Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-02 22:50:59

LOGOUT.hu

Wise díjak [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok!
Használta már valaki ezt az utalási lehetőséget?

(#2) - = Zk = - válasza wrox (#1) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én is várom az észrevételeket

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3) F34R


F34R
nagyúr

Kiszamolon van rola cikk, olvassatok batran [link]

(#4) kraftxld válasza - = Zk = - (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, párszor használtam már, néhány m Ft-ot áttoltam ide-oda, sokkal gyorsabb és olcsóbb volt mint a bankokkal küzdeni.
Kicsit pöcsöltek egyszer a személyes adatok jóváhagyásával, de egy morcosabb email után hamar összekapták magukat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) Formaster


Formaster
addikt

Kéne egy kis segítség! Mennyi idő alatt kéne ott legyen az összeg? Bankkártyával indítottam március 6.án, 14.-én completednek írja ki, de a fogadó még nem kapott egy fillért sem. Érdemes már reklamálni, vagy ez normális?

(#6) KMan válasza Formaster (#5) üzenetére


KMan
őstag

szia, nem normalis, Angliabol Magyarorszagra kb 2 nap alatt megerkezik. Melyik orszagba utaltal?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7) LuckyL


LuckyL
őstag

friss tapasztalat: angliába utalás 16 óra alatt megérkezett, költségek nevetségesek a bankihoz képest
személyigazolványt kértek (1 perc alatt elfogadták), illetve céges iratokat (kb 4-5 óra alatt elfogadták)
mindenkinek bátran ajánlom!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

én is csak jókat tudok róla írni, már használom egy ideje. 5 csillag!

(#9) havri1


havri1
félisten

Helló!

Tudna valaki segíteni?
HUF - GBP utalás lenne. Beléptem a transferwise - ba FB-vel, nem kellett regisztrálni.
Létrehoztam a tranzakciót, és a fizetésnél gyakorlatilag 2 lehetőséget látok. Vagy a csatolt fiókból "intézi", vagy utaljam az összeget a megadott számlára, és ha beérkezik, megy a transzfer.

Én kártyát szeretnék csatolni, erste Visa. Lehet? Ha nem, akkor a számlát, de hogy? Nem találom...

Köszi!

havri

(#10) LuckyL válasza havri1 (#9) üzenetére


LuckyL
őstag

én nem láttam iylen kártya opciót, amúgy is tuti hogy extra költsége lenne
ha létrehoztad a tranzakciót oda van írva hogy pontosan hova kell és mennyit utalnod, és mit kell a megjegyzésbe írni
nem kell semmitsem "csatolni"

cryptot minden termékemért elfogadom

(#11) havri1 válasza LuckyL (#10) üzenetére


havri1
félisten

Meg is volt, sikerült, köszi!
Amúgy csak magyar számlával nem működik ez, angol számlát lehet csatolni, kártyát is. Nem volt 10 perc, hogy elutaltam, és a másik fél már meg is kapta. Marha jó dolog ez!

havri

(#12) LuckyL válasza havri1 (#11) üzenetére


LuckyL
őstag

ja igen, mert angliában tudja terhelni a számlát közvetlenül, ha megadsz bizonyos adatokat (nem volt még angol számlám, csak hallomásból tudom ezt), de ez magyarországon nem megy, itt utalni kell
legutóbb nekem is kevesebb mint egy nap alatt átment az utalásom magyarországról angliába
brutál jó árfolyamon, 1% nál kisebb költséggel

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13) havri1 válasza LuckyL (#12) üzenetére


havri1
félisten

Úgy néz ki, a cél számlán még nincs rajta, de tőlem elment. Tehát az utalás és érkezés / jóváírás ment gyorsan.
Emailban azt irtakz, holnap kapja meg (amugy 18h-t saccolt a rendszer amikor állítottam a dolgokat).
Tényleg nevetséges árakon ment, le a kalappal!

[ Szerkesztve ]

havri

(#14) LuckyL válasza havri1 (#13) üzenetére


LuckyL
őstag

éljen a 21-ik század!
ha a prohardver is odaérne lassan, akkor elég lett volna ezen beírásom helyett egy likeot nyomnom :D

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15) kraftxld válasza LuckyL (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem épp most trógerkodnak egy kicsit, tök ugyanarról a számláról utaltam amiről eddig (be volt írva, hogy közös számla a zasszonnyal), aztán kértek valami netbankos képernyőmentést, hogy tuti igazoljam, hogy én vagyok aki vagyok.
Remélem nem tökölnek majd vele sokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Hát én most hajtottam végre az első utalást, de bizony fogalmam sincs, hogy egyáltalán odaért-e a pénz, mert ígéretük ellenére, én sem email-t, sem sms-t nem kaptam a pénz megérkezéséről...

(#17) kraftxld válasza Botigta (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nézd meg az utalás status-át transferwise-on keresztül. Ott írják, hogy átküldték-e a pénzt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) Botigta válasza kraftxld (#17) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm válaszodat.
A bal felső tájékon apró betűkkel ott van, hogy teljesítve, de ez nem valami megnyugtató közlési forma számomra, mert pl. egy dátum sincs odaírva...

[ Szerkesztve ]

(#19) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Nekem egy olyan kerdesem volna eurosrol euros szamlara lehet utalni?irorszagbol szeretnek ausztriaba.

(#20) kraftxld válasza kiki22 (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Nézegetem a Trsanferwise oldalát, pár kérdés felmerült bennem. Akinek van már vele tapasztalata, segítsen pls.

1. Ha én utalok valakinek, ő miként fogja az utalást látni a számláján? Az én nevem fog nála megjelenni vagy valamilyen random Transferwise xyz?
2. Közleményt lehet megadni az utaláshoz?
3. Ha külföldi hivatalos szervnek utalok, akkor ők be fogják tudni azonosítani probléma nélkül, hogy az összeg tőlem jött az ABCD12345 számú ügyben?
4. Az oldalukon van a kalkulátor, ami kiszámolja, hogy mondjuk 60 euró utalásánál az ő költségüket levonva (minimum 420 ft) mennyi jut el a címzetthez. A FAQ-ban írnak egy 0,3%-os díjat a bankkártyás fizetésnél. Ez a 0,3% benne van a 420 ft-ban vagy még plusz költség?

Köszi!
CsodaPOK.

(#22) bobsys válasza CsodaPOK (#21) üzenetére


bobsys
addikt

1. Nemtudom
2. Igen lehet
3. Magannyugdijnak mar utaltam, kozlemeny rovatba irt azonositoval siman lekonyveltek nekem
4. Nemtudom. Szerintem plusz koltseg

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23) Aydora


Aydora
újonc

Sziasztok, én rendszeresen használom a transferwise-t külföldi utalásokhoz (vásárláshoz), de akár számlabefizetésekhez is szuper. Általában 2 nap alatt megérkezik a pénz, sokkal olcsóbb, mintha a bankon keresztül intézném a tranzakciót. Az első utaláshoz (kb. 590 EUR-ig) kedvezményként adnak egy ingyenes lehetőséget, ha erről a linkről elindítjátok: https://transferwise.com/u/dorkan. A tranzakció állapota folyamatosan nyomonkövethető, a közlemény rovat tetszőlegesen kitölthető, gyors és biztonságos.

(#24) fecus


fecus
őstag

Ha valaki segítene megérteni:
Jól értem, hogy már van a Transferwise-on több valutás számla?
Már lehet virtuális debit kártyám?
Ha igen akkor (és itt elveszett az angoltudásom) tudok 3 valutában fizetni egy virtuális kártyával, mikor mire van szükségem (Pl. USD, GPB, EUR, CAD)?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25) Aydora válasza fecus (#24) üzenetére


Aydora
újonc

Szia! Igen, TW Borderless Account. Ingyenes a számlanyitás és a fenntartásnak sincs díja. Több devizában tudod vezetni a számlát, mindegyikhez külön számlaszámot kapsz, így extra költségek és
a valutaváltásból származó veszteségek nélkül tudod bonyolítani a banki ügyleteket a kül. országokban. Több valutában is tudsz rajta tárolni, nem szükséges helyire váltani, pénzfogadás ingyenes.

(#26) Botigta válasza Aydora (#25) üzenetére


Botigta
aktív tag

Lehet, hogy most nagy hülyeséget kérdezek, de akkor netán át tudom utalnia PayPal-ról a valutát?

(#27) Flinter válasza fecus (#24) üzenetére


Flinter
tag

Annyiban egészítem ki, hogy már fizikai (nem virtuális) Mastercard kártyát is kaphatsz, ingyen.
A honlapon - nem belépve - azt írják, hogy "Debit cards are currently available by invitation-only. Create your borderless account to be eligible for a invitation. Coming soon for everyone".

Én pár éve használom a TW-t, ez év elején hoztam létre a Borderless Accountot, eddig EUR és HUF pénznemekben.
Vagy 2 hete jött egy e-mail meghívás, hogy igényelhetek Transferewise Mastercard debit kártyát.
Igényeltem, kb. 1 hét alatt itt is volt a dombornyomásos bankkártya, sima levélben jött.

Belépve a TW oldalára lehet aktiválni, ekkor TW ott adja meg a kártya PIN kódját.
A PIN-t állítása szerint a legtöbb ATM-ben lehet módosítani.

A TW számla/kártya feltöltése (amelyiket választod a meglévőkből - én a HUF-ot töltöttem föl)
- átutalással (TW magyarországi HUF számlájára) tán 24h, Díja 0 Ft
- betét vagy hitelkártyával 4 perc. Díja 0.2 és 0.3% - legalábbis 70eFt összegnél.
(TW HUF számlára magyar banki HUF számláról/kártyáról.)

Mindez tegnap este volt, még semmilyen tranzakciót nem végeztem azóta.

(#28) Botigta válasza Flinter (#27) üzenetére


Botigta
aktív tag

És mire jó ez a Borderless account?

(#29) fecus válasza Flinter (#27) üzenetére


fecus
őstag

Még pár kérdés:

Ennek a kártyának mi az "alap" devizaneme?
Az oldalon azt írja, hogy más devizában fizetéskor különféle, de alacsony konverziós költséget számítanak fel. Tehát itthon használva a HUF számláról szedi és 0 Ft extra díjjal?

Azt külön táblában lehet megnézni, hogy számlák között pl. a HUF-ból USD-be konvertálás 0,7%. Vissza már 1%. Ha jól számoltam a PayPal esetében nekem ~4%-ot lenyúlt a feltöltött HUF-ból USD fizetés esetén.

A másik, hogy be lehet-e tenni ezt a kártyát PayPal és Alipay alá? Alkalmas-e netes vásárlásra?

Ha az előbbiek igazak akkor ingyenes HUF feltöltéssel 0,7% díjjal tudnék napi árfolyamon fizetni külföldi boltokban USD-ben.

Tényleg melyik árfolyamot használja?

Miből állt az ellenőrzésed/azonosításod?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#30) EuroDW válasza fecus (#29) üzenetére


EuroDW
újonc

Elvileg úgy működik mint minden más bankkártya, tehát nincsen akadálya, hogy betedd PayPal vagy Ali alá.

Középárfolyamot használ (vételi és az eladási árfolyam számtani átlaga).

Az alábbi linken regisztrálva egy utalás ingyenes £500 összegig.

Ingyenes utalás.

(#31) fecus válasza fecus (#29) üzenetére


fecus
őstag

"Ha az előbbiek igazak akkor ingyenes HUF feltöltéssel 0,7% díjjal tudnék napi árfolyamon fizetni külföldi boltokban USD-ben."

Jól számolok? Valaki használja így?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#32) ghostie válasza fecus (#31) üzenetére


ghostie
tag

Hasonlóképpen használom, azzal a különbséggek, hogy K&H forint alapú hitelkártyával töltöm (vásárlási tranzakciónak számít), aminek 0,3% a költsége, viszont visszatérít 2%-ot. Vagyis összességében még 1%-al pluszban vagyok a végén és az árfolyam is jobb mint a banké.

(#33) Botigta válasza ghostie (#32) üzenetére


Botigta
aktív tag

Miért kapsz K&H-s visszatérítést?

(#34) ghostie válasza Botigta (#33) üzenetére


ghostie
tag

Mert hitelkártyás vásárláshoz jár a banknál. Vagyis ezt a bank adja.

[ Szerkesztve ]

(#35) Botigta válasza ghostie (#34) üzenetére


Botigta
aktív tag

Tehát hogy jól értem-e: visszatölthető hitel tartozik a kártyádhoz?

(#36) ghostie válasza Botigta (#35) üzenetére


ghostie
tag

Jól értetted, de amint írtam is K&H bank hitelkártyájáról beszéltem. Ezzel szoktam tölteni a TW számlát és kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#37) Botigta válasza ghostie (#36) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm válaszod.
És technikailag ez úgy történik, hogy a TW oldaláról indítod a számlatöltést bankkártyás irányból?

(#38) ghostie válasza Botigta (#37) üzenetére


ghostie
tag

Igen, pontosan így ahogy írod.

(#39) Botigta válasza ghostie (#38) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszi

(#40) mezzi7 válasza ghostie (#32) üzenetére


mezzi7
tag

hallottál esetleg valakiről, aki Budapest Bank-os hitelkártyával használta?

Én is úgy voltam vele, hogy szinte pluszban jövök ki, ha hitelkártyáról váltok/töltök Transferwise-zal, de az apróbetűben olvastam, hogy néhány bank esetleg készpénz-felvételként könyvelheti, ami a mélytorok kategória. A K&H-s kimutatást már megkaptad és vásárlásként szerepel?

(#41) ghostie válasza mezzi7 (#40) üzenetére


ghostie
tag

Igen, vásárlásként szerepel szerencsére a K&H-nál. BB banknál sajnos nem tudom hogy működik ez.

(#42) mezzi7 válasza ghostie (#41) üzenetére


mezzi7
tag

köszi az infót!

Közben rájöttem, hogy elég egyszerűen ki tudom védeni, hogy véletlenül se legyen készpénz felvételként könyvelve, lehúzom a hitelkártya készpénz-felvétel limitjét 0Ft-ra. :D Majd nemsokára kipróbálom a BB-s váltást.

(#43) ghostie válasza mezzi7 (#42) üzenetére


ghostie
tag

Sikerült kideríteni? Engem is érdekelne, hogy hogy működik ez BB kártyával.. :)

(#44) Plaguee


Plaguee
tag

Sziasztok,
Azt szeretném megkérdezni hogy arra van lehetőség, hogy magyar banknál lévő font alapú számláról áttudom utalni a pénzt külföldi font alapú számlára?

Köszi előre is
Plaguee

(#45) mezzi7 válasza ghostie (#43) üzenetére


mezzi7
tag

még nem "utaltam", mert épp nagyon felkúszott az árfolyam és reménykedem, hogy hamarosan lemegy kicsit. Majd írok.

(#46) mezzi7 válasza Plaguee (#44) üzenetére


mezzi7
tag

van rá lehetőség, de az összegtől függ, hogy megéri-e erre transferwise-t használni illetve az itthoni bank díjszabásától

(#47) Plaguee válasza mezzi7 (#46) üzenetére


Plaguee
tag

Egy számlán szeretném tudni a fontot igazából ez lenne a cél. De nálam a transferwise nem engedi hogy fontot fontra "váltsak". Hol találom a sima utalás opciót?

(#48) mezzi7 válasza ghostie (#43) üzenetére


mezzi7
tag

na sikeresen kivártam, amíg így felmegy az euró (tipikus...), de már muszáj volt és utaltam Budapest Bankos hitelkártyával és tényleg vásárlásként könyveli :)

(#49) zoele válasza mezzi7 (#48) üzenetére


zoele
újonc

Én is beállítottam a BB-s hitelkártyának a 0-as készpénzfelvételi limitet, és úgy töltöttem az eurós számlát.
Ma néztem a kivonatot, és ez van benne:"Egyéb készpénzfelvét Transferwise INTERNET GBR 6 462 Ft".
Ehhez a tranzakcióhoz más költséget nem látok. Akkor ez mi volt vásárlás vagy készpénzfelvét?
Egyéb készpénzfelvét, ami vásárlásnak számit?

(#50) ghostie


ghostie
tag

Transferwise meghalt.. már jó néhány órája nem megy semmi:

"A power outage in our data center is currently causing some technical issues that may affect our website, app, and card. Our team is already on it and working hard to get this sorted! Thank you for bearing with us 🙏"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.