Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119601) gzbotii válasza kisza25 (#119553) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy ekkora hó mennyi idő alatt esett? Nálunk felé max 1m/nap amit én láttam (lent a városban). De az se mostanság (most jó, ha lesz egy télen fél méter) :(

(#119558) Jorus: #praktikum :D
Keretnélküli úgy működik, hogy nyitáskor pár mm leengedi az ablakot, hogy kinyíljon az ajtó, nem? Szóval akkor a teljes felületet le kell olvasztani?
Nekem álló helyzetben 20-30p sem elég (teszteltem), hogy mínusz fokokban a motor bemelegedjen

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119602) kisza25 válasza BigBlackDog (#119600) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#119603) stickermajom válasza BigBlackDog (#119600) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, minden gramm számított. :D A tank is csökkent 10 literrel, így nem csoda, hogy jól sikerült a fogyókúra. Bár még így is 1420 kg az 1.6T ST a forgalmi 1318-as értékéhez képest. J 1733kg volt ugyanebben a felállásban.

(#119604) Qru válasza stickermajom (#119603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kis kövér, ettől még a Bubi is könnyebb, pedig abban 3 difi + 64 literes tank is van.

És a mosófej nem kompatibilis? Gondolom nem egy nagy összeg 2 db Insigniás belőle…

#nincsbennetarcsi

(#119605) Jorus válasza gzbotii (#119601) üzenetére


Jorus
nagyúr

Cserében jól néz ki. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#119606) tboy93 válasza tboy93 (#119404) üzenetére


tboy93
nagyúr

Corsa update:

Vezérlés csere nem hozta meg a javulást, ugyan úgy fulladt az autó 2.000rpm felett és nem is indult elsőre. Hangja ugyan szép lett, de szar volt. Hétvégén 2 napig bújtuk a netet, meg a szerelő a kocsit és egyszercsak dobott egy P0107-et a computer. Most reggel hozott egy bontott légtömegmérőt a szaki, kicserélte és pöcc-röff. Szaki szerint eltűnt a lomhaság, megy mint a barom (;]). Én majd csak este tudom tesztelni.

Régi szenzorral 6kpa-t mért, újjal 12-t.

(#119607) tboldi válasza tboy93 (#119606) üzenetére


tboldi
nagyúr

Civic-kel mizu?

(#119608) Tsebacsi válasza tboy93 (#119606) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elég nagy volt a hibatűrése akkor :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119609) tboy93


tboy93
nagyúr

(#119607) tboldi
Tegnap tudtam elhozni a bontott kapcsolót hozzá, az lesz a következő...

(#119608) Tsebacsi
Ja, hibakódot is csak egyszer 2 nap nyüstölés után dobott :U járt is a motor, nem ingadozott az alapjárat, csak kb félgőzön üzemelt

[ Szerkesztve ]

(#119610) gzbotii válasza tboy93 (#119606) üzenetére


gzbotii
veterán

Vezérlés amúgy is cserés lett volna, vagy így jártál alapon benyeled?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119611) stickermajom válasza Qru (#119604) üzenetére


stickermajom
addikt

Meg kell majd nézni, hogy passzol-e bele. H-nál működött. Sajnos a hazai csoport még nem túl vállalkozó szellemű, a TPMS tanítása is feketemágiának tűnik sokaknak. :D Kevesen vagyunk, legforróbb témák általában a fogyasztás és a téli gumi.

(#119612) tboy93 válasza gzbotii (#119610) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem sokat húzta volna már. Olyan 120 körül ígyis-úgyis cserés szokott lenni ezekben, de már most 108e-nél 1.5cm-t meg volt nyúlva a lánc és a feszítő patronban el volt törve a rugó. Eléggé csattogott, ezért is gondolta első körben a szaki, hogy átugrott egy fokot a vezérlés. Gyári GM szettet kapott, szelepfedél tömítés, olajteknő tömítés, főtengely szimering, új olaj, szűrő, vízpumpa csonk, ~90k volt, csak az anyag volt 75. A munkadíjat elengedte volna, de kifizettem neki, dolgozott vele sokat.

Mági is mondta anno, hogy 60k után már meg szokott szólalni a lánc ezekben a szarokban.

[ Szerkesztve ]

(#119613) ΞΔGLΞ válasza tboy93 (#119612) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mági is mondta anno, hogy 60k után már meg szokott szólalni a lánc ezekben a szarokban.

60 ezernél? Milyen (fostalicska) láncot raknak ezekbe?

(#119614) Tsebacsi válasza ΞΔGLΞ (#119613) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bicikli...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119615) focvis válasza Magnum_ (#119598) üzenetére


focvis
veterán

Erről jut eszembe, tegnap jött fel az (amúgy meredek) utcánkban egy i3 REX bekapcsolt REX-szel.
Azt a hangot! Mint anno a falusi, Pannonia motoros csettegők ;]

Én 6-kor keltem, 3/4 8-ra jöttem be - kikészít egy ilyen nap. :((

(#119616) tboy93 válasza ΞΔGLΞ (#119613) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahogy Tse mondja...

(#119617) kisza25 válasza stickermajom (#119603) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A fiat tipo 1150kg
a Tipo, szerkezetének nagy része, 80%-a nagyszilárdságú acélból készül.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#119618) EQMontoya válasza tboy93 (#119612) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem akartok autot venni helyette? :)

Same rules apply!

(#119619) Integrale válasza stickermajom (#119603) üzenetére


Integrale
veterán

Azon a 10 liter tank sporolason, sikerult nyerni 7 kg-ot. :D
Semmi ertelme.

"Bad reklám is reklám too"

(#119620) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Valaki tud ajánlani egy BMW szakit? Haver gondban van: [link] :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119621) ΞΔGLΞ válasza tboy93 (#119616) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint minden autónál, a kézikönyvben le van írva, hogy mit mikor kell ellenőrizni, illetve cserélni az utolsó kis biszbaszig az olajcserétől kezdve, a görgőkön és szíjon át a termosztátig kilométerre megadva, legalábbis a Laguna III-nál így van.

A vezérlésnél csak annyi van írva, hogy: LÁNC. Még az sincs odaírva, hogy egyáltalán kell-e néha ránézni.
És ugye lassan (3500 híján) 600 ezer lesz benne, a lánc meg gyári, de én még nem is hallottam olyat, hogy ezekbe cserélni kellett volna. De gyorsan tegyük hozzá, hogy ez nem Renault motor, hanem full Japán egy az egyben. Vagyis Nissan 2.0dci, egy renault dízel motor meg lehet rég megdöglött volna, nem tudom, de az a motor a világból kimegy és bivaly tartalékai vannak a mai napig...

De a 60 ezer láncnál az nagyon "vékony". Anyám Bravo-jában a vezérműszíj 80 ezret elment és cserekor sem nézett úgy ki, mint aki a halálán lenne már. Ezért is furcsa, hogy egy lánc ennyit bír csak...

[ Szerkesztve ]

(#119622) Serpiko válasza kelna91 (#119591) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez találtam így hirtelen de biztos az olcsóbban is nézz körül. [link]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#119623) Qru válasza gzbotii (#119620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fb csoportban kérdeznék rá ha nem márkaszervíz kell.

mod:

De nem lesz egyszerű, mert a Bmw-k szarok ezért az összes szaki ért hozzá fullon van. Haver most járta végig ezt, kb 1 hónap volt mire eljutott a kocsi egy értelmes szerelőhöz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#119624) stickermajom válasza Serpiko (#119622) üzenetére


stickermajom
addikt

Jézus, ennyiből 5 szett Bosoko kijön. :D

(#119625) Serpiko válasza stickermajom (#119624) üzenetére


Serpiko
addikt

Tudom azért írtam biztos van olcsóbb úton vagyok így nem tudok részletekbe menően keresgélni az arcnak lapátot. :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#119626) tboy93 válasza EQMontoya (#119618) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#119618) EQMontoya
De. Viszont először a hondát szeretném lecserélni egy nagyobb vasra, azt májusban meg fogom lépni. Utána jó lenne lecserélni a corsát is, mondjuk egy jazz-re, de ez még a jövő zenéje.

(#119621) ΞΔGLΞ
Jó láncot nem kell cserélni. Benzines hondákban sem hallottam kb még lánc cseréről, de a mazda motorok is jól bírják, meg a bubi swift is, toyota láncok is... ez meg olyan Deutsche Qualität :U

(#119627) Qru válasza stickermajom (#119624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1 a Bosoko-ra, olcsó és jó. Nálunk mind a két gépen az van. :K

#nincsbennetarcsi

(#119628) BigBlackDog válasza Qru (#119627) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy még érdemes lehet az SCT Aerotech típusát is szemügyre venni (ha kényelmesebben beszerezhető).

(#119629) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Innen úgy látszik csak nekem nem jött be a bosoko... A fordon még gyári van, 1 év után se csíkoz, tuti ilyet teszek rá ha egyszer elfárad.
(#119626) tboy93: Valahol (talán itt?) sírtak hogy vagy Ford vagy valami hasonló nevesebb gyártónak a lánca valami olasz fos szar volt. Méd in Ítálí :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119630) Jorus válasza ΞΔGLΞ (#119621) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jam, láncos Subaruknál is élettartamra van a lánc, csak akkor kell hozzányúlni, ha elkezd csörögni, egyébként nincs rá megadva szervizintervallum.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#119631) gzbotii válasza Qru (#119623) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát ez is a rettegett motorok egyike, mondtam már többször, hogy adja el, mielőtt gatya lesz :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119632) tboy93 válasza Tsebacsi (#119629) üzenetére


tboy93
nagyúr

A gyári legalább csak nyúlik, az utángyártottat ki se adják a szerelőmnek a boltban, mert azt mondják hogy szakadnak...

[ Szerkesztve ]

(#119633) tboy93 válasza Qru (#119623) üzenetére


tboy93
nagyúr

Múltkor a főnököm mondja, hogy milyen jó volt az előző x1 520d-je, annak sose volt baja, jól ment, jól fogyasztott, milyen jól járt vele a következő tulaj.

Kérdem tőle, mennyit is mentél 2 év alatt az újonnan vett autóval?

90e km-t.

Szép is lett volna ha annyi idő alatt megkotlik :D

(#119634) Qru válasza gzbotii (#119631) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de remélem a folyadékot legalább jó helyre öntötte nem úgy mint ő: [link] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#119635) kelna91 válasza Serpiko (#119622) üzenetére


kelna91
senior tag

Hú, hát ez ötször annyiba kerül, mint vártam. De azért köszi!
Ha jól értem, itt a vasat is cserélik, de nekem szerintem elég lenne a gumit. Egyébként van értelme ezeknek a légellenállásos-rányomós nagy lapátoknak?

(#119636) Serpiko válasza kelna91 (#119635) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem ilyen rànyomos cucc volt az első öreg kocsimnàl 20 éves volt,de jobban törölt az ablaktörlő miután felraktam.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#119637) máyköl válasza Tsebacsi (#119629) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem sem jött be a Bosoko, Bosch viszont nagyon is...

(#119638) gzbotii válasza Qru (#119634) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát remélem. De olvastam épp jót erről a motorról: ismert a hengerfalak repedése, erre leginkább a hűtőfolyadék fogyása és a fehéres füst figyelmeztet. - Húsz legrosszabb motor novellából

Valaki megnézte neki, hibakód A6D1 - auxiliar water pump.
De a szaki aki átnézte, nem vállalja, mert nem szívfoglakozik BMW-kkel :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119639) szőröscica válasza máyköl (#119637) üzenetére


szőröscica
addikt

A Bosch Aerotwin jo, de draga. Az aero eco egy kaki, es draga is. Most hoztam el egy par Bosokot, kivancsi leszek.

(#119640) tboldi válasza Tsebacsi (#119629) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem sem jött be, szépen töröl ugyan, de már az elejétől fogva nyikorog. A Valeo First vált be eddig a viszonylag olcsóbbak közül.

(#119635) kelna91: Mérd le egy centivel, hogy mekkorák a jelenlegi lapátok, és nézd meg, hogy milyen felfogatásúak! Ha az utóbbiban nem vagy biztos, lehet olyan lapátokat is kapni, amihez adnak többféle adaptert is.
Gyakorlatilag bármilyet vehetsz, ami a fentieknek megfelel. Úgy is csak több típus kipróbálása után tudod meg, hogy melyik a legszimpatikusabb számodra.

Csak gumit ritkán szoktak cserélni, egyszerűbb az egészet. És igen, van, sokkal esztétikusabbak. :D

[ Szerkesztve ]

(#119641) Mágus2 válasza tboy93 (#119616) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ilyen képem nekem is van. Meg olyan is hogy a régi lánc és a felső vezető közé bement 2 ujjam. :Y Szar konstrukció. Gyenge feszítő, gyenge lánc, gyenge motor, gyenge bódé. :DDD Csörög, csattog és baszik menni. :U

gzbotii nyugodtan menjen vele haza így, ahogy van, mire megjavítják a vízpumpát, elszakad a lánc rajta. 118D a BMW szégyene, az autó is meg a motor is ;]

[ Szerkesztve ]

(#119642) gzbotii válasza Mágus2 (#119641) üzenetére


gzbotii
veterán

Én többször is mondtam, hogy ez roller, még öt hónapja, amikor megvette, akkor is. De hát bömös kell.
Az egészben a legjobb, hogy aki eladta neki, az BMW-ket javít otthon. :N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119643) tboy93 válasza Mágus2 (#119641) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez is olyan volt kb, de itt már az új lánc látható. Most tök néma, meg is lepődtem milyen csendes tud lenni.

(#119644) Qru válasza gzbotii (#119642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valószínűleg pont azért adta el mert sz@r. :D

#nincsbennetarcsi

(#119645) jozsi252 válasza szőröscica (#119639) üzenetére


jozsi252
veterán

Bosoko nagyon jó! Nekünk a Mondeo-n az van már jó pár éve és elég sokáig is bírja egy szett. Sajnos nekem elég szívás ablaktörlőt találni a Yaris-ra, mert ilyen fasz megoldása van.. Bosch-ból az AR707U jó rá, a gyári az Denso, meg talán SCT lehet még jó. Valeo-ból egyáltalán nem találtam olyat ami jó lenne. Bosoko-ból vettem olyat amihez van egy rakat adapter, persze egyik sem jó.
Ilyenkor irigylem azokat akiknek a sima kampós megoldás van. :K

iPhone 13 Pro Max

(#119646) Integrale


Integrale
veterán

[link]

"Bad reklám is reklám too"

(#119647) bitpork válasza Integrale (#119646) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt jol esett most vendegseben megnyitni

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#119648) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megint a GPS volt a hibás. [link] :DD

"Királyné aluljáró"

(#119649) Tsebacsi válasza SzlobiG (#119648) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyesmi színű a handras i3asa ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119650) szőröscica


szőröscica
addikt

Elfogadnék egy Sprinter motoros W210-est kis futással.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.