Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Qru válasza Sickboy25 (#11500) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs. :(

#nincsbennetarcsi

(#11502) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jön a nyár...emelkedés.

(#11503) szőröscica


szőröscica
addikt

Na, remélem tegnap este jól beszart a nyest vagy a macska, ami meg akarta mászni az autót. Bár múlt héten hatástalannak nyilvánítottam a palackokat, azért nem hagytam fel a használatukkal, kísérletezgetek vele, hogy hogyan kellene elhelyezni. Reggel mentem ki az autóhoz, láttam, hogy az egyik palack felborult az éjszaka folyamán. Először azt hittem, hogy biztos az erős szél miatt, aztán észrevettem, hogy a lökhárítón szőrnyomok vannak, a fényezésen viszont nem voltak lábnyomok. Szóval megpróbálta megmászni, felborította közben a palackot és inkább elszaladt. :DDD

(#11504) Qru válasza SzlobiG (#11502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hurrá, nem tudtam mi hiányzik... :( :W

#nincsbennetarcsi

(#11505) tomcsi23 válasza Qru (#11504) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, de akkor már megvan minden!

Amúgy pont azt néztem, pár hete nem is változott az ár. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11506) Qru válasza tomcsi23 (#11505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

Lehet holnap akkor elgurulok tankolni. Spórolnék vagy 2-300 Ft-ot is akár... :D

#nincsbennetarcsi

(#11507) trassher válasza Qru (#11506) üzenetére


trassher
addikt

Te is tudod hogy tele lesz az összes kút mert "Hallod Zsiga, péntektől 6 forinttal drágul a benzin. Tankoljunk meg csütörtökön és akkor spórolunk." :DDD

Más: Ma megelőzött egy vadi új mondeo, később megnéztem a parkolóban. Netes képeken nem tűnt túl szépnek, viszont élőben sokkal jobban mutat.

Redmi Note 7

(#11508) Rivaul válasza trassher (#11507) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért kulcssal végighúztad hogy tudja nem előzgetünk csak mert új verdánk van? ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11509) Qru válasza trassher (#11507) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor indulok máris a kútra. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#11510) trassher válasza Rivaul (#11508) üzenetére


trassher
addikt

Persze, pont volt nálam egy ilyen:

:DDD

Redmi Note 7

(#11511) Morris válasza trassher (#11507) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem nagyon ütős lett az új mondeo. Sőt az egész új széria. Sztem ford lesz a következő autóm... :U

(#11512) Rivaul válasza Morris (#11511) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem egy 2004-es tdci fiestam volt. Taposva 4l-el eljárt bp belváros. Nagyon jó kis gép volt már az is. Újat lehet vennék is fordból.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11513) SzlobiG válasza Morris (#11511) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bejön nekem is bár nem azért mert mk4 van, hanem szimplán Bejön a forma, viszint vannak azért idegesítő dolgok is benne amit illett volna megoldani. Viszont a Vignale sztem igencsak ütni fog. :K

(#11514) Mágus2 válasza Morris (#11511) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak a motorok megbízhatósága nem a legjobb. :(

(#11515) szőröscica válasza Mágus2 (#11514) üzenetére


szőröscica
addikt

Melyikre gondolsz? Az 1.6 tdci-n kívül (amit nem is tesznek bele a Mondeoba) tudtommal egyik sem egy rossz darab.

(#11516) -v- válasza Mágus2 (#11514) üzenetére


-v-
addikt

Baj van az ecoboostokkal?

(#11517) tresh válasza Mágus2 (#11514) üzenetére


tresh
addikt

attól függ melyiké :)) a 2.0 és 2.2 dieselel nincs baj (PSA hdi) világból kimegy ha oda figyelnek rá :K

(#11518) Morris válasza Mágus2 (#11514) üzenetére


Morris
veterán

Nyilván nem tudok megengedni magamnak egy új fordost, ezért várnom kell vagy 8 évet mire talán....
Addigra pedig (remélem) kiderül van e rákfenéjük.

(#11519) Mágus2 válasza -v- (#11516) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sok a motorcsere 40 000km előtt. Itt van a szomszédban a FORD kereskedés és szerviz. Az 1.6 ecoboost a legrosszabb. A dugattyúgyűrűk nem élik meg benne az 50 000km-t. :Y

(#11520) Qru


Qru
MODERÁTOR

Teljesen átalakulhat a járműadóztatás

Dízelesek, szevasztok. :D

#nincsbennetarcsi

(#11521) AMD Power válasza trassher (#11507) üzenetére


AMD Power
titán

Többe kerül elmenni a kútig. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11522) tresh válasza Qru (#11520) üzenetére


tresh
addikt

Na megint egy értelmes elképzelés..sok hozzáértő majom :U

(#11523) AMD Power válasza Qru (#11520) üzenetére


AMD Power
titán

Előre félek milyen újabb adónem fog születni a "gazdag" autósok ellen. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11524) Morris válasza Qru (#11520) üzenetére


Morris
veterán

Tehát akkor az a probléma, hogy az USA-ban olcsó a benzin. Milyen érdekes... :U

Ha Európa több benzint használna, akkor enyhe hiány alakulna ki benzinből, ez áremelkedéssel fog járni. Gyakorlatilag a benzines autók tulajdonosai drágán fognak tankolni, emellé jön a többlet fogyi is (a dizellel összehasonlítva). Pfff...

A dízel autós fillérekért fog tankolni ismét, de ezért jól megbüntetik.

[ Szerkesztve ]

(#11525) tomiii. válasza tresh (#11522) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Lassan jön, hogy az autóval rendelkező emberek fizetését 40%-al csökkenteni kell, hogy kevesebb autó legyen az utakon. :DDD
lehet jobb, ha nem is szenvedek a lassan 30 éves, két literes autóm összerakásával utcára, hanem megépítem versenyautónak és veszek egy biciklit közlekedni. :((

(#11526) Qru válasza Morris (#11524) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalább az eddig olcsó(bba)n tankolható dízeleket (alacsonyabb fogyi okán) magasabb adó terheli majd. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11527) AMD Power válasza Morris (#11524) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek az "értelmes" eszmefuttatások. Nevetséges ami már az autósok ellen megy ebben az országban. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11528) Morris válasza Qru (#11526) üzenetére


Morris
veterán

Szánalom...:(

(#11529) -v- válasza Mágus2 (#11519) üzenetére


-v-
addikt

Az fasza ... :D

(#11530) mycso válasza Qru (#11520) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Erre itt az ellen cikk A dízeleké a jövő.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#11531) tresh válasza mycso (#11530) üzenetére


tresh
addikt

Ők se tudják már mit csinálnak. :U

(#11532) Reaper válasza Qru (#11520) üzenetére


Reaper
őstag

Meg ha jól látom, akkor az öreg nagyköbcentis szutykomért is többet kell majd fizetni, ha tényleg a kibocsájtás alapján megy majd.

(#11533) Rivaul válasza Qru (#11520) üzenetére


Rivaul
addikt

Kicsit jobban kimatekozzák és meg is lesz az ördögcsapda, jelenleg mért értékek alapján megy majd a csekk. Az embereknek nincs pénzük szervizelni a gépeket ezért egyre vacakabb bennük a motor így több a kibocsátott xar. Viszont így többet lehet tőlük lehúzni. Ami miatt megint nem a szervizre megy a jószág és még több a della belőlük...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11534) Qru válasza Reaper (#11532) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, még véletlenül se járjon senki jól rajtuk kívül. :D Még jó, hogy direkt az euro 4-es változatot vettem a kocsimból az euro 5 helyett. :W Hát úgy tűnik ez drága +5 Le lesz nekem... :D

mod:

Rivaul: Óóó, emlékszem még a régi szép időkre, mikor a 120-as skodám csak úgy kapott zöldkártyát már, hogy a mérő csövét kijjebb húzták a kipufogóból. :DDD

mod2:

mycso: Jah csak villanyt hogy állítják elő? A legtöbbet nem megújuló forrásból hanem szén erőműből. Tehát a helyi kibocsátás lehet jobb de globálisan... Na majd az audi szintetikus benyója! Kár, hogy amíg van ásáványi olaj addig altatják az egészet, mint a hidrogénes technikát. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11535) TaaT válasza Qru (#11534) üzenetére


TaaT
veterán

"Jah csak villanyt hogy állítják elő? A legtöbbet nem megújuló forrásból hanem szén erőműből. Tehát a helyi kibocsátás lehet jobb de globálisan..."

"a sok szempontból mintának tekintett Németországban, ahol éppen azon munkálkodnak, hogy lejöjjenek az atomenergiáról, nagyjából 50-100 g/km CO2-vel autózhatunk elektromosan." :U

Give them hell Ukraine!

(#11536) Qru válasza TaaT (#11535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jelenleg. Ha bezárják a rettegett atomerőműveket ez sokszorosára ugrik.

#nincsbennetarcsi

(#11537) szőröscica válasza Qru (#11520) üzenetére


szőröscica
addikt

Én támogatom, pedig dízellel járok. Egy rákkeltő büdös szar, függetlenül attól, hogy 20-15-10 vagy 1 éves.

(#11538) Buster17


Buster17
addikt

Valami baja van a mercimnek.

Erőtlen 100fölé nem akar menni 80as tempo a kényelmes neki. Elöznöm kellet vissza váltottam kettesbe és nézem nem húz semmit. Alapjáraton lefullad, üresben 4ezernél már tilt 6 helyett, kis emelkedőn kettesbe leállt.

Tegnap nem volt semmi baja, tegnap este tankoltam tele.
De reggel se volt semmi baja csak most

(#11539) roberto211 válasza Buster17 (#11538) üzenetére


roberto211
őstag

Szűrők (légszűrő ,olajszűrő ,benzinszűrő),gyertyák voltak cserélve ? Fulladozas,erőtlenkedes meg lehet szerintem egr szelep (ha van a mercibe sztem van ),ac pumpa,fulladozasnal uresben alapjárati motor is stb.

Rengeteg mindentől lehet.

Szerintem meg fognak itt hibalehetőségeket mondani többiek.

Azt nem mondom ,hogy hatha csak rossz benzin ment bele mert rossz benzintol sem tiltana 4ezernel.

De mondjuk mercit ne nagyon forgass el szerintem 6ig. Erre itt vannak a japanok. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11540) tomcsi23 válasza Buster17 (#11538) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kufirc volt benne mostanság :F
;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11541) roberto211 válasza tomcsi23 (#11540) üzenetére


roberto211
őstag

Az nem befolyásolja,maximum kicsit a rugot terheli. Teszteltem mar a suziban. ;] :DD

Ugy sajnáltam utána szegény suzit mert valto"szoknyatol" kezdve az ulesemig kezifekig tiszta dzsuva meg homok volt ami lejött a magassarkúról. :DDD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11542) Rivaul válasza tomcsi23 (#11540) üzenetére


Rivaul
addikt

Szerinted is szét lett b#&va mi? ;] Amúgy elsőre üa szűrő telitankolás után...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11543) Buster17 válasza tomcsi23 (#11540) üzenetére


Buster17
addikt

Rossz lyukba ment a fehér és eldugulhatott valami :DD

Szűrőre tippelek én is mert most lett tankolva és teletoltam fullra és lehet a benzin se volt jó

(#11544) F_Zolee válasza Buster17 (#11538) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hogy vezetsz te ha már 2be kell visszaváltanod? :F ;]

(#11545) roberto211 válasza F_Zolee (#11544) üzenetére


roberto211
őstag

Biztos üvegeni akart . ;] :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#11546) Buster17 válasza F_Zolee (#11544) üzenetére


Buster17
addikt

traktor döcögött elöttem egy kis faluba, hármasba rakva nem ment ezért betettem kettesbe igaz akkor se olyan volt mintha ötösbe akartam megelőzni 30al :DDD

legjobb hogy a hídra nem tudtam felhatani kettesbe leállta a kocsi. Elakadásoztam gondolkodtam egy picit aztán újraindítottam és egyesbe nagynehezen felment.

[ Szerkesztve ]

(#11547) Qru válasza szőröscica (#11537) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát a szívócső befecsekndezős Euro 4-ek sokkal egészségkímélőbbek összeségében mint ez Euro 6-ok. Itt nem csak CO érétkel kell nézni... A korom sokkal ártalmasabb rövidtávon az egészségre amit a Di gépek köpnek ki magukból (ha dízel ha benyós).

#nincsbennetarcsi

(#11548) Reaper válasza Qru (#11534) üzenetére


Reaper
őstag

Ehhehe, euro 4, de szép is az, az enyém Euro 2, viszont nem füstöl, nem úgy mint nagyon sok széthajtott/tuning dízel, ami mögött meg lehet fulladni. Viszont papíron csak 110kw, ami igen baráti volt eddig. :)

(#11549) Rivaul válasza F_Zolee (#11544) üzenetére


Rivaul
addikt

Miért mibe kell? :U Én 5-ből kettőbe teszem 70-nél lazán. A halálom mikor 5-be előznek velem szembe és látom hogy egymás mellett vánszorognak. Minél rövidebb idő alatt történik meg az előzés annál jobb (persze ha üres az út telibe akkor nem teszem ennyire vissza). Bár mint írtam a rover igényli a fordulatot így lehet másnál ez csak 5-ből vissza 3.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11550) SzlobiG válasza Rivaul (#11549) üzenetére


SzlobiG
félisten

2.-ba? Szegény motor mennyit forog akkor? Én amúgy pont ezt nem szeretem a sima szívó benzinesekbe, hogyha előzni akarsz pakolgathatom vissza.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.