Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) parandroid válasza Morris (#11948) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az egészen új szerzemény (bár nem új jószág), épp a minap lelkendeztem róla a másik autós topikban egy keveset.

Tükrök jó helyen vannak, a mazzagon kell a nagyobb, hiába van rajta hátrafelé kamera is. Kisautó meg most kapott még egy gyári könyöklőt, egy olcsóbb Garmin navit, meg egy garnitúra ugyanolyan felnit, mint ami rajta van, ezzel most elvileg a téli gumiig kész a költekezés.

Egyébként rövid távon így két hét tapasztalata alapján szívesebben viszem a Minit, de azért kényelemben sehol sincs a Mazdához képest. Mo-ig valószínűleg be is golyóznék benne, bár attól tartok ezt is lesz alkalmam majd legkésőbb nyáron kipróbálni.

Szerk.: Re #11950: Na mondja, Franco, mi nem frankó?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11952) DeFranco válasza parandroid (#11951) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az hogy nem az enyémek ;]

(#11953) tomcsi23 válasza parandroid (#11951) üzenetére


tomcsi23
veterán

A tükrök színe miatt gondoltam a cserét.
A lelkendezés meg tiszta olyan, mintha egy paszta "üldözött" volna. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11954) parandroid válasza tomcsi23 (#11953) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Passatot még nem vezettem, turbódízel Octaviát már igen, meg 1,9TD Vectrát és Insigniát, sőt, 320-as bömöst is, szóval azért van összehasonlítási alapom, és be kell ismerjem, hogy annyira nem megy jól a Cooper, mint azok, hiába sokkal viccesebb vezetni, azért a viszonylag nagy űrtartalmú turbódízelek jóval nyomatékosabbak (sőt, szerintem végsebességre is többet tudnak, de azt egyikkel sem próbáltam ki).

Szóval Morris kolégát szerintem a Cooper S-ek tréfálták meg, ők a maguk 170+ lovas turbófeltöltött ménesével már sok mindennek tudnak meglepetést okozni.

Szerk.: Amúgy csalnak a színek, a Mazda sötétebbnek látszik, amilyen, a fekete tükör furán nézne ki rajta, valójában színhelyesen valami ilyesmi:

A Mini meg ugye az övvonaltól felfelé végig fekete, szóval azon meg az ezüst nem mutatna jól.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11955) rbalint88


rbalint88
addikt

Valakinek van tapasztalata sima turbós autó VGT-re átalakításával? Lehet, hogy ha komolyabban bele kell majd nyúlni az Avensis motorjába, akkor egyúttal meglépném ezt is az alsóbb fordulaton ébredő nagyobb nyomaték reményében, plusz akkor már csipsztuning meg ami kell még :P
Volt ugyanilyen 1CD-FTV motorkódú aggregát változó geós turbóval is, azok a 116 lovasok. Avensis Verso, Rav4, T25 Avensis-ben előfordul, az enyém még T22, abban a 110 lovas van sima turbóval. Nem tűnik megoldhatatlannak a dolog, inkább az a kérdés, hogy megéri-e, nem akarom mindenképpen szétszopatni magam. Az átcsavarozom a leömlőt és a turbót az belefér, de egyedileg gyártatni minden lószart annyira nem élveznék. Plusz állítólag a változó geós turbo az vízhűtéses...

(#11956) gaborbol válasza parandroid (#11954) üzenetére


gaborbol
őstag

Autopalyarol jottem le, be a varosba, latom a tukorben, hogy nagyon jon egy Mini, ugy cikaztak a kocsik kozott mintha azok alltak volna. Ket srac ult benne,ugy vigyorogtak mint a tejbetok, latszott rajtuk, hogy tokre elveztek. Aztan amikor megeloztek akkor lattam, hogy John Cooper Works, 208 lo, de a 2015-os modell meg 226?

[ Szerkesztve ]

(#11957) Declare válasza parandroid (#11946) üzenetére


Declare
őstag

Ezzel a szinösszeallitassal ez a mini tenyleg jol nez ki :C Még ott a csapatszallito anyahajo mellett is :DDD

(#11958) aram01 válasza Declare (#11957) üzenetére


aram01
nagyúr

Nekem tetszik, pirosban, sárgában és kékben is, a viper csíkos is :Y
Bár magamnak nem vennék. Tudom más kategória, most hogy asszonynak megvettem a puntót ( a családi neve: fekete pötty lett) :D
Olyan mintha egy pici dobozban ülnék, para a szedán után. Se eleje se hátulja, ha gáz van én nyelem el az ütközési erőt.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11959) Declare válasza aram01 (#11958) üzenetére


Declare
őstag

Amig ilyen rohamsisakod van, addig nagy baj nem lehet :))

(#11960) Qru válasza gaborbol (#11956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ilyen jó kis gokart feeling lehet. :K

#nincsbennetarcsi

(#11961) aram01 válasza Declare (#11959) üzenetére


aram01
nagyúr

végül is ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11962) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tegnap megejtettem az olajcserét szűrőkkel együtt kedvezménnyel is 30k-ba fájt a dolog, de legalább ki vannak cserélve. :)

Érdekes viszont, hogy mennyivel "koszosabb" az itthoni gázolaj mint az osztrák a szűrő már fekete volt kívülről ezelőtt meg alig volt látható rajta ameddig osztrák gázolajjal volt használva. Szóval a 60k km csereperiódust meg fogom felezni és harmincezrenként fogom cserélni a gázolajszűrőt.

Ezek után mondja nekem vki hogy ugyanaz a gázolaj van itthon mint nyugaton...

Most direkt Shell Nitrot tankoltam kíváncsi voltam a helyi legolcsóbb gázolaj és a nitro között van-e kül és van érezni, hogy kiegyensúlyozottabb a gyorsítás , motor járása. Csak ugye bő 50ft-al drágább. :U

(#11963) aram01 válasza SzlobiG (#11962) üzenetére


aram01
nagyúr

ugyanaz van, bár ott még krumplit sütöttek benne ;] :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11964) Declare válasza SzlobiG (#11962) üzenetére


Declare
őstag

En nem talalkoztam nagyon senkivel aki ezt allitana, hogy egyforma :(

En nem vettem eszre különbseget a mol premiumat tankolva, viszont liquimolly üzemanyagadalek pozitiv hatasat igen :K

(#11965) bitpork válasza SzlobiG (#11962) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is Shell vépover v nitró v miatökömözök. Drágább, de pl én többet is megyek el vele. kb 50 km - nem nagy de a drágaságnak van valami hozadéka.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11966) trassher


trassher
addikt

Szagszervizek ;]

Redmi Note 7

(#11967) aram01


aram01
nagyúr

viccet félretéve nekem régebben volt egy "kacsa" megánom 1,5 dci. Azt mondták OMV-s anyagot lökjek bele mert az hasonlít a legjobban a kinti olajhoz. Lehet baromság.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11968) SzlobiG válasza Declare (#11964) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem már többen mondták...

(#11965) bitpork Többször is bebizonyították már ilyen tesztek, hogy nem ér semmit, de valahogy még is. :F

Tegnap voltam Tihanyba egy kis kirándulásra kb 250km-t tekertem le+ 100km helyi városozás erre ír most 5.3-as fogyit, ha nincs a 100km helyi város akkor tuti 5 liter körül megjárom a kiruccanást közúton pálya nélkül ja és végig klímával mentünk.

(#11967) aram01 Igen a Maxxmotiont elvileg osztrákból hozzák, de szerintem kamu ugyanúgy mol csak adalékolják.

[ Szerkesztve ]

(#11969) bitpork válasza SzlobiG (#11968) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nemtom. Csak azt hogy egy teli tanknál én 50km +-t tudok menni vele. Hozzá kell tenni hogy én mozgó akadály vagyok a közlekedésben :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11970) aram01 válasza bitpork (#11969) üzenetére


aram01
nagyúr

Ez csak zárt pályán mérve lenne mérvadó

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11971) Qru válasza bitpork (#11965) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azon kívül, hogy többet evett belőle a járgány én nem vettem észre semmi különbséget. De biztos csak én nem voltam elég figyelmes. :D

mod:

Igaz én 95-össel járok nem gázolajjal (legalábbis jobb napokon :DDD).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11972) SzlobiG válasza bitpork (#11969) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mit jelent a mozgó akadály? :D

(#11970) aram01 Jaja sajna úgy lehetne ezt meg mérni mert ugyanazt a helyzetet nem tudod megteremteni minden telitank után.

(#11973) aram01 válasza Qru (#11971) üzenetére


aram01
nagyúr

én a kia-ba a lukoilnál tankolgattam, az necces? (munkás, pályás autó volt)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11974) Qru válasza aram01 (#11973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, nincs a benzinjükkel semmi gáz. Ugyanazt a MOL-os benzint árulják mint kb bárhol máshol az országban. Én is szoktam ott tankolni meg az Avia-nál is.

#nincsbennetarcsi

(#11975) bitpork válasza SzlobiG (#11972) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szabályokat betartva vezetek. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11976) Qru válasza bitpork (#11975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hirtelen azt olvastam, hogy:

"Szabályoknak betartva vezetek." ;]

#nincsbennetarcsi

(#11977) -v- válasza bitpork (#11975) üzenetére


-v-
addikt

Azt úgy is lehet hogy közben nem mozgó akadály valaki ..

(#11978) Qru válasza bitpork (#11975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ezért ne adj inni majd a grillezéskor: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11979) AMD Power válasza SzlobiG (#11962) üzenetére


AMD Power
titán

Szerinted a benzin is "más" mint amit itthon tankolunk? Nem szoktam külföldre járni a géppel, ezért is kérdezem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11980) Qru válasza AMD Power (#11979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a benzin is más. Itt egy cikk róla: [link]

Horvátoknál tankolva nálam is megvan a fél literes fogyi csökkenés. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11981) SzlobiG válasza AMD Power (#11979) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tuti. A gázolaj pl itthon szárazabb mint nyugaton ezért egyes dízeleknél pl 3-as mondeo tdci-nél 2T olajat szoktak önteni egy tank üzemanyaghoz. De a PD TDI-k se szeretik nyugaton azok is általában sokkal tovább szokták bírni.

De ugye van rosszabb ennél is csak keletre kell menni pl ukrán üzemanyagok...

(#11982) Morris válasza Declare (#11964) üzenetére


Morris
veterán

Mesélj, mik a tapasztalatok?

(#11983) bitpork válasza -v- (#11977) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minden részernek az vagyok amikor pl 30-s tábla van kint :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11984) Qru


Qru
MODERÁTOR

Az mennyire gáz ha csapvizet kap a gép hűtő folyadékpótlás gyanánt? Gondolom nem annyira izlik neki de hát végszükség volt... :U

Kb 3-4 dl ment bele.

#nincsbennetarcsi

(#11985) Mágus2 válasza Qru (#11984) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak a vízkő miatt gáz. ;) Le kell cserélni, amint lehet, akkor nem lesz baj. 3-4 deci nem a világ.

(#11986) Qru válasza Mágus2 (#11985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb agyf@szt kaptam, már a másik topikban elsírtam a bánatom... A B6-on most volt vezérlés csere és a város közepén közli velem a bc, hogy nincs bennem elég hűtővíz öcsisajt. Felöntöttem csapvízzel (egy szörpös üvegből ráadásul :DDD), nem volt már kéznél sajnos. :(

Eszembe nem jutott, hogy nem töltötték fel ezek rendesen a hűtővízzel a rendszert és ellenőriznem kéne... :W

Btw lehet lassan be kéne költöznöm a VAG topikba is. :D

#nincsbennetarcsi

(#11987) Burt1793 válasza Qru (#11986) üzenetére


Burt1793
veterán

Város közepén van gyógyszertár, ott pedig desztillált víz. :)

(#11988) tomcsi23 válasza parandroid (#11954) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen, az könnyen lehet, hogy nem megy annyira, mint egy 150 lovas dízel, de egyrészt a passat gyenguszkább, másrészt nem kicsi, szóval tuti nem egy 170 lovas turbós volt, mert akkor kb 2-3 "sarkot" kapott volna. Hacsak nem direkt szívózott Morissal, és csak annyira nyomta, hogy pont ne tudjon elmenni. ;]

(#11965) bitpork Többször is bebizonyították már ilyen tesztek, hogy nem ér semmit, de valahogy még is.
Milyen tesztek? Ahol pár lityi benzint próbálnak kutanként? :D
Annyi idő alatt a vezérlő át sem áll a másik nyálra. :F

Qru: hát hűtőkamrába majd óvatosan állj be a csapvízzel. :DDD
Amúgy melyik porse szerviz volt? Biztos rábízták az újoncra, az meg bacta rendesen légteleníteni, mert ilyenkor meg is kell járatni a rendszert, csak neki nem adta. :U

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11989) Qru válasza Burt1793 (#11987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahol én voltam, ott csak kocsma volt. :( De legalább a szörpös üveget kimosták előtte. ::DDD

#nincsbennetarcsi

(#11990) Burt1793 válasza Qru (#11989) üzenetére


Burt1793
veterán

Még szerencs, hogy nem sört adtak, rászokik az autó, aztán fizetheted az ő köreit is. :DDD

(#11991) Qru válasza Burt1793 (#11990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj, így is elég iszákos a lelkem pedig... :D

#nincsbennetarcsi

(#11992) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
relatív friss autó tulaj vagyok. Ma reggel viszont a frászt hozták rám. Reggel mentem ki a kocsihoz és nem találtam. Rendőrség meg minden, mire kiderült, hogy elvontatták, mert elvileg várakozni tilos táblánál álltam meg. Kimentem, kifizettem. Viszont engem érdekelnének a fényképek, hogy valóban rossz helyen álltam-e. Néztem a fori.hu oldalán, de csak annyit találok, hogy elvitték. Meg lehet ezt nézni valahol? Vagy kiküldik?
Illetve nem értem, hogy ha rossz helyen vagyok akkor miért nem jeleznek a tulaj felé?! Ha 1 hétig kint vagyok külföldön, akkor ott rohad az autó náluk és számolják a napi díjat?!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11993) aram01 válasza Speeedfire (#11992) üzenetére


aram01
nagyúr

nem emlékszel rá hogy hol álltál?

(#11983) bitpork : én is betartom a szabályokat, de azért dinamikusan közlekedem

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11994) Qru válasza Speeedfire (#11992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fotót kellett készítsenek róla (vagy videót), minden esetben dokumentálni kell. Ennek hiányában nem vagy büntethető!! Tehát nézd meg a képeket.

Ha beregelsz az ügyfélkapunk akkor értesítenek a mobilodon ilyen esetben még a bünti előtt 5 perccel. Érdemes, pár K-t spórolhatsz. De ha nem vagy regisztrálva akkor honnan tudják a számod?
Tudom, tudom küldjenek képeslapot... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#11995) -v- válasza Speeedfire (#11992) üzenetére


-v-
addikt

"Ha 1 hétig kint vagyok külföldön, akkor ott rohad az autó náluk és számolják a napi díjat?!"

Hibatlanul latod.

[moderálva]

Tudod, hogy a politika a politika topikba való.

[ Módosította: Qru ]

(#11996) Burt1793 válasza Speeedfire (#11992) üzenetére


Burt1793
veterán

Hol parkoltál, hogy nem tudod hogy hol? ;]

Ne állj meg tilosban és akkor nem büntetnek meg általában. Szerintem ez külföldön is így megy.

[ Szerkesztve ]

(#11997) aram01 válasza Qru (#11994) üzenetére


aram01
nagyúr

én be vagyok, akkor sms jön ?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11998) TaaT válasza Qru (#11984) üzenetére


TaaT
veterán

Nyugodtan elmehettél volna egy közeli autósboltba ioncserélt vízért, nem lett volna semmi baja a gépnek. :)

Give them hell Ukraine!

(#11999) Speeedfire válasza aram01 (#11993) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

aram01 & Burt1793:
Már, hogy ne emlékeznék rá. Csak van +/-100m emlékezet kiesésem.


Qru: Erre vagyok én is kíváncsi, hogy mi van a fotókon, de azt nem kaptam. :N
Az ügyfélkapunk regisztrálva vagyok, de semmi ilyet nem kaptam ezzel kapcsolatban.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12000) Qru válasza aram01 (#11997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, jön sms. Haver így úszott meg egy kerékbilincset múltkor. Az olyan 35k-s költség kb.

TaaT: Legközelebb az lesz. :K

mod:

Speeedfire: Közben utána olvastam, csak a kerékbilincs előtt kapsz sms-t a lopóautós nem szól csak Elvis.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.