Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93851) petyusz851 válasza krealon (#93850) üzenetére


petyusz851
tag

Köszönöm. :)

(#93852) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem lenne.
Pendrive bedugásakor megjelenik a Windows fájlkezelője automatikusan. Ezt nem szeretném, de nem találom, hol lehet kikapcsolni ezt a feature-t.
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!

(#93853) Top cat válasza rothfb (#93852) üzenetére


Top cat
őstag

Gépház / Eszközök / Automatikus lejátszás / Cserélhető meghajtó.

Itt állítsd be a neked szinaptikus műveletet.

(#93854) zolee001 válasza Clemi (#93847) üzenetére


zolee001
őstag

PL

A onedirve ban beállithatod,hogy ne töltse le az adott eszközre a már feltöltött dolgokat hanem csak a cloudban tárolja

(#93855) rothfb válasza Top cat (#93853) üzenetére


rothfb
veterán

Köszönöm szépen, sikerült.
Automatikus lejátszás, ez nem jutott eszembe. :DDD

(#93856) King Unique válasza petyusz851 (#93849) üzenetére


King Unique
titán

"SSD-ről SSD-re ugyanúgy kell e klónozni mint HDD-ről?"

Igen. Ha a telepítésnél Windows 10-zel particionáltad a SSD-t, akkor a partícióeltolás is rendben lesz. Ha SATA AHCI módban telepítetted, akkor az is oké, bár ezt célszerű még a klónozás előtt lecsekkolni a BIOS-ban, szükség esetén átállítani. Egyébként meg a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikkben le van írva a lényeg a beállításokra vonatkozóan.

"a Samsung Magican programnak egy ilyen klónozos programja ez igaz?"

Van az SSD gyártójának (Samsung) is saját szoftvere a klónozáshoz Samsung Data Migration néven. Akár az is használható a klónozáshoz, de ha komolyabb szoftver kell több beállítási lehetőséggel, akkor a Macrium Reflect (+), vagy egyéb hasonló szoftver jobb választás.

"Illetve ha végzett a klónozással befog rendesen bootolni a rendszer?"

Ha megfelelően klónozod át, vagyis a Windows által BIOS-MBR / UEFI-GPT módban létrehozott kisebb partíciók is és nem szimplán csak a C meghajtót, a megfelelő SATA-portra csatlakoztatod az új SSD-t, BIOS-ban a bootolásra vonatkozó beállítások megfelelőek, akkor normál esetben igen. De ha esetleg nem bootolna valami miatt, akkor a Macrium Reflect pendrive-ról indítható WinPE változatában "Fix Boot Problems" opció is van.

"egy Samsung EVO860 500 gigásat a kis Kingston 60 GB-os SSD helyett"

Mivel a forrásmeghajtó (régi SSD) tárolókapacitása kisebb, mint a célmeghajtóé (új SSD), ezért a "különbözeti lemezterület" a klónozás után nem lefoglalt formában fog megjelenni az új SSD-n. De azt utólag is ki lehet terjeszteni a Windows 10 lemezkezelőjében a kötet kiterjesztése opció használatával. Ahogyan a klónózás előtt szintén, pl. a Macrium Reflect ad lehetőséget a partíciók méretének megváltoztatásához. Viszont bruttó 500 GB tárhely nyilván nem kell csak magának a Windows 10-nek, vagyis nem feltétlen kell mindet a C-nek adni. A C méretét célszerű valamivel megnövelni, ha már ennyi tárhely van, de a fennmaradó lemezterületen egy új partíciót is létre lehetne hozni az új egyszerű kötet létrehozása opció használatával pl. az adatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#93857) petyusz851 válasza King Unique (#93856) üzenetére


petyusz851
tag

Köszönöm szépen a részletes leírást, átfogom böngészni mit hogyan és miként működik. :) :R
Már leszedtem a Macrium Reflect-et biztos ami biztos inkább azzal csinálom majd meg!
De erre majd februárba visszatérek mert akkor veszem meg az új SSD-t csak jobb előre tudni mit, hogyan és miként kell csinálni addig pedig böngészek és olvasok leírásokat, hogy tisztában legyek a lépésekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#93858) Clemi válasza zolee001 (#93854) üzenetére


Clemi
veterán

Lehet hogy velem van a gond, de nekem ez nem akar összejönni.
A könyvtárakban a képekhez hozzáadtam a plusz mappákat (most próbaként csak egyet) de a OneDrive szinkronizálásra kiválasztható mappái között nem jelenik meg.

(#93859) Clemi válasza zolee001 (#93854) üzenetére


Clemi
veterán

Bocsi, közben eltelt az idő.

"A onedirve ban beállithatod,hogy ne töltse le az adott eszközre a már feltöltött dolgokat hanem csak a cloudban tárolja" Konkrétan ezt se találom, hogy hol kell beállítani.

(#93860) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win 1809 a verzióm, a lemezkarbantartó rendszeresen futtatva.
Találtam a Win telepítési meghajtón egy Windows10Upgrade mappát, 2018.08.02 dátummal:

Tartalma:

Szerintetek törölhetem?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#93861) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nektek az "Éjszakai fény" gond nélkül működik? Nekem a PC-n nem kapcsol be magától, bekapcsolom, de holnap újra be kell majd kapcsolni.

(#93862) Sub-ZeRo válasza pinnacle (#93861) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem HDR-es monitorral nem megy. Simával tökéletesen megy időpontra is.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#93863) zolee001 válasza Clemi (#93859) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.windowscentral.com/how-get-started-onedrive-windows-10

(#93864) Cs1csó válasza pinnacle (#93861) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg a 1809-esen már szinte teljesen használható, az első build-ben amihez megjelent katasztrófa volt, de mivel még most sem tökéletes - írták is - ezért azt ajánlom használd az f.lux-ot - nálam a 8GB RAM-ból 6MB-ot fogyaszt, és ugye mivel ez egy régi bevált program atomstabil és rengeteg egyéb kényelmi funkció is van hozzá.

(#93865) kistusik


kistusik
tag

Hali.

Asrock b450m pro4
Kingston a1000 SSD M.2 NVMe

Néha felismeri a bios néha nem. Ultra foglalatban van Amikor éppen felismeri és próbálnánk telepíteni a win 10-et, akkor viszont nem látja és nem tudjuk hova telepíteni. Valaki ötlet?

(#93866) Cs1csó válasza kistusik (#93865) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy új lap mennie kell vele, BIOS frissítést próbáltad már?

(#93867) VGYke


VGYke
addikt

Kérlek segítsetek! Belső hálózaton egy eszközt (Denon AVR) a böngészőn keresztül http:\\192.168.1.71 címen értem el.
Az eszköz IP címe megváltozott, 71-ről 105-re. Hiába írom be a böngészőbe: http:\\192.168.1.105, visszaugrik az általa ismert 192.168.1.71 -re.
Hitelesítőadat-kezelőben hiába kerestem a 192.168.1.71 nyomát hogy kitöröljem, nincs.
Mi lehet a megoldás, hogy a böngésző elfelejtse a 192.168.1.71 címet és csatlakozzon a 192.168.105-re?
(EDGE a böngésző, de gyanítom kb. mindegy)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#93868) kistusik válasza Cs1csó (#93866) üzenetére


kistusik
tag

Igen. Továbbra sem látja telepítéskor.

(#93869) #86564352


#86564352
törölt tag

Valamit piszkáltak jófelé 1809-cel vagy valamelyik havi frissítéssel, nincs már a korábbi thumbnail cache probléma. Túl agresszívan takarította párszáz MB után, folyton újra kellett generálni. Most ez nincs, majdnem 1 GB már az enyém és nem kell várni szépen megjelennek a képek.

(#93860) VGYke: törölhető (frissítési asszisztens maradéka)

(#93861) pinnacle: nálam bekapcsol mindig, reggel a kikapcsolással van gond, kivéve ha altatom a gépet akkor jó és időpont ütemezés szerint jól működik. Insider verzión valamit reszeltek rajta, amúgy a külső megoldások megbízhatóbbak és több opciót tudnak: sunsetscreen (portable is) vagy flux (áruházból is)

(#93870) Cs1csó válasza kistusik (#93868) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet megvan a hiba: [link]

"Gyors cucc, máskor is vettem iylet, most viszont kiderült, hogy egyes Gigabyte alaplapokon hiába van M. 2 ssd hely, csak Ryzen procival kezeli le az NVME SSD-t, A szériás AM4-es procikkal nem. Ott csak Sata3 vezérlős ssd játszik."

Lehet nálad is ez a gond, és ez nem GIGA-nál probléma.

[ Szerkesztve ]

(#93871) divan válasza VGYke (#93867) üzenetére


divan
senior tag

Másik böngészővel?

(#93872) kistusik válasza Cs1csó (#93870) üzenetére


kistusik
tag

Ryzen 5 2600-am van

(#93873) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy azt meglehet e valahogy oldani, hogy!

Felraktam a translucent nevű progit szépen átlátszó lett a tálca teljesen.
Namost ez oké.
De csak addig átlátszó amíg egy sima ablakot odahúzok, akkor azt rátudom húzni a tálcára.
De ha teljes képernyőre rakom ki az ablakot, akkor a tálca sötét színű lesz és az ablak nem tud belenyúlni, hogy lehet ezt megoldani, hogy a teljes képernyős ablak is rányúljon, de a tálca mégis ott maradjon, tehát ne legyen automat eltűnéssel.

Köszi előre is a tippet :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#93874) uriember


uriember
aktív tag

Helló, W10 1809-re - MCT-vel - frissítés után maradt a C meghajtón egy ESD fájl, több mint 3GB, azt törölhetem vagy nem? Egyáltalán mihez kell(het) az? Köszi.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93875) uriember válasza uriember (#93874) üzenetére


uriember
aktív tag

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93876) prabhu válasza uriember (#93874) üzenetére


prabhu
senior tag

Abból lett a telepítőd pen-re, mehet a levesbe.

(#93877) King Unique válasza uriember (#93874) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkarbantartóval javasolt törölni a C-ről az ESD, Windows.old stb. mappákat, ha biztosan nem akarsz visszaállni a Windows 10 előző verziójára.

[ Szerkesztve ]

(#93878) Clemi válasza zolee001 (#93863) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi de amit ott leírnak eddig is tudtam és pont így használom a OneDrive fiókom. :R Ettől még a külön meghajtón lévő több mint 500GB fényképem amit nem telefonnal csináltam, még nem fogom tudni úgy szinkronizálni, hogy mondjuk a OneDrive alkalmazás az F meghajtó és a felhő között szinkronizálja azokat a mappákat, míg az alap Asztal, Képek, Dokumentumok mappákat a C meghajtó és a felhő között.
Manuálisan fel tudom tolni a felhőbe, de automatikusan nem fogja az új tartalmat feltenni a OneDrive alkalmazás, ha kiveszem a szinkronizálandó mappák közül. Ha meg beteszem a pipát, elkezdi letölteni a mappát a C meghajtóra az alap OneDrive mappába, megduplázva így a tartalmat.

A Flickr-nek van erre alkalmazása, amiben be lehet állítani a gépről különféle mappákat több meghajtóról és onnan azonnal feltölti a felhőbe az új tartalmat. A Flickr prémium előfizetés nagyjából annyi lenne havonta, mint a OneDrive 1TB-os előfizetése, de itt legalább megkapnám az Office365-öt is és nem csak fotókat lehet feltölteni ezért keresem a megoldást a OneDrive-on inkább.

(#93879) uriember válasza King Unique (#93877) üzenetére


uriember
aktív tag

A lemezkarbantartóban nem látszik ez a mappa, csak a Windirstat mutatja, elvileg az is tudja törölni (ha nincs rá szükség), legalábbis a windows.old mappát töröltem már ott. Az előző verzió a 1803 volt, azt muszáj volt frissítenem, mert beszoptam egy vírust egy letöltőoldalról. Elvileg az ESD már az új verziónak (1809) tömörített fájlja, amiből tudnék ISO-t csinálni pendrive-ra, ha jól tudom, de nem fogok...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93880) zolee001 válasza Clemi (#93878) üzenetére


zolee001
őstag

Nos,settings elsö fül "save spaces" kezdetü szöveg,files on demand talán,1 db pipa kell bele és nem tölti le csak fel
Choose folder talán a második fül,kitallozod mit honnan és beteszi

Rengeted ilyen cloud back uup software van ami ilyet tud,cloudberry backup easeus back up stb stb stb

(#93881) King Unique válasza uriember (#93879) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkarbantartónál az előbbi leírásban lévő screenshoton szemléltetett bejegyzéseket kell keresni, azokat kell törölni. Tehát nem ESD-t, nyilván nem olyan néven fog ott megjelenni a korábbi telepítés, a build upgrade "maradéka".

ESD mappa egyébként akkor szokott létrejönni a C-n, ha pl. az MCT-vel letöltöd az ISO-t, pendrive-ra rakatod vele, közvetlenül frissíted a gépet (Windowst).

[ Szerkesztve ]

(#93882) Clemi válasza zolee001 (#93880) üzenetére


Clemi
veterán

Az első megvan, a másodikkal van csak a bajom, mivel ez így néz ki:

Na itt nem lehet másik meghajtón lévő mappát hozzáadni.

De ahogy elnézem tényleg egy 3rd alkalmazáshoz kell fordulnom, pedig itt lenne a beépített.

(#93883) uriember válasza King Unique (#93881) üzenetére


uriember
aktív tag

Nincs a lemezkarbantartóban ilyen nagy file...Mint láthatod, 73,5MB a visszanyerhető tárterület. Egyébként én letöltöttem az MCT1809-t a Ms-tól, aztán a fájlra dupla kattintással indítottam a frissítést, nem ISO-ról és pendrive-ra se töltöttem semmit, felment így. A screenshoton szereplő opciók közül az elsőt választottam és hajrá. Egyszóval akkor törölhető ez a fájl, ez a lényeg, köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93884) uriember válasza uriember (#93883) üzenetére


uriember
aktív tag

Jav.: 43,5MB

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93885) Doky586 válasza uriember (#93883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Abban a könytárban maga a pendrivera másolható kicsomagolt ISO található.
Nálam a wim-es verzió: [kép] nálad meg az esd verziós van. Ha nem kell törölhető, ha kell majd letöltöd újra..

[ Szerkesztve ]

(#93886) King Unique válasza uriember (#93883) üzenetére


King Unique
titán

Amit nemrég linkeltem, abban a leírásban direkt be is van jelölve a screenshoton, hogy a rendszerfájlok törlésére kell menni. Ezek szerint nem olvastad el... :N

Az MCT-nél, ha a screenshoton lévő 1. opciót választod, akkor is első lépésben letölti az ESD ISO-t a C-re, majd csak utána frissít.

(#93887) uriember válasza King Unique (#93886) üzenetére


uriember
aktív tag

Próbáltam már, nem törölte az ESD fájlokat, elolvastam...Az első opciót választottam, ezek szerint nem lehet kivédeni, hogy azt is letöltse, ami nem kell, ez a bónusz, ha kell, ha nem...

Windirstattal töröltem és visszanyertem a C-re amit elraboltak :)) .

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93888) uriember válasza Doky586 (#93885) üzenetére


uriember
aktív tag

Kösz neked is, megerősítettétek, amit a neten olvastam róla, én is úgy gondoltam, hogy törlöm, aztán ha kell máskor esetleg, akkor újra leszedem.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93889) King Unique válasza uriember (#93887) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt screenshoton nem éppen az látszott, hogy a megfelelő opció van kiválasztva... Aminek normál esetben az ESD mappa tartalmát is törölni kell. Olyan szokott még előfordulni, hogy ott marad üresen a C-n és utólag manuálisan kell törölni az üres mappát.

Abban egyébként nincsen semmi meglepő, hogy az MCT letölti a telepítőfájlokat, hiszen azok kellenek a buid upgrade-hez is. Ugyanúgy letölti a Windows Update is, ha közvetlenül a gépházból indítva történik.

[ Szerkesztve ]

(#93890) VGYke válasza divan (#93871) üzenetére


VGYke
addikt

Nincs másik böngésző. Ezért az egy problémáért nem akarok telepíteni. Csak van valami titok, amivel meg lehet itt is oldani, a sa ját hitelesítőadatok kezelésén kívül...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#93891) svgyula válasza uriember (#93888) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem elég a lemezkarbantartót elindítani. Azon belül még egy opciót kell választani ez a "rendszerfile" bal oldal alul. Ezután kiválasztod a meghajtót és aztán a könyvtárakat. Úgy már biztosan letakarítja.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#93892) uriember válasza svgyula (#93891) üzenetére


uriember
aktív tag

Pontosan úgy csináltam, ahogy írtad, de nem találta az ESD fájlokat, mint törlendő rendszerfájlokat. De itt most már be is fejezném, mert elbeszélünk egymás mellett ugyanarról...Windirstat törlés megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#93893) divan válasza VGYke (#93890) üzenetére


divan
senior tag

Internet Explorer? Nem kell telepíteni, része még mindig a rendszernek. Csak azért, hogy kiszűrd minek a hibája. Én egyébként tartok vagy ötféle böngészőt a gépen, még most is sokszor előfordul, hogy valami nincs optimalizálva minden böngészőre, olyankor jól jön.

(#93894) borix


borix
őstag

Chrome böngészőben megy a (youtube zene) alacsony felbontáson mellette egy másik ablakban böngészek az oldalak megnyitásánál betöltésénél rövidebb hosszabb pillanatokra a processzor alacsony használatról 100% közelébe ugrál fel emiatt akadozások vannak.
Már írtam,hogy gyengébb procim van de Win 7 alatt nem voltak ilyen gondjaim ott simán ment.
Van erre megoldás,hogy a proci használat ne legyen ilyen hirtelen kiugró?

(#93895) margithid


margithid
veterán

Nem tudom bekapcsolni a frissítések szüneteltetését, 17763.292 bulid firssítés után.
Másnál mi a helyzet ez ügyben?

(#93896) zolee001 válasza margithid (#93895) üzenetére


zolee001
őstag

Group policy kézenfekvöbb

(#93897) gxcman


gxcman
tag

Nem, konkrét win 10-s kérdés, de hátha elfér itt, és win 10 van a gépen.

Rendszerbeállítás:
-Rendszerkonfiguráció --> Rendszerindítás -->Speciális beállítások...

Kell e ( fixálni ) a processzorok száma rész pld 4-re ha 2 mag 4 szálas a proci, vagy ha nics kijelölve mint nekem az, a jó és nincs jelentősége?

Maximális memória rész azzal van e teendő, vagy így jó?

[ Szerkesztve ]

(#93899) zolee001 válasza gxcman (#93897) üzenetére


zolee001
őstag

Hagyd default beállitásokon

(#93900) Cs1csó válasza gxcman (#93897) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek azon beállítások amikhez ha nem értesz és KONKRÉTAN nem tudod mit miért akarsz állítani inkább ne piszkálj hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.