Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173701) -v- válasza rbalint88 (#173700) üzenetére


-v-
addikt

Ő azt mondta szokta mutogatni ezeket a képeket.
De ez azon nem változtat, nem tudod hogy lett megcsinálva. Persze csak egy lökös volt fényezve .. aztán fél évvel később már dobja le a fényezést mert igényes munka lett. Vagy csak egy szélvédő volt cserélve .. aztán 1 évvel később rohad már a tető a szélvédőnél mert igényes munka lett. Itthon szerintem amihez nyulkálva van az nagyobb eséllyel lesz szar mint jó :D

(#173702) Qru válasza stickermajom (#173697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Puntot nekunk is markakerben csinaltak (m3 bevezetonel telibevertek hatulrol) es jo szarul csinaltak meg. A hatso ablaktorlo pl soha tobbet nem mukodott...
De legalabb jo dragan dolgoznak, igaz ott a biztosito lehuzasa a cel leginkabb mert kb ebbol elnek a markakerek. Az olajcserek az csak apropenz nekik.

#nincsbennetarcsi

(#173703) Peter.70 válasza Qru (#173702) üzenetére


Peter.70
őstag

Pedig az olajra is rátesznek majd 100% hasznot, bolti árhoz képest

(#173704) bulikavagyok válasza -v- (#173699) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

De ha jobban belegondolsz ez a legtöbbször óriási kib***ás velük szemben. Azért mutatott pár CV-os adatlapot amin igencsak kikerekedett a szemem nekem is. Plusz azért nem kell mindig márkaszervizben javíttatnod ahhoz, h hibátlan legyen a végeredmény. Sőt! :B
Persze abban abszolút igazad van, h a legtöbb ilyen kereskedő rászolgált a velük szembeni teljes bizalmatlanságra.

#173701: EU-s autókról nincsenek képek. Nem is lehet - ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#173705) rbalint88 válasza -v- (#173701) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem neki inkabb az az erdeke, hogy jol legyen mgcsinalva az auto, nem “jo lesz az ugy” szintre. Meg nyilvan ha a fenyezo-lakatos nem vegezne jo munkat, nem ugyanazzal dolgoztatna tizeneve. Nem vedeni akarom, nem tisztem egyaltalan, de ha belegondolsz, jobban megeri neki is es a fenyezonek is, ha tisztessegesen vannak megcsinalva a kocsik. A fenyezonek-lakatosnak van mindig kiszamithatoan munkaja, a neppernek vannak jol eladhato autoi es nem hangos a net attol, hogy mekkora szemetdombot adott el, igy marad vevokore is, aki a draga autoit megveszi.

(#173706) -v- válasza rbalint88 (#173705) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem komikus is, totalcar is csinált saját lekérdezőt, speedzone is összeállt carverticallal és hirdeti a szarukat, mindenhol nyomják hogy kérdezd le igazold le az autót.
Aztán amikor eljutsz a vételig és lekérdezed akkor jaaa hát igazából ez nem is jó semmire, mert nem igaz amit mond, inkább hidd el a neppernek. Figyelj, neppernek elhinni lekérdezés nélkül is el lehet, akkor megint előrébb vagyunk ezekkel :C

[ Szerkesztve ]

(#173707) focvis válasza rbalint88 (#173705) üzenetére


focvis
veterán

Én bírom a becs.nepper fejét. Sok birka bizonytalan megy hozzá, hogy a felár ellenére ő csak a tuti, ráköltés-mentes autókat árulja. Jó a marketingje.
A haverom asszem 1,5 év alatt költött el 600 ezret a tőle vásárolt magyar szervizkönyves, japppánszívóbenzines Avensisre. Aztán eladta további 500 bukóval. (1,5 év = mínusz 1,1 M; szerény élvezeti érték.)

(#173708) CactuS válasza focvis (#173707) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De volt egy tüzes avensis-e. Ja, nem. :DDD

Hogy lehet annyit költeni egy t25 avensisre? Az alapvetően egy elnyűhetetlen technika.

Én anno kértem árakat tőle, amikor itthon nem volt jó eladó twingo RS. Nem győzött meg a copy-paste kommunikációja.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#173709) Qru válasza Peter.70 (#173703) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen markakerben siman van 100k egy olajcsere.

#nincsbennetarcsi

(#173710) kisza25 válasza rbalint88 (#173700) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor sérült az autóm én lefotóztam előte és utána, hogy lássák, hogy csak egy horpadás volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#173711) focvis válasza CactuS (#173708) üzenetére


focvis
veterán

Tüzes 1.6i. :D Meglepően keveset fogyasztott.

T25? Nem ismerem a számozást, a legutolsó szériás Avensis. A klímára költött el 350 körül, a maradékra nem emlékszem részleteiben. Demoklész kardjaként ott lebegett még egy 250-400 közötti összegre tippelt kézifék javítás - ezt végül megúszta.
Most Prius3-at használ, erre is költöget, de nem vészes; csak márkaszervizbe hordja.

(#173712) ivana válasza focvis (#173711) üzenetére


ivana
Ármester

Mi a franc tud egy kéziféken 250-400 ezerbe kerülni?

(#173713) EQMontoya válasza focvis (#173711) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez klimara is brutalis ar, ennyiert kapsz egy teljesen, mukodo klimarendszert bontottan, beepitessel egyutt kb.

Same rules apply!

(#173714) rbalint88 válasza -v- (#173706) üzenetére


rbalint88
addikt

Ja hat szarra se jok ezek. Nem tudom mar mivel kerdeztem le anno egy kocsit, arra jo volt, hogy a felszereltseget rendesen kilistazta es nem kellett a szarul kitoltott hirdetes miatt feleslegesen autoznom
2x200km-t.

(#173715) Szada85 válasza -v- (#173701) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nemrég voltam megnézni egy B7 Passatot. Kínálat közepe árban, kavicsos nepper, a megnézés végén Ö is mondta, hogy a rendszerben egy bejegyzést lát, komplett jobb oldal fújva. Ha kell megadja az alvázszámot, és keressem fel magam a VW-t további infóért. Egyrészt korrektül nem rejteget, másrészt lekérhetné Ö elöre, elvégre neki lenne érdeke, hogy elöbb elvigyék az autótját, a rajta álló porból úgy sejtem jó ideje hirdeti.

Rákérdeztem, hogy ennek fényében a kiírt, közel 16.000€-s árban van-e valamekkora alkuképesség, de részéröl 200€-nál többet nem kívánt engedni. :D Azóta is hirdeti.

(#173716) focvis válasza EQMontoya (#173713) üzenetére


focvis
veterán

Sőt, akár egy komplett autót is kapsz ennyiért.
Lehet, nem 350 volt, hanem 360 - kicsire nem adunk, a hiba se csak annyiból állt, hogy elrepedt egy klímacső.

(#173712) ivana: Elektromos kézifék, japppánlimuzin.
(Asszem' típushiba; olyan mint a megnyúló vezérműlánc a régi 1.4 TSI-kben, vagy az olajat kajáló Opel X16XE - csak erről nem beszélnek.)

(#173717) tboldi válasza focvis (#173716) üzenetére


tboldi
nagyúr

csak erről nem beszélnek

Valószínűleg típusspecifikus fórumokon, csoportokban beszélnek, csak mivel ilyen Avensis-ből jóval kevesebb rohangál az utakon, mint mondjuk Golfból vagy Astrából, ezért nem került még bele a köztudatba. :B

(#173718) Vezu válasza focvis (#173716) üzenetére


Vezu
csendes tag

Nekem ilyen T27 avensisem van, elméletileg szerelési hiba miatt (nem megfelelő ragasztás) az elektromos parkolófék modul be tudott ázni, ez főleg a 2009-ben gyártott modelleket érintette, 2010-re ezt a hibát már orvosolták. A beázás következtében nem lehetett leoldani a parkoló féket, lehetett letekerni a csomagtartóból kézzel és egy kurglival. :D Volt erre valamiféle gyári visszahívás is annak idején. Ennek a cseréje azért cumi, mert csak gyári modul van rá, gyári szervizben, ami 400 ropi, javítani pedig tudtommal nem lehet.

(#173719) Qru válasza focvis (#173716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez vmi beszallitoi gond lesz, Subarunal meg a hillholder tud megkergulni.

#nincsbennetarcsi

(#173720) EQMontoya válasza tboldi (#173717) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert az olajevos ZZ motorkodu motorok bekerultek. Toyota is lott azert par bakot az elmult evtizedekben, ilyen pl. a 2.2 D-Cat motor is. Es ezek eleg kozismertek is.

Sokra volt amugy visszahivas is, csak az itteni, zommel import, ki tudja hanyadik tulajnal levo hasznalt autok eseten altalaban kifutnak az idobol, mire barkinek eszebe jut.

Az olajevos motorokat pl. 7 ev vagy 180.000km-ig ingyen cserelte a Toyota, megis nagyon sokan nem eltek vele.

Same rules apply!

(#173721) Qru válasza EQMontoya (#173720) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha, ismeros vett ceges flottabol egy kiszuperalt IS220d-t. Az is helybe ment a pofonert... :D

#nincsbennetarcsi

(#173722) parandroid válasza bulikavagyok (#173692) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kihúzható lett volna az összes hupszli, de közel 500-at számolt rajta a kárfelmérő. Tető, a-b-c oszlop, oldallemezek, baloldali ajtók, motorháztető, csomagtérajtó, kb a jobb oldala úszta meg, balról verte telibe. Szét kellett volna bontani az egész autót, mert ellent kell tartani a kihúzásnál a belső oldalról. Ráadásul 10-15 perc egy hupli, szorozd 500-zal... Beszéltem magyar szerelővel is (igaz, csak közvetítőn keresztül, 1-1,5 milkót mondott képek alapján, meg hogy készüljek fel, hogy minimum 2-3 hét, de nem tudja, mikorra tudna időpontot adni (autót ugye németországból kellett volna elhozni). 12k eur-t ért az autó, a 6k nettóját fizette a biztosító kp-ban, a kereskedő meg bevette 6-ért. Azt nem tudom, hogy végülis megcsinálta-e, vagy eladta így. Amúgy tip-top autó volt, 2014-es, 1,8 benzin, 90k+ km, mindig szakszervizben kezelt. Mai szemmel kicsit lomhácska, meg alulextrázott (navi, tolatókamera, ülésfűtés, digit klíma ellenére is), de 2014-ben korrekt kis kompakt egyterűnek számított. Mi szerettük, párom főleg, a Mini helyett is szívesebben vezette, élvezte, hogy magasabban ül benne (160 cm ‘magas’).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#173723) outsiders válasza Qru (#173719) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az könnyen megoldható, elvágod a bovdent és kész... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#173724) EQMontoya válasza Qru (#173721) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tatott szajjal a f..erdobe, ahogy felenk szoktak mondani.

Same rules apply!

(#173725) #89309696 válasza ivana (#173712) üzenetére


#89309696
törölt tag

Márkaszerviz bármit el mer kérni és ha van képe még el is intézi, hogy adott alkatrész ne lehessen beszerezhető csak onnan.
Az árrésekről nem is beszélve, szinte biztos, hogy a mai rettegett alkatrészek alapára a harmada, negyede annak, mint amit a végfelhasználó kifizet érte, simán ennyire kapzsik, pénzéhesek minden lépcsőfokon. Mintha félnének és tarolni akarnának amíg még lehet, talán fosnak, hogy 10-20 év múlva a villanyautókkal búcsút inthetnek a pénzeszsáknak, hiába lesz egy csomó hibás villanyautó, ha csak tizedannyi megy tönkre, mint eddig belsőégésűből akkor az nekik nagy kiesés és még az utolsó évtizedben szarrákeresik magukat amin csak lehet.

(#173726) tboldi válasza EQMontoya (#173720) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én konkrétan erre a kézifékes dologra értettem, de igen. :K

Ehhez kapcsolódóan az jutott eszembe, hogy a Jazz esetében is mindenhol a lerakódó EGR-t, meg a hátsó trafók idő előtti elhalálozását lehet olvasni, de azt pl. sehol nem említik, hogy a fojtószelephez csatlakozó egyik vezeték túl feszes, egyszer csak elszakad, és emiatt nem megy az autó, pedig ez is ugyanolyan típushiba. Igaz, talán valamivel ritkábban fordul elő. [link]

De legalább tök egyszerű javítani akár otthon is, csak bele kell toldani pár centit a vezetékbe, és egyedül a légszűrőházat kell kivenni (két 10-es csavar, meg két bilincs), hogy hozzáférj. Gyakorlott barkácsolók fél óra alatt végezhetnek is vele.

[ Szerkesztve ]

(#173727) bulikavagyok válasza parandroid (#173722) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Ez nagyon komolyan hangzik, egy ilyen sztoritól csak még parásabb leszek. :B Hiába van casco, hiába csinálják meg, sztem egy ilyen autó soha nem lesz már olyan mint a káresemény előtt volt. Esztétikailag még talán, de ha bontani kell a komplett belteret is, akkor annak később mindenképp következményei lesznek... Azért az érdekes, h 500 hupszlit ki tudnak úgy húzni, h ne maradjon semmi nyoma. Úgy gondolnám, h egy ilyen "igénybevételnek" kitett acéllemez már soha nem lesz gyári állapotú, és mindenképp maradnak majd benne "hullámok". De lehet, h tévedek. Őszintén fogalmam sincs arról, h hol tart most ez a technológia?!

[ Szerkesztve ]

(#173728) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jó kis négyes karambol van a nagykörúton a vidámparki felüljárón befelé (nepstadion felé) a hátsó BMW járt szarul, az ripityara törte az elejét. Akkora dugó van/lesz mint az állat.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173729) rbalint88 válasza Tsebacsi (#173728) üzenetére


rbalint88
addikt

Pic or did not happened :Y

(#173730) ivana válasza Tsebacsi (#173728) üzenetére


ivana
Ármester

Hol? (A Nagykörút és a vidámpark nekem valahogy nem jön össze) A Hungária - M3-as bekötő előtti felüljáróra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#173731) fant0mi válasza ivana (#173730) üzenetére


fant0mi
addikt

Az a nagyonnagy korut. :)

(#173732) Magnum_ válasza ivana (#173730) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem arra gondol :-)

I humbly and respectfully decline™

(#173733) molnarpeter válasza bulikavagyok (#173727) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ami fényezés nélkül javítva van, ott szerintem nincs nagy kockázat. Ha a festék ép marad, akkor a lemez belső oldalán sem kéne sérüljön a bevonat :F Nagyobb pofonnál a horgany réteg szerintem ki tud repedezni.

(#173734) Tsebacsi válasza Magnum_ (#173732) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jogos, gondoltam gyorsan bepötyögöm telóról, bele se gondoltam, hogy az a Hungária :B

(#173729) rbalint88: Durva lett volna satut nyomni a szembe oldalon és megállni fotózni ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173735) Qru válasza outsiders (#173723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is előjött a hiba, szerencsére van rá hotfix, nem muszaj likvidalni a komplett rendszert.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#173736) Qru válasza #89309696 (#173725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is mondta a szerelo, hogy miert nem veszek gyari szurot. Koszi, jo nekem kb felaron a Mann Filter is.

#nincsbennetarcsi

(#173737) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Semmi..

[ Szerkesztve ]

(#173738) focvis válasza Vezu (#173718) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm a részleteket!
Igen, ő is 400-at mondott márkaszervizben, de talán a becs.neppernek lett volna alternatív gyógymódja 250-ért.

(#173739) EQMontoya válasza Vezu (#173718) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben csak en erzek amugy ellentmondast?

Marmint az addig vilagos, hogy volt egy szar evjarat, amiben gondot okoz. De ezekbol most mar azert boven bontanak, foleg kulfoldon, ha van olyan evjarat, amelyikbol oke a bontott, akkor minden bizonnyal meg lehet uszni joval olcsobban.

Same rules apply!

(#173740) MunezXBK válasza focvis (#173716) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Anno nekem az A4-en repedt el klímacső.

77.000 volt a gyári, 75.000 az utángyártott.

Szóval így nem nehéz 350-et összehajigálni.

(#173741) focvis válasza MunezXBK (#173740) üzenetére


focvis
veterán

Pont most akartam egy kérdést feldobni, különösképp Neked, illetve a többi világot látott kollégának!

Golf 7 GTI + DSG kipufogója durrog, Golf 7 R kipufogója még szebben szól.
De mi a helyzet a kortárs DSG-s Audi S3-mal, azé is durrog, esetleg hörög? Vagy azt kultúrautónak szánták és kussol?

Szerk: rájöttem -> Youtube a barátom. Röfög.

[ Szerkesztve ]

(#173742) ivana válasza Qru (#173736) üzenetére


ivana
Ármester

A Mann Filter az kb. etalon minőség. Annál jobb a gyári sem lehet. A lanciaba mondjuk pont az drága valamiért, a gyári fiat is fele annyi.

[ Szerkesztve ]

(#173743) MunezXBK válasza focvis (#173741) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az kizárt dolog, mer nem tudom!

YT-on nem kerestél még rá?

(#173744) focvis válasza MunezXBK (#173743) üzenetére


focvis
veterán

Közben rájöttem, hogy a YouTubeon biztos megtalálom. Meghallgatam párat. Inkább szolidan durrog, a röfögés erős kifejezés. Pl. [link]

(#173745) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Lenne egy láma kérdés. Mi a mérvadó akkunál, hogy jobb vagy bal pozitív? Kocsival szembe állva nekem bal oldalt van a "+".

(#173746) Jorus válasza F_Zolee (#173745) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól függ, hogy balos vagy jobbos az akksi, és ne az autóval állj szembe, hanem az akksival, vagyis a két elektróda a feléd levő oldalra essen. Általában jobb oldalt van a pozitív, japóknál meg a bal oldalon.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#173747) F_Zolee válasza Jorus (#173746) üzenetére


F_Zolee
veterán

Motortérhez van közelebb az elektróda(már amiken a saru van), akkor jobbosnak számít?!

(#173748) tboldi válasza ivana (#173742) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hááááát... Véleményem szerint Hondához annyira nem passzol a Mann. A termékek minőségével ugyan nincs semmi baj, de túlságosan visszafogják az áramlást. Korábban én is mindenből Mann-t vettem, de most már csak a pollen az (Frecious Plus). :)

szerk.: A Suzuki M13A-nál meg nem fekszik fel teljes mértékben a cikkszám szerint passzoló Mann olajszűrő tömítőgyűrűje. Bár nem eresztett semennyit sem a 15k km alatt, de azóta az is csak gyári szűrőt kap (Mahle vagy Meyle, már nem emlékszem, de szerdán kiderül :D).

[ Szerkesztve ]

(#173749) brumi1024 válasza focvis (#173744) üzenetére


brumi1024
veterán

Élőben hallgattam párat, meg tudom erősíteni a szolidságot. Fel lehet ismerni, hogy az S, de nem fejforgatós. Nemkultúrsághoz az RS kell, az hangos (bár az euro6d változat, pl RSQ3 kicsit furcsa hangú).

[ Szerkesztve ]

(#173750) ivana válasza focvis (#173744) üzenetére


ivana
Ármester

Ebben a durrogásban mennyi a kamu? Nem hiszem, hogy ezt a motor adja ki. Ennyire kb. egy b csoportos autó sem durrog.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.