Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15096) Skillet


Skillet
addikt

a 30-ezres olajcsere gondolatától is kiver a víz.
nálam félévente vagy max 7e kilométerenként van motorolaj cserélve. hajtáslánc olajak 2 évente.
motorolaj: ami -furcsamód- nekem eddig nagyon bevált, az a mannol 0w40.
nálam, ha nem túl faja az olaj, azonnal lehet hallani a hidrotőkék hangjából. csattog veszettül.
vagy eleinte még nem csattog, de hamarabb (kevesebb km megtétele után) kezd el fáradni (szintén csattog), mint más olajok. eneosból, a sustinán kívül nekem nem vált be a többi.
castrol nem volt jó. a motul jó. most meg manno 5w40 van benne. az is egész jó, főleg az árához képest.
persze ezek személyes tapasztalatok, az én autómnál. lehet másnál az általam lefikázott olajok is jól teljesítenek. de pl 10w40 esélytelen teljesen. csattog vele a moci, mint a traktor. min 5w40. 10w40-et amúgy én nem tennék semmibe.
szerintem az ezres szuziba is mehet 5w30-as 5w40-es olaj. de én simán locsolnám bármelyikbe a 0w40-est.
ha új autót vennék, biztosan a kötelező szervizek között is cserélnék olajat itthon. nem hagynám, hogy szerencsétlen 30 ezret menjen a szurokkal. sőt, van rá esély, hogy kötelező szervizre sem vinném az autót. voltam márkaszervizben szerelő-tanonc. rengeteg cuccot kispórolnak a szerelők a vasakból :S nagyon gáz ami ott zajlik.

Runner_fxr: nem tudom. nem gondoltam kimondottan valamelyik típusra, csak amiket írtál, ahhoz jobban passzolna egy nagyobb motor.
a 15-20 szerintem azért erős. az enyém sem eszik annyit.

SKACOK! szombaton mi újság a jónéppel? ti jöttök esetleg a RED SUN FEST-re?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.