lásd a menekülőt akit csak azért fogtak meg mert lezúzott egy Audit.

kisza25: Csinos fűnyíró. :C

#nincsbennetarcsi

(#172844) Tsebacsi válasza kisza25 (#172837) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Stiga nálam pingpong, de ez valami más lesz :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#172845) Zizmand válasza Qru (#172835) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Legutóbbi 530 km átlaga 5.2 lett. :)

#172829 rbalint88 Eger-Miskolcot kb. 3 hete mentem ezen az útvonalon, nagyon szeretek erre autózni, útminőség váltózó, helyenként nem a legjobb, de van ahol teljesen újra van aszfaltozva.

(#172846) Qru válasza Zizmand (#172845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az baba nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#172847) barnam_ válasza Magnum_ (#172842) üzenetére


barnam_
nagyúr

Huuu az enyém ehhez képest rozsdamentes, svájci orvosé aki csak templomba járni használta :DD :C

(#172848) Magnum_ válasza barnam_ (#172847) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem ez 25 centis vizben azott 1 evig.

I humbly and respectfully decline™

(#172849) rbalint88


rbalint88
addikt

köszönöm a helyi google maps egyesületnek a részletes tájékoztatást! :R igazából a mozaikosság meg a kicsit hullámos nem baj, csak nagy kátyúk ne legyenek (tudom, tudom, de álmodozni szabad). gyors autózás céleszköz hiányában nem nagyon lesz, majd igyekszünk csak kicsit feltartani a pilótákat :) szép nyugodt kabriózás a cél, arra még nem jártunk.
ma Bp-Bicske-Szfvár-Balatonfüred-Tihany-Szántód-Balatonakarattya-Velence-Bp kört nyomtunk, szűk 300km, fain volt.
következő kabriózás ki tudja mikor lesz az időjárás előrejelzés alapján :(

(#172850) 6030D válasza CactuS (#172840) üzenetére


6030D
Ármester

Irányjelzés szabályainak megszegése 3 pont ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.