Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109051) Tsebacsi válasza -v- (#109050) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tűkön ülök, hisz nincs mire költenem felesleges 50 milliót... :W

Ohh wait... ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109052) Johnny_vT válasza V911 (#109046) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A linkelt szabály nem veszi figyelembe a szállított dolog természetét, de itt ez nem is fontos. Ami fontos, az az utánfutó megengedett legnagyobb össztömege. Ez nyilvánvalóan nagyobb szám lesz, mint a rajta lévő autó tömege (különben rá se tehetnéd) és ezzel együtt nem mehetsz 3500 kg fölé.

(#109050) [vilike]
Vazze, ennek nemhogy a motorháztetején, de a vesék és a szélső légbeomlő közötti lemezfelületen is meg tudna reggelizni egy négyfős család :DD (Miután felcsavarták egy fára és orral felfelé áll ki az árokból)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#109053) tomcsi23 válasza MunezXBK (#109049) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ismét éli reneszánszát az a motor, bár nem feltétlen a gyári kasztniban. ;]
Ha már az újabb játszik, akkor tényleg hajts rá egy sor5-re, abban legalább van tartalék.

Vilike, na végre valami egyedi formájú bmw. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#109054) -v- válasza Tsebacsi (#109051) üzenetére


-v-
addikt

Ohh wait... ;]

Mar elbasztad hajora :F

;]

(#109055) Tsebacsi válasza -v- (#109054) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem kell ám lebuktatni :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109056) vendingo


vendingo
veterán

Üdv. Milyen lehetőségeim vannak arra, hogy minél többet megtudjak egy autóról, esetleg a tulajdonosáról?
Szeretném viszonozni a mai kedvességét, sajnsa nem állt meg, hogy megköszönjem neki.
Rendszám, típus, szín megvan.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#109057) focvis válasza Tsebacsi (#109055) üzenetére


focvis
veterán

Sajna ez több, mint 50; amit múltkor fotóztam 35 lábast, az volt 50 (160 k €). De optimistán nézve, csak egy 1,5-2 szobás bel-bp-i lakás ára. ;]

(#109058) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tegnap kaptam egy sor kőfelverődést, de fogalmam sincs hol (út közben csak észrevettem volna, meló helyen meg nem tudom hogy jött volna rá a parkolóba, máshol nem lehetett)...Motorháztat is kapott, meg a szélvédőn is lett 5-6 apró pötty...Elég idegesítő. Szélvédett kicseréltetem ingyen carglass-nál casco-val. A motorháztető meg kis javító festékkel megcsináljuk, vagy lekakilom...

(#109059) Qru válasza Tsebacsi (#109055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És ki a spiné? Asszony tud róla? ;]

mod:

vendingo: Fordulj a rendőrséghez, tegyél feljelentést. Egyéb legális mód nincs arra, hogy megtudd kié az autó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#109060) -v- válasza Tsebacsi (#109055) üzenetére


-v-
addikt

Csipszet tervezel ra?

(#109061) szőröscica válasza vendingo (#109056) üzenetére


szőröscica
addikt

Le kell xarni. Minek porogsz rajta meg mindig? Rosszat tesz az egeszsegnek. Nyugodjal meg.

(#109062) tboldi válasza focvis (#109027) üzenetére


tboldi
nagyúr

Áhhh... Szeretem, hogy tök halk most, főleg mióta be lett állítva rendesen a szelephézag. Pirosnál állva ha nem figyelsz oda, fel sem tűnik, hogy jár a motor. :K
És nem akarom lecserélni a gyári cuccokat, sem a légszűrőházat, sem a kipufogót. :)

(#109063) vendingo válasza Qru (#109059) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor nézem a face csoportokat. Azért köszi. Reméletem, hogy rendszám alapján lekérhető valami minimál infó, ami hasznomra lehet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#109064) MunezXBK válasza tomcsi23 (#109053) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oké, mennyivel támogatod a projektet? :D

(#109065) xEon1337 válasza B-L-A-C-K (#109058) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem is ma volt a biztosítós ember felmérni a kárt, de mivel csak 2 centis volt a repedés, kicsit megnyomkodta, így most már 8 centivel tuti csere. ;] Mivel gyári üveget rakatok bele a Volvónál, 10%-os önrészt kell hozzá fizetnem.

Mondjuk lehet, hogy ezzel magamat szopatom be a jövő évi Casco díjammal..

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#109066) Tsebacsi válasza Qru (#109059) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Adták a hajóhoz, az első szigeten kiraktam a fotóssal, rossz Mannschaft-ok voltak :P Asszony lent volt a kabinban, nem bírja a szelet ;]

Vili: Lays vagy Chio? :F Ez széllel megy!
Az prémium vagy puruttya?
Beaufort!

Hogy témánál legyek: Ennyit a BMW-ről, még egy ST fókát sem ér utol :P YT alert

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109067) -v- válasza Tsebacsi (#109066) üzenetére


-v-
addikt

Ez széllel megy!

Az prémium vagy puruttya?

(#109068) B-L-A-C-K válasza xEon1337 (#109065) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Carglass ingyen cserél, és a cascod se lesz több.

(#109069) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Leszakadt a Polcevera viadukt Olaszországban.
https://www.bbc.com/news/world-europe-45183624
A lehetséges végkimenetelekhez képest hatalmas mákjuk volt, mert a képen lévő első pilon szakadt "csak" össze és éppen semmi nem volt alatta a vasúti vágányokon kívül. Még az a kétszintes ház is megmaradt a fotók tanúsága szerint. Aki a hídon volt pedig... hát elég sajnálatos az egész.
Szegény olaszok a második hídjukat veszítik el pár napon belül.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#109070) tomcsi23 válasza MunezXBK (#109064) üzenetére


tomcsi23
veterán

Utána akár ki is próbálom. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#109071) -v- válasza MunezXBK (#109064) üzenetére


-v-
addikt

Veszek neked ra type-r matricat, ez az en hozzajarulasom.

(#109072) Declare válasza Qru (#109033) üzenetére


Declare
őstag

Nem irjak, h mi törtent, de azt gondoljatok el, hogy alltak ott körbe az autot izzado hátak, hogy hu bazzm.. "ezt a polir kihozza?" :DDD

Gondold el, amik a projekt felelöset felhivjak, hogy "ööö izeee, szoval az van, hogy leesett" :DDD nagyon blama, nagyon röhögünk, de azert nem lennek most ott nagyon sok ember helyeben

(#109073) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

(#109074) MunezXBK válasza tomcsi23 (#109070) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Összeget nem írtál, vehetem korlátlannak a keretet? :DD

(#109075) brumi1024 válasza Tsebacsi (#109066) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, hogy nem, mert az erősebb és könnyebb RS-nél megy picit jobban, az ST-vel leállni versenyezni rangon aluli. ;]

(#109076) Tsebacsi válasza Mágus2 (#109073) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyenkor mindig kedvet kapok az ilyesmihez, csak épp nyolcadannyi tudásom sincs, mint neki :( Meg a garázsom is kicsi :((( :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109077) bitpork válasza vendingo (#109063) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg is milyen viszonzasra gondoltal? Csak mert a ptk szabalyozza ha valaki valakinek karz okoz akkor koteles helytallni erte. Qru megoldasa a jo megoldas. Ha viszont te okozol kart vissza fele is igaz, nem is beszelve az esetleges btk vonzatrol.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109078) szőröscica válasza Johnny_vT (#109069) üzenetére


szőröscica
addikt

Durva, es a legkemenyebb, hogy ott az autopalya Monacoig semmi masbol nem all csak alagutbol es hidbol. Az egyetlen autopalya, amin elvezetesen lehet vezetni, mert 130 a megengedett vegig, ami azert eleg adrenalindus tud lenni.

De ki tudja, hogy mikor adja meg magat egy masik hid? :(

(#109079) Integrale válasza szőröscica (#109078) üzenetére


Integrale
veterán

Nagyon szép az a szakasz, kanyargós, tele völgyhíddal, bizonyos időszakokban olyan a páratartalom ott, hogy olyan, mintha felhőben mennél.
Egy olasz munkatársammal mentünk Genova felé, szép olaszosan, a bal szélső felfestés és a leállósáv között, ahogy kiadta 150 körül.

"Bad reklám is reklám too"

(#109080) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Barátnőm akar venni 1,5 millióért kocsit. Milyet érdemes keresgélni?
Honda Civicet nézegettünk, 1-es BMW-t, A3-as Audit. A BMW-re sokat kell költeni azt mondták, ha nem megfelelő múlttal rendelkezik, attól elment a kedvünk. Gondolom az igaz lehet az A3-ra is. A Honda ilyen szempontból jobb lehet.
Még szóba jöhet 307 CC. Tudtok még valamit ajánlani, ami nőiesebb, megbízható és nem egy pénznyelő?

tblodi: Ja, olyan is van, ezt nem tudtam. Köszi. :D Jazz nem kell, az már túl kis autó neki.

[ Szerkesztve ]

(#109081) tboldi válasza rayoliviero (#109080) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szeretettel vár a “Milyen autót vegyek?” topik. :)

Amúgy Honda Jazz. :D

(#109082) szőröscica


szőröscica
addikt

Huhuuu, tenyleg rengeteg frusztralt alak van az utakon. Ma utolert egy fekvorendornel egy Ceed. Ledudalt, mert lassan mentem at rajta. A kovetkezo keresztezodesnel balra fordultam, atengedtem a gyalogost, akkor majdnem belemszallt, hallottam, hogy csak az ABS fogta meg. Aztan ledudalt, mert az egyiranyu, szuk utcaban, mindket oldalon vegig parkolo autok kozott csak 35-tel mentem.

Szerencsere az elso keresztezodesnel masfele vitt az utunk. Ha meg egyszer dudalt volna, megalltam volna megkerni, hogy aziranyu frusztraciojat levezetni, hogy 50 evesen egy ceges ceedet sikerult csak osszehoznia, legyen szives ne rajtam, a sajat es mas emberek anyagi es testi epseget veszelyeztetve sziveskedjen.

(#109083) stickermajom válasza szőröscica (#109082) üzenetére


stickermajom
addikt

hogy 50 evesen egy ceges ceedet sikerult csak osszehoznia

Idáig egyet is értettem.

(#109084) tboldi válasza rayoliviero (#109080) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kicsi?! :Y

Mer' a 307 CC nem az? :DDD

(#109085) MunezXBK válasza tboldi (#109084) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kívülről nem az, jó? :D

(#109086) szőröscica válasza stickermajom (#109083) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig egy ilyen tetűnek ennyi a fokmérő.

Amúgy én pont letojom ki mivel/miben jár és mennyit keres, nem ezek alapján ítélem meg általánosságban az embereket.

(#109087) Magnum_ válasza szőröscica (#109082) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon turelmes voltal.
En rosszabb napjaimon plane, de amugy sem tudok ennyire turelmes lenni (lasd multkori suzukis eset)

I humbly and respectfully decline™

(#109088) -v- válasza szőröscica (#109086) üzenetére


-v-
addikt

Akkor miért ez jutott eszedbe, vagy miért gondolod, hogy ebből származik a frusztrációja? :U
Én se nagyon értem, honnan jött ez a mondat, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#109089) bitpork válasza stickermajom (#109083) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

+1

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109090) szőröscica válasza -v- (#109088) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor félrekúr az asszony. Ti kis szociálisan rendkívül érzékenyek.

(#109091) -v- válasza szőröscica (#109090) üzenetére


-v-
addikt

Mindegy, 50 évesen úgyis az a legfontosabb, hogy a range jó legyen!

(#109092) Termi16 válasza szőröscica (#109082) üzenetére


Termi16
őstag

Tahó, rengetek ilyen van sajnos. Én lehet, hogy megálltam volna keresztbe és megkérdeztem volna, hogy nem akar-e átugrani felettem.

Viszont ez a céges kocsizás, területi képviselőzés, mások jövedelmére való folyamatos hivatkozás meg célozgatás, na ez elég gáz. Nem feltétlen nálad, csak most aktuális, ezért írom... :U

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#109093) -v- válasza Termi16 (#109092) üzenetére


-v-
addikt

Csak aztán lehet valami ilyen forma [link] :U

(#109094) Jorus válasza -v- (#109093) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, ja óvatosan kell a bolondokkal bánni, mert picit jobban megütöm, ottmarad, aztán én leszek a hibás és hívhatom Saint_et jogi tanácsért. :( Szerencsére forgalmi szituációban eddig csak egyszer kellett kihajtogatnom cseppnyi testem az autóból, a sok-sok többi feszült autóstárs mind helyesen értelmezte a mosolyom.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#109095) Termi16 válasza -v- (#109093) üzenetére


Termi16
őstag

Nem olvastam el a cikket, de pont nem érdekel milyen forma lehet.

Senki ne kényszerítsen arra, hogy egy szűk utcában a biztonságosnal gyorsabban menjek, vagy elüssek egy gyalogost, mert ő siet.

Mondjuk Pesten ez kb mindennapos, igazából nyilván nem éri meg ezen mérgelődni...

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#109096) proof88 válasza szőröscica (#109082) üzenetére


proof88
addikt

Igen rengeteg köcsög van. Mai nap pedig Lánchídról lehajtva mentem középső sávban Széchenyi téren, mert csak az a sáv megy a Deák tér fele. Na, ilyet még nem láttam, egyszerre kezdték rám húzni a kocsit, egy audi index nélkül balról tolta be az elejét az én sávomba, jobbról meg egy Volvo XCakármennyi, az nem tudom indexelt-e, de nem kérdezett az biztos. Én meg úgy voltam vele először h anyátokat, nem veszem el a gázt csak dudáltam, de aztán rájöttem hogy a Volvonak nekimennék úgyhogy inkább fékeztem. Érdekesség hogy az audis egyből elment inkább bekérni magát a sor elejére. Qrva ideges voltam mert semmibe veszik az embert, ha be akarnak jönni akkor indexeljenek és beengedem őket de faszfejeket nem engedek be. Aki nem indexel az faszfej. Volvót mégis sikerült beengedni sajnos. Nagyon bánom hogy fizikailag nem vagyok ütőképes, amúgy meg nem éri meg ugrálni.

(#109097) Tsebacsi válasza proof88 (#109096) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Öregemnek panaszkodtam tegnap hogy képtelenség normálisan közlekedni. Le kéne lőni őket. Azt mondta nem éri meg miattuk böribe menni. Igaza van. De akkor is. Ma egy fiatal nyüzsi ment át záró vonalon forgalomtól elzárt területen keresztül hogy pozícióba kerüljön...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109098) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Most tudom, hogy autós topikban vagyok, de BKK bérlet nem játszik? Én nem egyszer csinálom, hogy ha kell mászkálni a városban, akkor leteszem a kocsit a zárt céges parkolóba, veszek egy napijegyet/havi bérletet a közeli TVM-ből és BKK-zok. Igen, nem egyszer elég durva körülmények vannak, meg kicsit lassabb, meg leginkább csak magamat tudom cipelni, de nem nekem kell figyelni a közlekedésre, nem kell féltenem az autómat és nem idegeskedek.

[ Szerkesztve ]

(#109099) MunezXBK válasza proof88 (#109096) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A nagy, köcsög, sárga Sprintert beengedik mindenhová, pedig csak egy kicsit vagyok pofátlan. :D

(#109100) szőröscica válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


szőröscica
addikt

Sajna nem alternativa nekem. A XVII-bol a munkahelyemre legjobb esetben haztol hazig masfel ora bkv-val. Ha a metro mas szakaszat fogjak felujitani, akkor pedig meg rosszabb lenne. Autoval most nyaron ez 30 perc. Telen a legnagyobb szivas idejen is max 50 perc reggel. Este 35.

A home office alternativa, de asszony csak keveset tud tolni ugy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.