Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Néztem én is, hogy ez egy nagyon jó ajánlat lett ennyiért.

A teljesítmény bőven elég, maga a készülék is jól néz ki.

A felület ugyanaz , mint a Realme-knél szinte.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) CapriBoy

Köszi a tesztet, jó készülék, korrekt árazás!

(#3) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jó teszt, köszi. Ha az a mondás, hogy gyorstöltés nem terheli az akkut, minek ez a reggel hatig húzódó, kímélő gyorstöltés? :F

Mert lakni, muszáj.

(#4) Yodafon


Yodafon
senior tag

Usb 2.0 2023-ban? :U ehhh...

I'm gangsta!

(#5) lypen99 válasza Yodafon (#4) üzenetére


lypen99
aktív tag

Te tőled semmi érdemlegest nem lehet olvasni egy cikk alatt se.. :U

(#6) jUUh


jUUh
addikt

"A készneléti fogyasztás minimális"

Szimpatikus nagyon az OP még úgy is, hogy a régi OOS jobban átjött.

Samsung Galaxy S23+

(#7) Yodafon válasza lypen99 (#5) üzenetére


Yodafon
senior tag

Te miről beszélsz ember ?

I'm gangsta!

(#8) tomp


tomp
félisten

a globális iroda pedig nem is foglalkozik a magyar piaccal, ezért aztán a magyar tesztelőkkel sem kommunikálnak

Nekem anno nagyon jó kapcsolatom volt a fejlesztői csapattal de már az is a múlté így aztán azt sem tudni mikor lesz Yettel VoWiFi ha egyáltalán valamikor belerakják...

(#9) Narxis válasza Hallosz (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ki lehet kapcsolni de a leírás szerint az akkumulátor öregedésének lassítására szolgál. Aztán ezen lehet vitatkozni, hogy felesleges-e de mivel kikapcsolható így mindegy is.

#8 Shizuku + Pixel IMS app-al előhozható a kapcsoló, nekem hibátlanul működik a Yettel VoWifi amióta bekapcsoltam.

Egyszerűen felüdülés xiaomi/poco után ez a telefon ezzel a szoftverrel. Nagyon nagy kár, hogy az európai forgalmazás kétségessé vált. Úgy gondolom, hogy pont a Samsung és a Xiaomi közötti arany középutat képviseli a OnePlus, nyilván lehetne 3 android főverzió frissítés meg ilyenek de egy nagyon korrekt hardvert kapunk egy elég jó szoftverrel. Nem lövöldözi ki az appokat a háttérben, nem melegszik, gyönyörű a kijelző, első telefonom amin néha nézek egy kis Netflix-et. Vettem egy oneplus-os jack átalakítót is hozzá. Egyetlen kérdés a tartósság, amit majd csak az idő dönt el. Ha kibír 3 évet akkor simán a legközelebbi telóm is OnePlus lesz.

Annyit még írni akartam, hogy nem bánom, hogy nincs tok. Az a szilikon tok amiket osztogatnak némelyik telefonhoz csak a hátlapi karcoktól védi a telót, aki keveset fényképezik mint én annak bátran ajánlom a Nillkin CamShield tok-ot, elég masszív de igazából bármilyen ütésálló tok jobb mint a sima gyári szilikon, persze szilikonból is vannak jobbak, pl. amik a sarkoknál vastagítva vannak.

Az oldalsó némítás kapcsoló pedig hatalmas királyság...

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#10) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Jooooooo tetszik, kell :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) tomp válasza Narxis (#9) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus-on megy a VoWiFi? Hogyan?
Nálam OnePlus 11-en nem megy OxygenOS 14-el sem.
Pixel IMS-el előhoztam a kapcsolót, sms-ben aktiváltattam de nem megy.

(#12) Graphics válasza lypen99 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kevered Plug Life fórumtaggal. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Narxis válasza tomp (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha jól tudom abban Qualcomm SoC van, sajnos ott kikerülhetetlen a root és csak azzal tudod aktiválni a megfelelő modem profilt. Mivel a Nord 3-ban Mediatek van, itt elég a Shizuku és az IMS kapcsoló.

Thanos was right.

(#14) tomp válasza Narxis (#13) üzenetére


tomp
félisten

Csodás...
Szóval a középkategórián megy, a csúcsmodellen nem...

(#15) Narxis válasza tomp (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Legalább ennyi előnye van a Mediatek-nek...ez mondjuk nem hivatalos info de nem látok más különbséget. Talán xda-n olvastam, hogy a Nord 3 CE-nél, ami szintén Qcom-os, se elég a shizuku és ims app.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#16) moma válasza Hallosz (#3) üzenetére


moma
őstag

Ez egy jó kérdés!! Nekem is mások topkban nem rég mondták, hogy nem árt az aksinak a maxon töltés. De akkor ezek szerint ez nem egy egyértelmű dolog?

we all deserve a bit of luck.

(#17) foglaltvagy


foglaltvagy
kezdő

Galaxy A54 hype itt is befutott!
Versenytárs...aha.
Megyek körülnézet tesztért!

(Nord CE 5g-van VOWIFI)

[ Szerkesztve ]

(#18) tomp válasza Narxis (#15) üzenetére


tomp
félisten

Zseniális...
Ezeket tudva azért illene nekik megoldani...

(#19) Narxis válasza foglaltvagy (#17) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor ott alapból valamiért aktiválva van a Yettel-es(vagy ahhoz hasonló) * VoWifi profil, de ha nem lenne akkor root nélkül nem tudnád.

* ezeket a profilokat se értem, a megboldogult Digi Mobilnál valami Generic VoWifi profilt kellett anno aktiválnom Poco X3 Pro-ra, az se mindegy melyik SIM-re van aktiválva ha Dual SIM-es, most pedig a topikjában azt írták, hogy a Yetteles vowifi úgy működik ha valami török szolgáltatónak a profilját aktiválod [link] . Szóval egy katyvasz és vicc ez az egész.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#20) KillBorn


KillBorn
senior tag

A tesztben el van írva az F5 Pro lapkakészlete (a táblázatban).

Illetve mivel 3 év főverzió és 4 év biztonsági frissítést ígérnek rá (az elődökkel ellentétben ez nőtt "one plus" évvel), szerintem 2027 nyaráig, - talán végéig - kapunk rá biztonsági frissítést, és az android 16 lesz rá az utolsó főverzió nem a 15.

2024 őszén jön az A15, 2025 őszén az A16, ekkor még csak két éves a Nord 3. 2026 őszén jön az A17, de ezt nem kapja meg, mert előtte nyáron lesz 3 éves a Nord 3 (Ha addig is tartják magukat az őszi megjelenéshez, de jelent meg android verzió nyáron is). Szóval 3 év az A16. 2027 nyaráig meg jön még a biztonsági frissítés, ekkor lesz 4 éves.

Én imádom a kameráját, nagyon kiegyensúlyozott, videóban és fényképben is egyformán jó, 4k-ban is jó a minősége. Nyári fénynél nagyon kíváncsi leszek rá. De tény, hogy az OIS nem működik a legjobban, ha a 11-ben meg a 11R-ben van, akkor ebben is kell lennie.

Megnéznék egy 6 készülékes flagship killer tesztet az F5/Pro vs 12T/Pro vs 13T vs Nord 3 részvételével. :Y

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#21) Narxis válasza KillBorn (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

"By far, the biggest upgrade, though, is in software support. OnePlus Nord 3 will get three major Android updates, up from two on the 2T, and four years of security patches. That’s roughly on par with the similarly priced Pixel 7a, which gets one more year of security patches."

:Y

[link]

Thanos was right.

(#22) csako válasza Hallosz (#3) üzenetére


csako
veterán

Nem a gyorstöltéssel van gond ismereteim szerint, hanem azzal, ha hosszú ideig 100%-on tanyázik a töltőre dugva.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#23) KillBorn válasza Narxis (#21) üzenetére


KillBorn
senior tag

Erről karattyolok én is :DDD Szerintem becsúszna az ajánlott plecsni is.

Szerintem lenne helye egy flagship killer tesztnek mielőtt 2024-ben a gyártók ledobják az atomot az 50+50+50-es kamerákkal, 6.8"-as kijelzőkkel. Meg a 12 és 16 GB ramos csodákkal a középkategóriában (is). Meg mielőtt a jövőre a középkategória a 150k-s árrol végleg bekúszik a 200k-s árra. A flagship killereknél a 13T sorozattal már elkezdett bekúszni 300k-ra. Jövőre ez csak durvább lesz.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#24) Narxis válasza KillBorn (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Reméljük ennek fényében Bog megadja az ajánlott plecsnit. :)

Egy flagship killer teszt tényleg jó lenne!

Thanos was right.

(#25) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nem vágom hogy miben van előrébb, mint a Poco F5... de drágább tőle. Szóval nálam ez így bukó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) janeszgol


janeszgol
félisten

Szuper teló. Egyedül a kamera olyan közepeske. Az SoC pl kiváló választás volt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) janeszgol válasza foglaltvagy (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a telefon semmilyen formában nem versenytársa az A54-nek. Rosszul írta a cikk is.
Kamerában elmarad tőle, teljesítményben totál más dimenzió.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) mdraco


mdraco
őstag

Látom dicsérve van. Update suport milyen az oneplus-oknál?

szerk. látom 3-4 évet ígérnek, kérdés, mennyire tartják be.

[ Szerkesztve ]

(#29) lypen99 válasza Graphics (#12) üzenetére


lypen99
aktív tag

Előfordulhat...

Ezesetben törölhető és elnézést kérek Yodafone úrtól. :B :R

(#30) ginola válasza Narxis (#9) üzenetére


ginola
addikt

#8 Shizuku + Pixel IMS app-al előhozható a kapcsoló, nekem hibátlanul működik a Yettel VoWifi amióta bekapcsoltam.

Szia erről hol találok részletes, szájbarágós leírást?

(#31) Narxis válasza ginola (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szia!

Pofonegyszerű, Google Play-ről telepíted a Shizuku app-ot, követed a leírását amit az app-ban ír, hogy hogyan aktiváld, én adb módszert választottam, ahhoz kell az usb-s vezetéke és egy laptop vagy asztali PC. Aztán telepítettem a Pixel IMS apk-t innen: [link] elindítod és kiválasztod, hogy VoWifi activate vagy valami ilyesmi, a többit nem piszkálnám és kész.

Thanos was right.

(#32) Napfénysüti

Elég korrekt ajánlat lett ez a készülék, az elődjével szemeztem is bő 1 éve.
Azt viszont rossz hallani hogy a BBK mennyire kihátrált Európából.

Més que un club!

(#33) ginola válasza Narxis (#31) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm.
Próbáltad pl. repülő gép módban a hívást és valóban működik?
Illetve Yettelnél aktiváltad sms-sel a vowifit?

(#34) Narxis válasza ginola (#33) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, működik.
Igen, aktiváltam.

Thanos was right.

(#35) ginola válasza Narxis (#34) üzenetére


ginola
addikt

Ez szuper, gondolom felül ki is írja vowifi :R

(#36) Narxis válasza ginola (#35) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, ott az ikonja. Telefon kis wifi jellel.

Thanos was right.

(#37) pdr755


pdr755
tag

Én a tesztelőkhöz fordulnék:
Még lehetne nézni minden letesztelt készülék esetében hogy az egyes szolgáltatókhoz kapcsolódóan működik e a VoLTE?
Gondolom mindhárom féle simkártya megtalálható a szerkesztőségben, idő szempontjából pedig nem tart sokáig.
Ellenben ma már alapfunkcióról van szó ami sajnálatosan még Mo-n hivatalosan forgalmazott telefonok esetében sem magától értetődő.

(#38) tasiadam


tasiadam
veterán

3 CE lite-m van, agyaltam, hogy ez miben jobb, vagy másabb, mert külsőre dettó ugyan az, de leesett, hogy kb mindenben :D viszont átlagúzernek az is bőségesen jó, ez meg főként

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#39) DS39 válasza pdr755 (#37) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez jó javaslat. :K

Innen is csókoltatom a Yettelt...
(Moto-kal VoLTE szempontjából mostohán bánnak.)

A Nord 3 bejövős, tényleg jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#40) Songoman válasza lypen99 (#5) üzenetére


Songoman
aktív tag

Mondjuk tökre igaza van! Simán választottam volna ezt a telefont, ha menne az USB-C -> HDMI. Amikor néha be kell menni a céghez, sokkal egyszerűbb a telefonomat (Galaxy S22) rádobni a dokkolóra és a Dex-szel használni, nagy képernyőn, billentyűzettel. USB 2.0-val ez nem megy. SZtem semegy olyannagy ohaj 2023 év végén egy USB 3.1 vagy 3.2

(#41) rwin5


rwin5
őstag

Múlt héten kicsit belemélyedtem a telefonvásárlásba, hogy mit volna érdemes vegyek magamnak jövőre. 2 opció maradt, egyik pont a Nord 3 a másik az Iphone 14 pro max.
2,5 éve egy Samsung A72-őt nyúzok, de elképesztően sokszor fagyott le az android rendszere kezemben, rengetegszer van feloldási problémája (már kb. a vásárlást követő első napok óta). Ezért is gondolkoztam el Iphone-ra váltáson.

Férfi létemre kicsi kezem van, de annyira megszoktam ezt a ~ 6.7 inches képernyőt, hogy kisebb, kompaktabb már nem kellene.
Én annyit vettem le teszteknél, hogy a Nord 3 szép képeket csinál, este is, viszont a videórögzítés minősége elég gyatra, főleg rosszabb fényviszonyok mellett. Ezt "leszámítva" szerintem teljesen rendben van.

A 128 gb-os verzió a napokban 150e ft volt, szerintem ennyiért most nincs jobb választás, biztosan ki lehet fogni majd jövőre is akciósan.

(#42) pècsimunkás válasza mdraco (#28) üzenetére


pècsimunkás
addikt

OnePlus 3- ra 2 főverziót ígèrtek, 3 lett belőle.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#43) vacs válasza rwin5 (#41) üzenetére


vacs
veterán

Azért egy OnePlus Nord 3, a szifon 14 pro maxal nem egy kategória! :))

Bog,
3 android főverzió és 4 év biztonsági frissítést ígért a Oneplus!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#44) DS39 válasza vacs (#43) üzenetére


DS39
nagyúr

Hogy jött összevetésben a kettő?
(Lehet még használtan is drágább az iPhone)

(#45) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Köszi a tesztet! A Nothing phone (1) -el összemérve mi szól emelett? Mintha ott jobb lenne a kamera, itt meg talán minden más(?). Árban picit van lejjebb a nothing.

[ Szerkesztve ]

meg

(#46) rwin5 válasza vacs (#43) üzenetére


rwin5
őstag

Tudom, Nord3 akkor lesz, ha veszek új kanapét is, ha a kanapéról lemondok, akkor lesz 14 pro max. :DDD valamit-valamiért :D Még ezt eldöntöm jövőre, de ez a 2 telefon van a fókuszban a leírtak függvényében. Az elmúlt 1 évben már csak navigációra, és e-mailre használom a telót, ezért a Nord3 is tökéletes nekem, még megálmodom.
Igazából se az új kanapé, se az 14 Pro max nem létszükség a jövő évemet nézve.

[ Szerkesztve ]

(#47) vacs válasza rwin5 (#46) üzenetére


vacs
veterán

Erre a Moto Edge 40 is bőven elég, eMag-on most akciósan 127 000! ;)

(^)(>.<)(^)

(#48) pdr755 válasza vacs (#47) üzenetére


pdr755
tag

Nem arra írták itt a fórumon hogy yettel alatt nem működik vele a VoLTE? Black friday alkalmával megrendeltem az amazonon amikor jó árban volt de amikor ezt olvastam vissza is mondtam gyorsan.

(#49) vacs válasza pdr755 (#48) üzenetére


vacs
veterán

Bele olvastam a topikjában és működik a Yettel volte Moto Edge 40-en!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#50) manokaki


manokaki
őstag

Telekom-nál tökéletes a VolTe .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.