Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93501) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Edge kérdésem lenne. Régebben úgy működött, hogy 2 PC-n ugyanazon MS fiókkal belépve, szinkronizálta a 2 PC Edge böngészőinek kedvenceit. Az a lap, ami egyik helyen el lett mentve, a másikon is megjelent. Most meg nem.
Tudja valaki miért?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#93502) Cs1csó válasza D@ny7 (#93500) üzenetére


Cs1csó
félisten

"elvileg" ez az UTOLSÓ Windows 10, tehát érdemes Retail verziót tehát másik gépre átvihető licencet venni.

(#93503) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

A héten szeretnék Win 10-re váltani és apróról vennék kulcsot. Játékra kell és nem tudom melyik verzió lenne a legjobb. Olvastam LTSC és LTSB verziókról amik sokkal puritánabbak.
Szerintetek melyik megoldással járnék a legjobban?

A másik az, hogy van OEM 8.1 kódom, azzal már nem megyek semmire ha Win 10-et szeretnék?

Szerk:
Leginkább felesleges dolgoktól mentes verzióra vágyom, fő a minél nagyobb teljesítmény. Alap programokon és játékokon kívül nincs szükségem semmire.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#93504) Doky586 válasza Cs1csó (#93499) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az MP miben jobb mint a Classic..?
(én ez utóbbit használom már több évtizede)

(#93505) King Unique válasza cigam (#93494) üzenetére


King Unique
titán

Ha már ilyen szépen felkérdezel, akkor legalább ne kevernéd a dolgokat... Más a céges használat és más az otthoni. Míg az előbbinél jobb helyeken nem csinálhatsz akármit a rendszeren, mivel eleve le van korlátozva, addig az utóbbinál rendszerint igen. Ha esetleg nem sikerült volna értelmezni a leírtakat, akkor ott alapvetően inkább az otthoni felhasználásról volt szó, mivel a cégesnél nem a user dönt kedvére, jobb helyeken... Meg ez, hogy szerinted nincsen olyan eset, amihez emelt jogosultság kell, megint roppant érdekes... Anélkül általában programokat sem lehet tetszőlegesen telepíteni és eltávolítani, vagy éppen némelyiket elindítani, nem lehet a felhasználói fiókok felügyeletét módosítani, nem lehet egy lemezkezelőt / DiskPart parancssori alkalmazást megnyitni, nem lehet egy meghajtót átvizsgálni, optimalizálni, nem lehet a lemezkarbantartóval rendszerfájlokat törölni, nem lehet NTFS meghajtón a felhasználói jogosultságokat tetszőlegesen átállítani stb., stb. Azt pedig ne akard már pont nekem bemesélni, hogy otthon miért használjak csak azért is korlátozott jogosultságú fiókot, miért pötyögjem be külön minden egyes admin jogosultságot igénylő műveletnél (már amelyiknél van erre lehetőség) a jelszót újra és újra, mert nem fog menni... Létezik ám megfelelő és tudatos felhasználói magatartás, rezidens és kiegészítő védelmi szoftverek, biztonsági mentés stb. Amiket szoktam alkalmazni és még sincs évek óta semmilyen gondom az otthoni gépeken rendszergazda fiókkal sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93506) Zoz válasza Redneck (#93503) üzenetére


Zoz
őstag

Beírod a 8.1 kódot a 10 telepítőnek, és ennyi. Még mindig működik a frissítés. Ahogy ezt átlag két naponta beírjuk :)

LTSC/LTSB csak Enterprise kiadásban létezik, olyat legálisan nem tudsz szerezni otthonra.

(#93507) D@ny7 válasza Cs1csó (#93502) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Ez az amit nem igen hiszek el nekik. Előbb utóbb szerintem eljön majd az az idő amikor nevet fognak változtatni, és teljesen új alapokra építenek majd fel egy új oprenszert. Szerintem egész egyszerűen arról szól a történet hogy túl gyakran jellemzően 2-3 évente adtak ki új rendszert más néven, ezért nem is volt idő arra hogy rendesen meismerjék az emberek. Ha megnézed a korábbi windows verziókat kb minden 3.ik verzó lett sikeres. Win xp, Win 7, Win10. Ezek között megjelent rendszerekre már kb nem is emlékszünk (Vista, 8, 8.1). Valószínűleg belátták hogy nincs szükség ilyen rövid időközönként új névre.

De ha csak belegondolsz, ha minden gépen win 10 fut majd miből lesz pénz?
Havidíjat fog kérni, mint az office 365 esetén?

(#93508) Redneck válasza Zoz (#93506) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon szépen köszönöm, és elnézést hogy nem olvastam vissza. :R

Szerk:
Mondjuk annyi rémlik vele kapcsolatban, hogy anno ajándékba akartam adni egy kolléganőmnek, de nem sikerült vele aktiválni.
Utána vettem neki egy Win10-es, számlás, matricás kódot, apróról de annál is pirosan jelzett, csak a supporttal telefonálás után működött.

Elképzelhető hogy az én 8-as kódommal is ezt kell végigcsinálni?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#93509) Cs1csó válasza Redneck (#93503) üzenetére


Cs1csó
félisten

Általános használatra játék is stb.: Windows 10 Home

D@ny7

Pedig ezt kommmunikálják, és amúgy is nem a Windows már a fő bevételi forrása az MS-nek, úgyhogy ezért is nem akarták tovább erőltetni ezt a 3 évente mindenki vegyen új rendszert mert úgysem vesz csak még töredezettebb lesz a Windows úgyhogy inkább kevesebbet adnak el vagy jóval olcsóbban adják az OEM-eket tehát új géphez megint meg kell venni - és kevésbé töredezett Windows kisebb költséggel fenntartható.

[ Szerkesztve ]

(#93510) King Unique válasza Redneck (#93508) üzenetére


King Unique
titán

"Elképzelhető hogy az én 8-as kódommal is ezt kell végigcsinálni?"

Ha OEM licenc, de a hardver marad ugyanaz, a megfelelő kiadást telepíted a 10-esből, akkor normál esetben el kell fogadnia. Illetve hivatalosan már nem kellene, de az eddig gyakorlat ugye mást mutat... :))

(#93511) Redneck válasza King Unique (#93510) üzenetére


Redneck
veterán

Megnézem melyik változat és azt szedem le. Hogy elfogadja-e a kódot, már az MSDN iso letöltésénél kiderül, nem? Bocs a láma kérdésekért. :B

Szerk:
Sosem volt felhasználva semmilyen hardverhez.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#93512) King Unique válasza Redneck (#93511) üzenetére


King Unique
titán

Minek ehhez MSDN ISO, amikor letölthető közvetlenül a Microsoft weboldaláról az MCT-vel, vagy direkt módon? A telepítésnél majd kiderül, amikor az aktiválásnál beírod a termékkulcsot, vagy utána, ha kihagyod és utólag a gépházban adod meg.

(#93513) Redneck válasza King Unique (#93512) üzenetére


Redneck
veterán

Utoljára kb 2 éve raktam 10-et egy notira, akkor pendrivera csináltam az MS oldaláról telepítőt. Hogy iso-ból vagy máshogy, már nem tudom. Megpróbálom a 8-asnak megfelelő verziót (ami azt hiszem a számomra felesleges Pro) aztán minden kiderül.

Megnézem a módszereket, és nagyon szépen köszönöm a sok hasznos tippet! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#93514) borix


borix
őstag

A MediaCreationTool-al tölti le valaki a win10 és írja majd ki pendrive-ra a program milyen módban teszi azt?

(#93515) Cs1csó válasza borix (#93514) üzenetére


Cs1csó
félisten

? 3 lehetőség van:
1. bedugod a pendrive-ot és az MCT amint letölti létre is hozza a telepítőt
2. az ISO-t töltöd le és megnyitod fájkelezőben az ISO-t a tartalmát másolod át egy FAT32-re formázott pendrivre
3. az ISO-t töltöd le és a gépbe bedugott pendrive-ra RUFUS-szal hozol létre egy telepítőt ha modernebb a géped akkor UEFI GPT legyen a két kiválasztott beállítási lehetőség.

(#93516) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
A sorozatbarátokon az uBlock Origin-t használom,
de most olvastam hogy az egyik felhasználónak felhívták a figyelmét
hogy a reklámokból tartják el az oldalt.
De azt is olvastam hogy a Pure motion-t használatával nincs problémájuk.
Mi a kettő kötöz a különbség?

(#93517) zolee001 válasza cooi11 (#93516) üzenetére


zolee001
őstag

A kérdésed melyik pontja tartozik a topichoz?
Amugy illegális oldal reklámbevételei miatt aggodsz ami kb 100 %,hogy tele van kártevökkel?

(#93518) cooi11 válasza zolee001 (#93517) üzenetére


cooi11
senior tag

Anno feldobtam milyen blokkol ajánlót és az uBlock Origin-t ajánltátok.
Ez véget tetem fel a kérdést a vs Pure motion.

(#93519) prabhu válasza D@ny7 (#93498) üzenetére


prabhu
senior tag

Az jó is, de ügyeskedni kell hozzá, hála az MS ráerőszakolós mentalitásának. Valamint szerkeszteni is akarsz, tehát kell valami egyéb /is/.
A Home verzió problémásabb a Pro-hoz képest, pl nem tudsz frissítéseket halasztani, nincs csoportházirend, csak buherálva .
Sajnos a Libre és Open megoldások az Office-ra nem teljes értékűek, szóval szükséges az MS. A Hardveraprón pl. Schawo az akitől szerezhetsz olcsóbb szoftvereket.
A W10-nél van nem kevés indirekt módon megszerzett haszna is a cégnek.

(#93520) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93490) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez mond neked velemit? Nekem semmit.

Amit másodszorra linkeltél az nem hiszem, hogy rám vonatkozna, mert új (kb. 3/4 éves) számítógépem van, modern alkatrészekkel, és a Windows 10 pro 64 bit OEM, újként került a rendszeremre. Minden frissítés rendben, folyamatosan telepítve volt. Az adatlapomon láthatod a (szoftveres + hardveres) konfigurációmat.
Amúgy olyan frissítéseket nem próbál telepíteni a WU, amivel ne lenne kompatibilis a rendszer. A kérdéses telepítést a WU kezdeményezte és nem én próbáltam volna manuálisan erőltetni. Ráadásul azt írja, hogy nem kapja meg a frissítéseket "az aktuális illesztőprogramokkal, vagy ha az eszköz bármilyen más módon kívül esik az eredeti hardvergyártó (OEM) által biztosított támogatási időszakon." Azaz nem is próbálkozik, itt viszont próbálkozott. Ezért az amit másodszóra linkeltél az rám nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93521) zolee001 válasza prabhu (#93519) üzenetére


zolee001
őstag

Elvileg "Microsoft will finally allow Windows 10 Home users to pause updates" a következö buildtöl kezdve
Kemény 8 napra lesz halasztható,több mint a semmi

(#93522) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93520) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az eredmenyet nezd meg, abban lesz a trukk es olvasd el megegyszer a megjegyzest.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93523) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93522) üzenetére


Kékes525
félisten

"Megjegyzés: A frissítések funkciói közül nem mindegyik működik minden eszközön. Egy eszköz esetleg nem kapja meg a frissítéseket, ha az eszköz hardverei nem kompatibilisek azokkal, ha az eszköz nem rendelkezik az aktuális illesztőprogramokkal, vagy ha az eszköz bármilyen más módon kívül esik az eredeti hardvergyártó (OEM) által biztosított támogatási időszakon. ""

Olvastam és megindokoltam, hogy rám ez miért nem vonatkozik. Olvad el, amit erre válaszoltam. Ja és minden illesztőprogramom aktuális, amit az eszközkezelő mutat. Ezekről szoktam frissíteni: Bios & Drivers for mainboards, Laptops, Desktops, ....Z370 Extreme4 , Forum - Fernando's Win-RAID Forum (Storage Drivers - BIOS Modding)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93524) zolee001 válasza Kékes525 (#93520) üzenetére


zolee001
őstag

Töltsd fel vhova a log filet
Egyébként sanszos,hogy az intel drivere a ludas

(#93525) prabhu válasza zolee001 (#93521) üzenetére


prabhu
senior tag

Aha. De ez csak a szüneteltetés 7 napra, nem pedig a 365/30 napos halasztás, mint a Pro-nál, ahol amúgy 35 napra lehet pause-olni. Szóval ez tényleg épp csak több, mint a semmi.

(#93526) borix válasza Cs1csó (#93515) üzenetére


borix
őstag

A programmal letöltöm és csak azzal írva ki milyen lehetőség lesz GPT,MBR mind a 2 tudja?

(#93527) Kékes525 válasza zolee001 (#93524) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem ez lehet a probléma? [link] Ez pontosan megegyezik a megbízhatósági figyelőben írt hibával: Problem to instal Windows update 9NCGJX5QLP9M-AppUp.IntelMediaSDKDFP Pontosan ezt történt. Itt nem írnak az Intelről. Ez az eredeti hibaüzenetem és ez is itt van a linkben: ""Installation Failure: Windows failed to install the following update with error 0x80070057: 9NCGJX5QLP9M-AppUp.IntelMediaSDKDFP"."
A "0x80070057" hibakódról a microsoft azt írja, hogy a legkülönbözőbb hibákat jelentheti ezért ha csak ezt nézzük az nagyon megtévesztő: 0x80070057 hibakód

"A hibakód meglehetősen általános, így a valódi okot nehéz megmondani."
A Google is erre a hibára rendkívül sokféle konkrét hibát talál. Ezért gondolom, hogy az lehet a megfelelő, amit fentebb linkeltem, mert az pontosan megegyezik az általam tapasztaltakkal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93528) Döglött Róka válasza borix (#93526) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En komolyan nem hiszem el hogy mai napig minden 3. kerdes arrol szol, hogyan telepitsuk/upgradeljuk a windows-t. MCT leszed > Pendrive opcio > megcsinalja helyetted (nem kell rufus-szal szorakozni) > USB-rol bootol > ha van uefi gpt lesz, ha nincs uefi…

@Kékes525: Ugyanezt már tegnap leírtad. Nézd meg a Windowsupdate.log-ot hogy hol hibázik.
A hibakód nem általános, hanem annyit tesz hogy "Invalid Parameter". Egy hibakód nem egy end-user scenario-t fest le, hanem egy konkrét eseményt a thread-ben. Hibás következtetésekbe szaladsz bele és nem nézel logokat.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93529) Redneck


Redneck
veterán

Ha nem aktiválom egyből a Win10-et telepítés és az első indítás után, akkor pár felirattól eltekintve ugyanúgy tudom használni? Azért kérdezem mert így lehet megnéznék több verziót. A Home elég nekem, de a Bitlocker és a frissítések halasztása jól jönne...

Persze olvastam az új infókat az 1 hetes eltolásról, ami több mint a semmi, de annyira nem tűnik soknak ha az elcseszett frissítés később kerül javításra. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#93530) zolee001 válasza Kékes525 (#93527) üzenetére


zolee001
őstag

Mondjuk a hibakod nevében is benne vagyon,hogy intelMediaSDKDFP, de innen csak tippelgetni lehet
Amennyiben eszközkezelöd rendben,minden müködik akkor mi a probléma? Tiltsd le azt az updatet és kész
Az meg külön litánia,hogy honnan frissited a drivereket,no comment

(#93531) zolee001 válasza Redneck (#93529) üzenetére


zolee001
őstag

Elsö körben 30 napod van aktiválni,addig jogszerüen használod ami meghosszabitható még 2x

(#93532) Kékes525 válasza zolee001 (#93530) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amennyiben eszközkezelöd rendben,minden müködik akkor mi a probléma?"

Az eszközkezelőben minden rendben van. [kép] Hibát nem tapasztalok a munka során. Csak ezért írtam a fentieket: [kép] [kép] Hátha valakinek volt már hasonló és tudja is a konkrét megoldást.

"Az meg külön litánia,hogy honnan frissited a drivereket,no comment"

Mi a probléma a frissítési linkjeimmel? Csak WHQL drivereket teszek fel. A Windows 7-nél is ezt csináltam és soha nem volt ebből problémám, legalábbis nem tapasztaltam és az eszközkezelő sem mutatott problémát. Ha mégis mutatna visszatenném az előzőt.
Ha nem frissítenék, akkor sokan itt azt mondanák minden hibára, hogy akkor az az oka.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93533) Redneck válasza zolee001 (#93531) üzenetére


Redneck
veterán

Ettől független érdemes megadnom az MS fiókom a rendszernek vagy nincs rá szükség? Mi történik 90 nap után? Ezeket most csak kíváncsiságból kérdezem, természetesen szeretném majd aktiválni.

Szerk:
Ha jól értelmeztem, az aktiválatlan 10-nél nem lesz olyan, hogy letálcáz vagy megjelenít valamit teljes képernyős alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#93534) zolee001 válasza Kékes525 (#93532) üzenetére


zolee001
őstag

https://support.microsoft.com/en-us/help/3073930/how-to-temporarily-prevent-a-driver-update-from-reinstalling-in-window

Nem a sata vezérlö driverére vonatkozik hanem valami intel media sdk (sofware development kit) feltételezem a video kártya driverhez amivel szerencsétlenkedik az intel

(#93535) Kékes525 válasza zolee001 (#93534) üzenetére


Kékes525
félisten

Az is tökéletesen müködik. [kép] [kép] Ezt innen szoktam letölteni: Downloads for Intel® HD Graphics 630 Intel megfelelő siteja, gondolom ez a legautentikusabb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93536) zolee001 válasza Redneck (#93533) üzenetére


zolee001
őstag

Minden MS szoftver kipróbálható 30-180 napig vagy 365 napig terméktöl függöen teljesen jogszerüen
Semmi hátrányod nem származik ha MS fiokkal használod, a "próbaidöszak " közben és utána cseszeget hogy vedd meg a terméket de müködik tovább

(#93537) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93535) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Lehet hogy tökéletesen működik, csak épp az SDK frissítés nem megy le. Nézd már meg azt a logot, mi zajlik benne? A screenshotok most teljesen irrelevánsak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93538) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93537) üzenetére


Kékes525
félisten

Megnéztem, de nem értek ilyen szinten hozzá. Kérlek segíts. Amúgy ezt találtam, a WindowsUpdate.log tartalma:

"Windows Update logs are now generated using ETW (Event Tracing for Windows).
Please run the Get-WindowsUpdateLog PowerShell command to convert ETW traces into a readable WindowsUpdate.log.

For more information, please visit https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=518345"

A link erre mutat: Windows Update log files

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93539) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93538) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az admin asztalán lévő windowsupdate.log-ban ez van?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93540) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93539) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs admin nevezetű felhasználó. Az Adminisztrátori felhasználó az Asrock nálam, Abban a desktop alkönyvtárában pedig nincs semmi. [kép] [kép] Ezt a itt találtam. [kép] [kép] Ezt valószínűleg korábban csinálta. Azaz akkor nem csinált semmi WindowsUpdate.log fájlt. A "2"- -es könyvtárba én másoltam.

Bocs! :R A hiba bennem van. :D Nem admin módban futtattam. Most jól lefutott. Ez az: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93541) #54072192 válasza zolee001 (#93531) üzenetére


#54072192
törölt tag

Amiről beszélsz, az a türelmi időszak, és nincs a 10-nél már ilyen. Amint netet kap, rögtön jön a vízjel és letiltja a személyre szabást. Korábban a 30 nap pedig arra volt, hogy annyi időd volt aktiválni a rendszert (hogy ne azonnal kelljen), de sosem volt "legális demó". Erre van a Windows 10 Enterprise evaluation, az 90 napig működik.

(#93542) Döglött Róka válasza Kékes525 (#93540) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vagy az everything még nem indexelte be és rejtett a mappa.

Csináld akkor így: Get-Windowsupdatelog -logpath C:\Temp

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#93543) Kékes525 válasza Döglött Róka (#93542) üzenetére


Kékes525
félisten

Megvan, lásd fentebb, kiegészítettem a hozzászólást.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93544) zolee001 válasza #54072192 (#93541) üzenetére


zolee001
őstag

Jogos, Mea Culpa
Valahogy nem olvasgatom az EULA-t
A gyakorlati lényegen nem változtat,lehet használni korlátozás nélkül aktiválás nélkül is,a legalitás az más tészta
Véleményem szerint még mindig jobb mint ilyen olyan aktivátorok használata

(#93545) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Egy hónapja körülbelül újra raktam a gépemet (1809 pro). Tiszta telepítés volt, teljesen legyalultam a vinyót, újra particionáltam. Miután mindent feltettem amit szoktam az újraindítgatások alatt felfigyeltem arra, hogy teljesen mindegy, hogy hogy állítom be a hangerőt mindig visszaugrik a korábbi 70-es környékére. Én mindig 2-ig veszem csak fel. Ezt azóta megszoktam, de borzasztóan zavar. Ezen felül van egy másik és felettébb furcsa dolog. A rendszermegszakítások, a runtime broker, audiodg felváltva zabálják a procit. De még ennél is furcsább számomra, hogy csak töltőre dugva. Akksiról ugyan úgy, mint korábban 6-7 órát tudom használni. De hálóra dugva amint 5 percre magára hagyom a gépet a három közül valamelyik, ill a rendszermegszakítások és a runtime broker van hogy egyszerre is eszik a procit. Nem egy csúcs teljesítményű a gépem, de azért az i5 (7200U)-öt nem kéne így megdolgoztatnia.

Mi lehet az oka? Itt a fórumon olvasgattam, de nem találtam még számomra hasznos leírást. 2-4 éve volt utoljára kérdés róla.

Köszi a válaszokat!

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#93546) Doky586 válasza Redneck (#93529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bitlocker home verzióval is használható (írható, olvasható)!

Csak létrehozni nem tudja --> erre egy aktiválatlan win10pro win to go használható.

[ Szerkesztve ]

(#93547) junior11 válasza Doky586 (#93546) üzenetére


junior11
veterán

Azt hittem, csak a Pro verzióban lehet aktiválni a Bitlocker-t. Home-ban is működik ezek szerint rendesen, vagy buherálni kell a rendszert hozzá?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#93548) #54072192 válasza zolee001 (#93544) üzenetére


#54072192
törölt tag

Egyetértek, de korlátozás azért van. Ott a vízjel, ami mindig látható, mindenen felül van, letiltja a start menü és az Asztal testreszabását, és esetenként üzeneteket dobhat fel, hogy aktiválni kéne.

Doky586: Tabletek esetében előfordul a Bitlocker-titkosítás, Home-on is (tehát létrehozza). Ilyenkor MS fiókot kér a kulcs másolatához.

[ Szerkesztve ]

(#93549) Doky586 válasza junior11 (#93547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a C: meghajtó nem bitlockerezhető home verzión. A többi igen.
Pendriveról bootolsz, bitlockerezed a kívánt meghajtót, restart, home-al használhatod utána.. (semmi köze a fiókhoz)

[ Szerkesztve ]

(#93550) Döglött Róka válasza dajkapeter (#93545) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Audiodriver-t frissíts.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.