Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119751) molnarpeter válasza Lobeu (#119748) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A xenon izzó lilás árnyalatú fényt ad, mikor már elöregedett, párban izzó csere elég, Cool Blue Intense például közkedvelt. Lehet, hogy a projektor foncsora nem az igazi már, retrofitheadlights tud jobb minőségűt beépíteni a legtöbb esetben. Ha esetleg polirozni kell, egy ajánlott hely :)

[ Szerkesztve ]

(#119752) bitpork válasza Lobeu (#119748) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hova lett a q7?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119753) ΞΔGLΞ válasza 426os (#119736) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem tudom, hogy mitől ekkora szám ez az osram izzó, jó pár ajánlásba futok napi szinten, mert rá van írva egy kicseszett nagy bullshit kamu szöveg? De kb az ott látható értékelések egyenértékűek vele, minden más csak placebo...
Raktam én már pár autóba ilyet, de egy sima h7 hella is tudja azt, amit ez, ha valóban világítani kellett.
Persze ez nem neked szólt, hanem ennek a kamu 150+ király izzónak... :R

[ Szerkesztve ]

(#119754) Magnum_ válasza ΞΔGLΞ (#119753) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a GE sportlightot kedvelem, nekem az bejott.

I humbly and respectfully decline™

(#119755) stickermajom válasza ΞΔGLΞ (#119753) üzenetére


stickermajom
addikt

A Night Breaker Silver is jelentős javulást hozott az F-ben. Asszony már kért a J-be is, mert 0 km-esen gyengébb a fénye annál.

(#119756) rbalint88 válasza Lobeu (#119748) üzenetére


rbalint88
addikt

Valoszinuleg szet van egve a foncsor. Fenyszorot szet kell szedni, a burat politozni, lakkozni, a projektort szetszerelni es ujrafoncsoroztatni. Allj oda egy falhoz es 1-2 m-rol vilagits ra ugy, hogy az egyik lampa le van takarva. Ha a vetitesi kepben vannak sotetebb foltok, akkor szet van egve a foncsor. Ha mar nagyon durva, akkor csak kb ennyi teruleten vilagit szepen -> >< pedig alul telibe fenyesnek kellene lennie.

(#119757) 426os válasza ΞΔGLΞ (#119753) üzenetére


426os
őstag

Egy próbát úgy érzem megér, max legközelebb xenonos/ledes autót veszek.
Mondjuk az összehasonlítás nem lesz olyan pontos, mert most nem tudom pontosan milyen izzók vannak bent (az biztos, hogy nem NB). Meglátjuk.

.

(#119758) gzbotii válasza ΞΔGLΞ (#119753) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem több mint másfél évet bírta NBSilver. Sima izzohoz képest sokat hoz. Lehet van is fotóm valahol.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119759) Johnny_vT válasza tboldi (#119743) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

9/10
A lengőkar szilentet rontottam el, mert úgy tűnt, mintha repedezett lenne.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119760) gzbotii


gzbotii
veterán

Vótmá'?

Dacia Logannel Vlagyivosztokig és vissza

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119761) Tsebacsi válasza Johnny_vT (#119759) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

8/10, kipu felfüggesztés és lengőkar szilent lett elrontva , rosszabbra számítottam. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119762) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Urak, 30-án egy kis összeröffenés valahol Pesten vagy környékén délután 2 tájt? Felőlem mehetünk kajálós helyre is korábbi időpontban, de fél 4-4 körül már sötét van. BigBlackDog márkatárssal mi már ott leszünk, egyelőre a helyszín a kérdés. (Aki megtalál minket az jöhet :DDD )

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119763) Magnum_ válasza Johnny_vT (#119762) üzenetére


Magnum_
nagyúr

miskolcon leszek akkor.

I humbly and respectfully decline™

(#119764) Johnny_vT válasza Magnum_ (#119763) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

És mi, addigra elbontják az M3-ast vagy mi a kifogásod? :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119765) barnam_ válasza tboldi (#119743) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hétvégén én is betakartam az akksit :) Képek:
Akku tálca pucolás előtt. Tavasszal kiszedem majd, és csiszolás után lefestem, hogy ne rozsdásodjon jobban. Lemértem, elvileg egy 100Ah akku is elfér (most 80 Ah van).

Ide vajon mi jön? Mögötte az ABS vezérlő, alapjárat szabályzó reléje van.

Akku betakarva. A pozitív sarunál kellett kivágnom, azt leszámítva egész jól rá lehetett hajtogatni. Mondjuk ahol kisebb hely van az akku mellett (pl. Hyundai Accent), ott valószínűleg már rá kell szabni kétoldalú ragasztóval, ráhajtogatva nem tudtam berakni az akksit.

(#119766) Jaffa75


Jaffa75
őstag

A Hungáriát kerüljétek a Kerepesi felől...

A legszebb az, hogy épp mellőlem ütötték ki a Corsát, ami letarolt egy Priust, meg egy Toyota Corollát az út szélén... :Y

6 körül jöttem befelé a Kerepesin a Rákóczi út felé. Kaptam egy pirosat , én a belsőben álltam, a fehér Corsa egy ötvenes palival mellettem a külsőben (első voltam én is, meg ő is). Zöld, indulás, normálisan gyorsítva. A szemem sarkából láttam, hogy a Hungária felől két autó jön, hátul maga Takuma Sato egy ezüst PT Cruiserrel, aki már a kanyar vége előtt elkezdte előzni az előtte lévő óvatoskodót. Azt hogy hova akart beférni nem derült ki, mert úgy verte telibe a Corsa jobb hátulját mint az amcsi rendőrségi oktatófilmekben, amikor a cél az autó kiforgatása... elcsúszott mellettem éppen, és a két parkoló autót nullázta az út szélén, majd a végén a forgalommal szemben megállt. Azt már nem láttam, hogy a Cruisert valaki megkínálta-e még hátulról, mert épp az villant át az agyamon, hogyha engem lök meg, akkor várhatóan egy villanyoszloppal kevesebb lett volna középen... :Y :W

(#119767) tboldi válasza barnam_ (#119765) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó lett. :)

Én mindenképpen be akartam gyömöszölni a műanyag dobozka alá, úgyhogy muszáj volt vagdosnom.

(#119768) stickermajom válasza barnam_ (#119765) üzenetére


stickermajom
addikt

Király lett! Mit használtál "takarónak"? Asszonyén én is megcsinálnám szívesen.

(#119769) Doki16 válasza tboldi (#119767) üzenetére


Doki16
addikt

Kíváncsi vagyok a tapasztalatidra, hogy mennyit fog ez számítani télen. Kint áll a kocsid vagy garázsban?
Szerinted akkor is van jelentősége ennek ha nálam a csomagtartóban van az akkumulátor?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#119770) stickermajom válasza Doki16 (#119769) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem a meleg ellen védi, nem a hideg ellen. Csomagtartóban jó helyen van, oda szvsz nem kell. :N

(#119771) barnam_ válasza tboldi (#119767) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, látom nálad elég szűk a hely, ott nem lehet megúszni vagdosás nélkül.

(#119768) stickermajom: Kaufferben vettem. Nem igazán méretpontos, érdemes az egyel kisebbet venni. Én végül az M-est használtam a 80 Ah-es akkuhoz.

(#119769) Doki16: elvileg hideg meg meleg ellen is véd. Nekem utcán parkol, vasárnap óta nem mentem vele, így ma reggel érzésre talán könnyebben indult. De egy mérés nem mérés :)
Illetve pénteken töltöttem, és jellemzően rövid utakat megyek - tehát a könnyebben indulás a tele akku miatt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#119772) Qru válasza Johnny_vT (#119762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaffa pont kérdezte, hogy mikor lesz tali. Nekem elvileg jó a 30-a.

mod:

Jaffa: Mázli! Látom nem hagytad otthon az őrangyalod...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#119773) tboldi válasza Doki16 (#119769) üzenetére


tboldi
nagyúr

Éjjelente garázsban áll, de napközben előfordul, hogy sokat áll a szabadban.

stickermajom: A leírás szerint a hideg ellen is véd.

(#119774) Johnny_vT válasza Jaffa75 (#119766) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ilyenkor nem szokás szólni a rendőröknek, hogy "hé, én láttam!"? Persze macera, mert behívhatnak tanúnak. A cikkben tisztázatlan körülményekről írnak, ezért jutott eszembe.

(#119772) Qru
:R

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119775) Doki16 válasza barnam_ (#119771) üzenetére


Doki16
addikt

Ajj erre a mérésre mindig rászaladok :D Az hiszem állandóan, hogy valami értelmes statisztika vagy számolás van alatta erre csak ez a hülyeség :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#119776) stickermajom válasza tboldi (#119773) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor eddig burokban éltem, azt hittem a meleg árt leginkább az akksinak.

Aggregátor: Köszi! :R

(#119777) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#119766) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fú azért nagy mázlid van. Ez a PT Cruiseres nem lehetett százas, ha jól értem a Hungáriáról kanyarodtak a kerepesire és hátsóként már előzte volna az előtte lévőt... Ráadásul ma reggel igencsak csúszott, fel volt fagyva sok helyen az út.

A kérdés jó: Maradtál tanúnak?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119778) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#119777) üzenetére


Jaffa75
őstag

Nem... :B

dolgozni mentem, nincs időm úri huncutságra :DDD :DD

Komolyra fordítva a szót, legalább 2 autó hátulról még pontosabban látta hogy mi történt, mintsem én mellőle/előle. Mivel nem szemből csattant bele a Toyotásokba, illetve nem mentünk gyorsan (40-50 között), a személyi sérülés sem volt várhatóan komoly.

Ha nem nézem a tükröt, és mondjuk a zene is üvölt, akkor nem is feltétlenül észlelhettem volna. :U

(#119779) szőröscica


szőröscica
addikt

Hetfon koltozunk egy vadi uj irodahazba. Ultra kornyezetbarat, hipermodern csoda.

A melygarazsban telepitve 12db tolto. Es magan autoval nem lehet behajtani. :DDD :W :C

Ceges auto pedig 0db elektromos van. Uresen fognak allni a toltok es a helyek odalent. Csak gratulalni tudok annak, aki ezt kitalalta. :D

(#119780) Qru válasza stickermajom (#119776) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hideg is árt neki, ezért szokták hidegben indítás előtt a refit párszor megvillantani, hogy kicsit "átmozogjon" az akku. Persze a túl nagy hő is árt neki... ezek az akkuk már csak ilyen kényes jószágok. :D

Nem véletlen, hogy 0 fok alatt és +45 fok fölött nem is ajánlott tölteni őket.

#nincsbennetarcsi

(#119781) focvis válasza Johnny_vT (#119762) üzenetére


focvis
veterán

Jó ötlet, szívesen megyek. A vasárnappal van egyedül problémám - az inkább családi nap nálunk.

(#119782) Tsebacsi válasza szőröscica (#119779) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem lehet elintézni a dolgot? Akár kis csúszózsével sem?

Én is várom mi lesz itt nyáron, akkor jár le a helyre a bérletünk.

(#119778) Jaffa75: Így tiszta! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119783) Gézengúz válasza Qru (#119780) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezt a 0 fok alatti nem töltést menet közben, hogy valósítod meg? Télen 0 fok alatt!? Vagy a generátor az máshogy tölt?

[ Szerkesztve ]

(#119784) Qru válasza Gézengúz (#119783) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez inkább a konnektoros töltésre él. A motortérben átmelegszik az akksi, hamar fagypont fölé kerül a hőmérséklete. Akinek meg nem ott van, annál ez nyilván nem megoldható de azok is melegednek használat közben.

De itt egy jó leírás, az akksi töltésről: [link]

#nincsbennetarcsi

(#119785) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Tegnap egyik pillanatról a másikra ment el a fék az autón. Amint tudtam félre álltam és láttam, hogy a bal hátsó keréknél folyik a fékfolyadék. Mindez egy olyan városban ahol alig ismerek valakit. Szerencsére viszonylag hamar találtam egy szerelőt akihez csak a város másik végéig kellett elevickélnem motorfékkel és kézifékkel. A bal hátsó fékcsövet ette meg teljesen a rozsda. Biztos ami biztos alapon cserélte mind a két oldalon réz csövekre. Azt mondta rutin meló nagyon sok autó fordul meg nála elrohadt fékcsövekkel. Az autó 2002 Skoda Octavia 1.6.

(#119786) Johnny_vT válasza thefreeman (#119785) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Aztak**a. Útközben megálltál egy H&M-ben új alsóért? :D

Mellesleg akárhány métert fék nélkül menni minimum felelőtlenség, nem volt jó ötlet.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119787) thefreeman válasza Johnny_vT (#119786) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Viszonylag kis forgalmú város és olyan útszakasz amit ismertem. Nagyon lassan mentem lámpáztak és dudáltak is eleget. Egy nagyobb forgalmú vagy teljesen ismeretlen városban én sem mertem volna megcsinálni.

(#119788) BigBlackDog válasza focvis (#119781) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Néztél Te már D5 Volvót vasárnap is, ha jól rémlik! ;] :D

Persze nincs harag, ha nem jössz. :B

[ Szerkesztve ]

(#119789) EQMontoya válasza Johnny_vT (#119762) üzenetére


EQMontoya
veterán

Biztosra nem mondom, de lehet rola szo.

Same rules apply!

(#119790) barnam_ válasza Johnny_vT (#119762) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sajnos nem leszek Pest környékén. Nekem még a jövő hét jó lenne, utána csak 2019-ben találkozunk :)

(#119791) Jorus


Jorus
nagyúr

Tankolás utáni 20. km. Csak város meg néhány padló az M7-en. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#119792) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#119754) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, azt egyszer raktam a szüleim autójába és az valóban tényleg sokkal jobb volt, mint a sima. Ha jól emlékeszem a GE 120-as volt...

(#119793) ΞΔGLΞ válasza 426os (#119757) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Laguna 3, amekkora óriás lámpával büszkélkedhet, annyira gáz gyárilag sima H7-es, illetve ez az osram is volt benne, semmit nem javult, izzókkal. Aztán beletojtam és rendeltem OPT7 LED párt, ha jól emlékszem 120 dollár volt szállítással együtt. 6000K, de amióta ez bekerült én szinte reflektor nem is kapcsolok még nagy sebességnél sem.
Soha senki nem villantott rám, hogy vakulna tőle. Rendőr nem állított ki, mert szerintem képtelenség eldönteni a projektor alapján, hogy az ott oké, vagy gyárilag xenon. De a xenon-os lageszt, ami az ismerősnek van is simán leveri.
Érdekes egyébként az egész, amivel jól látsz és balesetmentese(bbe)n tudsz vezetni, az tiltott. Kapják be az illetékesek.
Az új autómnál szerencsére ilyen gond nincs, hogy gyárilag xar a világítás, nappali fényáradat terül szét előttem. A Laguna-ból is csak műszakira fogom kiszedni...

[ Szerkesztve ]

(#119794) Gézengúz válasza Qru (#119784) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem pont annyit melegszik a csomagtartóban menet közben, töltés közben, mint amennyit melegedne a nyitott garázsban hálózati töltő mellett. Vagy nem? Szerintem de. Még csak nem is a kipuff felett van, hanem a másik oldalt.

Erről az jut az eszembe mikor haverom olvasta valahol, hogy a hidro-tárcsafékes bicóban, árt a fagy a fékfolyadéknak. Ez miatt Ő mindig becipelte a szobába a biciklit 0 fok alatt. Ja akkor a téli bicózást felejtsem el? Ha-ha.

Hát ha nem leszek lusta, lemérem infrással. Indulás előtt és érkezéskor.

[ Szerkesztve ]

(#119795) molnarpeter válasza Gézengúz (#119794) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egy autó generátora jóval erősebb, mint egy hálózati töltő általában, nagyobb lökést kap indítás után.

(#119796) Qru válasza Gézengúz (#119794) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mert eleve a kapacitásvesztés (azaz ha használod) hatására melegedik az akksi. Pl ha játszol a telódon vagy sokat beszélsz annak az akksija is melegszik (ezért kell a villanyos autókba akku hűtés). Ha már az akkuban lévő elektrolit nem fagyos akkor mehet a töltés orrvérzésig. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#119797) Gézengúz válasza Qru (#119796) üzenetére


Gézengúz
addikt

Okés, azt aláírom, hogy a kapacitásvesztés miatt melegszik az akksi, telefonra tök igaz. Na de itt indítás után (indítási folyamat mennyi? 2sec?) egyből töltés van, nincs további kapacitásvesztés!

Elektromos autó is tök okés, hiszen ott folyamatos a kapacitásvesztés.

Erről jut eszembe, akkor északon mi a helyzet, ahol az elektromos autók folyamatosan fagyban vannak töltve? Persze tudom azok Li-Ion cellásak.

[ Szerkesztve ]

(#119798) tboy93 válasza tboldi (#119743) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én a kipuf felfüggesztést és a keresztlengőkar szilentes kérdést elrontottam :B 10/8

[ Szerkesztve ]

(#119799) stickermajom válasza ΞΔGLΞ (#119793) üzenetére


stickermajom
addikt

Érdekes egyébként az egész, amivel jól látsz és balesetmentese(bbe)n tudsz vezetni, az tiltott. Kapják be az illetékesek.

Mert az egy dolog, hogy Te jól látsz, és egy másik, hogy egy szembejövő mit lát. Adott izzóra van tervezve a lámpa, szerintem nem meglepő, hogy nem rakhatsz bele más típust hivatalosan.

(#119800) ΞΔGLΞ válasza stickermajom (#119799) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Majd két éve raktam az autóba és akkor még egyszer:
Soha senki nem villantott rám, hogy vakulna tőle.

Ha így lett volna, inkább kiszedem.

--------------

Adott izzóra van tervezve a lámpa, szerintem nem meglepő, hogy nem rakhatsz bele más típust hivatalosan.

Hivatalosan a frankó led-ek van tiltva...még.

És az még véletlenül sem lehet, hogy valami gyárilag xar, ugye? :)
Bármilyen Laguna 3 fórumon, ahol nem xenon-os, az esetek 90%-ban szidják a lámpáját. Illetve, hogy mennyire nem látnak...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.