Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119701) barnam_ válasza EQMontoya (#119697) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Lidl-féle töltő elvileg tud csepptöltést, de én nem hagynám folyamatosan töltőn. Inkább 2 hetente / havonta feltenném töltőre.

(#119702) footy válasza Tsebacsi (#119664) üzenetére


footy
addikt

Ha nem 3 kulonbozo auton probaltam volna ki meg el is hiszem :)
Egyebkent kollegaknak sem valt be. A gyari lapatok egyebkent a legjobbak, de az Insigniara most 50 euro lett volna.

(#119698) mandras81
lehet hogy nem tipusspecifikus szoftverrel lett kiolvasva? Azok csak par hibakodot tudnak es azt is csak a motorvezerlobol, abs, airbag stb-hez hozza sem fernek altalaban.

[ Szerkesztve ]

(#119703) molnarpeter válasza barnam_ (#119701) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aldi/Lidl automatikusan vált, mikor elérte a teljes töltöttséget. Külön egy csepptöltő meg 1-2k, ha sok az akku :D

(#119704) EQMontoya válasza molnarpeter (#119703) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aldis van nekem is, mar 2-3 hete all az auto, lassan rafer. Valszeg 1-2 nap utan leveszem majd, aztan visszarakom par hetente. Februarig nem hiszem, hogy eloveszem a kocsit.

Same rules apply!

(#119705) molnarpeter válasza EQMontoya (#119704) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az Aldis magasabb feszt ad pár tizeddel, ne is hagyd rajta 1-2 napnál tovább :R

(#119706) EQMontoya válasza molnarpeter (#119705) üzenetére


EQMontoya
veterán

Okok, koszi!

Same rules apply!

(#119707) Integrale


Integrale
veterán

Valakinek van treleres ismerose? Munchen mellol kellene elhozni egy autot.

"Bad reklám is reklám too"

(#119708) Richard!


Richard!
addikt

Valakinek a "jó" Outback?

;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#119709) szőröscica válasza Integrale (#119707) üzenetére


szőröscica
addikt

Sztem kerdezd meg a BMW topikban ;]

(#119710) bitpork válasza mandras81 (#119698) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És az OBD melyik vezérlőben találja ezt az ismeretlen hibakódot?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119711) EQMontoya válasza Integrale (#119707) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bar gondolom, felmerult, de ha esetleg nem: tudsz berelni B-kat autoszallitot, azzal Munchen megjarhato egy nap alatt oda-vissza (foleg, ha tudtok ketten menni es valtva vezetni), meg szallas sem kell, igy nem durvan draga.

10l koruli fogyasztassal szamolva, matricaval, autoszallito-berlessel olyan 75e korul all meg a tortenet.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#119712) trialboj


trialboj
őstag

Leverték a bal tükrét az egyik autónak a családból pár éve, (én nem nagyon használom) a srác hozott helyette egy ugyan olyat, ami eredetinek tűnt kicserélte működik ahogy kell. Viszont a héten vezettem kicsit, és mikor esett az eső feltűnt hogy rengeteg vízcsepp rajta marad az esőben, nappal, de főleg éjszaka kb használhatatlan, semmi nem látszik benne csak foltok. (az oldalsó ablakról sem folyik el szépen a víz)

opel astra g 2002

Nyilván hiányzik róla valami réteg, mert a jobb tükör, ha nem is tökéletes, legalább használható. Az lenne a kérdésem, hogy házilag mit lehet ráfújni, hogy kicsit jobban peregjen róla a víz? a sima ablakmosó nem segített... wd40 túlzás lenne?

köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#119713) Qru válasza trialboj (#119712) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rain-X

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#119714) Gézengúz válasza trialboj (#119712) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem lehet, hogy ez nem fűtött?

(#119715) MunezXBK válasza Qru (#119713) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az nem jó. Menetszél kell neki, hogy letakarodjanak a vízcseppek, tükör nem annyira kap.

Próbáltam. :D

(#119716) Qru válasza MunezXBK (#119715) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor marad a WD40. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#119717) stickermajom válasza MunezXBK (#119715) üzenetére


stickermajom
addikt

Glaco Mirror Coat? Bár én nem próbáltam, a fűthető tükör híve vagyok. :D

Kösz mindenkinek az akksitöltős tippeket! Vasárnap rajtahagyom, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#119718) mandras81 válasza Qru (#119699) üzenetére


mandras81
senior tag

Teljesen jogos a kérdésed, ebből is látszik, hogy mennyire értek a témához. :DDD

(#119702) footy: valami ilyesmi válaszra számítottam, a kódot nem márkaszervízben dobta az OBD.

(#119710) bitpork: ez most sajna kínai volt, de van egy ilyenem:

Ebből kiderül?

(#119719) MunezXBK válasza stickermajom (#119717) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mittomén, ilyet sose próbáltam.

(#119720) Integrale válasza EQMontoya (#119711) üzenetére


Integrale
veterán

Nem merult fel, mert nincs idom ra sajnos. Illetve nem vagyok jaratos abban a tersegben. 120-130 korul van jelentkezo a procrdurara, de megbizhatatlan mind a 4 akivel beszeltem.
Illetve van egy Raj Ban szemcsis, sarkanytetkos teso, aki elhozna mar holnap, ha a felet kifizetem elore. En meg szerinte hulye vagyok...
Szoval megbizhato valaki kellene, utana az ar a lenyeges, nekem csak a belso tukor kell belole es a szolid hatso szarny a kombira, ami ritkabb mint egy szûz pap. Tobbire van jelentkezo!

"Bad reklám is reklám too"

(#119721) BigBlackDog válasza stickermajom (#119717) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hagy maga mögött egy ködös bevonatot, este különösen zavaró.

(#119722) hacki87 válasza szőröscica (#119709) üzenetére


hacki87
senior tag

Te már törölted a kontaktok közül? :D

Integrale [link] próbáld meg őt esetleg. Fiat bravo/a marea csoportból "ismerem" néha carstylingon találkoztam vele ott anno normális embernek tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#119723) stickermajom válasza BigBlackDog (#119721) üzenetére


stickermajom
addikt

Az nem jó. :( RainX-et is emiatt kukáztam az első eső után. Minden törlésnél ott volt kicsit egy homályos folt.

(#119724) bitpork válasza mandras81 (#119718) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Automata váltós?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119725) molnarpeter válasza bitpork (#119724) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aisin :K

(#119726) MunezXBK válasza stickermajom (#119723) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én min. 10 éve használom és soha nem volt ilyen.

(#119727) focvis


focvis
veterán

Közérdekű: A Normafa irányából hóval borított autók jönnek.

(#119728) Serpiko válasza focvis (#119727) üzenetére


Serpiko
addikt

Az szép itt Újpesten meg csak az eső esik. :))

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#119729) SzlobiG válasza focvis (#119727) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hétvégére mondanak nagyobb adagot, remélem kapunk mi is már itt középen.

(#119730) bitpork válasza molnarpeter (#119725) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor az szopó. Vákuumtól kezdve bármi lehet. Kellene neki egy DELPHI olvasás hátha az kicsivel többet tud mutázni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119731) Doki16 válasza SzlobiG (#119729) üzenetére


Doki16
addikt

Ide hozzánk nem jön hó soha :) A vasmű mindent elűz.
De nem is kell nagy hóesés mert csak CC van a kocsin :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#119732) trialboj válasza Gézengúz (#119714) üzenetére


trialboj
őstag

SImán lehet, de az honnan derülhet ki? Muszáj szétszedni hozzá? Ha nem fűtött nincs megoldás?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#119733) SzlobiG válasza Doki16 (#119731) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ritka sajna igen. Szerintem simán mehetsz hóba is azzal. a yarison nekünk is négy évszakos van vmi budget ráadásul, viszont ahogy az az autó imbolyog az úton egy vicc...

(#119734) Doki16 válasza SzlobiG (#119733) üzenetére


Doki16
addikt

Durva, hogy ekkora különbség van márkán belül. Semmi rosszat nem tapasztalok az Aurison.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#119735) mandras81 válasza bitpork (#119730) üzenetére


mandras81
senior tag

5 sebességes Opel Easytronic. Én lennék az autó leendő vevője, és most voltunk a szerelőmnél, akinek a leolvasója adataut látjátok a képen. Megegyeztünk az eladóval, hogy az eredmény után biztos, hogy megyünk egy Opel márkaszervizes leolvasásos kört is. Jól gondolom, hogy ott minden infót ki tudnak belőle olvasni, amit lehet?

Más: volt egy jobban beazonosított hiba is:

Azt mondja az eladó, hogy ezt javíttatta korábban, de nem szakszervízben. Lehetséges, hogy tényleg javítva lett, csak a hibakód benne maradt? Értem ezalatt, hogy a hibakódot a javítás után ki kell ütni (amit csak mondjuk szakszervíz tud), vagy el kellene tűnnie magától?

(#119736) 426os


426os
őstag

Edigital-ban 6k a 2db-os Night Breaker +150 H7 izzó, ha valaki most venne. Mondjuk az értékelések elbizonytalanítottak kicsit, de megrendeltem.

.

(#119737) Gézengúz válasza trialboj (#119732) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem óvatosan le bírod szedni a tükörlapot, pattintós szokott lenni, akkor egyből elválik, hogy van-e fűtőszál vagy nincs. Nálam a hátsó ablak fűtéssel aktiválódik ez is, össze bírod hasonlítani a jobbal, hogy érzésre langyos-e. Aztán ha a jobb langyos, de ez hideg, akkor egyértelmű..

[ Szerkesztve ]

(#119738) bitpork válasza mandras81 (#119735) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nézd mit találtam. Igaz nem vectra de a második hibakód képeddel már korrelál :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119739) tboldi válasza 426os (#119736) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az értékelőknek üzenném, hogy nem szarrá mattult búrával kellene próbálni. ;]

Nálunk a WagonR-ben és a Jazz-ben is pozitív változást hoztak az emelt fényű izzók.

(#119740) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119741) brumi1024 válasza bitpork (#119740) üzenetére


brumi1024
veterán

;]

(#119742) SzlobiG válasza Doki16 (#119734) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én se gondoltam, hogy ekkora kül lesz a kettő között. Egyszerűen mindene a yarisnak városi használatra van hangolva. Pályán szörnyű az egész futómű, felfüggesztés állandóan korrigálni kell a kormánnyal mert ide oda megy ami valszeg köszönhető a 175-ös abroncsnak is... A 208 is városi autó, de sokkalta jobb az útfekvése, mintha nem egy kategória lenne a kettő. Már egyik kolléga se szereti a yarist. :D

(#119743) tboldi


tboldi
nagyúr

Ön felismeri, ha csereérett egy alkatrész?

10/10, de azért hozzá kell tennem, hogy van benne egy-két dolog, amit a való életben nem igazán lehet ránézésre megállapítani.

------------------
Más: Mivel itt is téma volt az aksi téli becsomagolása, ezért bedobom ide is, hogy mit követtem el.

[ Szerkesztve ]

(#119744) kisza25 válasza bitpork (#119740) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#119745) kelna91 válasza 426os (#119736) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez jó a Fiestába? Elég rosszul lehet látni vele éjszaka, valamit kéne vele kezdenem. Mondjuk a burát is políroztatni kell majd, de szerintem az nem lesz elég.

Vagy esetleg LED izzóra tudnám cserélni a gyárit? Ha igen, milyet ajánlotok?

(#119746) kelna91


kelna91
senior tag

Van olyan töltő, ami USB-ről tud autóakksit tölteni? Komolyan. :) Mivel nem nagyon férek hozzá konnektorhoz, de az akkut jó lenne néha töltögetni, rádugnám egy powerbankre a kocsit. :)) Van egy 74 Wh-som, az azért már figyelembe vehető kapacitás. Ez azért is lenne jó, mert ha otthontól távol hal meg egyszer az akksi, lenne vészmegoldásom (a bikázás mellett).

(#119747) molnarpeter válasza kelna91 (#119745) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csekkold itt, van emelt fényű izzó minden népszerű szabvánnyal, LED necces közúton (egyrészt a normális drága, másrészt nem engedélyezett, de xenonhoz képest egyszerűbb történet).

(#119748) Lobeu


Lobeu
csendes tag

Nézegetem ezt a xenon Osram izzót: [link]

Az autóba passzol a D1S foglalat, bi-xenon lámpa van benne(2009 E61), a búra nem matt, mégis úgy érzem, hogy a tompitott gyenge és ami a legjobban zavar, esőben a fekete aszfalt teljesen elnyeli a fényét. Nem tudom milyen izzó van benne, vagy mikor volt cserélve, azt tudom, hogy a Q7-ben levő xenon, ennél sokkal mattabb búrával(szintén ismeretlen izzóval) erősebb fénnyel világitott illetve esőben is jobban láttam vele.

Emiatt gondolkoztam hogy valami fehérebb fényű izzót tegyek bele, ami picit erősitett is. Gondolom már elöregedhetett az izzó, vagy gyenge/olcsó valami van benne, de az is lehet, hogy nem túl régi, csak ennyit tud a lámpája? 40.000ft-ot próbából nem szivesen dobnék ki, ezért is kérem a tanácsotokat. Illetve még xenon égőt soha nem cseréltem, ilyenkor trafót is kell, vagy bármi egyebet? Vagy elég csak az égőt? :F

(#119749) kelna91 válasza molnarpeter (#119747) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi! :R
Meg is találtam, H4-es kell. A kérdés már csak az, hogy a NightBreaker Laser megéri-e kétszer annyiért, mint a Silver? Illetve még találnom kéne valakit, aki beszereli csütörtökön, mert utána hosszabb útra mennék, és jó lenne már az új izzókkal. Tudtok esetleg ajánlani valakit Pesten? Vagy álljak neki én?

(#119750) molnarpeter válasza kelna91 (#119749) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha olcsóbban szeretnél emelt fényűt, GE Megalight Ultra is van többféle százalékkal, Osram ára alatt, Bp-n ott a lumenet boltja, ahol mindkét márka kapható.

Melyik generáció? Nekem mk7-tel volt dolgom, YouTube videó alapján otthon is megvan, ha adott egy minimális felszerszámozottság :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.