Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) bitpork válasza -v- (#12346) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kedden lefelé jövet almacsutkát nyomtak ki ablakon meg üdítős flakont menet közben: a cigi semmi ehhez képest. :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12352) Typhoon47 válasza -v- (#12346) üzenetére


Typhoon47
őstag

Én egy hónappal ezelőtt láttam egy bimmerből kib*szni egy teljes gyorséttermi menü hulladékot, barna zacskóval, üvegekkel..stb. Menet közben kövér gázzal természetesen, Örs V. tere körül. Innen nincs lejjebb.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#12353) -v- válasza tomiii. (#12345) üzenetére


-v-
addikt

Jojo, azert nem kell a drama :D ami osszkerekes az is hajt elol is. Azert muszakilag egy kotrot vagy egy bubarut nem mondanek annyira szarnak .... :D

(#12354) Qru válasza -v- (#12353) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már 4x4:

Miért kell felárat fizetni műszakin ha összkerekes az autód?
Gondolják ha telik rá akkor fizess paréj... :F

Műszaki vizsga Díjak:

Személygépkocsi: 21 290.-
Személygépkocsi 4x4: 26 390.-

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12355) bitpork válasza Qru (#12354) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert a normál pad csak 2 kerekes álls, a 4x4 meg gázra legurulna róla, rgo 4 állásos pad kell :) Nekem Gazsival megcsinálták és az volt a mázli hogy előtte nem állt senki: paraszt beleült és szépen lehajtott a fékgörgőkről :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12356) Qru válasza bitpork (#12355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

Akkor az enyémmel is kilőne szépen. Önzáró a középső diffim, tehát azonnal az első tengelyre menne az összes nyomaték ha a gázra lépne. :D

#nincsbennetarcsi

(#12357) tomiii. válasza MunezXBK (#12349) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hmm ez igaz :B

(#12353) [rvilike]: Ezt már írtam, azt is szeretem, EVO V mély nyomokat hagyott bennem kanyarsebesség tekintetében :D

[ Szerkesztve ]

(#12358) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#12359) tomcsi23 válasza Qru (#12356) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem a hátsóra? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12360) bitpork válasza tomcsi23 (#12359) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hagyd rá, neki elsővel is lejön: szíjjefogassaja fékpadot oszt cső :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12361) trassher válasza -v- (#12346) üzenetére


trassher
addikt

Havonta 1-2 csikket kidobok más meg veszélyes hulladékot önt a folyóba vagy tóba. Nem miattam fog elpusztulni a bolygó úgy gondolom. :)

Redmi Note 7

(#12362) Qru válasza tomcsi23 (#12359) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ melyik tengely van éppen a görgőkön és melyik a szilárd talajon. ;)

#nincsbennetarcsi

(#12363) tomcsi23 válasza Qru (#12362) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyilván, de műszakin inkább kezelik elsőkerekesként, mint hátsónak, nem?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12364) Dorien válasza trassher (#12361) üzenetére


Dorien
veterán

Nem, de attól még gyökér dolog. Meg tűzveszélyes is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó audiofil sztereó fejhallgatók --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#12365) Qru válasza tomcsi23 (#12363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passzolok, sosem voltam műszakin. :DDD De gondolom egy Bömbölőt csak felismernek... Bár már abból is van elsőkerekes.. :U

#nincsbennetarcsi

(#12366) rbalint88 válasza Qru (#12358) üzenetére


rbalint88
addikt

féktávon szépen kúszik-mászik :Y elég fos a videó hangja, de még így is átjön az a tipikusan japán vérgőzös magas rpm hang :)
#régenmindenjobbvót: érdekes, hogy a régebbi motoroknál szinte laikus füllel meg lehetett mondani legalább a származási országot, sok esetben még a márkát is, manapság meg ugyanaz a rossz tehénbőgés van minden 4hengeresben, amit aztán különböző csodabödönökkel meg hangszórós trükkökkel hoznak fel valamennyire értékelhetővé. nyilván egy sokhengeres motornak mindig szebb hangja lesz, mint egy 3 vagy 4hengeresnek, de az olaszok és a japánok valahogy tudtak jól szóló négyhengereseket is csinálni, még tíz éve is.

(#12367) runner 125 válasza Qru (#12358) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon ütős, reméljük a következő alatt már normális AWD hajtás lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12368) tomiii. válasza Qru (#12358) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Műszakilag tetszik, de hogy ronda, főleg a hátulja, az is biztos :D Ha egy zsákkal lenne letakarva, minden elismerésem. Bár nálam most a best-best technikai újdonság az új Mazda Mx-5 kuplungharangja.

(#12369) Qru válasza rbalint88 (#12366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a durva, hogy az én Bubum-ban is van már ilyen hang mókolás. Pedig az nem mai darab...
Bár mióta a benzines boxerekbe is kettős tömegűt raknak én már kb semmin nem lepődöm meg. :(

tomiii: Jah, pedig pofonegyszerű és mégsem jutott eddig senkinek sem eszébe...

Nekem is túl bazári am ez a TypeR.

runner: Legend-hez van olyan awd rendszer ami elbírna ekkora erőt/nyomatékot de az meg nem tudták/akarták bepasszintani ez alá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12370) runner 125 válasza Qru (#12369) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, nah igen, az kb. pont ennyit tud szívó motorral.

Egyébként jogos, aláírom h elég sok részlete már már bazári, csicsás, de hát ez van, keleti kultúra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12371) Qru válasza runner 125 (#12370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ez a szimpi a GT86/BRZ/FRS trióban, hogy annak ellenére, hogy japó nem annyira bazári. Egyedül a hátsó lámpa de az még elviselhető végülis.

Egyszer ültem egy Legendben, elég meggyőző volt. 3,2-es V6, elég szépen ment pedig az sem egy pihe súlyú vas...

#nincsbennetarcsi

(#12372) SzlobiG válasza Qru (#12358) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem vagyok oda a Hondáért, de ez most elég ütősnek néz ki, sőt kicsit túl sok is szívesen kipróbálnám. :)

(#12373) -v- válasza Qru (#12371) üzenetére


-v-
addikt

Szép étvágya is van mellé, úgy olvastam :K

Ez a civic nekem felejtős .. elöl hajt, turbós, ronda .. :U

[ Szerkesztve ]

(#12374) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Itt is feltenném a kérdésemet, hátha találkozott már valaki hasonló ötlettel.

Adott egy Audi A4 B5. A kézifékkar mellett 12V szivargyújtó aljzattal. Ezt szeretném kicserélni egy single/dual USB aljzatra 1:1-ben, minimális faragással. Tehát ugyanúgy visszahajtható/buktatható/elrejthető maradna. Ilyet lehet? Pl. egy ilyen aljzattal?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#12375) SzlobiG válasza -v- (#12373) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi a baj a turboval?

(#12376) Burt1793 válasza SzlobiG (#12375) üzenetére


Burt1793
veterán

Gyorsabb lesz az autó, mint az övé vagy az, hogy van értelme. :D

(#12377) -v- válasza Burt1793 (#12376) üzenetére


-v-
addikt

Engem nem erdekel, mennyire gyors egy auto :)

(#12378) tomcsi23 válasza -v- (#12377) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kanyarban se? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12379) -v- válasza tomcsi23 (#12378) üzenetére


-v-
addikt

Igazabol ott se, ugyanez van ott is, lehet valami gyors kanyarban ugy hogy halal unalmas, meg nem elvezetes ... Meg lehet hogy abszolutertekben viszonylag lassu valami de tok elvezetes meg izgalmas.
Nekem inkabb legyen lassabb de minel kozvetlenebb meg minel elvezetesebb, pusztan a "megy"-tol (vagy mert gyors) szamomra nem lesz attol meg jo is vezetni valamit ... ez a turbolag dolog nagyon az utjaba all annak, ahogy en szeretek vezetni :)

(#12380) Qru válasza -v- (#12373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Turbós ott könnyen elszabadul a pokol fogyni terén is. Haver WRX-e is szép nagyokat kortyol a tankból. Kímélő üzemben is 12-14. Tehát ahol az enyém tetőzik ez ott kezd. Igaz teljesítményben sem egy kategória. :D

SzlobiG: egy kort mennek vele de ennyiért nem kene. Akkor mar egy sperres gt86 vagy egy wrx.

#nincsbennetarcsi

(#12381) -v- válasza Qru (#12380) üzenetére


-v-
addikt

Jó móka a turbó, megy rendesen legalább, de én eladnám a lelkemet egy jobb gázreakcióért :D meg agyfaszt kapok hogy szét van esve a lendkerék és ott is van egy ilyen lag ... én azt szeretem ha minél közvetlenebb, attól lesz jó vezetni.

(#12382) Burt1793 válasza -v- (#12381) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez mondjuk igaz, engem az zavar a legjobban, hogy akkor se folyamatos a nagy erő, amikor kipörget az ember egy fokozatot rendesen (amíg tart a nyomaték-lóerő maximum), majd vált egyet felfele jó gyorsan és ott is van egy pár tizedmásodpercnyi gyengébb gyorsulás. Nem tudom, hogy ez DSG váltós lepadlózásnál hogyan van megoldva.

(#12383) tomcsi23 válasza -v- (#12379) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, persze. Ezek agyon vannak elektronikázva, meg szervózva, na és a turbó is persze "trendi". :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12384) MunezXBK válasza Qru (#12380) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy egy pályamatrica. ;]

(#12385) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Vagy régen voltam, vagy aktívak voltatok :D Pacsi mindenkinek innen Dániából. Leléptem onnan :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12386) bitpork válasza VegyesTamás (#12385) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hol vagy Dániában? A legjobb hely :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12387) Qru válasza MunezXBK (#12384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsire nem adunk. :DDD

mod:

Voltam futóművesnél, minden frankó most már. Picit kellett állítani a geometrián és ennyi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12388) roberto211 válasza Qru (#12387) üzenetére


roberto211
őstag

Én meg voltam futomuvesnel es minden sz@r mostmár legalább. :DDD

Kiderült h bal első lengőkarom lóg ezért kikell csereltetnem es utana tudja csak beállítani.
Jó mondjuk annyira nem panaszkodok mert gyári van még bal elől de hat minden közbejon ....

Elugrottam soroksarra most nem vettem bele 15 ert jako lengokart hanem vettem valamilyet 5250ert de ugyanolyannak tűnik amúgy :D Jovoheten beleteszik aztan utana állítják be.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12389) Qru válasza roberto211 (#12388) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem csak a kerékdőlést kellet állítani a többi értékem jó volt. Csak akkor tudnám mitől hallottam azt a koppanást... Lehet inkább nekem kéne hallás vizsgáltara mennem... :F :DDD

#nincsbennetarcsi

(#12390) tomcsi23 válasza Qru (#12389) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem-nem. Az ilyen az van, és idővel előjön. ;] Akár a rugó is lehet, vagy az egyes elemek egymáson terhelés alatt elmozdulnak. Az a rossz ebben, hogy hiába nézik át ott, felemelve, vagy terhelés nélkül, úgy pont nem jön elő.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12391) Qru válasza tomcsi23 (#12390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hurrá... Akkor fülelek aztán ha megint hallom akkor vissza a futóműveshez és megautóztatom a szakit jobb híjján... :D

#nincsbennetarcsi

(#12392) roberto211 válasza Qru (#12389) üzenetére


roberto211
őstag

Én is hallok mindig valamit tehat no para :D. Szerelomhoz atviszem, általában hülyének nez h itt semmilyen hang nincsen :D

Aztan végül kiderül mindig h nekem van igazam :D

Legutóbb nyikorgas volt ilyen bal első kerek felől. Több hónapig kutakodtunk mar elakartam adni , mert nem jöttem ra hogy mi lehet az a iszonyat nyikorgas ha balra es visszatekerem a kormányt. Összes gumit,szilentet,mindent befújt többször is ,zsírozta stb de nem szűnt meg. Mikor felemelte ugye nem nyikorgott mert a kerekrol lejött a súly.

Hozom at tole hazafele ugyanugy nyikorgott kanyarodásnál. Na mondom alafekszek a kocsi alá pont eső is volt de nem érdekelt. Beleultettem valakit tekerje balra meg vissza. És valamelyik gömbfejről lecsúszott a gumi ,kiszáradt es az nyikorgott valami irtózatos módon. Na befujtam bezsiroztam azóta semmi :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#12393) -v- válasza Qru (#12389) üzenetére


-v-
addikt

Ilyeneket lehet állítani nálad? :o

[ Szerkesztve ]

(#12394) Qru válasza -v- (#12393) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Űrtechnika már csak ilyen. ;]

mod:

roberto211: Hát a szerelő szerint vizionálok és semmi baja nincs de majd meglátjuk élesben mit mutat a technika. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#12395) tomcsi23 válasza Qru (#12394) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt azért szokták mondani, mert melóval járna a hibakeresés. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12396) -v- válasza tomcsi23 (#12395) üzenetére


-v-
addikt

Meg mert nem értenek hozzá ... uramittmindefeszes aztán helló, inkább le se írom mit gondolok a szerelőkről mert örökre kibanolnak :DDD

(#12397) tomcsi23 válasza -v- (#12396) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csak nem valami saját tapasztalat? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12398) -v- válasza tomcsi23 (#12397) üzenetére


-v-
addikt

Nem dehogy, az enyém csak benzint és olajat kér, sosincs semmi issue. :DDD

(#12399) Snoop-y válasza -v- (#12379) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem kell am akkora lagokat elkepzelni mint regen a Raba teherauton.
Szerintem ha nem mondanak eszre se venned egy verbeli sportkocsin.
Bar meg nem probaltam leiras alapjan jol van hangolva. 2500 rpm -nel tol
Ebben forditott vtec van ami azt jelenti lent nyit es nem fent ez is nagy segitseg lehet.
Meg hat van benne valto is lehet vissza is kapcsolni ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#12400) -v- válasza Snoop-y (#12399) üzenetére


-v-
addikt

Meg hat van benne valto is lehet vissza is kapcsolni

Ennek mi köze a turbo laghoz?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.