Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109201) Snoop-y válasza F_Zolee (#109200) üzenetére


Snoop-y
veterán

En az elektromos bringasokat utalom :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109202) Declare válasza Snoop-y (#109201) üzenetére


Declare
őstag

Akkor neked remalmaidban olyan kepek ugralnak, hogy egy kombi passatos a csomagtartoban szallit egy elektromos bicot es közben villogat? ;] :D

(#109203) barnam_ válasza bitpork (#109194) üzenetére


barnam_
nagyúr

Végigolvastam, minden tiszta! Nem, hanem arra gondoltam max husit vinnék sütni. De jobban belegondolva nem biztos, hogy a BP - Siófok táv jót tenne neki hűtés nélkül :D
Folyt. köv. a másik topicban.

(#109204) Kornel válasza Peter.70 (#108818) üzenetére


Kornel
veterán

Megpróbálom az ígért beszámolót megejteni az SX4 S-cross 1.4T 2WD MT-ről.

Szóval az autó lassan másfél éves lesz, ~27.000 km-nel járok, ami bőven több, mint az eredetileg tervezett km futás, ebben azért szerepe van az autónak is, ahova lehet autóval megyek, szerintem többet is, mint eddig.

Kezdem a negatívumokkal, ebből talán kevesebb van:

Gyárilag a zajcsillapitas csak közepes, főleg a hátsó részén, ahol az ülés és a csomagtér alatt szövet sincs, ezért bőven nem ér fel a középkategóriához ebben a tekintetben. Ezen utólagos hangszigeteléssel segítettem, az ajtókat és az egész hátsó traktust CTK standard lapokkal fedtem be, az eredmény egész kulturált lett, hátul prémium kategóriás zajcsillapitassal, persze most elől igényelné, de ez otthon gyakorlatilag kivitelezhetetlen, az egész műszerfalat ki kellene bontani a teljes körű munkához.

Szokásos Suzuki betegség az egy két apró, de annál zavaróbb zörgés, úgy mint a kesztyű tartó, kalaptarto, ezeket is gyorsan orvosoltam.

Az első üveg gyorsan karcolódik, és hamar kilyukad egy kis kavicstól is, made in France... Nemsokára cseréltetem utángyártottra, ennél csak jobb lehet.

A fényezés iszonyú sérülékeny, és az indigókék sajnos mind narancsos is, ez van, majd megszokom.

A kormányzás nem elég közvetlen, de megszokható, vannak sokkal rosszabbak is, de nem is egy sportautó.

És az előnyök:

Az 1.4T elég jól mozgatja a viszonylag könnyű kasznit, elég könnyű a szabályos kereteken kívül kerülni, ezt rajtam kívül többen is leírták. A gyári gumival viszont rögtön csalódás ért, azt hittem, hogy az autó esne le az útról, közben pedig a gumi hibája volt. (Eco contact 5)
Az útfekvés és úttartás annak ellenére is megfelelő, hogy hátul csak csatolt lengőkarra telt, forszirozott helyzetben azért jól jönne az Allgrip automata módban, utólag gondolkozva megérte volna a 400k-s felárat.

Fogyasztásban szerintem parádés, vegyesben, viszonylag haladva 6,8 liter a számolt nagyátlagom, ennyit égett a 2.0 dízel Mondeo, és 1 literrel kevesebb, mint az 1.8-as Civic, ami ráadásul nem is ment.

Ülése minőségi plüss huzattal jónak mondható, 900 km után sem fájt a hátam benne, de kitűnő osztályzatot így sem érdemel. A gyári huzat viszont inkább 2-es, ezért is éri meg egy jó üléshuzatot csináltatni rá.

A fék kitűnő, bárhol, bármikor megáll, abszolút értelemben is az élmezőnyben van.

Kátyúkat jól átlépi, bár inkább feszes a futóműve, mint lágyan rugózó.

Beltér átlagos Suzuki-s, viszont próbáltak kicsit előre lépni, például szövet betét az ajtó könyöklőin, puhább műszerfal betét a kéz előtt, de az alap dolgok egyen Suzuki-s megoldások.

Méretre bőven az átlag kompakt méret felett van, elől hátul kényelmesen elférek a 184 cm-el és a hosszú lábaimmal, a csomagtér 430 litert az ál padlón kívül, összehasonlítva sokkal tágasabbnak hat egy Astra-nal vagy Focus-nal is.

A GL+ felszereltsége az átlagos alap / közepes felszereltségű versenytársak felé emeli az ár érték arányát, a LED lámpák kitűnőek, az automata fényszórók, ablaktörlő, automata ketzonas klíma, az automatán sötétedő tükör elég komfortossá teszik a vezetést.

A 27.000 km alatt semmilyen extra meghibásodás nem volt, remélem sokáig így is marad.

Összességében alaphelyzetben 7/10, upgrade-elve 8/10 pontot érdemel eddig nálam, a pár apró bosszantó dolog miatt.

(#109205) Snoop-y válasza Declare (#109202) üzenetére


Snoop-y
veterán

Itt svajcban nem. Itt csak az elektromos bringasoktol kapok fraszt. A passatosok altalaban apukak vagy anyukak es nyugiban haladnak.

Az elektromos bringasokat azert utalom mert tul gyorsak de tukorbol csak sima biciklisnek latszik (nemelyik siman 50-el is megy) igy nehez megmondani mennyivel megy :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109206) Snoop-y válasza Kornel (#109204) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo leiras. Akkor elmondhatjuk ,hogy jol valasztottal. Tovabbi sok sok balesetmentest!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#109207) Kornel válasza Kornel (#109204) üzenetére


Kornel
veterán

Valószínű hogy nem jutott minden eszembe, akit más is érdekel, kérdezzen nyugodtan.

Snoop-y: ár érték arányban igen, többért persze lenne jobb, pl. egy Tuscon.

Qru: teljes értékű pótkereket (6,5 col R16) raktam az alpadlo alá, gond nélkül befért.

[ Szerkesztve ]

(#109208) Qru válasza Kornel (#109204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó kis összefoglaló! A pótkerék befért a padló alá simán?

#nincsbennetarcsi

(#109209) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Úgy látszik Pesten minden nap lát valami újat az ember. :Y

Ennél a kereszteződésnél egy 6-os coupe bmw pirosnál úgy jött át hogy átment a szembejövő sávba... közben autók jöttek mentek, nem átcsúszott a sárga a pirosba. komoly volt :(((

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#109210) Qru válasza Elektrosokk (#109209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos nagyon sietett a sarkon üzemelő kupiba. :D

#nincsbennetarcsi

(#109211) BigBlackDog válasza Qru (#109208) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asszem, hogy a mankókerék igen, a teljes értékű pótkerékkel viszont elveszik a padló alatti plusz szint.

(#109212) Magnum_ válasza Qru (#109210) üzenetére


Magnum_
nagyúr

belami mon ami :D

I humbly and respectfully decline™

(#109213) Qru válasza BigBlackDog (#109211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég a mankó nekem, nem kell teljesértékű. A lényeg, hogy ha kapnék egy defektet a telken ne ragadjak ott.

#nincsbennetarcsi

(#109214) focvis válasza Qru (#109210) üzenetére


focvis
veterán

Van ott egy jó VW bontó.

(#109215) Tsebacsi válasza Kornel (#109204) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor tökéletes az autó! :C Köszönjük az összefoglalót!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#109216) Peter.70 válasza Kornel (#109204) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm szépen a beszámolót :R

(#109218) brumi1024 válasza Kornel (#109204) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi a beszámolót, jó volt olvasni. :)

(#109219) rbalint88 válasza barnam_ (#109217) üzenetére


rbalint88
addikt

Csodalkoztam is, hogy tegnap nem rakta be senki :)
Btw vegyen mindenki 3-5 evente uj autot es akkor lesz esely fasza veteranra :P

[ Szerkesztve ]

(#109220) Kornel válasza BigBlackDog (#109211) üzenetére


Kornel
veterán

Így van, de annak ellenére mellé és bele bőven lehet pakolni.

Tsebacsi:

Egyébként a tökéletes 10/10 lenne ;)

[ Szerkesztve ]

(#109221) bitpork válasza Kornel (#109220) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hehe... ugye milyen könnyű megszokni a jót? Máris túlteljesítetted a tervezett használatot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109222) tboldi válasza Kornel (#109204) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R a beszámolót!

(#109223) Kornel válasza bitpork (#109221) üzenetére


Kornel
veterán

Így van, szerencsére a Kleber quadrexer 2-k bírják a strapát.

(#109224) bitpork válasza Kornel (#109223) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak a felár miatt nem választottad a 4wd-ot?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109225) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Mercedes W203 3.2 -es benzinesről mit tudtok mondani ? :)

(#109210) Qru :DD egyébként igenjó hangja volt amikor megpadlózta :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#109226) tboldi


tboldi
nagyúr

Éppen a szervizben ülök és várom, hogy elkészüljön a WagonR. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz az új lengéscsillapítókkal, meg hogy találnak-e valamit még.

Elég combos a wifi. :D

(#109227) BigBlackDog válasza Kornel (#109204) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként a hátsó, utólagos zajszigetelés jótékony hatását lehet érezni elől is? Vagy inkább csak hátul ülve lehet érezni a kisebb zajt?

(#109228) Integrale válasza BigBlackDog (#109227) üzenetére


Integrale
veterán

Ez engem is érdekel. :))

"Bad reklám is reklám too"

(#109232) outsiders válasza BigBlackDog (#109227) üzenetére


outsiders
aktív tag

Kombi és SUV karosszéria esetén a zaj nagy része hátulról jön, ha ott leszigeteled akkor elöl is jótékony hatása van, saját tapasztalatom alapján.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#109237) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, a fék nem lesz cserélve egyelőre, mert kellene két új csapágy, így meg már nem fér bele az időbe, csak holnapra tudnák beszerezni őket. Vagy egy másik alkalommal csinálják meg, vagy ha úgy dönt apum, akkor nekifutunk még egyszer otthon.

[ Szerkesztve ]

(#109240) Kornel válasza bitpork (#109224) üzenetére


Kornel
veterán

Igen.

Integrale, Bigblack: igen, természetesen érezni, anélkül elég erősen jelen volt elől is a hátulról jövő gördülési zaj.

outsiders: így van, ez itt is tetten érhető.

Mod: egyébként elől és a tetőn is jó lenne megcsinálni, de érzésem szerint nem lenne egyenes arányban a befektetett munka az elért eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#109242) outsiders válasza Kornel (#109240) üzenetére


outsiders
aktív tag

Mennyire szedted szét amúgy? Csak csomitér meg hátsó ülések alatt tetted le a bitumenlapokat?
Ajtók sokat hoznak eléggé szintén, nekem a Foresteren legalábbis. Plusz a legjobb a kerékjárati ívet lenne megcsinálni valamivel, de az nagyon macerás dolog sajnos.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#109244) tboldi


tboldi
nagyúr

Mágus!

FAG kerékcsapágy jónak mondható? Vagy milyet ajánlasz? Esetleg gyári Suzukit?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.