Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) SzlobiG válasza tboy93 (#12796) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem meg teljesen jó nekem nagyon bejön. GPS progi nincs, de honlap van.

(#12802) tboy93 válasza SzlobiG (#12801) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze, ez megmondja hogy hany matricat vegyek, de ha megvan ket megye es azt hasznalnam, de utana mar nem vennek matricat arra nincs tervezo. Te nezegesd ki, hogy mikor melyik lehajton menj le stb :W Nekem betettek vele, olyanert fizetek 5000Ft-ot amiert tavaly nem kellett.

(#12803) Qru válasza tboy93 (#12802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem jól jött ez új rendszer. Picivel több mint egy 10 napos matrica árából 13 hónapig járhatok le a telekre pályán.

#nincsbennetarcsi

(#12804) tboy93 válasza Qru (#12803) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van akinek jol jott, ezt is alairom. Statisztikara lennek kivancsi, hanyan anyaznak miatta es hanyan nem? :D

(#12805) Declare válasza tboy93 (#12802) üzenetére


Declare
őstag

de ez is egy csusztatas :) szep peldaja, hogy nyomjunk le ujabb penzbehajtast az emberek torkan.

Alapbol a megyematricaval nincs baj, söt. Csakhogy ez a storynak a fedöretege. E möge bujva szepen fizetösse tettek olyan utakat, amik eddig nem voltak azok. Hat ez meg a vilag ujabb vicce, hogy elkerülö utakon fizetni :W sehol nincs ilyen, szepen szembemegy a közlekedestervezesi alapelvekkel. Kell a penz, szakemberekkel innentöl kezdve erröl beszelni nincs ertelme. Van par ember akinek jol jön, ök örülnek, igy mindenki fogja be es szepen fizessen elv :)

(#12806) rbalint88 válasza Declare (#12805) üzenetére


rbalint88
addikt

Pest megyeiek közül sokaknak jól jön. Aki már pont a fizetős autópálya-szakasz mellett lakott, az most örül, mert nem kell egész éves matricát venni, ha Bp-n dolgozik, elég a megyematrica 5-ért. Ezzel együtt szerintem is többen vannak, akiknek ez plusz kiadás. Pl nagynénikém maximum egy évben kimegy ferihegyre kétszer és ennyi a városon kívüli futása a kocsinak - kivéve, ha elviszem megfuttatni direkt - és mégis megveszi a matricát "mert így tuti nem büntetnek meg" alapon.

(#12807) tboy93 válasza rbalint88 (#12806) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pontosan ezert vettem meg en is. Fostam, hogy megszokasbol felmegyek a nullasra aztan jon a csekk :W

[ Szerkesztve ]

(#12808) rbalint88 válasza tboy93 (#12807) üzenetére


rbalint88
addikt

az is tuti, hogy pár ember miután átváltott éves pályamatricáról megyeire, beszopta fordítva is és verette neki a pályán érvényes matrinya nélkül.

(#12809) tboy93


tboy93
nagyúr

Tudja valaki esetleg, hogy a hungarian zuglotol-nepligetig mi a megengedett sebesseg? 50 vagy 70? Multkor kint volt egy trafi es nem neztem az orat, tippre 60-70 kozott mentem :((

[ Szerkesztve ]

(#12810) Jorus válasza tboy93 (#12809) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagyrészt 70 van szinte végig.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12811) Qru válasza tboy93 (#12809) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

70 de egy-egy nagyobb kereszteződésnél visszaveszik 50-re azokra figyelj. :K

#nincsbennetarcsi

(#12812) tboy93 válasza Jorus (#12810) üzenetére


tboy93
nagyúr

Koszi, akkor talan ezt meguszom :)

(#12813) rbalint88 válasza tboy93 (#12812) üzenetére


rbalint88
addikt

50-es táblától is 68-tól szoktak fotózni tudtommal.

(#12814) -v- válasza tboy93 (#12809) üzenetére


-v-
addikt

Ha 50 akkor is beleférsz 68-ig, addig nem jön csekk.

(#12815) Jorus válasza rbalint88 (#12813) üzenetére


Jorus
nagyúr

100-as táblánál mennyinél kattan? (50-es táblánál jogszabály szerint 65-nél.)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12816) roberto211 válasza tboy93 (#12812) üzenetére


roberto211
őstag

Nyitott a VTEC? ;] :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12817) rbalint88 válasza Jorus (#12815) üzenetére


rbalint88
addikt

én valós 110-zel szoktam elmenni az m1-m7-en levő traffinál, eddig még soha nem jött csekk. 120-nál már jön. szóval szerintem 118-re vannak állítva.

(#12818) Jorus válasza rbalint88 (#12817) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az faja akkor. :DDD Ez pont ott készült.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12819) tboy93 válasza roberto211 (#12816) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, csak 12 ora melo utan kicsit elbambultam :))

(#12820) rbalint88 válasza Jorus (#12818) üzenetére


rbalint88
addikt

kicentizted, de meglett! :DDD nekem egyszer vecsésen sikerült beleszaladnom traffiba, 70-es táblánál a szokásos 80-nal mentem, aztán ugye van a lámpás kereszteződés, ahol visszaveszik 50-re, na ezt sikerült figyelmen kívül hagyni, aztán kaptam egy 74km/h-s célfotót, ami így 30ezer volt, 75-tel már 45ezret ért volna. eddig asszem csak ez az egy szombathelyi levelem jött.

(#12821) Jorus válasza rbalint88 (#12820) üzenetére


Jorus
nagyúr

Másnaposan, vasárnap hajnalban, kihalt út, érted... :DDD
Vecsés több helyen szívatós, 4-es felüljáróján pl. 70, aztán egyből Vecsés tábla - tapasztalatlan kollégákat meszelik is ott rendszeresen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12822) Declare válasza rbalint88 (#12806) üzenetére


Declare
őstag

Meg igy, hogy leirtam, se esett le a tantusz :) Ha megegyszer elolvasod, irtam, hogy semmi bajom a megye matricaval, az egy tök jo dolog. A baj azzal van, hogy totalisan az elkerülö utak ertelmevel megy szembe a fizetösse tetele, ami szerintem a vilagon sehol mashol nincs.

(#12823) rbalint88 válasza Declare (#12822) üzenetére


rbalint88
addikt

erre írtam, hogy szerintem is a többség szívott vele ;) megértem amúgy a problémád, egyrészt szembemegy a józan ésszel, másrészt egyértelműen "fizess paraszt" üzenete van a dolognak így.

Jorus: jah, ott kaptak le engem is. még az is lehet, hogy egy külső sávban csámborgó kamion kitakarta a táblát és a zöld lámpa miatt nem lassítottam, emiatt futottam bele.

(#12824) Burt1793 válasza rbalint88 (#12823) üzenetére


Burt1793
veterán

A mi családunkban mindenki nyert a dologgal, mivel az agglomerációban lakik mindenki, van egy autó, amin éves országos maradt, mert még most is az éri meg jobban, a többivel viszont Pest megyében mindenhol lehet menni, sőt a környező megyék első lehajtójáig. :D

(#12825) rbalint88 válasza Burt1793 (#12824) üzenetére


rbalint88
addikt

Barátnőmék Zsámbékról napi 5-10 percet nyertek, évi 10e Ft-ot buktak, mondhatni egálban van a két dolog. Én havi 5-10 percet nyertem (inkább Budakeszi felé szoktunk menni hozzájuk, nem a pályán), viszont mivel elég sokat rohangálok mindenfelé, muszáj volt megvennem, szóval én inkább buktam a dolgon, mert olyan utakért fizetek, amiért eddig nem kellett, jellemzően M0-on belül közlekedek. A családban a másik két autóra pedig tiszta bukó volt megvenni, de ha el akarnak menni ikea-decathlon bevásárlónapot tartani, akkor nem akarnak szórakozni a bírsággal, mert megszokásból felhajtottak a pályára... Szóval ha úgy nézzük, akkor az 5 autón évi 20ezer bukó van...

(#12826) Jorus válasza Burt1793 (#12824) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én is az agglomerációban lakom, napi 100 km a munkába meg vissza az M0-n, ami jan 1-ig ingyenes volt, szal nekünk családilag cumi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12827) SzlobiG válasza Jorus (#12818) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ejj mennyi volt 30K?

(#12828) D4rkm4n válasza tboy93 (#12796) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Aztán eljön az a pillanat, amikor kerülőúton haladsz elővigyázatosságból, aztán otthon megtudod, hogy nyugodtan mehettél volna a pályán. :W

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#12829) Declare


Declare
őstag

Haverom kapott egy csekket, nemet rendszamos autoval, BP-n rossz parkolasert...egy londoni behajto cegen keresztül :) nagyon fel volt haborodva, mert azert joval többet kellett perkalni, mint 1-2 ezer huf, de szerintem nincs baj azzal, hogy a H rendszamos autoban ha hangosan pukizol csekket kapsz, a külföldi rendszamosok, meg letolnak 180 nal az M1 en es meg integet is a fix trafipaxnak.... :U

vajon a trafikra is el ez az adossag behajtas? Kezdjek vigyazni, ha hazamegyek? :DDD Eddig otthon külföldi rendszamos autoval, ha nem allitott meg a rendör, kis tulzassal azt csinaltal, amit akartal. Valtozott valami?

Mondjuk az mas kerdes, hogy szerintem behajtani nem tudjak, arra nem lesz jogosultsaguk, de nem szivesen szivoznek feleslegesen par ezres tetelert ha ugy alakul

mod: Nemet cimborak azt mondtak, hogy eun belül 100 euro alatt nem szokott senki cirkuszolni, de ez a parkolasos csekk, most melyen megrazott :D

[ Szerkesztve ]

(#12830) bitpork válasza Declare (#12829) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már vannak államközi egyezmények erre uh igen be lehet hajtani ha akarják. Bár jellemezően a környező országok és német nyelvterületiek vannak benne.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12831) MunezXBK válasza Declare (#12829) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mennyire jött ki? Csak mert Pesten nem 1-2.000 a bünti. Nekem tavaly 5.500 volt.

(#12832) -v- válasza MunezXBK (#12831) üzenetére


-v-
addikt

Attól függ melyik zónában

(#12833) MunezXBK válasza -v- (#12832) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1-2.000-nél még Fehérváron is több.

(#12834) Jorus válasza SzlobiG (#12827) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, meg 4 pont.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12835) roberto211 válasza Jorus (#12834) üzenetére


roberto211
őstag

Hol lehet lekerdezni ezt hogy hany pontnál tartasz? Engem mar kétszer büntettek meg parkolásért de a papírra nem írtak oda az eloeleti pontok részhez h most mennyit kaptam hanem üresen hagyták. Ez nem jelent semmit? Attol meg beirhatnak 4pontot?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12836) Jorus válasza roberto211 (#12835) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gyorshajtásért kiküldött határozaton se volt semmi ilyesmi, csak elolvastam a jogszabályt. :) Okmányirodában megmondják hol tartasz.
Ha nem fizetsz parkolási díjat, azért nem jár büntető pont, csak ha nagyon rossz helyen állsz - zebrán, kereszteződés előtt közvetlenül, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12837) roberto211 válasza Jorus (#12836) üzenetére


roberto211
őstag

Az egyik az egy fizetős parkolóban történő való megállás volt de nem vettem észre hogy fizetős.

Másik meg egy megallni tilos utan kb 5 méterrel.

De ez is ilyen "kertes utcák"ban volt. Akkor remelem nem kaptam ez miatt.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12838) bitpork válasza roberto211 (#12837) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha egyik nap egy száraz gumibotot hoz a postás ajánlva, akkor tudni fogod hogy éppen sok a pontod ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12839) Declare válasza MunezXBK (#12831) üzenetére


Declare
őstag

Azert nem is irtam pontos összeget, mert nem emlekszem. Azt tudom, hogy joval dragabb lett, de lehet az volt, hogy megbüntettek, tudott rola, nem foglalkozott vele, aztan jött a nemet cimre a level...nem emlekszem most pontosan, nem akarok hülyeseget irni, de ilyen 20k körül kellett csengetnie talan.

Lenyeg az hogy fura volt, hogy egy parkolasi birsaggal megtalaljak.

Egyik nemet haveromnak spanyolorszagban volt egy gyorshajtas, az is megerkezett, de spanyolul. Ügyved haverja, az mondta, hogy felesleges fizetnie. Irja meg, hogy alapbol nemetül kell kiküldeni mert ö nemet es igy nem kell megertenie a levelet. Ezt biztos nem fogjak megcsinalni, de ha megis, akkor is ki lehet valahogy kerülni, mert nincs behajtasra joguk, csak felszolitasra, vagy ilyesmi...aztan lehet ez szep lassan valtozik most. Csak meglepö volt a dolog

(#12840) Jorus válasza roberto211 (#12837) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezekért adnak előéleti pontot elvileg.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12841) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Győri vagy környéki jó szándékú autóstárs segítségét keresem. Az ideális esetben van neki vcds, és laptop, de ha nincs akkor tud ajánlani egy győri autó megnézése erejéig embert.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12842) fityesz9


fityesz9
tag

Helló fórumtársak!
Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e ajánlani egy jó autóvillamossági szakembert Szombathelyen?
Nem rég vagyok tulaj és megvagyok lőve, a kocsi (Clio II, 2004.) csomagtérajtaját nem zárja a központi zár,
és ahhoz túlságosan laikus vagyok, hogy már csak a hiba okát is kiderítsem. :U
Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm. Eléggé nyugtalanító hiba, így azért nem szívesen parkolnék nyílt terepen. :(

Garrus, am I your dirty little secret?

(#12843) bitpork válasza bitpork (#12841) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tárgytalan már , köszönöm szépen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12844) kalmanchris válasza fityesz9 (#12842) üzenetére


kalmanchris
tag

Esetleg ellenőrizheted a csomagtér ajtónál lévő, gumiharmónikában futó vezetékeket.

(#12845) SzlobiG válasza bitpork (#12841) üzenetére


SzlobiG
félisten

Delphivel tudtam volna segíteni, de messze vagy. :(

(#12846) fityesz9 válasza SzlobiG (#12845) üzenetére


fityesz9
tag

Köszönöm a gyors választ és neked is kalmanchris. :R Megoldottam, találtam közelben autóvillamossági szakembert és még külön Renault-kra is specializált, úgyhogy megoldja. :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#12847) bitpork válasza SzlobiG (#12845) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mijaza delphi? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12848) SzlobiG válasza bitpork (#12847) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#12849) bitpork válasza SzlobiG (#12848) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én Szegeden vagyok, csak az autó van Győrben :R Nagyon szépen köszönöm, de sajnos csak helyben lehet megoldani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12850) tboy93


tboy93
nagyúr

Hali! 4*98-as felni 4*100 helyett mozgokupos anyaval tenyleg felrakhato? Lesz valami baja a futomunek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.