Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108401) Qru válasza tboy93 (#108398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mi az elvárásod/célod. Az STi alapvetően nem játékosságra hangolt gyárilag (kivéve ha a dccd-s), egy S2000-es meg 240 ló hátsókeréken. Na az mókás tud lenni. :K

mod:

EQM: Az összes boxer motoros Subaru hosszmotoros.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#108402) tboldi válasza tboy93 (#108398) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem van, akinek ez, és van, akinek az. Bár egyiket sem vezettem még, gyanítom, hogy nekem az S2K tetszene jobban. A nyitott tető, meg a 9000-ig pörgő motor talán valamilyen szinten pótolná a motorozást. :)

szerk.: De aztán lehet, hogy utálnám, mert nem férek el. Akkor meg egy STI. :D

[ Szerkesztve ]

(#108403) EQMontoya válasza Qru (#108401) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jogos a dörgés. :)

tboldi: Neked kicsi lenne az S, az szinte tuti.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#108404) Declare válasza -v- (#108381) üzenetére


Declare
őstag

Ha a felvázolt képletet nézzük, nem is drága:

1db WagonR + 1db Jazz = 1 db Honda S2000

:O :D

(#108405) tboldi válasza Declare (#108404) üzenetére


tboldi
nagyúr

Plusz a kártérítésem. :B

(#108403) EQMontoya: Ettől félek én is. :D

[ Szerkesztve ]

(#108406) EQMontoya válasza tboldi (#108405) üzenetére


EQMontoya
veterán

Továbbra is meggondolatlan az, aki 6 havi fizujánál drágább autóval jár.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#108407) Declare


Declare
őstag

Volt mar?

Dacia_Quality Control

Ugye a minöseg alapja a minösegellenörzés :D :D :D

(#108408) Tsebacsi válasza EQMontoya (#108406) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez is egy vélemény. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#108409) tboldi válasza EQMontoya (#108406) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mint már írtam volt vala, marad a Jazz még legalább addig, amíg be nem fejezem az egyetemet. Csak autóbuziként néha elkap a gépszíj. :)

(#108410) Petester


Petester
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségere lenne szükségem beépíthető kihangosító témában. Két terméket néztem ki, az egyik egy Parrot, a másik meg ez. Utóbbinál szimpatikus a vak kapcsoló helyére tehető vezérlője, csak kár, hogy sehova nem tudom betenni, nincs vakdugózott helyem... :D Ezt így bele kellene faragni valahova, de csak a váltókulissza mellé tudnám elképzelni... :F

Ti használtok valamilyen kihangosítót? Nincs tapasztalatom utángyártott cuccok minőségében, amit eddig használtam, a Toyotában gyári cucc volt, nem tudom ki volt a beszállító, de szépen tette a dolgát, sose volt semmilyen nyűgöm vele a használat során.

Nincs túl nagy választék beépített kihangosító terén, hogy lehessen miből válogatni. A Parrot gyárt eltérő tudás szintekkel, meg ez a Strike van még, mást említésre méltót nem találtam, ami az igényeimnek megfelelne.

Vagy vannak még a Dension (nem találtam Subaru kompatibilitást) és Grom audio cuccok, de elsődleges tudás a kihangosító lenne, másodlagos a zene hallgatás, így a cd tár bemenetre csatlakoztatható dolgok csak akkor működnek, ha a a megfelelő bemenet van kiválasztva a rádión, így ad egy kis plusz munkát, ha fogadni kell a hívást, pláne ha Anya is vezetné a paripát, biztos anyázna nekem. :DDD

Vagy van még más alternatív ötletetek?

(ó\_!_/ó)

(#108411) BigBlackDog válasza Petester (#108410) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Parrot minikit+ nevű csodát használtam, az nem annyira győzött meg, hangerőben kevés volt. Előtte Jabra Drive-ot próbáltam, ott hangerővel nem volt gond, de azért az sem volt egy nagy csoda (pl. mikrofon terén sem).

Most Parrot CK3100 van, ezzel nincs különösebb gondom, hallom a túloldalt, hallanak engem is és nem kell ordibálnom.

(#108412) Declare válasza EQMontoya (#108406) üzenetére


Declare
őstag

Vagy csak mas az ertekrendje ;) . En is ezt mondtam, amit Te....de igazabol miert kellene ilyen ökölszabalyok alapjan elnie mindenkinek. Ha valakinek az autoja a hobbija es egyetlen passzioja, miert ne vegyen dragabb autot?

Egy VW golfhoz akkor havi 1,18 millat kellene hazavinnie az embernek :)

(#108413) Qru válasza EQMontoya (#108406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még a Jazz is neccesen férne bele nekem. :D

#carpediem

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#108414) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hoppá a hidrogén (vagy ammónia?! :F ) mégiscsak a jövő benzinje lesz?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#108415) Qru válasza Tsebacsi (#108414) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondtam én, hogy a villanyautózás vakvágány. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#108416) Petester válasza BigBlackDog (#108411) üzenetére


Petester
senior tag

"Most Parrot CK3100 van, ezzel nincs különösebb gondom"
Mert milyen gondod akadt eddig vele?

Én az MKI 9100-at néztem ki a Parrottól, nincs nagy ár difi a CK-hoz képest, így gondoltam, hogy akkor zene lejátszásra is tudom majd használni, így nem kell külön a zenével szöszmötölnöm, úgy is ott a Spotify előfizetés a telefonomon. :K

(ó\_!_/ó)

(#108417) Tsebacsi válasza Qru (#108415) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És a lottószámok, mester? Azokat is megsúgod? :U ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#108418) bitpork válasza tboldi (#108405) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne félj tőle , hanem élvezd. Hagyd meg másoknak a rettegést :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#108419) Magnum_ válasza Qru (#108415) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#108420) Qru válasza Tsebacsi (#108417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt megtartom magamnak, hogy legyen pénzem i8-ra. ;]

mod:

Saint: A dízel sorsára jut a villanyautózás is, majd meglátod. Nem oldja meg a problémát csak a szőnyeg alá söpri.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#108421) bitpork válasza Qru (#108420) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

[link]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#108422) Qru válasza bitpork (#108421) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már csak egy jéghideg Nuka-cola-t kérek. :D

#nincsbennetarcsi

(#108423) tboldi válasza bitpork (#108418) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké, de az autót sem szeretném összetörni emiatt. Gyakorlatilag így kezelhetetlenné válik az egész.
MX-5 (ND) RF-ben ültem már, alig tudtam egyáltalán be- és kimászni, a térdemtől nem tudom forgatni a kormányt, és a szélvédő kerete pont a szemem magasságában van. Az ülést hátratoltam és lesüllyesztettem, amennyire csak lehetett. :D

[ Szerkesztve ]

(#108424) BigBlackDog válasza Petester (#108416) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam nincs a fejegységre kötve, így egy külön hangszórót használ. Igazából ebből fakad csak a hiányérzetem (nem halkítja le a zenét, a hangminőség rosszabb, mintha a gyári hangszórókon hallanám a telefonbeszédet is).

[ Szerkesztve ]

(#108425) -v- válasza Qru (#108420) üzenetére


-v-
addikt

Hat a dolgok allasa szerint megoldani mar csak a co2 legkorbol kivonasa tudna ...

(#108426) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Nézzétek a csirkét :DD :DD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#108427) Declare válasza Qru (#108420) üzenetére


Declare
őstag

Amig a villamos energia termeles, tarolas, tovabbitas ilyen kis mertekben fejlödik, mint az elmult evtizedekben, addig a villanyautozas is csak botorkalas marad szerintem.

Olvastam multkor egy cikket arrol, hogy milyen döbbenetesen sokat fejlödött szinte minden az elmult evtizedekben...kiveve az akkumulatorok.

(#108428) Qru válasza Declare (#108427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hirtelen vilmos energiát olvastam. :DDD

Új gazdagok és dzsentrik hóbortja, attól függően, hogy új i3-ad vagy használt Leaf-ed van. ;] :D

komolyra fordítva:

Gyerekcipőben van még az egész és félő mire igazán kifejlődne már rég lesz egy korszerűbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#108429) hülyegyerek válasza Petester (#108410) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Dension Gateway Lite BT volt a Hondámban a cd-tárra kötve. Hibátlanul kezelte a hívásokat, lehalkította a zenét navigációs utasításoknál, valamint a hívásfogadás működött a gyári multikormánnyal. Fasza kis cucc volt.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#108430) BigBlackDog válasza Johnny_vT (#108426) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Látom már készülsz az új vezérlés kipróbálására. ;]

(#108431) xEon1337


xEon1337
őstag

Autópályás sztorim tegnapról:

Mentem fel Budapestre az M1-es autópályán délután 15-16 óra között teljesen nyugis 120-as utazó tempóban. Kint 34 fok, klíma 23 fokra állítva, ami alapból ad egyfajta bódultságot, illetve a délutáni kávémat sem ittam meg indulás előtt. Óbarok előtt nem sokkal azt látom, hogy van valami pirosas cucc a külső sáv kellős közepén, gondoltam valami rongy darab vagy hasonló, majd átmegyek felette (rossz szögben volt, nem tudtam megítélni a magasságát). Amikor már vészesen közel kerültem hozzá, (<50 méter) akkor derült ki, hogy egy poroltóval van dolgunk, ami valami kamionról eshetett le.

Úgy ítéltem meg a helyzetet, hogy kockázatos lenne a kikerülése, nem volt mit tenni, a kerekek közé vettem.. A kocsi eleje tuti lejebb van, mint a poroltó magassága, de valahogy mégis beszenvedte magát a kocsi alá egy kurva nagy csattanás kíséretében, majd távozott hátul. A visszapillantóból láttam, hogy elkezdett ereszteni.
Egy motoros is jött mögöttem, félreálltunk váltani pár szót, hogy minden rendben van-e, benéztem a kocsi alá, csak a kondenzvíz csöpögött szerencsére és látszólag semmi nem sérült.

Ekkor visszanéztem és felrobbant a palack, amitől úgy 200 méterre lehettünk már, teljes füstfelhőbe borítva a pálya Budapest felé vezető oldalát. Mögöttem egy V40-es Volvo jött, szerintem az is rámehetett, mivel valami nagyon lógott az aljáról és ő is kisorolt a leállósávba.
Visszaszálltam, begurultam az 1 kilométerre lévő benzinkútra, mégegyszer a kocsi alá néztem, szerencsére továbbra sem láttam semmi vészeset, szóval folytattam utamat.

Tanulság? Ha nincs ilyen meleg és iszok kávét indulás előtt, valószínűleg kikerültem volna a palackot. De még így is kurva nagy mákom volt azt hiszem..

"Less but better" - Dieter Rams

(#108432) Qru válasza xEon1337 (#108431) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon durva, én egy szétszakad teherautó gumival jártam hasonlóan a Horvátoknál. De a tiéd durvább, ez elég masszív sérülést is okozhatott volna nem a csak a kocsidban...

#nincsbennetarcsi

(#108433) tboldi válasza xEon1337 (#108431) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

Én múltkor egy kb. 10 literes műanyag palackkal jártam ugyanígy, szerencsére nem történt baj. Oké, ez kevésbé kemény, mint egy poroltó, de 130-nál ez is qrva nagyot szólt. Egyből félreálltam én is.

[ Szerkesztve ]

(#108434) kisza25 válasza EQMontoya (#108406) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor én meggondolatlan vagyok :O ja nem kiszámoltam a jelenlegi pont annyi :P
Amúgy az újat kihozom a szalonból akkor melyik ár számít, amiért vettem, vagy amennyiért el lehet adni? ;]
Amúgy ezt komolyan gondolod, hogy évi nettó 7M kellene keresnem, hogy egy fiat tipo leg alapabb modellt megengedhessek magamnak :F
Nem sok ember autózna az országban, ha mindenki ezt betartaná, de legalábbis nem sok új autót látnánk.

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#108435) Tsebacsi válasza xEon1337 (#108431) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az autópályán heverő cuccok irdatlan veszélyesek, ekkora sebességnél még egy könnyebb tárgy is tud durva dolgokat csinálni. Szerencséd volt!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#108436) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

Valami erős fényű w5w foglalatú ledet nem tud valaki mondani, csomagtér világításnak?

Köszönöm.

1.4 T-jet M32

(#108438) EQMontoya válasza xEon1337 (#108431) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tényleg nagy szerencséd volt, ez durva.

Belegondolok, hogy mi van, ha MX5-tel kapok el egy ilyet... Egyrészt tuti nem gyűrődik be alá, tehát legrosszabb esetben alászorul, kicsit megemelve az elejét, aztán jó szórakozást a megálláshoz.
Másrészt alatta is robban fel.

proof88: ez azért izgalmas, mert akinek a hasonló autója kiégett, az most perelheti a gyártót, ez ugye egy kvázi beismerés. Persze védekezhetnek azzal, hogy azok nem feltétlen ezért égtek ki, utólag már az Isten sem mondja meg.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#108439) kisza25 válasza xEon1337 (#108431) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:Y nekem a legdurvább eddig egy kályhacső +PC ház kombó volt amit sikerült kikerülnöm 90-el, majd megálltam és visszamentem lehajítottam az út mellé mérgemben, meg, hogy más át ne menjen rajta, szerintem valami lomis kocsiról potyoghatott le

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#108440) Magnum_ válasza Qru (#108428) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Új gazdagok és dzsentrik hóbortja

Ertem, hogy nagyot akarsz mondani (irni), de elobb nezd meg, hogy mi a dzsentri jelentese, definiald magadban az ujgatdagot rendesen, aztan ertelmezd ujra, amit odakapkodtal es szerintem magadtol is torolninfogod, amit irtal nekem.

Konkretan FELREminositesz egy csoportot, aki villanyautozik es negativan befolyasolsz itt olvasokat.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#108441) Integrale válasza kisza25 (#108439) üzenetére


Integrale
veterán

Szombathelyrol Papara menet par eve, mentem egy utanfutos tesofogat mogott, amin volt par vazs, meg alu hullamlemezek. Hat a menetszel nem lekapta az egyiket, es par centire elem, illetve mivel mar kapcsoltam kicsit mellem csapodott be.
Na azota meg elozeshez sem helyezkedem utanfutosok moge, inkabb messzirol inditom az elozest.

"Bad reklám is reklám too"

(#108442) Qru válasza Magnum_ (#108440) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látom nem sikerült a mondat végén lévő két smile-t észrevenned, ráadásul csak a post felét sikerült elolvasnod. :N

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#108443) Magnum_ válasza Qru (#108442) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tiszta szerencse, hogy a masik platformon meg ugy nyilatkoztal, hogy ezt tenyleg igy gondolod. :-)

I humbly and respectfully decline™

(#108444) Qru válasza Magnum_ (#108443) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnálom hogy az ottani mondat végén lévő smile-t sem sikerült észrevenned. :U

#nincsbennetarcsi

(#108445) LZs?! válasza xEon1337 (#108431) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@xEon1337

Nem b@sztatásképpen, de ilyenkor illik szólni a pályakezelőnek is...ha már úgyis félreálltál.

Kijönnek, takarítanak és boldogság.

Június elején egy platós Ducato-val leugrottunk páromékhoz vidékre 300db Tondach cserépért, mert az apósjelölt szerint az majd jól jön a tetőcserekor.

Tényleg újrarakattuk a tetőt, és ebből a típusból, de a rendelt 4000db mellé ez már nem igazán b@szott, inkább csak ki akarta rakatni az öreg a garázsából. Mellékesen: a cserepek bolti ára kb. 40k; a Ducato ugyan ingyen volt kölcsönkérve, de az üzemanyag kb. 25k-ba fájt, a rászánt komplett szombat, reggeltől késő estig pedig megfizethetetlen...

Lényeg: a ponyva alól valahogy sikerült elhagyni egy kúpcserepet az üres M6-oson, ami szilánkosra tört. Félreálltunk az első pihenőben, hívtuk a pályakezelőt. Mentek.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#108446) Citroware


Citroware
addikt

Lehet baj abból, ha mostantól olyan meredek helyre parkolok le egész éjszakákra, ahol az autót csak a kézifék legfelső kattanása tudja megfogni? Kárt okozhat az hosszútávon az évek során, hogy folyamatosan ekkora erővel kell fogni?

Természetesen egyesbe rakom a váltót kiszállás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#108447) MunezXBK válasza Citroware (#108446) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az eleje van lefelé vagy a hátulja?

(#108448) Citroware


Citroware
addikt

Eleje van lefelé, de álltam már fordítva is, az ritkább.

(#108449) MunezXBK válasza Citroware (#108448) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor nem egyesbe rakjuk, hanem rükibe. Ha fordítva áll, akkor egyesbe.

(#108450) xEon1337 válasza xEon1337 (#108431) üzenetére


xEon1337
őstag

Most itthon nyugiban szemügyre véve félig leszakította és eltörte az alsó műanyag motorvédő burkolatot, nem ér le a földre, de azért ez így nem maradhat. Utángyártott 22k, gyári 43k, esetleg fémből utángyártott 30k. Egy bontónak is írtam, meglátjuk..

"Less but better" - Dieter Rams

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.