Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173301) bandus válasza AMD Power (#173297) üzenetére


bandus
veterán

szerintem elnézel valamit, mind a kettő 10k/év.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#173302) cappa72 válasza Qru (#173300) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát a kistehetautós módozatok közül ez még ki is néz valahogy. (Nyilván ez erősen egyedi, hogy kinek mi tesszik')
Ilyet nem tudtunk volna venni, mert az 1literest már nem mertem volna megvenni, a dízelt meg meg sem említhettem idehaza.
Túl sok volt az igény... tán túl magas is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#173303) AMD Power válasza bandus (#173301) üzenetére


AMD Power
titán

Lehet mert telón néztem.

De én azt nem értem ,hogy a Bosch Assistance havi csomagok (5800Ft/hó), a A Bosch Assistance csomagok meg Bázis+ meg évi 4000Ft. Ez két külön csomag. Nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#173304) kisza25 válasza whitezo88 (#173261) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Erre való a mentő

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173305) Tsebacsi válasza Peter.70 (#173292) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Toyota :DDD (YT Alert)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173306) BigBlackDog válasza Qru (#173281) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért ugye kapiskálod, hogy így egy küllőnyivel kevesebb anyag kell a kormányba? Emiatt olcsóbban is tudják adni. Ja, nem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#173307) kisza25 válasza Magnum_ (#173289) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hajamat is le kell vágatni? :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173308) tboy93 válasza kisza25 (#173304) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnos mire kiér, sokszor már késő. Tapasztalatbol mondom, amikor faterom sziv problemaval lett rosszul 50 perc alatt ert ki hozza a mentő. Addig ott neztuk a foldon, vajon megmarad-e :U Felesegemet inkabb bevittem 20 perc alatt a kórházba, ennyi ido alatt ki sem ertek volna.

(#173309) tboldi válasza tboy93 (#173308) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt, Mosonmagyaróváron és környékén elég hamar, 5-10 perc alatt kiérnek. Inkább a telefonálás, ami hosszadalmas, mióta átvariálták a rendszert. Most ha hívod a 105-öt vagy a 112-t, akkor a megyei központ jelentkezik, elmondod, hogy mi a baj, aztán átkapcsolnak a hozzád közelebbi állomáshoz, majd megint el kell mondanod elölről mindent. Régebben közvetlenül lehetett hívni a lokális szervet, sokkal gyorsabb volt úgy.

(#173310) kisza25 válasza tboy93 (#173308) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is bevittem párom mikor szülés volt, de sehol nem mentem 60 helyett 120-al... :N
Amúgy legközelebbi kórház 35 km mindent betartva 25 perc alatt lehet ott lenni.
Amúgy ha mentő viszi be, akkor a kórházban elsőbbséget élvez, ha jól tudom.
Egyszer mentünk nagyon durván, mikor apósom haldoklott és anyósomat vittük be hozzá, hogy még el tudjon búcsúzni tőle, életben legyen mikor odaérünk, sógor vezetett, 200 felett ment pályán vállalva a büntit, de úgy sem értünk oda időben. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173311) CactuS válasza tboy93 (#173308) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk anno a gyerekhez ~25 perc alatt ért ki. 10 perc séta a legközelebbi mentőállomás. És végül nem gyermekmentőt küldtek, hanem simát. A gyereket rám fogták biztonsági övvel.... Meg utána még 2 kórházban voltunk, mire felvették végre egy osztályra. A mentősök viszont abszolút korrektek voltak.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#173312) AMD Power válasza kisza25 (#173310) üzenetére


AMD Power
titán

Nektek a Siófoki kórház van a legközelebb, gondolom!?

Bünti nem lett belőle, remélem? A 200 tempó miatt!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#173313) kisza25 válasza CactuS (#173311) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igazából a mentős kiérve már tud kezdeni valamit a beteggel, a korházba beérsz még van, hogy egy órát vársz a folyosón

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173314) tboldi válasza kisza25 (#173313) üzenetére


tboldi
nagyúr

a korházba beérsz még van, hogy egy órát vársz a folyosón

Helyzettől függ, mérlegelik, hogy ki szorul hamarabb ellátásra. :)
Velem pl. két nyílt töréssel és rengeteg vérveszteséggel nem vártak egy percet sem. Egyből vittek a sokktalanítóba, majd egy gyors CT, és már fektettek is a műtőasztalra a győriek. :D

[ Szerkesztve ]

(#173315) Szada85 válasza kisza25 (#173310) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ismerös helyzet. Én alig két éve éltem át ugyanezt Frankfurt-Budapest távval, este jött a telefon, hogy baj van, nem gondolkoztam, azonnal indultam. Pechemre pont a nyári csúcs is akkorra esett (júli közepe), a magyar részen többet "haladtam el párhuzamosan" a külsö sávban, mint amennyit a belsöben töltöttem… Így még maradt 1 utolsó órám Anyukámmal, hogy elbúcsúzzak töle.

(#173316) 6030D válasza kisza25 (#173310) üzenetére


6030D
Ármester

35. héten elfolyt a magzatvíz, telefon, van fájás? Nincs. Kocsival mennyi idő? 15 p. Ok, jöjjenek be. Elsprinteltem a garázsig, majd vissza asszonyért, onnan 100-120 hajnal 3-kor a kihalt városban (3 km), sürgősségin beengedtek. Onnan mentő vitte a Baross utcába, mondta a mentős, h ne menjek utána, mert M2 még oké, de utána neki van villogó a kereszteződésben, nem érem utol. Végül is happy end lett. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#173317) CactuS válasza CactuS (#173311) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha már mentős sztori, akkor így felidézve: még az első gyerekkel történt a sztori, hajnali kaja után a saját ágyunkban aludt, kajakóma, én félálomban, de előző este már körbekerítettem párnákkal/takarókkal az ágyat. Na, félálomban hallom, hogy matat/forog. Pont nyúlnék oda, erre puffanás. Mondom faja, leverte a telefonom. Erre gyereksírás. Ágyból kipattanás, gyerek arccal a padlón. Felvettem, egyből befordult a vállamra, és szipogott, aztán néhány perc után megnyugodott és elaludt. Néztem semmi nyom rajta, már amennyire látszott. Oké, pár percig nézem, relaxos alvás, nyugodt légzés. Leteszem a kiságyba, 2 perc múlva felkel. Rám néz és a bal szemöldöke felett egy 5 centis dudor van. De ilyen hüvelykujj vastagságú. Na bazz, ezt a pillanatot míg élek nem felejtem el...

Hajlai 6-kor asszony a kórházba (köldöksérv műtét), doki nincs, kit hívjak... 104.. 2x szétkapcsolt, utána felveszik. Elmondom a dolgot, hogy mi volt, nem hány, magánál van, nincs eszméletvesztés, nem is volt, mondta, hogy küldi azonnal a kocsit, megnézik a biztonság kedvéért. Kiértek ~20-25 perc alatt, feljöttek, igen ez szép nagy, irány a kórház.
Központ a Péterfybe küldött minket. Ott az ügyeleten senki nem volt, 10 perc után előkerült egy csaj, aki már akkor pampogott, majd kicsivel utána közölte, hogy mivel nincs egy éves a gyerek - 3 hét -, így az orvos ügyeletes orvos azt üzeni (!), hogy írja alá az adminisztrátor a menetlevelet és átküldenek a Heim Pál-ba. A mentős srác visszaüzent a dokinak, hogy nagyon jól tudja, hogy a menetlevélen az orvos aláírása kell, az ő felelőssége, ha az úton történik valami, szóval legyen kedves felkelni és lejönni aláírni. Addig csesztették a dokit, amíg lejött, de már akkor pampogott, aztán futottunk még egy kört a dátumokon. Ő nem nézi meg irány a Heim Pál.... Itt volt egy kis közjáték, be a mentőbe, de a tolóajtó elromlott (alul a fellépő nem húzódott vissza). 30 millás fauvé, 1 éves, de széthullott félig. Kézzel nyomták, lábbal rúgták, végül becsukták, így mehettünk tovább. Megérkezünk, immár 8 után kicsivel. Közlik, hogy 8 elmúlt már nem ők az ügyeletesek, irány a következő kórház...
Na itt már a mentősnek is végleg elmentek, mondta, hogy akkor mondja meg, hogy hol vizitel a főorvos, mert odavisszük a gyereket neki, hogy ne kelljen lejönnie, de ő nem viszi tovább az 1 éves gyereket a harmadik kórházba... A vége az lett, hogy csak kerítettek egy adjunktust vagy kit, aki megnézte. A röntgen után megjelent a főorvos is, aki amúgy abszolút normális volt és mondta, hogy a röntgen oké, nem hány, nem zavarodott, nincs eszméletvesztés, de 6 órás megfigyelés a gyermeksebészeten. Oké.

A gyerek amúgy jól szórakozott amikor rám csatolták, mert pont a feje magasságában voltak a falon a fecskendők. Én majdnem rosszul voltam, ő meg játszott velük. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#173318) focvis válasza tboldi (#173194) üzenetére


focvis
veterán

Most néztem meg a Laptimingot. Esik a színvonal :F ; bár az autók tetszettek.

(#173319) Qru válasza cappa72 (#173302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy Smax ment előttem múltkor Dobogókő felé, elég jó iramot diktált. Skodát nem mertem úgy bedobálni a kanyarokba ahogy ő.

#nincsbennetarcsi

(#173320) stickermajom válasza kisza25 (#173304) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja, csak a mentő a területileg illetékes kórházba visz, nem a választott orvosod kórházába.

(#173321) Integrale válasza focvis (#173318) üzenetére


Integrale
veterán

Rendesen megvagdostak a musoridot, telemetria sincs, gyakorlatilag csak a lenyeg maradt. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#173322) kisza25 válasza CactuS (#173317) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vicc kategória
stickermajom: nekünk az ugyanaz
Integrale: azért volt ilyen furcsa, amúgy ha 1x néztem meg a telemetriát :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173323) CactuS válasza kisza25 (#173322) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A mentős sráccal sajnos találkoztam még egyszer, amikor anyósom haldoklott. Ők jöttek ki, mondtam neki, hogy kicsi a világ, erre felnézett rám, majd a falra (a folyosón nálunk a gyerekek képeiből van kirakva vagy 50-60 darab), aztán egyből mondta, hogy áh, igen, 1 éves gyerek fejsérüléssel... :) Jó memóriájuk van. És ő tényleg nagyon korrekt volt mindenben.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#173324) tboy93 válasza CactuS (#173311) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én nem hibáztatom a mentősöket, túl vannak terhelve. A rendszer a rossz. Meg az, hogy a stadionok fontosabbak mint a mentőautók, a kórházak meg az egészségügyi alkalmazottak bérei.

Amikor beütött a krach hajnalban, mi felhívtuk a fogadott orvosunkat, az ő tanácsára vittem be én a feleségemet a kórházba. Minden vérben úszott konkrétan, gondolkodni nem volt időm, hogy most hallgassak a dokira vagy várjam meg inkább a mentőt. Befektettem a kocsiba és mentem ahogy tudtam. Bent már vártak minket, azonnal csinálták amit kellett. Utólag lehet egyébként ezen vitatkozni, hogy mi lett volna a helyes, akkor abban az adott pillanatban ezt a döntést hoztam. Kívánom, hogy soha senkinek ne kelljen átélnie hasonlót. Ráadásképp, közel 2 hónapig kellett bent feküdnie szülésig korona alatt (látogatás off).

[ Szerkesztve ]

(#173325) CactuS válasza Integrale (#173321) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Írták, hogy: sajnos itt most nincs telemetria, ezen két autó forgatása közben nem működött. Elnézést kérünk ezért.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#173326) Qru válasza Integrale (#173321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalább a reklámok nem rövidültek... :D

#nincsbennetarcsi

(#173327) Integrale válasza CactuS (#173325) üzenetére


Integrale
veterán

Az elozo heten sem volt, es asszem azelott sem.

Qru: Vass nyakas? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#173328) Qru válasza Integrale (#173327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azaz. :D

#nincsbennetarcsi

(#173329) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ugye mondtam én, hogy jó, senki nem hitt nekem ;]
Speedzone hyundai i20 titkos tipp Göbitől

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173330) BigBlackDog válasza Qru (#173237) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nyári rezidencia egyelőre telítve vagyon, a dzsíeleses furgonok miatt kijönni is alig tudtam. :D Remélem 18 órára lesz már szabad parkolóhely.

[ Szerkesztve ]

(#173331) Qru válasza BigBlackDog (#173330) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Addigra elhúznak sztem. :K

#nincsbennetarcsi

(#173332) EQMontoya válasza BigBlackDog (#173330) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jottomre 19:15 korul szamitsatok, szoval addig nem elhuzni a puhanyoknak! :D

Same rules apply!

(#173333) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#173330) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Rendeződött már a helyzet, lett hely bőven. :D

(#173334) brumi1024 válasza EQMontoya (#173332) üzenetére


brumi1024
veterán

Detto akorultajt leszek erkezoben.

(#173335) momo2828 válasza BigBlackDog (#173330) üzenetére


momo2828
tag

En sajnos megsem fogok tudni menni, kozbejott delutan egy egeszsegugyi gond a csaladban. :(
Valaki csinaljon majd fotokat! :D

(#173336) tboldi


tboldi
nagyúr

Amúgy Győr és környékiek! Mi nem tartjuk meg az éves talit? :D

szerk.: Maszkban és 1,5 méteres közökkel. :D
...............................

Más: Újabb agyszüleményem, az oil catch can.

[ Szerkesztve ]

(#173337) Szoszo94 válasza tboldi (#173336) üzenetére


Szoszo94
őstag

Illene! Pénteken állásinterjú, de egyébként bármikor bármire kapható vagyok :K

Oil catch can nekem is megjött már, PCV szelepet kell csak vennem, azzal együtt akarom feltenni :)

Illetve még egy téma: tegnap végre eljutottam a lámpák felújításához, lakk lecsiszolva, újrafújva rá. Megújultak :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#173338) AMD Power válasza kisza25 (#173329) üzenetére


AMD Power
titán

Én hiszek neked! :K :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#173339) tboldi válasza Szoszo94 (#173337) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is jó bármikor, de várjuk meg a többieket is, mit írnak. :)

Én nem cseréltem szelepet, mert egy, működik, kettő, nem volt kedvem szűk helyeken nyúlkálni, mert a motortömb oldalán van. :D

Egyetlen szépséghibája, hogy elejtettem az egyik csavart, ami a tartályt tartja, és nem találom, de nem gáz, mert így is elég $tabil. Majd ha találok egy másikat, betekerem. :D

(#173340) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Bocs skacok, nekem se jön ma össze a megjelenés. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#173341) focvis


focvis
veterán

Jó szórakázást a Szerémin! 😊

(#173342) Jorus


Jorus
nagyúr

Én beszívtam egy elhúzódó munkaügyet, így nem tudok menni sajnos. :(

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#173343) Qru


Qru
MODERÁTOR

Egy gyors vizitre beugrottam remelem legközelebb tovább tudok maradni.

#nincsbennetarcsi

(#173344) tboldi


tboldi
nagyúr

(#173345) Coyot válasza tboldi (#173344) üzenetére


Coyot
őstag

Ez a győrbenközlekedünk mekkora egy hulladék egy oldal jézusom, szenzáció híján bármi felkerül.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#173346) tboldi válasza Coyot (#173345) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyetértek, de ez most megmosolyogtatott, ahogy próbálkozik. :)

(#173347) barnam_ válasza Qru (#173343) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kicsit sokat kellett várni az idei első bp-i talira, de jó volt veletek újra személyesen találkozni :K :R

(#173348) focvis válasza barnam_ (#173347) üzenetére


focvis
veterán

Fotó semmi?
[Nektek lőttem. Drink or drive. :)]

[ Szerkesztve ]

(#173349) Qru válasza focvis (#173348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kellet volna, egy topiktars motorral jott, sajnos fotot nem lottem. :(

#nincsbennetarcsi

(#173350) Qru válasza barnam_ (#173347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A masodik hullam elott ujrazhatunk most valamikor. :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.