Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109101) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én pl behányok a tömegközlekedéstől, egyszerűen irritál már, pedig sokat közlekedtem vele, most is hogy hamarabb elment az Insi mint gondoltam több hétig azzal jártam, de rájöttem nem az én világom már tényleg. Inkább ssopok a kocsiban. Busszal amúgy 30 perc alatt bent vagyok meló helyen, kocsival meg hogy ingyen helyen tudjak parkolni nyáron 30 perccel kell hamarabb beérnem, télen meg 1.5 órával (később érek be elfoglalják, nincs hely). Tudom ezt 100-ból 99-en be se vállalnák, de nekem megéri csak hogy ne buszozzak.

Amúgy legjobb alternatíva ha van garázsod, akkor az egy motor.

[ Szerkesztve ]

(#109102) Tsebacsi válasza szőröscica (#109100) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem minimum 1 óra 20 perc BKV-val a cég. Autóval 30-40 perc. Nem alternatíva sajnos. Motorral nem tudom vinni asszonyt és elázok az ilyen napokon mint a mai.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109103) kisza25 válasza stickermajom (#109083) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 én már rég meg is sértődtem...

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#109104) proof88 válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


proof88
addikt

Én mindennel közlekedek városban, greengo, bkk, bringa, saját kocsi. Van éves bérletem, bringám is, de mostanában nagyon sok köcsög rám száll ha kocsiba ülök a városban. És hát a városból ki kell jutni meg visszajutni valahogy ha messzire megy az ember. Plusz néha kényelmes és időt lehet vele spórolni, azért használom inkább.

(#109105) Magnum_ válasza Jorus (#109094) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedig most kezdem a bunti szakjogaszit, mert nem titkolt szandekom atnyergelni vedonek. Szoval 1-2 ev mulva kar csinalsz amit akarsz, hivj :-))))

Joale: en HO-ra jogosult vagyok, de 1x SEM voltam sajnos, amiota ezt a pozit nyomom.
Most is meg melo, kis szusszanas. Tokom kivan. Tenyleg.
A mai kavenak azert orultem :R

I humbly and respectfully decline™

(#109106) Qru válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Örülök, ha bkv-zahatom, kapásból 30 perccel többet alszom és nem a dugóban rágom le a kormányról a bőrt, hanem a klímás metrón nyomkodom az ájfonom (amíg ki nem gyullad).

Btw ma végre visszakaptuk Kormit, tipik márkaszervízelés utáni állapotban: A felírt/kért 5 dologból 4-et csináltak csak meg egyet nem de helyette legalább kicseréltek egy alkatrészt amire még semmi szükség nem volt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#109107) Peter.70 válasza Qru (#109106) üzenetére


Peter.70
őstag

Viszont azt már legközelebb nem kell cserélni, bár lehet, hogy akkor is ki fogják cserélni :D

Csak vigyázz ne napon legyél, mert át forrósodik a szifon ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#109108) Termi16 válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


Termi16
őstag

Próbálj meg mondjuk 1 hétig minden nap bkv-val közlekedni, úgy, hogy nagyobb, legalább 1 órás utak vannak benne különböző helyszínekre. Utána szerintem nem lesz kérdés. Külön ajánlom a fentebb is írt 17. kerületet, szeretni fogod, ha onnan\oda kell eljutni mondjuk Buda túlsó feléről!

Még az is lehet, hogy találkozol Vilivel :DD

Én nagyon nem bírtam, inkább kocsi és dugózás, csak ne kelljen büdös, hangos, retkes stb emberekkel együtt utazni, ne kelljen attól fosni, hogy épp melyik villamos\busz\metró nem jár\robban le, és éppen hogy fogok eljutni oda, ahova szeretnék.

Már csak egy automata kéne, ma Újbuda-Újpest nem volt annyira élvezetes oda vissza du. 4-7 között, a 2*14km volt 2*55 perc...De volt jó zene, klíma, és tudtam, hogy egyszer oda fogok érni. :K

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#109109) Magnum_ válasza Termi16 (#109108) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En sem bkv-zom.
Inkabb seta. Tenyleg.

I humbly and respectfully decline™

(#109110) Peter.70 válasza Magnum_ (#109109) üzenetére


Peter.70
őstag

És hol a bringa? ;)

(#109111) szőröscica válasza Magnum_ (#109105) üzenetére


szőröscica
addikt

Csutortok este csapathatom le a kocsit, hulye eso elverte a szepen kifaszazott kulsot. :(

(#109112) Magnum_ válasza Peter.70 (#109110) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link] :U

I humbly and respectfully decline™

(#109113) V911 válasza Johnny_vT (#109052) üzenetére


V911
junior tag

Akkor a példánál maradva, ha találok egy olyan trélert aminek a saját tömege 500 kg, a megengedett maximum tömege az 1300 kiló, akkor arra felrakhatok egy max 800 kilós autót (tényleges tömeg) és huzhatom egy max. 2200 kg-os autóval. (ha az 1300 kg tól húzhat)

(#109114) lorcsi válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, de így meg meg ott a sok zsebtolvaj..

(#109115) bitpork válasza V911 (#109113) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ja. Ugyanakkor érdemes kicsit komolyabban utána járni, mert nem minden futó rendelkezik rendes saját fékkörrel ami miatt nem terhelhető, illetve maga a vontatott autó tömege és motorja is meghatározza a vontatható tömeget.

MOD itt van egy elég jó összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109116) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

[ Szerkesztve ]

(#109117) Declare válasza szőröscica (#109082) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudhatod, milyen okbol sietett. Lehet volt valami nyomos indoka.

(#109116) B-L-A-C-K Sanyi nagyot álmodott...nem jött be :D

(#109118) B-L-A-C-K válasza Declare (#109117) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet én is így járok... ;]

(#109119) stickermajom válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


stickermajom
addikt

Hétköznap simán BKVzok rossz időben. Fél óra alatt bennvagyok, 9 körül már akkora tömeg sincs. Ha jó idő van marad a bringa, az autót csak akkor veszem elő, ha valami más dolgom is van. Messzebb azért nem mennék tömegközlekedéssel, kb. ez a limit nálam.

(#109120) Declare válasza B-L-A-C-K (#109118) üzenetére


Declare
őstag

Ja igen lattam, hogy itt szep csendben a hatso vizeken behajoztal egy bmw vel :D :C Kicsit altattal itt a lowbudget e autokkal meg a Corsaval, de igazabol, mindig is tudtad, mire vagysz :D ;]

Egyszer remelem nekem is összejön a bömös :)) eddig minden bmw t szuper volt vezetni.

(#109121) barnam_ válasza BigBlackDog (#109098) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én támogatom a BKV használatát! :D

(#109116) B-L-A-C-K: :C
Ott most tilos parkolni? Láttam múltkor a husztiról hazafelé, hogy le van tárva a rakpart...

(#109122) B-L-A-C-K válasza barnam_ (#109121) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vásárolni mehetsz, csak akik este ott hagyják a kocsit a sziget miatt megb@szcsizzák őket. Pár éve bevezettek ilyen sorompós rendszert, 2 óráig mehetsz be csak, és ilyenkor aktiválták be mikor megy a sziget, de most ezt nem üzemeltetik idén.

(#109123) szőröscica válasza Declare (#109117) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, minden budos parasztnak van valami nyomos indoka ra. Jo, hogy nem en vagyok mar a bunko, mert nem utottem el a gyalogost es feltartottam szegeny Kiast...

[ Szerkesztve ]

(#109124) Declare válasza szőröscica (#109123) üzenetére


Declare
őstag

Nem ezt mondtam ha elolvasod, csak mint irtam, nem tudhatod, hogy hova es miert sietett. Volt mar nekem is olyan, h valahova tenyleg sietösen oda kellett ernem, mert sok mulott rajta.

Persze ettöl meg nem kell dudalni es nyilvan Neked nem kell veszelyesebben vezetni, mint azt megiteled, csak irom a masik szemszöget is....meg azert ez a beszolas, hogy biztos azert frusztralt mert 50 evesen csak egy ceges ceed je van azert ez nem volt tul korrekt lassuk be :U

Meg azert ez is vicces, hogy hanyszor elökerül ez is a topicban, hogy a luzer ceges octavias meg a luzer ceges ceed es...milyen hülye egy szövegek ezek most nem azert :U

Vagy akkor most megis csak egy gyöker az aki 50 evesen nem egy bmw ben ül? Persze aki bmw ben ül az akkor is gyöker ha megengedheti maganak (mert ugye kivagyi, penisznövelö, indexelni nem tudo bunko), meg akkor is gyöker ha erön felül veszi meg.

Ez most nem konkretan Neked szol, csak ez a "szerencsetlen luzer cegasautos" szöveg ez egy gyakran elökerülö eleg gáz beszolas itt a forumon, amikre nem szoktam reagalni, csak Te most kombinaltad a dolgokat es ez igy megugrotta az ingerküszöbömet :))

(#109125) Szada85 válasza szőröscica (#109123) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem, a legtöbb büdös bunkónak az egón kívül nincs nyomós oka, hogy úgy közlekedik, ahogy, a Ceed-es viselkedésétöl én is elhatárolódom. :K

Ettöl függetlenül azt is meg tudom érteni, hogy kerülhetünk olyan helyzetbe az életben (nyilván nem minden nap, de egyszer-kétszer az életben elöfordulhat), amikor az a sokat emlegetett 20-30-60 perc nyereség igenis világokat fog elválasztani egymástól.

Én nemrég estem át egy ilyen helyzeten, kívánom, hogy minél kevesebbünknek kelljen. :R
(És igen, tudom, hogy ez biztosan megosztó vélemény, vállalom.)

(#109126) szőröscica válasza Declare (#109124) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez szerintem azert alakult igy, mert ezek a ceges autos gyokerek szoktak ugy tolakodni es pofatlankodni, mintha ok lennenek a vilag legfontosabb emberei es nekik lenne a legsurgosebb minden. Holott ha igy lenne, nem egy ceges oktaviaban feszitenenek...

(#109127) Snoop-y válasza -v- (#109091) üzenetére


Snoop-y
veterán

The a range az szar legalabbis a rover ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109128) Snoop-y válasza szőröscica (#109126) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bennem a passatok irant ebredt gyulolet (nem tartom csunya autonak meg rossznak sem csak elbasztak a renomejat a sok kocsog menedzserrel anno). Azota is idegrangasom van ha meglatok egyet az uton.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109129) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Tegnap posztoltam, de nem jött rá válasz. Segítenétek állást foglalni a biztosítós kérdésemben? Ma délutánra kéne állást foglalnom végleg.
(Bocs a stílusért, a telefonos ügyfélszolgálattal eltöltött újabb húsz perc után fogalmazódott meg bennem a kérdés.)

Saint_, neked privátban írtam tegnap ugyanerről, valószínűleg nem vetted észre.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#109130) B-L-A-C-K válasza Declare (#109124) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most megbántottál a béjemvével...:/

;]

(#109131) Declare válasza szőröscica (#109126) üzenetére


Declare
őstag

Hat akkor magyarorszag lakossaganak a 70% egy frusztralt, idiota cegesautos :DDD Sajna ez 4 ev Nemetorszag utan olyan durvan pofan vagja az embert minden alkalommal, ha hazamegyek autoval, hogy hihetetlen. :(

(#109128) Snoop-y eeeezazz, halal a passatosokra is :D

Nem csinalunk egy listat?

- Suzuki, dacia => kalapos, 1 dl benzint az elete aran is megsporolni akaro, mindenkit feltarto. Gyöker
- Octavia, Ceed, Passat => ceges autos, ennyit ert el az eletben es ez szetfrusztralja. Gyöker
- BMW/Audi => Opcio A: erön felül megvette, hogy villantson es megmutassa...gyöker, Opcio B: Megengedheti maganak....nem biztos nem engedheti meg....penisznövelö, kivagyizo, jaszkarizo...gyöker
- SUV: alapbol gyöker...ki vesz mar SUV-t?? Mi lesz a delfinekkel??

-Honda Jazz: na ö az aki racionalis, japan autot valasztott => körültekintö, alapos, preciz, Faxacsávó :D

tboldi baszki mar megint Te jöttel ki jol mindenböl :DDD

(#109132) bitpork válasza szőröscica (#109126) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Erről az előítéletről csak annyit, hogy ismerek embert akinek van 4 szállodája, több 10'000 nm raktára meg a tököm tuggya mennyi más vállalkozása - és egészen két évvel ezelőttig egy golf I-t használt. Csak azért cserélte le ( az utóbbi időben már nem volt benne kmóra sem) mert talpon elrohadt. Megmondta: nem költ autóra.

MOD

(#109129) Johnny_vT: nem lehet h a biztosításban a teljes befejezett év számít?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109133) Johnny_vT válasza bitpork (#109132) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az IKEA alapító Ingvar Kamprad pedig Volvo 245 kombival tolta, pedig volt vagy 58 milliárd dollárnyi vagyona :K

(#109132) bitpork
Ahol elfogadtatom, ott ez a plusz fél év eggyel jobb kategóriát eredményezne. Illetve az ügyintéző sehol sem említette, hogy fél évet nem lehet igazolni.
5 éves elévülési archiválási időre hivatkoztak a KGFB-re és 8 évre a CASCO tekintetében. Na most a matek nem adja ki egyiknél sem...

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#109134) Emu


Emu
őstag

Tesómék végre átvehették a családi kedvencet:

Kicsit meglepett mekkora a csomagtartója :Y Egyébként vicc, hogy egy dácsiára is fél évet kell várni...

(#109135) Johnny_vT válasza Emu (#109134) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szép, viccen kívül tök jól áll neki ez a fényezés. Viszik majd terepre is, vagy csak kellett a SUV-érzés? :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#109136) B-L-A-C-K válasza Emu (#109134) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

F@sza, csak ne Dácsia lenne a márkája... ;] :P

(#109137) Qru válasza B-L-A-C-K (#109136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmi gond, teszunk ra egy felbevagott renault emblemat es problema megoldva. :D

#nincsbennetarcsi

(#109138) Emu válasza Johnny_vT (#109135) üzenetére


Emu
őstag

Pont a fényezés miatt kellett rá várni :D
Egy 2003-as Scenicből ült át, így alapból magasabb üléspozíciót keresett. Lesz minimális terep is, mikor megyünk horgászni de nem az a jellemző.

(#109139) Snoop-y válasza Declare (#109131) üzenetére


Snoop-y
veterán

SUV-om van relative olcso... ;] :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109140) Integrale válasza B-L-A-C-K (#109136) üzenetére


Integrale
veterán

"Bad reklám is reklám too"

(#109141) B-L-A-C-K válasza Integrale (#109140) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindjárt kellemesebb. :)

(#109142) Snoop-y válasza B-L-A-C-K (#109141) üzenetére


Snoop-y
veterán

Remeljuk ebben mar megoldottak az ablakemelo vezerles gondokat :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109143) Snoop-y válasza Declare (#109131) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amugy most voltam mo-n kocsival 8 ev utan ;] . Hat eleg megdobbento volt :Y

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109144) bitpork válasza Snoop-y (#109143) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem elég a lakásból kimennem ehhez...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109145) zolynet válasza Declare (#109131) üzenetére


zolynet
addikt

ezjóvolt :))

Life is too short to stay stock!

(#109146) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Egy újabb Alfa, ami veri a 4C-t! Alfa GTV (rali) vs. Honda S2000 (LapTiming S01E24)

speedzone.hu

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#109147) Integrale válasza Elektrosokk (#109146) üzenetére


Integrale
veterán

Jo reggelt Csipkerozsika. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#109148) Declare válasza Snoop-y (#109143) üzenetére


Declare
őstag

Nagyon utalom az ilyen "debezzegottkünnn".... viszont ez az autos kultura dolog valami olyan eszmeletlen szembetünö es sokkolo, hogy az hihetetlen. Ahogy eltünik a követesi tavolsag, elöjön valami olyan merhetetlen agresszio...a villogatasok, dudalasok, indexelesek a belsö savban....elkepesztö.

Ma pl egy zsiruj Q7 es egy RS octavia mögött mentem 180 tempomattal egy darabig (igen külsö savban is, ha nem volt senki, hiaba volt egy masik kamion 6 km el elöttünk). Majd egy kamion elözes utan leelöztem öket es ök meg lehuzodtak....es nem akart senki senkinek semmit megmutatni....fura :F :))

Nem tudom, hogy ehetne ezt hazaimportalni....kene szolni a Gyuri bacsinak, hogy az ördögi tervébe szöjön bele egy kis kultura becsempeszest is :))

Jah meg ugye hogy itt beengedik az autosok egymast a cipzar elv alapjan..aztan nem veszvillogozik senki, ha beengedik, mert ez a normalis es a veszvillogozassal szemlatomast nem is ertik mit akarsz :D

De hogy negativumot is irjak: az emberek döntö többsege nem villog, ha trafipaxot lat......MÉGIS GYÖKEREK :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109149) proof88 válasza Declare (#109148) üzenetére


proof88
addikt

Látszik full kezdő vagyok a témában, 1 éve próbálok rendszeresen vezetni, de valahogy nekem kimaradt ez a traffis villogás. Pont hétfőn volt olyan hogy mentünk haza Dunakanyarból kocsival az M2 felé, és szembejövő villantott nekem 3x is, én meg nem értettem, azt hittem szarul világítok vagy valami van, de néztem minden jól fel volt kapcsolva és nem is vakított, aztán láttam hogy állnak az út szélén és traffiznak, arra akart figyelmeztetni. :))

(#109150) Mágus2 válasza Declare (#109131) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A szlovák rendszámos adócsalókat kifelejtetted, eszébe sem jut a magyarnak, hogy lehet tényleg szlovák autó. Emellé octavia, szóval halmozottan hátrányos helyzetből indulok. 😂

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.