Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) szőröscica válasza TaaT (#12099) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem a kujonból is a legelső tetszett, az igazi tapló disznó autó volt, azóta egyre jellegtelenebbé vált. Egyedül az ML Merga és X5 fejlődött külsőleg (bár utóbbiból az elsőt nem volt nehéz túllépni :D) szerintem. De továbbra is tartom, hogy abszolút nem vagyok célcsoport, sem a hokedlin ülést, sem a 2-2.5 tonnát cipelést nem tartom érdekesnek. És őszintén szólva nem is szívesen tartanék fennt egy ilyet, már egy normális gumiszettet sem vennék őszinte mosollyal.

Most inkább egy 2gen 2.5 GTA Mazda 6-tal szemezgetek.

(#12102) -v- válasza szőröscica (#12101) üzenetére


-v-
addikt

Az összes SUV egy fos :K

(#12103) aram01 válasza szőröscica (#12101) üzenetére


aram01
nagyúr

jó a q7, főleg ha pezsgő metál, és a motorcsónak is az, amit cibálsz 180-al a pályán a nagyvíz felé. ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12104) Burt1793 válasza szőröscica (#12101) üzenetére


Burt1793
veterán

Arra figyelj, hogy ráncfelvarrott 2. generációs mazda6-ost vegyél, az alap rugózása elviselhetetlen itt Magyarországon, olyanokat ütött fel a kisebb gödrökön is, hogy az egész kasztni dobbant ( kb. mint egy nagy mennydörgés).
Az első ködlámpáról, a más első lámpa elrendezésről, más felnikről (bár azok könnyen cserélhetőek... :D), kicsit más színezésű belsőről (fekete a középkonzol műanyaga, nem ezüst) lehet megismerni a frissített 2. generációs hatost.

(#12105) tboy93 válasza -v- (#12102) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tiltakozom. Az xc60 es az xc90 szerintem kifejezetten jo.

(#12106) szőröscica válasza Burt1793 (#12104) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszi, de messze vagyok még én ettől, mire eljutok az autócsere megvalósításáig, addig valószínűleg százszor megváltoztatom az elképzeléseim. :DDD

A napokban láttam pár ilyen Mazdát, és nagyon megtetszettek, aztán elolvastam pár tesztet és rápillantottam használtautón a kínálatra, 3-3.5 millió között szép 2.5-ösök vannak alacsony futással.

(#12107) Burt1793 válasza szőröscica (#12106) üzenetére


Burt1793
veterán

A 2 literes se olyan gyenge és kevesebbet fogyaszt... ;)

(#12108) aram01


aram01
nagyúr

volt már? remélem nem számít reklámnak [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12109) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Előre kell bocsájtanom: nem szándékozok flémet indítani, csak egy autó kipróbálásának a tapasztalatait írom le.

Na szóval, most szálltam ki egy Honda FRV-ből. Nekem valahogy nincs szerencsém a próbák terén. 1668ccm 3k-t pörög 90-nél. Olyan a futása mint egy 1.4-s VAG-nak. Nekem nagyon gyengének tűnt. A motor gyönyörűen járt, szépen vette és ejtette a fordulatot. Nem tudom hogy képzelték h 6 emberes(!!) autóként árulják :( A műanyagok valami elrettentőek a középkonzolon, a zongoralakk utánzat ráerősített az előítéleteimre. Az elektromos ablakemelő gombokat a szentlélek tartotta a helyén - mint lógott /lötyögött. A váltója -itt meg kell jegyeznem hogy elég ritkán vezetek nem automata váltós kocsit - nagyon bizonytalannak tűnt nekem: volt hogy a 3. fokozatot keresni kellett. A kuplungja olyan kemény volt hogy azt kel feltételeznem hogy tönkrement ebben a kocsiban.199k km van benne. De akkor inkább a Suzuki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12110) roberto211 válasza bitpork (#12109) üzenetére


roberto211
őstag

Ez melyik FR-V volt? 2005 körüli?

Bar 1668 kobcentisek csak 2005 körüliekben ha jol emlékszem
tehat hülyeséget kérdeztem :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12111) bitpork válasza roberto211 (#12110) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem néztem a gyártási évet, csak hogy mennyi ccm, mert nem akartam elhinni hogy milyen....fura :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12112) Burt1793 válasza bitpork (#12111) üzenetére


Burt1793
veterán

Hondákat pörgetni kell, a régebbieken még ilyen rövid volt az áttétel, az új (mármint ami most fog leköszönni) és az azelőtti jazz (mindkettő 1.2-es) között is sok különbség van váltóáttétel szempontjából, gondolom az euro normák miatt. A japán kocsik belseje sosem volt olyan nagyon szép... az meg, hogy hogyan nézett ki, nem feltétlen az autó hibája, ilyen autót kisgyerekesek vesznek. 10 éves honda jazznek semmi gond nincs a belsejével.

(#12113) roberto211 válasza bitpork (#12111) üzenetére


roberto211
őstag

Ezt akartam mondani de mar megvalaszoltak előttem :D. Japánokat legfőképpen hondakat,suzikat pörgetni kell rendesen. Gondolom hozzászoktal dizelhez hogy max 2500-3000 na igy persze h nem megy :D

Amúgy ez a "anyagminőség " nekem fura. Jónak kene lenni egy hondatol

Nem lehet h egy szétnyomkodott lestrapalt példányt vezettel?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12114) bitpork válasza Burt1793 (#12112) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el láttam már családos lelakott autót. Ez egy rendszergazda céges autója amit Svéd-Mo viszonylatban használ. Első tulaj a cége és csak ő használta. Lehet hogy valamibe belenyúlt, vagy nemtom, de ennél eddig csak jobb japán autót láttam kortól függetlenül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12115) Burt1793 válasza roberto211 (#12113) üzenetére


Burt1793
veterán

Egyáltalán nincsenek jó minőségű (tapintásra, nem időtállóságra nézve) műanyagok a 2000-es évek elején gyártott alsó középkategóriás Hondákban. Persze ez is olyan, hogy mihez képest, Daciánál, Suzukinál biztosan sokkal jobb (bár azokat nem ismerem).

A dízeleket 1800-ig szokás pörgetni, egy mai 2 literes 4 hengeres átlagdízel 1500 (vagy alacsonyabb) fordulaton megy 6-osban vagy 7-esben. ;]

(#12114) bitpork: Értelek, furcsa, bár ezek közül jó párat Angliában gyártottak, lehet, hogy ez a gond. :D
Amiről én beszélek, az egy 2005-ös Honda Jazz, amit végig női tulaj használ(t). A külső elemekből egyik sem ép, de nem esett szét, nem rohad, pedig festék sok helyen nincs évek óta, nem garázsban áll. Belül nincsenek lekopva a műanyagok, nem lötyög semmi, nagyon egyben van. 90-nél ötösben ez is majdnem 3000-et forog, 130-nál 4000-et asszem, de erre most nem mernék megesküdni. Ja és az új Jazz a váltója miatt sokkal lassabbnak tűnik (lehet, hogy nem az), pedig 10 LE-vel többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#12116) -v- válasza Burt1793 (#12112) üzenetére


-v-
addikt

Hat egy szegeny kis 1.6-ost aztan hiaba porgetsz ....

(#12117) roberto211 válasza -v- (#12116) üzenetére


roberto211
őstag

Te sem ültél meg hondaban látom :D

Nyilván nem egy nagy fr-v nél de azert egy "szegény kis 1.6 "civic tud haladni ;)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12118) Burt1793 válasza -v- (#12116) üzenetére


Burt1793
veterán

Annak is több ereje van 3000-től felfele, mint alatta. :B

(#12119) Qru válasza szőröscica (#12082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elmúlt 250 km átlaga nálam a Bubuval 12,5 l (tankolás szerint).
Nekem viszont kéne egy robi a'sszem... :D

#nincsbennetarcsi

(#12120) Mágus2 válasza Qru (#12119) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Összesen vagy
/100? :U

[ Szerkesztve ]

(#12121) rbalint88 válasza Qru (#12119) üzenetére


rbalint88
addikt

nem kő' neki így baszatni, és akkor nem eszik sokat!

(#12122) bitpork válasza Mágus2 (#12120) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

6

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12123) Rivaul válasza roberto211 (#12117) üzenetére


Rivaul
addikt

Van egy két szegény kis 1.6 ami igen csak tud menni. A honda vonal pont ez. Pörgetni kell de akkor van "kapaszkodj". Bomiboogie is meglepődött mikor 4000 fölé kezdtem emelni a rovert :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12124) Qru válasza Mágus2 (#12120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

/100 km, a 250 km átlag fogyija volt 12,5 liter.

mod:

Rivaul: Haver Celica-jában én is átéltem ezt. Ahol az enyém már leforog ez ott kezdett feléledni és ott olyat lépett... csak néztem. Álló rajtból esélye sincs de repülő rajtból meg nekem nincs.

rbalint88: Szééép. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12125) roberto211 válasza Rivaul (#12123) üzenetére


roberto211
őstag

Hát en elhiszem meg tudom nekem ne mond :D

Nehány hasonló verdaban nézegettem h most vagy rossz az rpm mérő vagy igy megy :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12126) Rivaul válasza roberto211 (#12125) üzenetére


Rivaul
addikt

Megerősítés vonalon szántam irányodba a hsz-t :DDD

Qru
Valóban. Alul elég gyengén teljesít. Lámpánál indulás pl nem egy élmény... A kellemesnél többet kell pörgetnem ha hasonló méretű gépek vannak körülöttem hogy tartsam a tempót. Viszont így nem fogyaszt sokat városba legalább ha nem forgatom.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12127) roberto211 válasza Rivaul (#12126) üzenetére


roberto211
őstag

Szakíccccsshaad' a tuzfalat ne sajnáld :DDD :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12128) Qru válasza Rivaul (#12126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem meglepett nagyon, mintha 2 autód lenne motorkarakterisztika szempontjából. Enyémben is van változó szelepvezérlés de nem ennyire éles a váltások közötti érzés.
Mondjuk az enyémhez amúgy sem kell tudnod vezetni (pont ezért vettem :DDD), 4000-nél leugrasz a kuplungról a többit megoldja a technika. De ennnél aztán lehet matekozni, hogy kb hol lehet a tapadási határ, ne csak pörögjön a kerék hanem erőt is vigyen át a falszterra és ahhoz mennyi gázt kell adagolnod ha száraz, ha nedves, ha érdes ha sima a felület...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12129) Rivaul válasza Qru (#12128) üzenetére


Rivaul
addikt

Teljesen igaz. Sok idő volt mire elmertem engedni a fordulatot. Mivel nem volt ilyen beállítású autóhoz szerencsém soha, így nem is tudtam mire számítsak. Olyannyira hogy mikor megvettem, hetekig azt hittem hogy nem megy mert nagy, azt így jártam. Aztán a törökbálinti depónál majd 20 percet álltam a kereszteződésnél mire volt helyem kiférni. Idegembe elrúgtam a gázt és leugrottam a kuplungról... A kormányt kicsavarta a kezemből és majdnem keresztbe raktam az autót... Utána hetekig tojás volt a lábam alatt mire elkezdtem finoman kísérletezni a határokkal... Mostanra már ideális körülmények között járkál 2-be 6000 fölött ha úgy van, de az említett változó időjárási/úttípusi körülmények velóban kívánnak egy kis matekot.

Viszont sztem kifejezetten ideális csóró bayracereknek családdal :D Amikor ott a gyerek, vagy nincs lóvé akkor elautózgatok viszonylag kevés benzinnel, ha meg kell az ereszd el a hajam akkor lehet csapatni rendesen :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#12130) Qru válasza Rivaul (#12129) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha üzemmeleg a motor (olaj is!!!) akkor lehet forgatni, nem lesz attól baja. Enyémmel is el lehet szöttyögni szépen, 3000 alatt semmi sem történik igazából, olyan mintha egy 1000-es Swift blokk lenne benne.

Ősöket vittem vidékre, szépen csordogáltam 90-100-al és 7,8-as fogyit produkált. Az kb parádé. :K

#nincsbennetarcsi

(#12131) roberto211 válasza Qru (#12130) üzenetére


roberto211
őstag

Nana.... :D. Óvatosan az 1000-es Swift szóval. :D ;]

Ez kérlek szépen erején es teljesítményén felül teljesít NÁLAM. :DDD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12132) Dorien válasza -v- (#12102) üzenetére


Dorien
veterán

Vályi vagy Csikós fogalmazta ezt meg jól. Felsőbbrendűségi komplexusban szenvedő emberek vesznek ilyen SUV-okat, mert szeretik, ha felnéz rájuk a pórnép. Más értelmük nincs igazán. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12133) bitpork válasza Dorien (#12132) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megint csak kikérem magamnak az általánosító, alaptalan önigazolást! :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12134) Elemental válasza Dorien (#12132) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt azok az emberek mondják, akiknek nem teleik rá.
Ha már általánosítás. ;]
Bár, azoknak is ott van a Dacia Duster. (jó, az nem suv, de majdnem, és a dacia is majdnem autó ;] ) Szomszédom 3.8M-ért hozta ki a szalonból.

[ Szerkesztve ]

(#12135) AMD Power válasza Dorien (#12132) üzenetére


AMD Power
titán

Főleg nem városban. Londonban ezekre a nagy dögökre külön/drágább behajtási adó van a városba ha bemész velük. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12136) Dorien válasza Elemental (#12134) üzenetére


Dorien
veterán

Normál magasságú és tömegű autókban is vannak hasonló árkategóriák, nem kell ahhoz ilyen minitank.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12137) parandroid válasza bitpork (#12133) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A tiéd még csak nem is szuv, úgyhogy stfu. Majd ha veszel egy rendes Q7-et a műanyagokkal körberakott kombid helyett, akkor mutogathatod a morcos fejeket.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12138) Burt1793 válasza Dorien (#12132) üzenetére


Burt1793
veterán

Ilyet biztos a Vályi mondott...
Mi van a nagyobb biztonsággal vagy azzal, hogy könnyebben átlátod a forgalmat, mivel magasabban ülsz? Engem egyáltalán nem zavarnak a SUV-sek az utakon, pedig én sosem ültem még efféle csodában.
Ez ilyen tipikus Pista, előadja a szent gyereket, de amikor AMG GT-t visz el egy hétre akkor ő a főköcsög, amit be is vall, ő nem versenyzik az utcán lámpától lámpáig, de amikor lemaradóban van nyom egy kis gázt és megelőzi 500 lóval a segge alatt. Ami végül is "normális" dolog egy ilyen autóban, még ha nem is nagy szám, de akkor ne prédikáljon vizet és ne szóljon le mindenkit, aki nem úgy látja a dolgokat, mint ő. Mindegy, én ebbe nem akarok belefolyni, nem is szoktam a "teszt"-jeinek a saját véleményéről (azaz, azokat, amik nem az autó technikai részeiről szólnak) szóló részeket elolvasni.
Amúgy az égéstérben egész rendes, illetve egyáltalán nincs bajom vele. :)

(#12139) SzlobiG válasza szőröscica (#12084) üzenetére


SzlobiG
félisten

Simán ki lehetne szedni. :K

(#12140) bitpork válasza parandroid (#12137) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És ha nem engedhetem meg magamnak attól nem is tetszhet és nem állhatok ki a véleményem mellett? És tőled kicsit többet vártam mint a stfu és "műanyagokkal körberakott kombid".
Most mondjam azt hogy akkor írhattok ilyet ha már volt Q7 a garázsban( vagy bármilyen SUV-otok) ? Mert akkor ez így 50-50. Persze ez már jó eséllyel bántaná az önérzeteteket...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12141) Burt1793 válasza bitpork (#12140) üzenetére


Burt1793
veterán

Én ezt simán ráhagyom, aki ilyen ír egy ilyen kicsit komolyabb fórumba (értsd fb-nál komolyabb) bizonyára rossz passzban tette. ;)

(#12142) TaaT válasza Burt1793 (#12138) üzenetére


TaaT
veterán

"Mi van a nagyobb biztonsággal"

Köszöni szépen jól van. :) [link]

Jaj de csecse [link]

Give them hell Ukraine!

(#12143) trassher válasza Dorien (#12132) üzenetére


trassher
addikt

Ez tökéletesen helytelen megállapítás. Van akinek bejön a nagy autó és van akinek nem. Nincs abban semmi komplexus ha valakinek bejön egy nagy darab vas. Ennyi erővel az összes IFA, KAMA3, KRAZ, stb sofőr is mind felsőbbrendűségi komplexusban szenved. :U
De ha kell egy jó megfogalmazás akkor itt van egy ami megcáfolhatatlan:

;]

Redmi Note 7

(#12144) parandroid válasza bitpork (#12140) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tekintve, hogy a témát párszor már körbejártuk korábban, itt, és a másik autós topikbanis, ezért feltételeztem, hogy a véleményem többé-kevésbé ismert, és nem pakoltam tele szmájlival a hozzászólást, de látom a négy karikához sem széria az iróniadetektor. Nesze, most itt van egy gnosz, meg egy nyelvtologatós, hogy ne legyen félreértés: ;] :P .

Így visszaolvasva, lehet, hogy az én iróniadetektorom jelez be túl korán, és a #12133 komoly volt, mert akkor viszont had röhögjelek ki (tisztán barátilag), hogy ennyire érzékenyen érint téged a téma. Vettél egy olyan autót, ami neked tetszik, mindenki más bekaphatja. Nem neki vetted, nem a szomszédnak, még csak nem is azért, hogy csajokat szedjél fel vele (mondjuk ezt pont megérteném, bár azok a kisasszonykák sem az én esetem, akik minél nagyobb, annál jobb autó alapján választanak pasit). Ha problémája van magával a kategóriával, akkor ő nem vesz olyat, ha meg lenéz mindenki mást, aki mégis, akkor meg úgy kell neki. Legfeljebb nem leszünk barátok. Na bumm.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12145) MunezXBK válasza trassher (#12143) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kama3? :D

(#12146) bitpork válasza parandroid (#12144) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem azzal van baj h neked v masnak nem tetszik hanem h ez alapjan a kategoriat es a tulajt lehuzzatok. Anno minden kivesezesnel is mindig szova tettem. Spec en a hondasokat vagy a citroeneseket sem itelem el. Mi tobb ajanlom is. De vsak azert mert nekem nem zsanerem valami lehuzni...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12147) trassher válasza MunezXBK (#12145) üzenetére


trassher
addikt

Nem tetszett még rendes "kamaz"-t látni? :))

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#12148) MunezXBK válasza trassher (#12147) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De. Csak anno a laktanyában volt, aki tényleg kama3-nak nevezte. :DD

(#12149) parandroid válasza bitpork (#12146) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyitott kapukat dönget, malac úr, nekem semmi bajom sem a suvokkal (vagy hjvjuk hobbiterepjárónak, vagy bármi másnak), sem más kategóriával, én tökre együtt tudok érezni azzal, aki szuperminit vesz, meg azzal is, aki öreg prémium dízelt, vagy akár valódi terepjárót (lásd Range Rover, vagy Land Cruiser), még akkor is, ha nekem eszembe sem jutna egyik sem, amikor autót keresek. Mindenkinek megvannak a maga szempontrendszerei a leendő használat, meg a személyes preferenciák alapján, no meg mindenkinek ekll egy hobbi, unalmas is lenne, ha mindenki csak meccsre járna, meg horgászna, és nem lenne senki, aki maradna bélyeget gyűjteni, vagy versenyszerűen papírhajókat hajtogatni söralátétből, vagy mittudomén.

Jó, az első hozzászólásom itt a témában némiképp offenzív volt, mentségemre szóljon, hogy szándékosan, ellenben nem komolyan. Valami front lehet amúgy, hogy nem vetted a lapot, szerintem ülj le, igyál meg egy sört, és ha összefutunk egyszer, akkor vállalom, hogy azt majd én fizetem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12150) trassher válasza MunezXBK (#12148) üzenetére


trassher
addikt

Hívni én is kamaznak hívom de leírva nekem mindig kama3 ugrik be. :))

Redmi Note 7

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.