Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119012) szőröscica válasza zoo8800 (#119006) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig nem kozgazdasz szemmel is egyertelmu kene legyen a logika. Ha kirugnak, nem megy a vallalkozasod, 6-12 honapig, van annyi likvid megtakaritasod, hogy megelj belole? Ha ne adj Isten az asszony lebetegszik es apolni kell, akkor tudtok mihez nyulni? Vagy a hiteleket akkor is nyogni kell majd es ehezni fogtok?

Ha van eleg megtakaritasod, nincsenek hiteleid, nyugodtan vegyel dragabb autot is.

De akkor is erdemes kiszamolni, hogy az onerod mennyit kamatozott volna, mennyi a hitelre kifizetett kamatod, es mennyi az auto ertekvesztese. Eleg massziv osszeg fog kijonni, es el kene gondolkodni, hogy erdemes-e CSAK azert felkelned evente akar 2-3 honapot es elmenni dolgozni, hogy erre megkeresd a penzt. Es ez a resze a szemlelet kerdese inkabb, mig a hozzaszolas eleje a jozan esz. Mert en a sajat lakasomban elek, van annyi megtakaritasom, hogy 5 ev munkanelkuliseg sem vagna foldhoz, megis kiszamoltam, hogy napi egy 130 forintos nespreso kapszula mennyibe kerul evi 252 munkanap mellett, es ugy dontottem, hogy nekem ennyit nem er evente, jo lesz az ingyenes automatas kave is. Ez mar az en kenyelmemrol valo dontes, nem az anyagi biztonsagrol.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.