Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172651) CactuS válasza EQMontoya (#172649) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Paprikasrayre találtam cikket, anno azt hiszem pont a kaliberben olvastam faternál.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172652) CactuS válasza CactuS (#172648) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

este = *eset.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172653) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Csunepyval kgfb temaban 60 napon belulre kerultunk. Uj ajanlat (mashonnan) 49k helyett 34k.
Szerintem gut.

I humbly and respectfully decline™

(#172654) Magnum_ válasza CactuS (#172648) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En most ki vagyok kupalva onvedelmbol (szakvizsgazott buntetotjogi szakjogaszkent ;] ) de 25perc a video, nem nezem meg.
Paprika spray 15ml-t meg nem haladoan lehet nalad (kisfelesegnek is van).

Mi a kerdes pontosan? Mert szivesen valaszolok.

(Ja, rendeltem dashcam recording matricat, hogy teljesen gdpr compliant legyen a smart + elegem van mar emberkedesbol, tegnap is volt)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#172655) CactuS válasza Magnum_ (#172653) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

B10? Nagyon jónak tűnik fővároshoz képest, meg aztán azért csak egy bimmer. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172656) Qru válasza CactuS (#172655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert olcsó hozzá az alkatrész. ;]

#nincsbennetarcsi

(#172657) CactuS válasza Magnum_ (#172654) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bántják a smartot? :B

Kéne matrica, ha van kamera a kocsiban?

Hát az egyik felmerülő kérdés számomra szerencsére nem annyira életszerű, mert előbb vagy utóbb de feltűnik az embereknek, hogy a legtöbb autót úgy veszem le magamról, mint más a kabátot és felfogja, hogyha ráülök, akkor az 8 napon túl gyógyuló sérülés lesz. De ha úgy alakul és kiszáll, nekiáll rongálni a tulajdonom, vagy megpróbál kiszedni a kocsiból, akkor onnantól milyen megkötéssel lehet reagálni a dolgokra?

A másik meg, amikor a saját telkemre jönnek be. Ha nálam az udvaron rajtakapnám, hogy a kocsi alatt matat, én ráengedném az emelőt, a hörcsög alatt mondjuk valószínűleg elég kicsiket tudna csak lélegezni, de na, ő mászott be oda... A lentebb leírt esetnél, pl. ha látom, hogy bejön a telkemre, akkor onnantól kezdve kell azt néznem, hogy mik a szándékai vagy megállíthatom bármilyen eszközzel, ami a kezembe akad? :B

Otthonra egyébként már nagyon érik a gondolat, hogy veszek egy gumilövedékest, már ameddig szabad/lehet vásárolni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172658) dj79 válasza CactuS (#172657) üzenetére


dj79
senior tag

Mondjuk érdekes eset, ha véletlenül akkorát rúgsz az emelőbe, hogy az pont kifordult az autó alól, de ugye sötétben az ember nehezen tájékozódik. Airsoft sem rossz, vagy egy nagyobb méretű, jól nevelt kutya is sokat segíthet. Anyósnak van kettő, tök békés jószágok, de az orkok valamiért alapból átugranak az utca másik felére, ha meglátják őket.

(#172659) CactuS válasza dj79 (#172658) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

És utána még rá is esek, többször. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172660) Magnum_ válasza CactuS (#172657) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Na akkor szepen sorban :-)

1: tegnap arpad hid, 70 rendesen, majd 50 es 30 korlatozas kozepen, ennek megfeleloen lassitott kisfeleseg, mogottunknregi a6 kizuz, megeloz, mutogat a tablara (nem ertem, annyival mentunk, ami oda volt irva), majd bemutatas, index nelkul elenk vagas, gyorsitas.
En nyilvan melle alltam volna es tajekoztattam volna diszkreten, hogy mekkora gechi es majd a kozvetito eljaras soran bocsanatot kerhet, de kisfeleseg elengedte (aztan este meg hallgattam, hogy nem esett jol neki). Ha lat matricat, hatha kisebb az arc.

2: ha kiszall es rongalja a tulajdonod, a szabalysertesi torveny alapjan TULAJDON elleni szabalysertesnel (ez 50k alatti eset) visszatarthatod a torveny alapjan a rendorok kierkezeseig. A Btk. Alapjan nem vagy koteles kiterni a tamadas elol, azert ne tord el a nyakat, ha neked tamad, csak akkor okozhatsz nagyobb kart benne, ha mentheto a felindulas (pl ijedtsegbol nem fogod fel a vedekezes sulyat, nalad ez nem biztos, hogy megall, egyedileg vizsgaljak, szaketokkel). Egyszerusitve: ha megut, visszauthetsz a vedekezes soran, de probalj arányos maradni. Itt is visszatarthatod a rendorseg kierkezeseig az elkovetot.

3: ha a telkedre megy be, de NEM neked tamad, hanem lopni akar, akkor visszatarthatod a rendorseg kierkezesig. Ne engedd ra az autot, az mar onbiraskodas.
HA viszont EJJEL, de csakis ejjel van behatolas (akar csak lopasi szandekkal) ugy tekintheto, hogy az elet kioltasara iranyul.

4: apamnak gazpisztolya van, bejelentve rendesen.

I humbly and respectfully decline™

(#172661) CactuS válasza Magnum_ (#172660) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

1: Sajnálom, hogy itthon még mindig prédának nézik a kisautókat. :(

A többit pedig köszönöm. :R

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172662) stickermajom válasza CactuS (#172661) üzenetére


stickermajom
addikt

A régi A6 mutatja, hogy ő bizony elért valamit az életben, csak nem gondolod, hogy holmi Smurt miatt 13 másodperccel később ér a kútra 2000-ért teletankolni a verdát?!

(#172663) fant0mi válasza stickermajom (#172662) üzenetére


fant0mi
addikt

[link] ytalert

(#172664) Doki16 válasza CactuS (#172661) üzenetére


Doki16
addikt

A zöld rendszám is hívogató pár embernek :)

Múltkor egy 4-es Golf smók end sárm dízel akart bealázni pályán. Gondolom azt hiszik a zöld golf nem megy mert a sima villanyt látják benne és annak 150 a vége. Tök nyugisan haladtam 160-al erre kivág elém, 180-nál már nagyon menekült óriási füstfelhő közepette :D

Mondjuk mindenhol máshol 50-el megyek szigorúan városban. Itt vannak igazán köcsögök. A kedvencem amikor azt hiszik, hogy letudják gyorsulni lámpánál. (nyilván sok autó van ami letudja lépni a GTE-t, de itt a sima átlag 1,9 pd meg hasonlókra gondolok)
Ami nagyon bosszant, hogy többször előfordult már az, hogy előzés után hamar visszarántják a kormányt és nagyon közel vágnak be elém. Akkor is ha senki nem jön szembe. Nem tudom ez mi akar lenni, talán erőfitogtatás. Mindenhol tempomat 50-el megyek városban. (ahol 50 a megengedett)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#172665) Qru válasza CactuS (#172661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz-el engem is lépten-nyomon el akarnak taposni, megelőzni. Érdekes a Skodával nincs ez, pedig ugyanúgy megyek mind a két autóval...

#nincsbennetarcsi

(#172666) 6030D válasza Qru (#172665) üzenetére


6030D
Ármester

Mindig a kisebbet bántják. Múlt héten az M2-n egy vipercsíkos Transit tolakodott, olyan 160-170-et ment. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172667) whitezo88 válasza Qru (#172665) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ez valoban altalanos. Multkor autopalyan voltam es szeretek haladosan menni, ha ritkas a forgalom. De egy tobb utasos Galaxy ugy ramtapadt hogy csak neztem mennyi ero van ebben a kocsiban.. 200lovas 525dvel mentem amugy ez nem 140el. Azert 170-180nal mar elfogyott a lendulete neki, de en nem szaguldoznek olyan magas autoval utasokkal.

(#172668) Jorus válasza whitezo88 (#172667) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lehet, csak nem akart menni, a benzines SCTI verzió 240 lovas a Galaxyból, de a dízel is 200.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#172669) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap valami majom félig levitte feleségem C Corsájáról a tükröt a parkolóban. Természetesen cetli sehol. Kedvem lett volna megrugdosni a nyomoroncot :(((

"Szerencsére" csak a tükör ház tört el, még funkcionális.

(#172670) brumi1024 válasza Qru (#172665) üzenetére


brumi1024
veterán

Detto. :( Varosban altalaban elengedem a dolgot (lampatol ahova kell altalaban beferek, egyebkent nyugis kozlekedes van). Autopalyan meg ritkan probalkoznak. ;]

(#172671) Qru válasza 6030D (#172666) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig az Oktávoktól jobb ha elkezdenek félni az emberek... :D

Brumi: "Autopalyan meg ritkan probalkoznak"
És akkor sem sok sikerrel. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#172672) cappa72 válasza Qru (#172665) üzenetére


cappa72
nagyúr

ugyanez... F-Astra esetén én vagyok a kicsigyenge, S-Max már tiszteletet parancsolóbb.
Pedig maxival még tán óvatosabb is vagyok (alapvetően nem, csak én érzem úgy).
Legutóbb vw transporter busz ment 70-nel.... gondoltam megelőzöm Astrával. Ekkor beletaposott a gázba. Végül lendületből megvolt; ezek után visszaállt kb. 70-re, mert lemaradt erőteljesen.... ennek miaf.sz értelme volt... tudom, hogy kicsigyenge autó, de nem előzéskor kell megmutatni, hogy mennyivel erősebb a vw dízel.

@(#172667) whitezo88
A biturbós dízel Galaxy 240LE... 500Nm...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#172673) 6030D válasza Qru (#172671) üzenetére


6030D
Ármester

Aki hátulról érkezik, az általában látja, hogy nincs semmi a kocsiban, fóliázva sincs. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172674) Qru válasza cappa72 (#172672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz-el nem is nagyon előzgetek, már az ilyenek miatt sem. Bubival már lehet de ott is lendületből kell menni vagy 3-as padló mert nincs tarcsi.

6030D: Kell egy kék villogó a szélvédő mögé. Egy időben nagy divat volt errefelé a kék villogó alakú autós illatosító. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#172675) molnarpeter válasza Jorus (#172668) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Régebben csinálták 5 hengerrel is, ha az kap egy csipszet, onnantól már besorolásra fokozottan alkalmas :D

(#172676) 6030D válasza Qru (#172674) üzenetére


6030D
Ármester

Piros-kék celofánt teszek a műszerfalra, az csillog is. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172677) Kickass válasza Qru (#172665) üzenetére


Kickass
őstag

Fabia-val engem is elakarnak taposni, balra kanyarodonal allok a lampanal inkabb kivag mogulem mar zold elott a szembe savba csakhogy kikerulhessen. Nem engednek be es mindenhol elem kanyarodnak barmilyen tavolsagbol IS.
Gondolkodoba is estem, hogy eladjuk es megse ez lesz a masoldlagos bolcsijarat, inkabb eggyel nagyobb kategoria vagy megmarad a W203 masodlagos autonak.

A Merci mar nem mai csirke megis okkal nagyobb a road presence-e, foleg hogy B oszloptol sotetitve van. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#172678) kisza25 válasza CactuS (#172648) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha a kapu nyitva van még csak nem is birtokháborítás, csak, ha zárva van, aztán jön a többi.
Ha valaki betévedne hozzánk éjjel, akkor tutira rávernék valamivel ami a kezem ügyébe akad :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172679) CactuS válasza kisza25 (#172678) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kérdés mi a zárva, kilincsre nem nyílik, mert van egy belső retesz, amit fixen zárunk a gyerekek miatt, szóval véletlenül bejönni nem tud, mert nyitva volt az ajtó...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172680) stickermajom válasza kisza25 (#172678) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez a nyitott-csukott dolog elég furán hangzik, kérhetünk másodvéleményt a topic kedvenc büntetőjogi szakjogászától?

(#172681) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ezt ki mondta neked?
Es akkor ahol nincs kerites, oda szabadon bemehet barki?
Nem.
Ha nem hivok be valakit, annak ellenere bejon (igen, keritesen/telekhataron belulre), onnantol fogva jogalap nelkul haboritanak a birtoklasomban.

I humbly and respectfully decline™

(#172682) kisza25 válasza Magnum_ (#172681) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A sógorom jogász, Ő mondta, de lehet ez változott, amúgy lehet pont fordítva van. (ha zárva van és bejön, akkor automatice háborít)
Amúgy valaki keres téged pl. postás, szomszéd, akárki, bejön nyitott kapun, akkor már birtok háborít? Eddig úgy tudtam ajtóig bejöhet, ha minden nyitva van.
Víz/villany/gáz leolvasó stb.?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172683) Magnum_ válasza kisza25 (#172682) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem jol mondta es nem, nem valtozott ez.
A villany/gazorahoz hozzaferest KELL biztositani a leolvasashoz, azaz be KELL engedni, DE a leolvaso se ugorhat be csak ugy a keritesen, ha nem biztositja a felhasznalo a leolvasast, akkor jarasbirosaghoz lehet fordulni turesre kotelezes miatt.
A postas se megy be a lakasajton/kerti kapun, hanem becsonget, ha konyvelt kuldemenyt hoz (szemelyes atvetelre), ha nem veszik at, ertesitot hagy a postaladaban.
Szomszed se jojjon be, hacsak nincs neki megengedve.

(Mi egyebkent felhatalmaztuk a villanyora leolvasot a balatonon, hogy bejohet, ha nem vagyunk ott, DE uj epitesnel mar eleve olyan helyre kell elhelyezni a villanyorat, gazorat, ahol hozzaferheto, pl ujepitesu tarsashazaknal se a lakason belul van es a folyosoi szekreny se zarhato)

I humbly and respectfully decline™

(#172684) tboy93 válasza kisza25 (#172682) üzenetére


tboy93
nagyúr

Be is b@szna :D Semmi keresnivalója idegennek a kertemben ha van kerítés ha nincs.

[ Szerkesztve ]

(#172685) Chereiose


Chereiose
addikt

Ha az Allianznál 08.22-ig van kockázatviselésem, akkor azt most már le tudom mondani évfordulóra? Neten hiába akarom ott azt írja, hogy a mai napon nem lehet, de ezt írja régóta. K&h-nal sokkal olcsóbb lenne, oda szeretnék átmenni. Menjek be az Allianzhoz aztán mondjam le ott utána meg rögtön kössek a másiknál? Vagy mi a teendő ilyenkor, még nem csináltam ilyet :)

[ Szerkesztve ]

(#172686) kisza25 válasza Magnum_ (#172683) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nálunk bejön a postás, sőt, leül a konyhába, még mielőtt beengedném:D
BigBlackDog: utolsó utca vagyunk, addigra annyian megkínálják, hogy már csak ülni tud:D Én egy kávét szoktam neki csinálni, hogy hazajusson:D
Ez egy kis város, nincs ez a nagy utálkozás, szevasz apám mit iszol van inkább:D
Aki meg lopni jön annak meg mindegy, hogy a kapu zárva van, vagy nyitva :N
Sajnos a tavasszal 2 utcában is volt betörés, mondjuk "gazdagékhoz" mentek, tőlünk nem sok mindent tudnának elvinni :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172687) BigBlackDog válasza kisza25 (#172686) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Biztos elkényeztettétek, aztán rászokott. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#172688) CactuS válasza kisza25 (#172686) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk anno egyszer próbált meg bejönni egy seftelő apámék házába. Mire kiért az előszobába apám, addigra az óriás schnauzerünk az első lábaival a vállán támaszkodott a csávónak. Nem tudtuk meg, hogy mit akar árulni, mert eléggé dadogott és többet nem is láttuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#172689) tboy93 válasza Chereiose (#172685) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elvileg ha 08.22-én van a forduló, akkor 07.22-ig tudod felmondani. Ha levélben tennéd meg, azzal már elkéstél, ugyanis a beérkezés dátuma számít, nem a postára adásé.

(#172690) Qru válasza Chereiose (#172685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Faxold el, vagy menj be személyesen felmondani mert már nincs sok időd rá. Sajnos a biztosítók előszeretettel nehezítik/szabotálják a felmondást a tapasztalataim szerint... :(

#nincsbennetarcsi

(#172691) Chereiose válasza Qru (#172690) üzenetére


Chereiose
addikt

Lehet az lesz akkor még ma/holnap.

(#172692) Qru válasza Chereiose (#172691) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Faxon mondtam fel (melóhelyen még van) az is megteszi bőven. 49k-ról 52k-ra emelték volna nekem de 42k-ért újrakötöttem (+5k volt a minicasco de az extra bizti).

#nincsbennetarcsi

(#172693) Chereiose válasza Qru (#172692) üzenetére


Chereiose
addikt

Most Allianznál nézek még egy újrakötést, úgy mennyi lenne, aztán ha kb egyforma úgyis mint másnál akkor lehet hagyom. (Ha meg esetleg pl. 5k-val olcsóbb máshol akkor nem tudom a macerát megéri-e az az 5k)

(#172694) Qru válasza Chereiose (#172693) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Változott a vonatkozó szabály, újrakötésre nem adhatnak már jobb ajánlatot mint ha folytatólagosan náluk maradnál. Más bizti viszont adhat jobb ajánlatot, érdemes kalkuláltatni egyet.

#nincsbennetarcsi

(#172695) stickermajom válasza Chereiose (#172693) üzenetére


stickermajom
addikt

5Ft is megéri a macerát, ha nem az ő zsebükben marad.

(#172696) Chereiose válasza stickermajom (#172695) üzenetére


Chereiose
addikt

Ez is igaz. Allianzos kolléga épp segít aztán meglatjuk.

(#172697) kisza25 válasza Qru (#172690) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Email nem jó amúgy?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#172698) whitezo88 válasza kisza25 (#172697) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ezeket biztosítója válogatja, van aki nem, van ahol faxolni kell, van ahol online form van...

(#172699) Qru válasza kisza25 (#172697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Írásban kell, elvileg az e-mail is elég de a gyakorlatban... passzolom. Faxoltam, mert van itt fax aztán egy hétre rá odatelefonáltam, hogy megkapták-e. Nyugtázták, hogy vették a felmondást és akkor azzal a lendülettel el is utaltam az új bizti árát.

#nincsbennetarcsi

(#172700) fant0mi válasza Qru (#172699) üzenetére


fant0mi
addikt

En most akartam felmondani a kotelezohoz csapott vadkar kiegeszito minicascot. Belepek jelszoval az online feluletre. Irok nekik az online ugyfelszolgalaton (nem email), hogy mit akarok. Jon ma a valasz, hogy irjak egy levelet, nyomtassam ki, irjam ala, szkenneljem vissza, ugy csatoljam egy ugyfelszolgalatos uzenethez. Ezek szopatnak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.